Bitcoin Forum
May 12, 2024, 09:27:20 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Litecoin’de işlem ücreti %90 azalacak  (Read 478 times)
bychemist32 (OP)
Member
**

Activity: 588
Merit: 22

View Profile WWW
October 20, 2018, 11:54:22 AM

Litecoin'in geliştirici ekibi, Litecoin Core'un yeni sürümüyle birlikte işlem ücretlerinin %90 ranında azalacağını bildirdi.

Litecoin’de işlem ücretleri, Litecoin’in 380 dolara vurmasının ardından işlem ücretlerinde görülen artıştan ötürü devreye alınacak yeni Litecoin Core sürümü ile birlikte %90 zalmak üzere.

Ekipten yapılan açıklamaya göre Litcoin Core 0.17’nin piyasa sürülmesinden sonra Litecoin ağı ücretleri yaklaşık %90 oranında azalacak.

Açıklamada, “Ağın mevcut ortalama işlem ücreti KB başına 0.001 LTC veya yaklaşık 0.05 dolar. Yakında gelecek değişikliklerin ardından işlem ücretleri KB başına 0.0001 LTC veya yaklaşık 0.005 dolar olacak.” denildi.

Aşağıdaki grafikte de görülebileceği gibi Litecoin ücretleri, birkaç istisna dışında sürekli olarak düşüyor:

En büyük yedinci kripto para konumunda olan Litecoin, zirve seviyesinden yüzde 85’in üzerinde bir düşüşle şu sıralarda 53 dolardna el değiştiriyor. Kripto paranın piyasa değeri ise 3.1 milyar dolar düzeyinde.

Kaynak: https://uzmancoin.com/litecoin-islem-ucreti-azalacak/

▔▔▔▔▔
1715549240
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715549240
Reply with quote  #2

1715549240
Report to moderator
1715549240
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715549240
Reply with quote  #2

1715549240
Report to moderator
The Bitcoin software, network, and concept is called "Bitcoin" with a capitalized "B". Bitcoin currency units are called "bitcoins" with a lowercase "b" -- this is often abbreviated BTC.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Elysio
Full Member

Activity: 658
Merit: 153

View Profile
October 20, 2018, 12:58:48 PM

Para transferlerinde hızlı şimdide gönderim ücretinin dahada düşmesi litecoine olan talebin artmasına neden olabilir çünkü bu ikisini karşılayan çok coin yok piyasada hem blockchain sistemi oturmuş hemde ismi duyulmuş bir coin.
samgizsu
Jr. Member
*

Activity: 350
Merit: 2

View Profile WWW
October 20, 2018, 01:36:05 PM

litecoin'in tercih edilmesi açısından pozitif katkısı olabilir bu gelişmenin. Bu da doğal olarak fiyatına yansır. Projelerin oldum havasına girmeyip kendilerini geliştirdiklerini görmek güzel.

▬▬▬▬▬▬▬▬  Guider.travel  ▬▬▬▬▬▬▬▬
Neo.op
Sr. Member

Activity: 1092
Merit: 254

View Profile WWW
October 20, 2018, 01:41:46 PM

Artık işlem ücreti en önemli mesela haline geldi.Genellikle bitcoin hariç hepsi çok hızlı .geriye ufak ücret kaldı.Bide bürokratik kısmı en kısa sürecek olan coinler kazanacaktır bu yarışı.

LYR▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄█████▓▓▓▓▓▓▓▓█████▄
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄▄████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███▄▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓██████▄▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓█████████▄███
▓▓▓▓▓▓▓██████▀███▄
▓▓▓▓▓▓██████▓▓▓█████
▓▓▓▓▓██████▓▓▓▓█████
▓▓▓▓██████▄▄▄▄▄██████
▓▓▓██████████████████
▓▓███████████████████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
 ██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
LYRA  Loyalty Rewards on Blockchain
══════════════════════[ Main Features ]══════════════════════
Customizable tokens ███NFT███ DeFi███ DEX███ Revenue share
WeAreSoSory
Member
**

Activity: 238
Merit: 14

View Profile
October 20, 2018, 02:38:56 PM

Para transferlerinde hızlı şimdide gönderim ücretinin dahada düşmesi litecoine olan talebin artmasına neden olabilir çünkü bu ikisini karşılayan çok coin yok piyasada hem blockchain sistemi oturmuş hemde ismi duyulmuş bir coin.

Litecoin için ölü diyen bir kesimde var dostum. Bunlar o kadar saçma iddialar geliyor ki bana inanmak istemiyorum. Bende litecoinin kullanım olarak bir çok coine göre daha hızlı olmasından faydalanıyorum. Transferlerimde litecoin tercih edip kısa sürede hızlı işlemler yapabiliyorum.
huseyin15
Member
**

Activity: 1106
Merit: 25

View Profile
October 20, 2018, 04:57:15 PM

Litecoin çok popülerdi ama çoğu altcoin gibi ayı sezonunda o da düşüşten nasibini aldı. Özellikle hız ve ucuzluk yönünden transfer de tercih ediliyordu. Bu hamle fiyatına pozitif yansır
krm4700
Full Member

Activity: 490
Merit: 105

View Profile
October 20, 2018, 05:00:21 PM

evet çoğu coin gibi nasip aldı düşme noktasında ama ileride yeni rekorlar kıracağını düşünüyorum ve şu zamanda yükseliş piyasası umarım gelir ekim sonuna kadar güzel yükselişler görebiliyoruz artık

► StudentCoin◄ ♦ Platform to create personal, DeFi and NFT Tokens♦ ► StudentCoin◄
───●●───●●───●●───●●───●●─[   Bounty Detective   ]─●●───●●───●●───●●───●●───
Website◂ | ▸Twitter◂ | ▸Facebook◂ | ▸LinkedIn◂ | ▸Telegram◂ | ▸Reddit◂ | ▸Instagram
akgandalf
Member
**

Activity: 812

FRX: Ferocious Alpha

View Profile
October 20, 2018, 05:05:35 PM

Özellikle Lee nin elinde ki litecoin leri elden çıkartması da kötü oldu bence. Bir kişi neden elindekilerin tamamını çıkartması bence kötü oldu

Dogan86
Full Member

Activity: 742
Merit: 140

View Profile
October 20, 2018, 06:05:32 PM

Özellikle Lee nin elinde ki litecoin leri elden çıkartması da kötü oldu bence. Bir kişi neden elindekilerin tamamını çıkartması bence kötü oldu

Sadece Charlie Lee değil ki Waves platformunun kurucusu Sasha İvanov da yüklü miktarda Waves bozmuştu boğa döneminde yanlış hatırlamıyorsam. İşte bu yüzden Bitcoin özel ve kripto dünyasında hiç bir proje onu yakalayamayacak bana kalırsa.

Bitcoin / Ethereum / Monero
necrofurian
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 1

View Profile WWW
October 20, 2018, 06:13:15 PM

litecoinin şu andaki işlem ücretinde ben herhangi bir sorun göremiyorum. aylardır ben fee ücretinden son derece memnunum. benim sevmediğim kısım işlem süresinin yavaş olması. 30-40 dakika bekliyorum. bazen bu daha uzayabiliyor. o arada litecoin fiyatı sert düşmesin diye bir taraftan grafiği takip ediyorum valla.

gemstra  |▌  The Future of Social Selling  |▌  A blockchain infrastructure
● ● ● ●  for the biggest gig economy of tomorrow  ● ● ● ●
Asber
Full Member

Activity: 938
Merit: 115

View Profile
October 20, 2018, 06:25:37 PM

Litecoin bu piyasada insanları zengin eder mi bilemem ama, bence varlığını uzun süre sürdürebilecek bir coin. Ve güvenilir bir yatırım enstrümanı.
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
October 20, 2018, 06:31:18 PM

Bitcoin'den sonra para birimi olarak en parlak gelecek LTC'de olabilir. Evet Ethereum'da çok değerli ancak onu değerli kılan parasal olayı değil, platformunun potansiyeli. LTC tamamen bir para birimi. Bu fee olayı da çok güzel bir gelişme. Düşünsenize dünyanın bir diğer ucuna para ne kadar çok olursa olsun saniyeler içerisinde hemde komik rakamlarla transfer edebileceksiniz.
BoozeHoundPoker
Member
**

Activity: 406
Merit: 11

View Profile
October 20, 2018, 06:43:19 PM

İşlem ücretlerinin düşmesi güzel bir gelişme fakat litecoinin aynı zamanda değerinin de biraz artması lazım. Şu an mining masraflarını bile zor karşılıyor, bir sürü madenci cihazları kapattı. Umarım bu tür gelişmeler fiyata da etki eder.
saphine
Jr. Member
*

Activity: 481
Merit: 1

View Profile WWW
October 20, 2018, 06:46:20 PM

İşlem ücretleri diğer ana coinlere göre oldukça düşük olarak sayılabilir Daha da düşmesi kripto piyasası için iyi olabilir. Boğa için 300 dolara kadar bir hedef konmuştu. Boğada bitcoin transferi epey zaman aldığı için litecoin alternatif kullanılıyordu.
macit800
Member
**

Activity: 322
Merit: 40

“The Premier Digital Asset Management Ecosystem”

View Profile WWW
October 20, 2018, 07:12:27 PM

İşlem ücretlerinin düşmesi güzel bir gelişme fakat litecoinin aynı zamanda değerinin de biraz artması lazım. Şu an mining masraflarını bile zor karşılıyor, bir sürü madenci cihazları kapattı. Umarım bu tür gelişmeler fiyata da etki eder.

Aynen hocam coin fiyatlarinin dipte olmasi mining yapanlari buyuk bir sekilde etikledi, ozellikle bu boyle devam ederse daha da sorun olur. Umarim en kisa surede yuksek bir piyasayi goruruz.

jhontwis
Full Member

Activity: 756
Merit: 104

View Profile
October 20, 2018, 07:23:43 PM

Litecoin kurucusu ayı geliyor diye resmen ilan etmişti eğer bir boğa gelecekse açıktan bir mesaj verebilir diye bekliyorum. LTC de bu durumda popülerliğini yine arttıracaktır diye düşünüyorum.
brkttlv
Jr. Member
*

Activity: 896
Merit: 9

View Profile WWW
October 20, 2018, 07:49:03 PM

Önümüzde ki boğa ile (inşallah bir daha boğa görürüz  Smiley ) birlikte yeni bir rekor bekliyorum Litecoin'den. Bu haber çok güzel oldu, zaten belirli bir kesimce kullanılan bir coindi transferlerde şimdi hacmi daha da artacak. Bir kaç yıl sonra ayakta kalacak coinlerden biri Litecoin olacak diye düşünüyorum.
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
October 20, 2018, 09:10:26 PM

Zaten düşüktü daha da düşmesi güzel olacak. LTC malum zaten hızlı ve yüksek hacimli coinlerden. Her yerden alınıp gönderilebiliyor. Eth ağında aşırı yavaşlamalar olduğu zaman bile LTC çatır çatır gider gelirdi.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
paca08
Member
**

Activity: 406

View Profile
October 20, 2018, 10:16:54 PM

İşlem ücretleri her geçen gün düşmeye başladı. İşlem ücretleri bazı altcoinlerde yok denecek seviyelerde şu anda. Litecoin de bu modaya ayak uydurmaya karar vermiş.
yns1903
Member
**

Activity: 756
Merit: 16

View Profile WWW
October 20, 2018, 10:18:39 PM

ltc bu hamlesi ile yine en çok kullanılan coinler arasında yer alabilir hem hızlı hem de işlem ücreti düşük olması ltcnin fiyatında önemli bir hareketlilik getirebilir

Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  

Jump to: