Bitcoin Forum
May 21, 2024, 09:59:21 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Dünya Krizi Kripto Paraları Uçurur Mu?  (Read 928 times)
PowerCobra31
Newbie
*

Activity: 6
Merit: 0

View Profile
October 23, 2018, 03:59:34 PM

doruk seni hiç sevmiyorum belli ki youtubeda sevmiyor hiç abonen izlenmen yok. sen varya doruk sen şaka şaka güzel video çok beğendim başarılarının devamını dilerim Smiley
hagiyatmaz
Member
**

Activity: 168
Merit: 10

View Profile
October 26, 2018, 01:35:00 PM

Dünyada yeni yeni krizler çıktıkça mecburen ekonomik yönden genişleme ihtiyacı hasıl oluyor. (Geçmiş zamandaki lale furyası buna güzel bir örnek olabilir) Kriptoparalarda yeni bir ekonomik genişlemenin oznesi oluyor bana göre
sanacaks
Jr. Member
*

Activity: 308
Merit: 4

View Profile WWW
October 26, 2018, 04:47:11 PM

Dünyada oluşabilecek bir ekonomik kriz herkesin cüzdanındaki parayı enfilasyona yenik düşmeden saklayabileceği bir yerde değerlendirmeye itecektir. Kripto para piyasaları bu merkezi yapıcan çıkan paranın merkeziyetsiz koruyucusu olabilir. Düşünsenize bankada bulunan paranızın arkasında devlet garantisi var içiniz rahat sorumluluğunuz yok, devlet garantisi altında bulunan para miktarı azaldığında yüklü parası olanlar başka yatırım araçlarına yönelecektir.

SOVREN  ─────  Trade. Pay. Borrow. Play.
Blockchain Innovation for Securities Markets
          [  https://sovren.app/  ]
renemagritte
Member
**

Activity: 235
Merit: 40

View Profile
October 26, 2018, 05:28:17 PM

Bence öyle olacak. 2019-20 gibi global bir ekonomik kriz bekleniyor, insanlar bankalara güvenmeyip paralarını kendi kontrolleri altına almaya çalışabilir ki kripto en güzel yolu. O sırada güzel yükselişler olup krizde para kazandıran bir şey gibi görünürse zaten uçarız hep beraber. Piyasaya para girdikçe öyle olacaktır zaten. Bakalım.
Madenci_34
Member
**

Activity: 560
Merit: 16

Proof-of-Stake Blockchain Network

View Profile WWW
October 26, 2018, 05:37:11 PM

Kesinlikle tahmin edemediğim bir durum.krizlerde ülkelerin paraları dövize karşı değer kaybettiği için,kripto paralarda döviz bazlı olduğundan hali ile değer kazanır.Ama global olunca kriz ne olur bilemiyorum

hagiyatmaz
Member
**

Activity: 168

View Profile
October 27, 2018, 11:59:15 AM

Aslında kriz dendimi en önden altının uçması beklenir. Altın pek ucuyor ucacak görüntüsü vermiyor. Büyük bir kriz bankaları vurursa bankalara güven azalırsa kriptoparalar o zaman sahlanabilir.
absurde
Jr. Member
*

Activity: 532
Merit: 5

View Profile WWW
October 27, 2018, 01:58:44 PM

Enteresan bir video , ama içinin doldurulması gereken çok şey var gibi. Finans sektöründe bir devrim muhakkak olacak ama kriz midir bunun kaldıracı hep beraber göreceğiz.
ismend (OP)
Member
**

Activity: 243
Merit: 34

View Profile
October 29, 2018, 03:37:49 PM

doruk seni hiç sevmiyorum belli ki youtubeda sevmiyor hiç abonen izlenmen yok. sen varya doruk sen şaka şaka güzel video çok beğendim başarılarının devamını dilerim Smiley

Tam herkes herkesi sevecek diye bir şey yok yazıyordum:)

Kripto para ve blockchain dünyasının Barış Özcan'ı: https://www.youtube.com/channel/UCAbFAb6v-MtIye52fkAFToA
storm06
Jr. Member
*

Activity: 308
Merit: 2

View Profile WWW
October 29, 2018, 08:24:04 PM

Kriz olduktan sonra herkes kripto paralara yönelirse devletler de muhtemelen çözüm için kripto paraları yasaklayarak önlem alırlar, umarım büyük çaplı kriz olmaz.

HARA │ Empowering billions through data one byte at a time
realpseudozach
Full Member

Activity: 170
Merit: 108

View Profile WWW
October 30, 2018, 06:40:25 AM

2 düşünce var.
1. Kriptoparalar spekülatif yatırımdır, dolayısıyla krizde ilk satılır. Bunlar düşer diyor.
2. Bitcoin sağlam ve limitli paradır, krizde devalüe olacak ulusal paralar karşısında değer kazanacaktır.

Dikkatli bakarsanız, 2si de benzer. Altcoinler hiç bir amacı olmayan, sıradan birilerinin havadan bastığı paralar, bunlar ilk çalkantıda pul olacaklar.

Ama bitcoin esas kuvvetini ilk krizde gösterecek, bir sonraki boğada artık güçlenmiş altyapısıyla, diğer paralarla başa baş rekabet edip, kazanacak diye düşünüyorum.

daggez
Newbie
*

Activity: 84

View Profile
October 31, 2018, 07:59:36 PM

Şuan bitcoin vs coinlere tam yatırım yapılacak zaman 5 ay sonra bu yorumu görenler inşallah pişman olmaz.
barlasb
Newbie
*

Activity: 96

View Profile WWW
November 02, 2018, 09:08:00 AM

Özellikle doların sınırsız basımı zaten ülkeler için ayrı bir dert teşgil ediyor zaten son aylarda yaşanan dolar krizinin temel etkeni bu. bu sebeple ülkeler ya kripto paralara geçecek yani umduğum o veya kendi paralarının değerini arttırmak adına ithalatta ve ihracatta kendi paralarını kullanacaklar dubai misali.
Mstulu
Jr. Member
*

Activity: 322
Merit: 1

View Profile WWW
November 02, 2018, 09:38:41 AM

Krizlerde genelde herkes en güvenli liman Altın ı tercih etmiştir bu zamana kadar.Ama ben eminim ki önümüzdeki beklenen büyük krizde Kripto paralara yatırım yapan olacaktır,belki de hiç beklenmeyen şekilde rağbet görebilir.Boga sezonu beklentileriyle yeni yatırımcı kitlesi gelecektir
greatbambino
Member
**

Activity: 350
Merit: 14

View Profile WWW
November 02, 2018, 12:36:06 PM

venezuellanın kripto paraya döndüğü gibi birçok ülke ilerleyen dönemlerde reel paralarını kripto para teknolojisine taşıyacaklar

miller14
Member
**

Activity: 602
Merit: 11

View Profile
November 03, 2018, 07:38:05 AM

Benim bu konudaki dusunc3m ucurur tek kelime ile zaten 2019 ortasi derken bunu kastediyorum bakalim bende tezim tutacakmi merak ediyorum
hsyncl
Member
**

Activity: 322

View Profile WWW
November 04, 2018, 01:04:33 PM

büyük bir kriz kripto piyasasına da zarar verebilir. insanlar daha çok altın gibi yatırım araçlara yönelebilir. o yüzden krizden ziyade bize kripto piyasasında büyük bir gelişim lazım.

│      H U B R I S O N E      │▐▐  Your Cryptocurrency Friendly Digital Bank   ▌▌
│    ◆    Equity share crowdfund    ◆    Tokens    ◆    Built with Stellar & OMG    ◆    1,000+ Members    ◆    │
▐▐    Whitepaper    ▌▌       Telegram       │       Twitter       │       Instagram       │       LinkedIn       │
daggez
Newbie
*

Activity: 84

View Profile
November 04, 2018, 03:26:31 PM

Türk parası değer kaybedecek mi acaba
Resulbil
Jr. Member
*

Activity: 236

View Profile
November 07, 2018, 03:29:39 PM

Şu an abd piyasası çok iyi ilerde o para kriptoya kayabilir tabi bu çok büyük paralar olacak asıl o zaman boğa sezonu gelebilir
67semih
Jr. Member
*

Activity: 630

View Profile WWW
November 08, 2018, 11:27:57 AM

Olusacak krize ve etkilerine bagli bir durum bu. Eger mevcut ekonomik duzende olumsuz bir hava eserse buyuk paralar kriptoya gelir ve hersey guzellesir.
BACARAN
Jr. Member
*

Activity: 560

View Profile
November 08, 2018, 03:56:18 PM

dünya ekonomik krizini bilmiyorum ancak swift'in iran bankalarına yönelik yaptırım uygulama kararı ve amerikanın iran ambargosu o konuda kısmen de olsa bir işe yarayabilir, hatta iran piyasalarında btc 20k olduğu falan söyleniyor.
Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: