Bitcoin Forum
May 21, 2024, 10:20:57 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 [5]  All
  Print  
Author Topic: Dünya Krizi Kripto Paraları Uçurur Mu?  (Read 928 times)
sertans
Copper Member
Newbie
*

Activity: 168
Merit: 0

View Profile
February 26, 2019, 05:44:23 PM

Çıkacak bir krizin kripto piyasasına para akmasını sağlaması çok muhtemel görünüyor bana da. Bazı ülke paraları son günlerdeki bitcoinden fazla kıyıma uğruyor. Bitcoinin hala gideceği çok yol var ben inanıyorum. Videonuz da güzel olmuş başarılar diliyorum.
ismend (OP)
Member
**

Activity: 243
Merit: 34

View Profile
February 27, 2019, 01:17:08 PM

Çıkacak bir krizin kripto piyasasına para akmasını sağlaması çok muhtemel görünüyor bana da. Bazı ülke paraları son günlerdeki bitcoinden fazla kıyıma uğruyor. Bitcoinin hala gideceği çok yol var ben inanıyorum. Videonuz da güzel olmuş başarılar diliyorum.

Güzel yorumlarınız için teşekkür ederim. Ben de zaman ayırıp videoyu izlediğiniz için teşekkür ederim.

Kripto para ve blockchain dünyasının Barış Özcan'ı: https://www.youtube.com/channel/UCAbFAb6v-MtIye52fkAFToA
zzevzek
Jr. Member
*

Activity: 322
Merit: 2

View Profile WWW
February 27, 2019, 05:15:34 PM

krizde çoğu kimse parasını arsaya, taşınmaza vs yatırır bence yok pahasına satılacağı için. ha buraya da kayma olur ama şahlandırmaz bence.

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
GoldDragonDeltn
Jr. Member
*

Activity: 140
Merit: 1

View Profile WWW
March 03, 2019, 05:51:50 AM

Elbette Dünya Krizi kripto paralara yatırım yapmak için kolay ve uygun bir yoldur.

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019  
nrttngnbz
Jr. Member
*

Activity: 462

View Profile WWW
March 03, 2019, 07:12:51 PM

Krizler ve savaşlar genelde güvenli liman arayışını arttırır ama bu güvenli liman kripto paralar diyebilir miyiz? Sanmam. Diğer yandan eğer savaş gii mal varlığınızı taşıma gereksinimi doğuracak şeyler olursa kripto paralar altın çağını yaşayabilir.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
altunsav
Jr. Member
*

Activity: 112

View Profile WWW
March 04, 2019, 03:13:28 PM

Her zaman krizlerden bir şeyler güçlü ve kendinden emin olarak çıkabilir ki bu da neden kripto para olmasın biraz daha yaygın ve herkesin anlayabileceği şekilde bir çabayla ortaya güzel bir şeyler çıkar diye düşünüyorum teşekkürler.

▀▀▀▀▀█████████   CRYPTON          ▬▬▬▬▬▬▬▬                    
▬▬          Revolutionary Cryptocurrency Exchange
eskalb
Jr. Member
*

View Profile WWW
March 12, 2019, 03:57:13 PM

buna kesin bir cevap verebilmek gerçekten de çok güç. krizin nası gelip şekilleneceği de çok önemli. ama yaygınlık kesin artar.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
redboxneo
Member
**

Activity: 546
Merit: 10

View Profile
March 13, 2019, 04:00:10 PM

böyle olumlu tahminler genelde kripto analizcileri tarafından yapılıyor. bazı sitelerde direkt yıl, yıl ne olacağını yazanlar da var. çok da önemli değil.

bitcoinin patlama yapacağı yıllar 2021-2022-2023 bu üç seneden birinde ralliyi tamamlaması ve ayı piyasasına kendisini bırakması gerekli.
greatbambino
Member
**

Activity: 350
Merit: 14

View Profile WWW
March 13, 2019, 05:19:48 PM

Kripto piyasasının tamamen kendine has bir piyasa davranışı var. Geçen senelerde yükseldiğinde kriz vb gibi durumlar yoktu. En fazla karşılaştırılan değer ise altın zaten artık altın gibi hareket ediyor 6 ay 500 dolar bandında gidip gelip düşüyor . Umarım bu sefer aynı şekilde olmaz

sernofus
Jr. Member
*

Activity: 378
Merit: 3

View Profile WWW
March 14, 2019, 02:44:08 PM

eğer siyasi kutuplaşmalar çok üst düzeye çıkarsa mesela çin-abd veya rusya-abd gibi bunun kripto piyasasına pozitif etki yapacağı kesin.

▀▀▀▀▀█████████   CRYPTON          ▬▬▬▬▬▬▬▬                    
▬▬          Revolutionary Cryptocurrency Exchange
iccel
Member
**

Activity: 392

View Profile WWW
March 17, 2019, 06:01:56 AM

Bugün içinde oldukları durumda kripto paraların sorunları var. Piyasanın düzene ve kurallara bunun yanı sıra denetim mekanizmasına ihtiyaç var. Bunlar sağlanırsa kitlesel kabulleniş başlar.Bunun için ise daha çok erken, daha on yılı var bence.

nrttngnbz
Jr. Member
*

View Profile WWW
March 25, 2019, 12:32:32 PM

bunun kanlı canlı örneğini 2020 yılı civarı gibi göreceğiz büyük ihtimalle. dünya hem siyasi hem de ekonomik olarak bir krize doğru hızla yol alıyor.

lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
March 29, 2019, 03:48:45 PM

Kripto piyasasını dünyadaki siyasi ve ekonomik gelişmelerden ayrı tutup da izole şekilde düşünemeyiz. Tüm ülkelere yayılan bir krizin kripto paraları olumsuz etkilemeyeceğini düşünmek iyimserlik olur bence.
Kıtlık zamanlarında para değil, gıda ve sağlık değerli hale gelir!
iccel
Member
**

Activity: 392

View Profile WWW
March 29, 2019, 04:47:23 PM

Kriz durumunda denize düşen yılana sarılır misali değil bitcoin gibi kripto varlıklar çok daha riskli varlıklar bile rağbet görür. Bu nedenle özellikle kriz yaşayan ülkeler başta olmak üzere; kripto varlıklara yönelim hızlanır.

Lydian
Hero Member

Activity: 1638
Merit: 686

View Profile
March 29, 2019, 06:20:27 PM

simdi fena bi kriz olsa... kriptolari kim alacak? kim biliyor ki dünya nüfusundan kac kisi kriptolari biliyor... bilmek bir yana, nasil alinacagini vs. herseyin basi para, dolar. yani dolar olacak, bi yere yatirilacak ve kripto alinacak... güven olayi da var. kaldi ki kripto alim-satim icin internet lazim, bilgisayar lazim, hadi akilli bir cep telefonu da olur. elektrikler kesildiginde ne olacak? internet baglantisi olmadiginda, yavas oldugunda vs.?

kriptolar güzel bir oyuncak... belki zengin oyuncagi (zengin göreceli bir kavram olarak).

krizde, felakette en tatli sermaye yasam, saglik, su, yemek... sonra toprak, tohum...
hadi o kadar gitmeyecelim, normal bir finansal kriz diyelim: altin heryerde gecer. git bakkala altin ver ekmek al, un al, seker al... ama hangi bakkal bitcoin alir? ben almam:)

kriz var kriz var... bitcoin ve sülalesi, godamanlar ne zaman uygun olursa yükselir... benim fikrim bu. ha, onlarda krizleri bahane olarak atar önümüzde belki...
sagul
Jr. Member
*

Activity: 420

View Profile WWW
March 29, 2019, 07:08:30 PM

Dünya üzerindeki bu büyük kriz insanların sağa sola yatırım yapmasına neden olabilir. Bu yüzden kripto paralara büyük yatırımcılar gelebilir.

BankDex.io  / Decentralized Exchange
zzevzek
Jr. Member
*

Activity: 322

View Profile WWW
April 01, 2019, 05:07:14 PM

kriz anında insanlar yatırım yapmaz genellikle gıda stoklar. büyük başlar ise daha çok fiziki koruma olan altına veya neredeyse bedavaya düşmüş olan arsaya yönelir.

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
trendcoin
Legendary
*

Activity: 2198
Merit: 1131

View Profile
April 02, 2019, 11:11:26 PM

Ekonomik göstergelerin balon köpüğü üzerine balonu, hızla artan dünya nüfusu...Nasıl bir kriz yaşayacağımız konusunda kimsenin kesin bir fikri olmayabilir; çünkü inanılmaz bir deneyin içerisindeyiz. Daha önce yaşanmamış bir durum ve felaket olabilir. Venezuela'daki insanlar kaos ortamından uzaklaşmak için ülkelerinden dışarı çıkmak istediklerinde, ellerindeki altın ya da gıda stokları onlar için bir şey ifade etmedi.
Ancak bitcoin ile bir şekilde uçak bileti satın alıp mali konudaki 3. kişileri devre dışı bırakarak gitmek istedikleri yerlere gidebildiler. Bence olası kötü senaryoda BTC'nin kullanım bağımsızlığı önem kazanacak, Altlar zaten çöp.

Darbeciler emperyalistlerin işbirlikçileridir...
BlackRed21
Member
**

Activity: 228

View Profile WWW
April 04, 2019, 08:32:35 AM

Her kriz bir fırsat doğurur ilkesinden yola çıkarak, bundan böyle global ekonomik krizlerde kripto paraların dahada değerleneceğini ve daha güvenilir bir yatırım aracı olacağını düşünüyorum. Kapitalizmi yıkabilecek en büyük güçlerden biri olarak görüyorum kripto paraları.

● ●   CATEX.io   ● ●
|    |  Transaction Mining Exchange  |    |
(((((((  TRADE NOW  )))))))
cannbola
Jr. Member
*

View Profile WWW
April 04, 2019, 02:04:29 PM

bir liman olarak görüleceği kesin olsa da uçurur fiyatı tavan yaptırır demek doğru olmaz. krizin nasıl geleceği de oldukça önemli burada.

Pages: « 1 2 3 4 [5]  All
  Print  

Jump to: