Bitcoin Forum
May 28, 2024, 03:31:30 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 »  All
  Print  
Author Topic: Dünya Krizi Kripto Paraları Uçurur Mu?  (Read 1161 times)
tartibaya
Full Member

Activity: 630
Merit: 101

View Profile
October 26, 2018, 11:48:25 PM

Krizde hangi ülkelerin başı çekeceğine bağlı, büyük kapitaller eğer sıkıntılı duruma düşerse belki bir makas değişikliği öngörebilirler. Ynai mevcut düzende para akışı kesilirse yeni bir yol denemesi kriptoparalar olabilir.
temeler
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 250

View Profile
October 27, 2018, 01:09:51 AM

Dünya krizi olursa herkes altına yönelir bence, çünkü en güvenilir liman altın ve her ülkede geçerli. Ancak tek tük ülkelerde kriz çıkarsa bence kripto paraları bir yatırım aracı olarak görüp kendi paralarının değerini korumaya çalışacaklardır.
renovatix
Full Member

Activity: 301
Merit: 100

View Profile
October 27, 2018, 01:14:29 AM

Dünya krizinde büyük şirketlerin kripto paralara yöneleceğini sanmıyorum. Altın dururken bu kadar oynak bir piyasaya büyük paralar yatırıp daha çok riske gireceklerini sanmıyorum. Şu an için durum bu ama ilerleyen yıllarda kripto paralar nasıl olur bilemediğim için kripto paraya yatırım yapılmayacağı kanaatindeyim.
Easx
Member
**

Activity: 490
Merit: 10

View Profile
October 27, 2018, 01:33:38 AM

Bence uçurur. Dünya krizi olarak nitelendiriceğimiz bir şey finans sektörüne güveni azaltmaz mı güven azaldığında kripto para piyasasına bence can gelir.
Gerçi krizde canlı para iyidir fakat kafamın karıştığı çok şey var umarım düşündüğüm gibi uçurur.

sanatsanaticindir12
Jr. Member
*

Activity: 168
Merit: 1

View Profile
October 27, 2018, 10:53:06 AM

Dünya krizi kullanılan ortak para birimini uçurur bu şuan için reel ortamda dolar ve ya pound olurken sana ortamda Bitcoin olabilir diye düşünüyorum.Bitcoin,Ethereum ve Litecoin biraz daha değer kazanabilir ama kripto paralarının genelinde bir yükseliş olacağını pek sanmıyorum.

🔺🔸🔺🔸🔺🔸🔺🔸 [ MOOZICORE ] WORLD’S FIRST MUSIC STREAMING SERVICE ON BLOCKCHAIN 🔸🔺🔸🔺🔸🔺🔸🔺
https://tokensale.moozicore.com/
campeck
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 251

View Profile
October 27, 2018, 11:34:52 PM

Dünya krizinde en güvenilir liman halen altın ve gümüş gibi emtialar. Kripto paraların para saklama açısından avantajı büyük bu anlamda arayış içinde olanların kriptoya geçiş yapabileceklerini düşünüyorum.
wallet
Full Member

Activity: 420
Merit: 125

LIVENpay.io

View Profile
October 27, 2018, 11:54:38 PM

Bana göre dünya ekonomik sancıları hemen kripto para birimleri ticaret alanına para geçişkenliği yaratmaz. Zaman alacak geçiş pazarın nakit paraya duyduğu ihtiyacı karşılayacak.

L I V E N pay | [  WHITEPAPE  ]                            The WORLD FIRST GLOBAL             Apply for
GET the APP     ◥ Google Play  ◥ App Store                                 FOOD ECONOMY - for Everyday         the LVN ICO
FOLLOW US    ◾TELEGRAM  ◾MEDIUM  ◾GITHUB  ◾TWITTER           use by  E v e r y   d a y   P e o p l e          Presale Now
Elysio
Full Member

Activity: 658
Merit: 153

View Profile
October 28, 2018, 01:19:25 AM

Uçurabilirde uçurmayabilirde paraların nereye yönleneceğine bağlı tamamen buraya akarsa demeyin keyfimize ama akmazsa fiyatlar belki düşebilir biraz daha düşersede tl sokmak gerekir daha fazla yatırım için
emreunsal10
Sr. Member

Activity: 854
Merit: 256

View Profile
October 28, 2018, 07:06:57 PM

https://kriptoparahaber.com/unlu-analisti-bo-polyn-bitcoin-kasim-2018de-kuresel-sermaye-piyasasi-cokusunden-sonra-kitlesel-kabulu-kazanacak.html

Evet, bu konu ile ilgili haberler de çıkmaya başladı yavaştan. genel bir kriz mutlaka kriptoya yarayacakar. kasım ve aralık ayları gerçekten çok kritik hale gelmeye başladı, bakktın piyasaya girişi de boşuna değil. fidelity, bakkt, sec için estirilen olumlu rüzgarlar. tabi bakkt gelene kadar henüz fiyatlanmıyor muhtemelen btc  satın almayıp btc için futures üzerinden at koşturanlar sebebiyle.
mahmuterdem
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 4

View Profile
October 31, 2018, 07:07:10 AM

Dünya krizinde büyük şirketlerin kripto paralara yöneleceğini sanmıyorum. Altın dururken bu kadar oynak bir piyasaya büyük paralar yatırıp daha çok riske gireceklerini sanmıyorum. Şu an için durum bu ama ilerleyen yıllarda kripto paralar nasıl olur bilemediğim için kripto paraya yatırım yapılmayacağı kanaatindeyim.

Altın 500% artar ama kripto para o kadar artmaz.
cleante
Jr. Member
*

Merit: 2

View Profile
October 31, 2018, 07:18:59 AM

Eğer bir kriz olacaksa gidecekler belli silver ons ve crypto fakat cryptoya çok güvenemediğim için para sokamıyorum.eskiden çok daha fazla güvendiğim piyasa çok belirsiz geliyor gözüme nedense.
BoozeHoundPoker
Member
**

Activity: 406
Merit: 11

View Profile
October 31, 2018, 08:08:36 AM

Dünya çapında bir para krizi sonucu kripto paralara yönelim olması gayet mantıklı, insanlar yatırımlarını bir yerden çekerken mutlaka başka bir yere yönlendirecekler. Borsalar çökerken orada yatırım tutmanın bir anlamı yok. Yalnız kripto piyasaların da güven açısından biraz daha gelişmesi lazım fazla yatırım alabilmek için.
phoneiX
Jr. Member
*

Activity: 392

View Profile WWW
October 31, 2018, 08:51:32 AM

Kripto Paraların uçması için olumlu haberlerin arka arkaya gelmesi gerekiyor.Ayrıca SECin bu konuya olumlu yaklaşması lazımki piyasa yükselsin.

HARA │ Empowering billions through data one byte at a time
samgizsu
Jr. Member
*

Activity: 350
Merit: 2

View Profile WWW
October 31, 2018, 09:08:40 AM

Türkiyeden bir dünya krizi çıkacağın hiç sanmıyorum. Diğer önermeye gelince bir dünya krizi çıktığında krizin sonunda ancak kriptolar uçmaya başlar krizdeyken yönelim olacağını sanmam.

▬▬▬▬▬▬▬▬  Guider.travel  ▬▬▬▬▬▬▬▬
furylmz
Sr. Member

Activity: 798
Merit: 260

View Profile
October 31, 2018, 10:35:13 AM

aslında bir krizde kripto paralar daha batabilir insanlar paralarını güvenli liman olan dolara taşımayı tercih edebilirler çünkü bir kriz anında elde nakit dolar bulunması kadar mantıklı bir şey yok
trc22@gmail.com
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
October 31, 2018, 01:47:56 PM

Dünyada kriz olsa sanırım en son kripto paraya para yatırırım, altın gibi emtialar varken her an hack vb yasaklamalar yüzünden anında binlerce dolar kaybeden sanal bir kod'a ciddi bir yatırım yapmazdım.
jasernity
Jr. Member
*

Activity: 224

View Profile WWW
October 31, 2018, 03:02:18 PM

dünya krizi demek, hisse senetlerinin çöküşe geçtiği anlamına gelir. hisse senetlerindeki çöküşte genelde altına geçilir. duruma göre değişir. eğer ki siz hisse senetlerinin kalbini oluşturan ülkelerde bu yatırımcıların kolayca kripto para almasını sağlayacak bir yöntem oluşturmuşsanız evet bir şans var. ama şu anda öyle bir durum yok. bitcoin vadeli işlemler var sadece.

traveler  |  Travel more. Pay less! Get more out of your travel.
An innovative crypto-friendly discount travel aggregation platform
williamsmith
Full Member

Merit: 100

View Profile
October 31, 2018, 03:26:09 PM

Gerçek bir kriz olur ve reel paralar ele verilirse o zaman insanlar tutunacak bir dal arayıp bahsedildiği gibi kriptolara kaçabilir. Bu kaçış büyük bir yükselişin başlangıcı olur ve ne kadar süreceğini kimse bilemez.
Rdu
Jr. Member
*

Activity: 224
Merit: 1

View Profile WWW
October 31, 2018, 03:31:17 PM

Dünya krizinde en güvenilir liman halen altın ve gümüş gibi emtialar. Kripto paraların para saklama açısından avantajı büyük bu anlamda arayış içinde olanların kriptoya geçiş yapabileceklerini düşünüyorum.

Kesinlikle çok doğru dostum. Kriz zamanlarında her zaman altın ve gümüş tavan yapmıştır. Asla değerini aşırı derecede kaybettiğine rastlanmamıştır. En güvenilir yatırım amacı aslında ama yavaş kazandırıyor işte, gel gelelim biz de millet olarak yavaş kazanmaya razı gelmiyoruz bu yüzden de yanlış yatırımlar yapıyoruz, benim de çok hatam var bu konularda. Hepsinden tecrübe çıkartmak lazım.

SOVREN  ─────  Trade. Pay. Borrow. Play.
Blockchain Innovation for Securities Markets
          [  https://sovren.app/  ]
mahoni2100
Member
**

Activity: 504
Merit: 12

View Profile
October 31, 2018, 03:55:02 PM

Büyük oranda etkilemez yükseliş konusunda her türlü hareketlilik yaşanabilir sonuçta buda alım ve satım yapılan güncel bir piyasa.

Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 »  All
  Print  

Jump to: