Bitcoin Forum
June 19, 2024, 03:01:36 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 [6] 7 »  All
  Print  
Author Topic: Dünya Krizi Kripto Paraları Uçurur Mu?  (Read 1171 times)
suukool
Full Member

Activity: 413
Merit: 100

View Profile
November 05, 2018, 11:33:32 PM

Dünya krizi olacaksa kriptolara yarasın isterim ama kurumsal yatırımcılar sanırım riski az olan piyasalara geçer, çılgın bireysel yatırımcılar kriptoları seçebilir diye düşünüyorum.
okanciftci74
Member
**

Activity: 448
Merit: 10

View Profile
November 05, 2018, 11:56:32 PM

Dünya krizi olur güzel olur yükseliş olabilir ordan kaçacak para buraya akabilir ama biz napıcaz krizde kriz olursa türkiye ilk batıcak ülkelerden bir tanesi ayvayı yeriz hiç gerek yok kriptoya akmasın
andyge
Sr. Member

Activity: 509
Merit: 253

View Profile
November 08, 2018, 11:49:09 AM

Kriz olur paralar bize akar oluk oluk diyenler paranın gideceği çok adres olacağını unutuyor uluslararası fon şirketleri genel olarak en yüksek faizden ziyade en güvenli limanları tercih eder.
Haticem
Jr. Member
*

Activity: 268
Merit: 4

View Profile
November 08, 2018, 08:10:56 PM

Dünyadaki kriz kripto paraları ancak şu şekilde uçurur dolar egomonyasını bitirmek için ğlkeler kolları sıvar yani amerikaya finansal savaş açarlarsa kripto uçar bunun dışındaki hiç bir krizde uçmaz
mymerlia
Member
**

Activity: 633
Merit: 15

View Profile
November 08, 2018, 08:54:13 PM

Kriz değil de sıcak paranın dolaşım da olduğu zamanlara ihtiyacımız var. Ekonomik sıkıntılı zamanlar da kimse önünü göremeden rahat yatırım yapmaz, yapmamalı da zaten.

❰ ❰❰ ❰❰❰ ❰❰❰❰❰ ♦ SIMDAQ ♦ ❱❱❱❱ ❱❱❱ ❱❱ ❱
Learn how to trade profitable!
 Instagram ▼▲       Medium ▼▲      Telegram ▼▲    Facebook  ▼▲      Twitter ▼▲
sanatsanaticindir12
Jr. Member
*

Activity: 168
Merit: 1

View Profile
December 17, 2018, 07:56:40 AM

Uçuracağı kesin ama aşağı doğru mu yukarı doğru mu onu bilemeyiz.Dünya krizlerinde bir kaç para birimi dışında çoğu para yerin dibine grebilir bu yüzden kripto  paralardan da birkaç tanesi dışın hepsinin düşme ihtimali olduğunu düşünüyorum bu da o dönemin zenginlerini çok daha zengin eder(Dönem sonunda) aksi halde kriz durumunda insanların kripto ile ilgileneceğini düşünmüyorum.

🔺🔸🔺🔸🔺🔸🔺🔸 [ MOOZICORE ] WORLD’S FIRST MUSIC STREAMING SERVICE ON BLOCKCHAIN 🔸🔺🔸🔺🔸🔺🔸🔺
https://tokensale.moozicore.com/
janocuk
Jr. Member
*

Activity: 532
Merit: 6

View Profile
December 26, 2018, 05:14:47 PM

dünya 2019da ekonomi anlamında zorluk yaşayacak bu kesin, zira dünyada 3. dünya ülkelerinin ekonomik gelişmesi durdu, zengin ve orta halli ülkeler mali açıdan doyum yaşamış ülkeler zaten, dünya ekonomisi genişlemiyor, yerinde sayıyor.  pastanın dağılımı da adil değil, kripto paralara ciddi para akacak ama bu ne zaman olur, egemen güçler ne zaman bunun önünü açarsa o zaman, yani 2019 veya sonrası asla bilemeyiz.
mediation
Member
**

Activity: 364

View Profile
December 26, 2018, 06:44:06 PM

Genel sektöre de oluşan bir kriz bu piyasayı uçurur mu bunu cevaplamak aslında oldukça zor fakat şunu söyleyebiliriz ki yatırıma aç insanlar için borsaya nazaran kısa dönemde bol kazançlı yeni bir kapı olabilir. Evet şuan için kriz kapımızda imiş gibi görünüyor fakat Fed'in hareketliliği artar ve piyasaya yeniden dolar salar ise bu krizde kısa sürede aşılabilir diye düşünüyorum.

coinbergh
Member
**

Merit: 29

View Profile
December 26, 2018, 09:34:17 PM

Dünya genelinde büyük çaplı bir kriz çıktığı takdirde kripto para kimsenin umrunda olmayabilir.

İnsanlar için hayatlarını idame ettirmek en başta gelir ve bu durumda kripto para yatırımlarını da gözden çıkaracak hatırı sayılır bir kitle olacaktır. Kriz psikolojisi içerisinde  global çapta bir kriz piyasayı uçurmaktan ziyade daha da karanlığa götüreceği düşüncesindeyim. Umarım bunları yaşamayız.
WhiteArmy
Jr. Member
*

Activity: 238

View Profile WWW
December 27, 2018, 10:14:19 AM

2019 yılında küresel bir krizin başlayacağını yazanlar var.Ama eğerki böyle bir kriz çıkarsa kripto paralara güvenen kişiler elbette yatırım olarak kripto paraya yönelebilir.
frtmr
Full Member

Activity: 616
Merit: 108

View Profile WWW
December 27, 2018, 11:42:36 AM

Bu konuda beklentisi olan çok fazla kişi var ama kripto paralar hala çok riskli ve düşüşe rağmen son birkaç yıl içerisinde belki 1000x ve üzeri yapmış enstrumanlar.
Büyük yatırımcı girer mi yada ne ölçüde girer fikir yürütmek zor. 
hidrocop
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 267

View Profile
December 27, 2018, 12:31:09 PM

Ben böyle birşeye ihtimal vermiyorum, dünyada kriz olacak milletin elinde para olmayacak işten çıkarmalar olcak ve sen gidip elindeki 3 krşla btc alacaksın. Imkansız gibi birşey
Ecol
Full Member

Merit: 102

View Profile
December 27, 2018, 05:12:13 PM

Eğer dünyada büyük bir kriz olursa dolar değersizleşir yine paranın karşılığı altın olur ama altınla takas yapamayız yerini yine kağıt yada dijital birşey almak zorunda bu noktada ise devreye halihazırda blockchain tabanlı güvenilir kripto paralar geliyor , bitcoin olmasa bile birgün mutlaka bir coin dünyadaki her dükkan ve markette kabul edilecek.

███████           C O M P R O   F I N A N C E           ███████
The DeFi Way of Synthetic Assets & Trading
│     TELEGRAM     │      TWITTER      │       REDDIT       │      MEDIUM      │
petrichor
Member
**

Activity: 406
Merit: 12

View Profile
December 27, 2018, 05:48:15 PM

Küresel çapta bir kriz çıkarsa tepkiler ne olur kestirmek zor. Kripto paralar bu kadar volatil durumda iken kimse çıkıp da yatırım yapmaz, öyle bir gerçek var. Adam onun yerine altına geçer. Uçurur mu kaçırır mı bilemeyiz ama o küresel kriz gelmese iyi olur.
murobro
Jr. Member
*

View Profile WWW
December 27, 2018, 06:05:51 PM

Dünya üzerinde yaranacak mali krizi kripto paraları uçuşa geçire bilir. Piyasa resmen yükselişe geçer bence

BLOCKMASON LINK
Create Web APIs From Any Smart Contract
truncus
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 259

View Profile
December 27, 2018, 06:06:42 PM

Açıkçası küresel krizin kripto paralara olumlu yansıyacağına inanıyorum. Çünkü o dönemlerde altın gibi yatırım unsurları yükseliyor. Kripto paraların da daha mobil olduğunu düşünürsek, bir sonraki krizde esas gözde kripto paralar olabilir.
mustafayasinsenturk
Full Member

Activity: 672
Merit: 100

View Profile
December 27, 2018, 07:48:38 PM

Amerikada bir kriz olduğu kesin. Tüm ülkelerden askerlerinin çoğunu çekeceğini de duyurdular. Oradaki siyah altını bırakıp bu kararı vermezlerdi zorda olmasalar.
tufan01
Jr. Member
*

Activity: 280

View Profile WWW
December 27, 2018, 07:54:38 PM

Kriz uçurmaz tersine kötü etki etti piyasaya.Bir kriz anında en çok manipüle edilen piyasa burası olduğundan ilk buradan çıkışlar başlıyor.İleride ne olur bilinmez ama görünen bu şu anda.

r e c k o o n             ONE STOP SHOPPING APP
Global Shopping Platform (https://ieo.reckoon.com/)
[[[[[[
complexity7
Member
**

Activity: 252

View Profile
December 28, 2018, 08:08:40 AM

dünya para politası tıkanma noktasına geldi doların fazla basılması ile karşılığı olmayan bir para dönüyor piyasada bu piyasa iyi yönde etkilenebilir

Hc01
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 252

View Profile
December 28, 2018, 11:02:40 AM

Dünya krizi olacaksa kriptolara yarasın isterim ama kurumsal yatırımcılar sanırım riski az olan piyasalara geçer, çılgın bireysel yatırımcılar kriptoları seçebilir diye düşünüyorum.
Katılıyorum, piyasaların kötü olduğunu düşünürsek dünyanın henüz en güvensiz piyasasına kim parasını koyar büyüklerden merak ediyorum çok da etkisi olmasını beklemiyorum, belki daha genç bu işlere meraklı olanlar biraz girer de.
Pages: « 1 2 3 4 5 [6] 7 »  All
  Print  

Jump to: