Bitcoin Forum
May 05, 2024, 10:34:27 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Alınacak: Eski tüplü televizyon sıfır olması gerekiyor.  (Read 269 times)
bitpazari (OP)
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
October 21, 2018, 12:11:25 PM

Başlıkta yazdığım gibi CRT tüplü televizyon arıyorum yalnız boyutu önemli ve sıfır bulabilirsem iyi olur yoksa zaten eskilerini bulmak zor değil ancak uzun yıllar kullanıldıkları için görüntüyü bozuk vermemesi tüpünün sağlıklı çalışması gerekiyor. 55-63 ekran arası olabilir 70-72 ekranlar epey yer kaplıyor koyacak yerim yoktur. Küçük ekran işimi görmez en az 55 olmalı. Kutusunda falan hiç kullanılmamış olursa çok iyi olur.
Even if you use Bitcoin through Tor, the way transactions are handled by the network makes anonymity difficult to achieve. Do not expect your transactions to be anonymous unless you really know what you're doing.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714948467
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714948467
Reply with quote  #2

1714948467
Report to moderator
ekiller
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1112

LLP Programming & Electronics

View Profile
October 21, 2018, 01:11:54 PM

Başlıkta yazdığım gibi CRT tüplü televizyon arıyorum yalnız boyutu önemli ve sıfır bulabilirsem iyi olur yoksa zaten eskilerini bulmak zor değil ancak uzun yıllar kullanıldıkları için görüntüyü bozuk vermemesi tüpünün sağlıklı çalışması gerekiyor. 55-63 ekran arası olabilir 70-72 ekranlar epey yer kaplıyor koyacak yerim yoktur. Küçük ekran işimi görmez en az 55 olmalı. Kutusunda falan hiç kullanılmamış olursa çok iyi olur.

Sıfır bulursanız fiyatı çok yüksek olur bu tarz ürünlerin.  Retro / Vintage değeri oluyor çünkü.
Sıfır 55 ekran sony almıştım  3000TL ye.   Atari 2600  de kullanmak için.
Temiz 2.el olanları çok piyasada ve uygun fiyatlı.  Tamirleri de basit ve masrafsız cihazlardır.
bitpazari (OP)
Hero Member

View Profile
October 21, 2018, 02:06:27 PM

Sıfır bulursanız fiyatı çok yüksek olur bu tarz ürünlerin.  Retro / Vintage değeri oluyor çünkü.
Sıfır 55 ekran sony almıştım  3000TL ye.   Atari 2600  de kullanmak için.
Temiz 2.el olanları çok piyasada ve uygun fiyatlı.  Tamirleri de basit ve masrafsız cihazlardır.

Yüksekten kasıt piyasaya göre elbette yüksek olabilir ama uygun sayılacak fiyattan satanlar var lakin büyük ekran maalesef 72 ekran falan satılıyor en yenileri onlar olduğu için elinde kalanlar daha çok. Retro değeri zaten bizim ülkemizde çok bilinmiyor çöpe bile atılabiliyor böyle ürünler. Tamirleri dediğin gibi aslında basit ama tüplerinden korkuyorum sonuçta tüp kullanılamaz hale gelirse bulmak zor olur tv almaktan farkı kalmaz. En iyisi ucuz yollu ikinci el alıp riskine girmek fazla da para bağlamak doğru olmaz.
Bitcoin-Turkiye
Sr. Member

Activity: 1664
Merit: 271

View Profile
October 21, 2018, 09:53:23 PM

bende hiç kullanılmamış tüplü televizyon var fakat, eski model değil,  siz çok eski modelmi arıyorsunuz, yoksa plazmadan bir önceki evre olsa olur mu? yani 10 15 yıllık bir televizyon ama plazma yada led değil eski televizyon tipinde ama sıfır, anlatabildim mi acaba?

Turkey Asic miner Best Seller Telegram @Miningci
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
October 22, 2018, 07:07:59 AM

bende hiç kullanılmamış tüplü televizyon var fakat, eski model değil,  siz çok eski modelmi arıyorsunuz, yoksa plazmadan bir önceki evre olsa olur mu? yani 10 15 yıllık bir televizyon ama plazma yada led değil eski televizyon tipinde ama sıfır, anlatabildim mi acaba?
crt demek eski tip kalın tuplu tv demek. yani 10-20cm kalınlıgında olmaz. Eski monitorleri düşünün crt ekran o oluyor. sanırım sizde bunu tarif etmeye çalışıyorsunuz. dolayısıyla tv niz crt.
hagiyatmaz
Member
**

Activity: 168
Merit: 10

View Profile
October 26, 2018, 03:43:26 PM

Görüntü ve renkler konusunda crtlerde renk tüpü değiştirildiğinde olay çözülüyor diye biliyorum ama. Eğer böyleyse ikinci elde alabilirsiniz hocam sıfırı yüksek fiyata patlayacaktır.
patlicanmoru
Member
**

Activity: 239
Merit: 14

View Profile
October 26, 2018, 04:50:35 PM

abi atari oyunları mı oynayacaksınız yav özel değilse sebebini merak ettim açıkçası valla kenar köşede tv tamircileri var ufak tefektir dükkanları rahatlıkla onlarda bulabilirsin birkaçına not bırak ulaşırlar sana
bitpazari (OP)
Hero Member

View Profile
October 27, 2018, 04:32:11 PM

Oyun oynayacak yaşı çoktan geçtim. Deney yapacağım. Yerçekiminin elektronlar üstündeki etkisini inceleyeceğim. Katot tüpünün yeni olması ve ayarlarıyla oynanmamış olması deneyimin sağlıklı sonuçlar vermesi için son derece önemli. 55 ekran sıfır bulamadım daha büyük ekran var onları koyacak yerim yoktur laboratuvarda yer alanı önemlidir her cm² gereklidir.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: