Bitcoin Forum
June 07, 2024, 10:05:39 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 »  All
  Print  
Author Topic: Türk bilgisayar bilimcisi Emin Gün Sirer, yeni bir kripto para yaratıyor  (Read 1202 times)
papiloc (OP)
Jr. Member
*

Activity: 42
Merit: 1

View Profile
October 21, 2018, 01:48:50 PM

işte bu blockhaine ilk geliştiricilerinden
keni projesini geliştiriyormuş helal olsun

Küresel Blockchain ve kripto para alanının en saygın isimlerinden biri olan Türk bilgisayar bilimci Prof. Dr. Emin Gün Sirer, Youtube kanalı Kripto Sözlük TV’de Eren Caner’in sorularını yanıtladı.

Sirer, yaklaşık 1.5 saat süren yayında Blockchain ve kripto paralara dair birçok önemli konuya değindi.

Yayının bir bölümünde Sirer, Mayıs ayında duyurulan lider geliştiricisi olduğu Avalanche protkolünden bahsetti. Türkçe’de “Çığ” anlamına gelen Avalanche’in teknolojisinin çok hızlı karar alabildiğini, hem Nakamoto hem de klasik konsensüsün en iyi özelliklerini barındırdığını ve madencilik gerektirmediğini belirten Sirer, şöyle konuştu:

“Kriptoda yaklaşık 50-100 bin kişinin karar alma mekanizmasında yer alması görülmüş değil. Bitcoin’in bütün blok zinciri 19 kişinin elinde. Ethereum’un blok zinciri 11 kişinin elinde. Herkesin dalga geçtiği EOS, 21 kişinin elinde. Avalanche’ın kurabileceği sistemler en aşağı yüzlerce, umarım binlerce, hatta milyonlarca kişinin direkt katılarak kararlar alabileceği sistemler. Bu çok ilginç bir sonuç. Bundan dolayı da çok heyecanlıyım. Bunun üzerine bir coin kuracağız. Şu sıralar gece gündüz onun üzerine çalışıyorum. Coin’in ismi Ava. Avalanche’nin Ava’sı. Ava giden avlanır, diyor bütün arkadaşlarım, ne yapalım öyle oldu.”

‘Saniyede on binlerce işlem yapabiliyor’
Sirer, sözlerine şöyle devam etti:

“Avalanche saniyede on binlerce işlem yapabiliyor. Kredi kartları bile daha yavaş kalacak. Elektrik harcamıyor, madencilik diye bir olay yok. Her açıdan teknik olarak Bitcoin’in ve Ethereum’un üzerinde olduğunu düşündüğüm bir sistemi kurmakla uğraşıyoruz. ICO olur mu, olmaz mı emin değilim ama ön satış olacak. ICO’lara kötü gözle bakılmaya başlandı. Çoğu insan ilgisini kesmeye başladı. Ayrıca akıllı sözleşme desteği de sunacağız.”

Yayının tamamına Kripto Sözlük TV’den ulaşılabilir:
kaynak:(https://uzmancoin.com/kripto-para-yaratiyor-emin/)
SkyLords
Full Member

Activity: 784
Merit: 120

View Profile
October 21, 2018, 01:53:23 PM

Umarım projesi hayata geçer. İyi bari yerli demiyor. Yerli dese hemen kötü gözle bakılırdı. Bakalım dediği gibi Bitcoin ve Ethereum'dan hızlı olur mu? Başarılar dilemekten başka bir şey gelmiyor elden Smiley
mymerlia
Member
**

Activity: 633
Merit: 15

View Profile
October 21, 2018, 01:57:26 PM

Madencilik desteği olacaksa ilk günler kazıp ne oılur ne olmaz diyerekten tutmak gerek. Yerli ve milli kafasını yaşamamış olması çok iyi. Bakalım neler yapabilecekler.

❰ ❰❰ ❰❰❰ ❰❰❰❰❰ ♦ SIMDAQ ♦ ❱❱❱❱ ❱❱❱ ❱❱ ❱
Learn how to trade profitable!
 Instagram ▼▲       Medium ▼▲      Telegram ▼▲    Facebook  ▼▲      Twitter ▼▲
procesdad
Full Member

Activity: 476
Merit: 100

CAT.EX Exchange

View Profile
October 21, 2018, 01:59:58 PM

inşallah bu da fos çıkmaz. Böyle açıklamalar yapıp sonradan olanları gördüğümüzde artık inanasımız gelmiyor. Eğer gerçekten söyledikleri gibi olursa yolları açık olsun.

Bthd
Legendary
*

Activity: 2268
Merit: 2584

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
October 21, 2018, 02:20:42 PM

Projesinin başarılı olup olmayacağını bilemiyorum, gözü kapalı yatırım yapın da demiyorum. Son dönemde bcash shillemesiyle çoğumuzu ayar etse dahi bizim içimizden çıkıp blockchain dünyasında sözü geçen 2-3 kişiden birisidir kendisi. Forumda el üstünde tutulan yada twitter v.b. gibi ortamlarda fenomen olan arkadaşların alayı önünde diz çöker. Bir proje yaratıyorsa bize sadece saygı duymak, araştırmak düşer. Ününü hiç hedefi olmayan bir scam proje için harcayacağını düşünmüyorum.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
Ethercool
Jr. Member
*

Activity: 115
Merit: 1

View Profile
October 21, 2018, 02:24:18 PM

Düşünce güzelmiş, teknik döküman çıkardıklarında detayları incelemek lazım. İnşallah başarılı olurlar.
goncalvopietro
Member
**

Activity: 448
Merit: 12

View Profile
October 21, 2018, 02:30:56 PM

Herkes kolayca kripto para yaratabiliyor. Türkiye çıkışlı revaçta bir kripto para ise henüz yok. Bu kişinin aldığı inisiyatif dilerim başarıya ulaşır ve bizler de gurur duyarız..
apimembership
Full Member

Merit: 124

View Profile
October 21, 2018, 02:33:46 PM

Kendini çok kaliteli bir akademisyen ve kendini bu alanda kanıtlamış birisi ortaya çıkacağı projeside incelemeye değer bir proje olacak gibi duruyor umarım başarılı olurlar.
nascasto
Full Member

Activity: 504
Merit: 102

PRIVATE FEDERATED BLOCKCHAIN

View Profile
October 21, 2018, 02:34:49 PM

Bu girişim yerli olmayacak Emin Gün Sirür blockchain ve bitcoin piyasalarında çok önemli bir yere sahip. Çıkaracağı proje de çok önemli bir yer tutacaktır kesinlikle ekibinin sağlam olacağını düşünüyorum. Eğer geçerli bir ico yaparsa büyük yatırım toplar ve iyi kazandırır.

sconklin321
Sr. Member

Activity: 543
Merit: 250

Orjinal üyelik ToRiKaN banlanalı asır ol

View Profile
October 21, 2018, 02:36:00 PM

bu adamın ismi oldukça yatırım aldırır küçük yatırımcıya ama büyükler bu işten parsa alamazsa gene bir fiyasko olabilir.
birde akedemisyen olarak başarılı olbilir projede çüünkü finansal beklentiden ziyade yarar beklerse. ama bu giriş yapacak yatırımcı için ne olur bilemem ?

- Orjinal Üyelik Eski Banlanmış ToRiKaN -

https://youtube.com/c/KriptoParatoner

www twitter.com/torikan
temeler
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 250

View Profile
October 21, 2018, 02:37:19 PM

Projesinin başarılı olup olmayacağını bilemiyorum, gözü kapalı yatırım yapın da demiyorum. Son dönemde bcash shillemesiyle çoğumuzu ayar etse dahi bizim içimizden çıkıp blockchain dünyasında sözü geçen 2-3 kişiden birisidir kendisi. Forumda el üstünde tutulan yada twitter v.b. gibi ortamlarda fenomen olan arkadaşların alayı önünde diz çöker. Bir proje yaratıyorsa bize sadece saygı duymak, araştırmak düşer. Ününü hiç hedefi olmayan bir scam proje için harcayacağını düşünmüyorum.

inşallah dediğiniz gibidir hocam. Malum dili her zaman yanan bir milletiz. Tabii çıkar çıkmaz hemen yatırımda yapılmamalı iyice araştırdıktan sonra yatırım yapılmalıdır.
kriptobaron
Sr. Member

Activity: 1115
Merit: 266

View Profile
October 21, 2018, 02:37:47 PM

Fos çıkmaz inşallah başarılı olur yeter artık  Smiley
gospodin
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1468

Instant cryptocurrency exchange with own reserves!

View Profile WWW
October 21, 2018, 02:46:13 PM

Madencilik desteği olacaksa ilk günler kazıp ne oılur ne olmaz diyerekten tutmak gerek. Yerli ve milli kafasını yaşamamış olması çok iyi. Bakalım neler yapabilecekler.
Elektrik harcamıyor, madencilik diye bir olay yok.
madenciliğin olmadığını belirtmiş hocam.

yukarıda bir arkadaşın dediği gibi bitcoin cash için bu kadar bayrak sallamasaydı kendisini daha çok severdim. şaka bir yana bu dünyada sözü geçen az sayıda insandan birisi. projesi de çıkarsa iyi araştırılıp hareket etmek gerekir.

▄▄███████
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████▄██████████▄
▄██████████▄████████████▄
█████████████████████████
████████▄████████████████
█████████████████████████
▀███████████████████████▀
▀████████▐████████████▀
▀██████▐████████████▀
▀██████████████▀
███████▀▀

INSTANT 
██████████████████████
████████▀░░░░▀████████
█████▀░▄█▀▀█▄░▀█████
██████░▄▀░░░░▀▄░██████
██████░█░░░░░░█░██████
██████▄░▀▄▄▄▄▀░▄██████
████▀░░░░░░░░░░░░▀████
███░░▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄░░███
██▌░▐█░░░░░░░░░░█▌░▐██
██░░░█░░░░▄▄░░░░█░░░██
███▄░█▌░░▀██▀░░▐█░▄███
██████▌░░░░░░░░▐██████
██████████████████████

NO KYC  OWN LIQUIDITY RESERVES  
 BTC 

ETH 

LTC 
 DOGE 

TRX  

BNB  
 TRC20 

ERC20 

BEP20 

SWAP NOW   
emreunsal10
Sr. Member

Activity: 854
Merit: 256

View Profile
October 21, 2018, 02:55:53 PM

Hocamı çağırıp bitcointalkta bir hesap açtırmak lazım. Bir ico başlığı açıp wp'sini paylaşsın da inceleyelim. Ayrıca bounty açacaksa imzasını taşıyabilirim, umarım amazix ile anlaşmaz. Cheesy Cheesy  şaka bir yana, hayırlısı olsun, aslında bunu önceden yapması gerekiyordu, neyse geç olsun güç olması derler.
ArmaDildo
Full Member

Activity: 672
Merit: 100

View Profile
October 21, 2018, 03:06:55 PM

Hele bir ortaya nedir ne değildir bir çıksın. Tek linkini attığı sitede var bu haber.Daha doğmamış bebeğe don biçmeye gerek yok. Piyasada yüzlerce kaliteli coin var ama hepsi de destek alacak diye bir şey yok.

Sacred
Full Member

Activity: 910
Merit: 105

View Profile
October 21, 2018, 03:07:34 PM

Bugün okumuştum başka bir konuda dediklerini sanırım o da bu röportajdandı. Ağırlığı olan biridir kendisi. Yerli ve milli diye sömürenler gibi hayal satmadan yapabileceğine inanıyorum. İnşallah başarılı olur da kötüye çıkan adımızı kendisini örnek göstererek düze çıkarırız.
hasyurt
Full Member

Activity: 602
Merit: 118

View Profile
October 21, 2018, 03:48:55 PM

Eylem culcüloglu da TV lere çıkıp blockchain i anlatıyordu. O da bir proje ye girdi sonrası fos çıktı. Şimdi telegram kanalında pump dump peşinde milleti öpüyor. Hatta duyduğuma göre ücretli kurduğu telegram kanalında kişi başı 1 BTC istemiş. Bu duyum sadece aslı astarı var mı bilmem. Bu arkadaşın adını ilk defa duydum. Nasıl bir işe imza atar emin değilim
tayfundeniz
Sr. Member

Activity: 826
Merit: 296

View Profile
October 21, 2018, 03:49:49 PM

Dün canlı yayında dinledim gerçekten bilgi birikimi ile kendini dinlettiriyor.İşin teknik yönü ile alakalı çalışmaları.Başarılı olacaktır.Para toplama gibi bir derdi yok.Ico yapmayacağını söyledi.Neo platformunda çıkan coinler gibi sistemine destek olanlara belli oranlarda airdrop verip sistemi geniş kitlelere ulaştırmayı ve bu sayede ağını tüm dünyaya yaymayı amaçlıyor.Umarım başarılı olur.Desteğe hazırız biz.Vitalik gibi insanlar artık bizden çıksın yeter ki ...
iskendercnr
Jr. Member
*

Merit: 2

View Profile WWW
October 21, 2018, 04:29:59 PM

yerli piyasadan büyük de bir destek görebileceğini zannetmiyorum. şahsım adına konuşacak olursam yatırımcı olmayı asla düşünmem ki bu şahsi bir durum değil, daha genel.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
SkyLords
Full Member

Activity: 784
Merit: 120

View Profile
October 21, 2018, 05:05:16 PM

Dostum madencilik yok diyor. Yanlış anlamışsın heralde Smiley
Pages: [1] 2 3 4 5 6 »  All
  Print  

Jump to: