Bitcoin Forum
June 19, 2024, 09:15:56 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Bitcoin Karşılığında Uyuşturucu Satan Kullanıcıya 20 Yıl Hapis Cezası  (Read 81 times)
Coinopedi (OP)
Newbie
*

Activity: 182
Merit: 0

View Profile
October 22, 2018, 09:36:06 AM

Kripto para birimleri piyasalarını tehdit eden dolandırıcılık ve kripto para hırsızlığı haberleri devam ediyor. Peki piyasa buna nasıl cevap verecek?

ABD’de geçtiğimiz günlerde görülen davada, Oxymonster kullanıcı adı ile tanınan ve dark web üzerinden Bitcoin ve Bitcoin Cash karşılığı uyuşturucu ticareti yapan Gal Vallerius isimli kullanıcıya, ABD Bölge Yargıcı Robert Scola 20 yıl hapis cezası verdi.

Bugüne kadar sattığı uyuşturu karşılığında Gal Vallerius’un 700 Bin Dolar değerinde Bitcoin ve Bitcoin Cash kazandığı belirtildi.

Aldığı 20 yıl hapis cezasının yanı sıra ayrıca söz konusu kripto paralarını sakladığı cüzdanlara devletin erişim sağlayabilmesi için gerekli şifreleri de vereceği açıklandı.

Bu habere ve daha fazlasına buradan ulaşabilirsiniz.
turcalata
Member
**

Activity: 574
Merit: 13

View Profile
October 22, 2018, 09:38:11 AM

Bunu anlamadım. Nakit parayla satmaktan daha mı kötü bir şey bu. Ceza uyuşturucu satmaya mı Bitcoin kullanmaya mı?
cilgindansci
Member
**

Activity: 504
Merit: 10

umachit.fund

View Profile
October 22, 2018, 10:40:47 AM

Bunu anlamadım. Nakit parayla satmaktan daha mı kötü bir şey bu. Ceza uyuşturucu satmaya mı Bitcoin kullanmaya mı?

Ceza tabii ki uyuşturucu ticareti yapmaya. Satıcı kişi fiat ödeme yöntemlerini kullansa da aynı cezayı alırdı. Kripto para işin içine girdi diye artırımlı ceza aldığını düşünmüyorum.

jasernity
Jr. Member
*

Activity: 224
Merit: 4

View Profile WWW
October 23, 2018, 02:56:12 PM

bitcoin ile takip baya zor. atıyorum satıcının bitcoin adresini buldular. bildiğim kadarı ile ip takibi yok. suç üstü mü yakaladılar yoksa o bitcoin adresinden borsaya transfer etti, kyc yaptığında mı enselediler artık.

traveler  |  Travel more. Pay less! Get more out of your travel.
An innovative crypto-friendly discount travel aggregation platform
Pages: [1]
  Print  

Jump to: