Bitcoin Forum
June 20, 2024, 10:49:28 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Kripto Para Alım Satımı için Hangi Borsayı Kullanmalıyım?  (Read 498 times)
peercoinv (OP)
Newbie
*

Activity: 8
Merit: 0

View Profile
October 22, 2018, 12:07:20 PM

Kripto para almak veya satmak için kullanabileceğiniz borsaları merkezi ve merkezi olmayanlar olarak ikiye ayırabiliriz. Eğer işlemleri genellikle kolay ve daha az maliyetli bir şekilde gerçekleştirmek istiyorsanız merkezi olmayan borsalara göre daha hızlı işlem imkanı sunan ve işlem hacimlerinden dolayı daha iyi alış satış oranları sağlayan merkezi borsaları tercih etmelisiniz diğer yandan merkezi olmayan borsalar kullanıcılara kendi cüzdanları veya akıllı sözleşmeler ile bir aracıya gerek duymadan işlem yapma imkanı verdiği için güvenliğe önem verenler için merkezi borsalara göre daha çok öne çıkıyor.

Merkezi borsalara örnek: OKEx, Binance, Paribu, Yobit, BtcTurk, Gemini, Kucoin, Bitlo

Merkezi olmayan borsalara örnek: DDEX, Radar Relay, Paradex, Waves Dex, IDEX, ForkDelta

Eğer borsa seçiminde her işlem başına alınan fee’yi dikkate almak istiyorsanız coinbase gibi çok kolay bir şekilde alışveriş hizmeti sunan platformlar genellikle daha yüksek fee alıyor bunun yanında gdax ve binance gibi çoğu kişi tarafından kullanılan borsalar düşük fee ile işlem imkanı sunan borsalar olarak değerlendirilebilir yine de aradaki farklar için borsaları kullanmadan önce fee listesine bakmalısınız.

3 Türk borsasının alış satış komisyonlarını değerlendirirsek şu anda en uygun komisyon ücretleri (fee) ile alış & satış yapma imkanı veren borsanın BtcTurk olduğunu görüyoruz:

30 günlük alış satış hacmi (TRY)   Piyasa yapıcı   Piyasa alıcı
BTCTURK 0 – 100.000   %0,20 (0,0020)   %0,30 (0,0030)

PARİBU 0 – 50.000   %0,30 (0,0030)   %0,40 (0,0040)

BİTLO 0 – 250.000   %0,35 (0,0035)   %0,35 (0,0035)

devamını okumak için: https://coinbalina.com/kripto-para-alim-satimi-icin-hangi-borsayi-kullanmaliyim/
Ridcan
Member
**

Activity: 476
Merit: 31

View Profile
October 22, 2018, 12:09:11 PM

ben koinim ve btcturk kullanmanızı tavsiye ederim türkiye içinde. onun dışında eğer global olarak sorarsanız da binance tek geçerim. binance gerçekten kullanıcı dostu bir borsa.
Xday123
Member
**

Activity: 490
Merit: 16

View Profile
October 22, 2018, 12:19:10 PM

güzel bir yazı olmuş her ne kadar kopyala yapıştır da olsa burada benim şahsen önerim btcturk yerlilerde. çünkü belirttiğiniz gibi en az fee btcturk tarafında göz kırpıyor. paribuda sanırım minimum 500 tl limiti vardı o yüzden btcturk ve koinim (listede yok sanırım) kullanılabilir. Globalde de bittrex, idex, binance gibi borsalarda alışveriş yapıyorum
triclinics21
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
October 22, 2018, 12:55:30 PM

BTCturk kullanıyorum en başından berı yanı 1 ıldan bıraz fazla olmuştur, çok trade yaptım orda ama fee ucretlerının makul olduğunu düşünmüyorum binancede falan daha makul bence. Türk borsalarında ticaret yapmak pek mantıklı gelmiyor bana
ferhatgalip
Jr. Member
*

Activity: 182
Merit: 1

View Profile WWW
October 22, 2018, 01:19:40 PM

Bu konuda önceden bir çok konu açıldı. Her borsanın kendine göre avantajları ve dezanvajları var. Bunları göz önünde bulundurup işlem yapmak maktıklı olacaktır.

cr o w d F o r c e    ▸▸▸   [ Private Sale: Open ]
Global Decentralized Network Of Micro Businesses
WeAreSoSory
Member
**

Activity: 238
Merit: 14

View Profile
October 22, 2018, 01:22:02 PM

Sürekli kullandıklarım arasında btcturk ve koinex vardı. Koinex ile bir süredir çalışmıyorum. İşlemlerimde herhangi bir sıkıntı yaşamadım her iki borsa ile.
frekans07
Member
**

Activity: 280
Merit: 10

View Profile
October 22, 2018, 01:32:06 PM

Btcturk ve Binance borsalarini kullanıyorum, hacim olarak iyiler bugüne kadar transferde olsun çekimde olsun sorun yaşamadım. Size de tavsiye ederim.
franch
Full Member

Activity: 1386
Merit: 116

View Profile
October 22, 2018, 01:34:35 PM

Ben koinim.com borsasını kullanıyorum bugüne kadar 1 kere sorun yaşamadım ne çekimde ne yatırımda.
mahoni2100
Member
**

Activity: 504
Merit: 12

View Profile
October 22, 2018, 02:34:32 PM

Seçenek çok olduğu için kendi araştırmanı da kendin yaparak aslında bilgi sahibi olabilirsin bu çok zor olmaz çeşitleri denemek lazım.

Sacred
Full Member

Activity: 910
Merit: 105

View Profile
October 22, 2018, 02:46:50 PM

Yerlilerde Btcturk, Paribu, Koinim hepsini kullandım bir sorun yaşamadım. Yabancılarda da yaşamadım listede kullanmadığım 1-2 tane var bitlo mesela ilk defa duydum. Komisyon oranları her birinin gayet cazip.
okanciftci74
Member
**

Activity: 448

View Profile
October 22, 2018, 03:51:13 PM

PARIBU ve BTCTURK bu ikisini kulllan altcoinlerin hepsi yok ama büyük coinler var altcoin almak istiyorsanda ethereum veya bitcoin alıp bu borsalardan başka borsalara gönderebilirsin
matador1903
Member
**

Activity: 182

View Profile
October 22, 2018, 05:07:16 PM

Ben kripto borsasına girdiğim andan itibaren BtcTürk'ü kullandım Özellikle yönetim kadrosunun değişmesi ile birlikte transfer ve yatırım işlemlerinin ücretsiz olması daha da cazip kıldı
jorgesalcedo
Member
**

Activity: 728

Trphy.io

View Profile
October 22, 2018, 05:13:46 PM

Borsaları kısaca anlatan bilgilendirici bir yazı olmuş. Yeni başlayanlara benim önerim de merkezi olmayan borsalar içerisinde IDEX, merkezi borsalar içerisinde de Bittrex'i kullanmaları..

Dogan86
Full Member

Activity: 742
Merit: 140

View Profile
October 22, 2018, 05:42:09 PM

2 yıldır piyasadayım sadece Koinim borsasını kullandım yerli borsalardan ve hiç sorun yaşamadım. Yabancılardan da Poloniex'i kullandım uzun bir süre ve sonra Binance geçtim. Alışkanlıklarına bağlı biri olduğum buradan bile belli. Binance ın başına bir iş gelmediği sürece Binance+Koinim ikilisi ile devam Smiley

Bitcoin / Ethereum / Monero
tayfundeniz
Sr. Member

Activity: 826
Merit: 296

View Profile
October 22, 2018, 05:49:07 PM

Bende eski olduğu için koinim kullanıyorum.O zaman BTC kapanmıştı.Tek alternatif koinim borsasıydı.Şu ana kadar bir sorun yaşamadım.Son zamanlarda biraz atılım yaptılar doge coini de eklemişler.Yabancı borsalarda ilk polenix revaçtaydı sonra bittrex şimdi binance.Şu an Binance de yola devam.
PastirmaliYumurta
Full Member

Activity: 490
Merit: 100

PRIVATE FEDERATED BLOCKCHAIN

View Profile
October 22, 2018, 06:11:45 PM

Ben globalde hemen hemen tüm borsaları kullanıyorum ancak en çook kullandıklarım idex ve binance . Türkiyede de akşam 5ten önce ve haftasonu değilse paribu eğer bunlar dışındaysa btcturk kullanıyorum papara kullandığı için

ugurum15
Member
**

Activity: 532
Merit: 22

View Profile
October 22, 2018, 06:53:08 PM

Ben paribuyu kullanıyorum. Şimdiye kadar hiç sıkıntı yaşamadım. Benim çektiğim en yüksek miktar 8-9 bin TL . Yüksek meblağ çekim yapmadım
secondhandlark5
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 1

"JOIN THE NEXT MEGATREND IN CRYPTO!"

View Profile
October 22, 2018, 09:53:38 PM

Hocam en son Latoken kullandim daha cok kucuk projeler listeleniyor eger market capi dusuk olan projelerle ilgileniyorsaniz bir goz atin derim.

🔺🔻🔺🔻🔺🔻🔸🔸🔸🔸🔸🔸 [ DESICO ] A PLATFORM TO ISSUE AND TRADE SECURITY TOKENS 🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔺🔻🔺🔻🔺🔻
🔸🔺 https://www.desico.io 🔸🔺
procesdad
Full Member

Activity: 476
Merit: 100

CAT.EX Exchange

View Profile
October 22, 2018, 10:32:53 PM

Ben genelde paribu kullanıyorum, paribudan da binanceye aktarıyorum parayı. Binanceyi şahsen tavsiye ediyorum bu zamana kadar her iki borsanında sıkıntısını görmedim.

coinbergh
Member
**

Activity: 532
Merit: 29

View Profile
October 22, 2018, 10:39:18 PM

Arayüzü ve kullanıcı deneyimi konusunda Binance benim için en önde gelen borsalardan biri.

Bunun dışında pek çok borsayı kullandım ama genel olarak ya çok karmaşık bir yapıdalar ya da kullanıcı dostu değiller. Binance bu iki özelliği de çözüp, sistemini ona göre konumlandırmış. Bir de sevmediğim borsa ekleyeyim. İşim düşmezse hayatta uğramayacağım borsaların başında da HitBTC geliyor.
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: