Bitcoin Forum
April 16, 2024, 10:30:02 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Herşeyin vakti var yeter ki sabırlı olalım  (Read 923 times)
zorbey (OP)
Member
**

Activity: 448
Merit: 33

View Profile WWW
October 22, 2018, 09:17:25 PM

Dünyada ki varoluşların bir sırası var.
Doğarız, büyürüz ve ölürüz.
Yeni doğan bir bebek hemen yürümez hemen koşamaz, hemen katı yiyecekler yiyemez. Önce koşması için yürümesi, yürümesi içinse sürünmesi gerekir.
Katı yiyecekleri yiyebilmesi içinse çene kaslarının güçlenmesi ve dişlerinin çıkması gerekir.
Bu kalıbı iş yerlerine uyarlamak için bir anekdot paylaşayım:
Babasının kurduğu şirketin başına geçen genç adam, üniversitede bir konferansa katılır. Sunum yapılır ve soru cevap kısmına geçilir.
Bir öğrenci söz alır ve soruyu sorar. Der ki:
'' Ben mezun olduktan sonra sizin sektöre girip sizin yaptığınız işi yapacağım. Sizin gibi bir büyük bir şirket olabilirmiyim? ve bu süreç ne kadar sürer?''
İş adamı cevabı bir o kadar anlamlıdır
'' Elbette olabilirsin ama benim gibi büyük olabilmen kısa zaman da çok zor. Çünkü bu şirketi bana babam kurdu.''

Burada verilen mesaj oldukça açık: Şirketlerin bile büyümeleri için zamana ihtiyaçları var. Hazmetme süreçleri var.
Google, Apple, Samsung vs.. (örnekleri çoğaltabiliriz) Bu şirketler ilk kurulduklarında dünya devi değillerdi. Ama ekibi, yöneticisi, işçisinin çalışmaları ile şuan dünya devleri. Önce doğdular sonra süründüler sonrada koştular, koşuyorlar.

Bütün bunları niye anlatıyorum, kripto sektörüne getireceğim lafımı.
Kripto sektörü daha yeni doğdu. 2/3 yıllık bir hayatı var. Ve daha bir çok şeyi hazmedemedi. Hazmetmeye çalışıyor. Ki zamanla hazmedecektir de.
Kağıt para ilk çıktığında kullanıcı sayısı çok azdı. Zamanlar tüm dünyaya yayıldı. Hazmedildi.

Bu piyasanın ilerleyen dönemlerde koşacağına inanan birisi olarak söylüyorum: Elinizde çöp olmadığına inandığınız projeleri hemen satmayın. Bekleyin, önce sürünsün sonra elbet emekleyecek sonrada koşacaktır.

1713306602
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713306602
Reply with quote  #2

1713306602
Report to moderator
"You Asked For Change, We Gave You Coins" -- casascius
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
ripplecanavari
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
October 22, 2018, 09:20:30 PM

mew de o kadar çok token var ki sırf bu söylediğiniz olaya ben de sonuna kadar inandığım için 100-200 doların peşinde koşturmuyorum mew de sonuna kadar hold ama aynı şey borsa için asla geçerli değil borsada hold pişmanlıktır çünkü
ZaPpaRa83
Full Member

Activity: 770
Merit: 103

View Profile
October 22, 2018, 09:32:51 PM

bende özellikle  imzalardan gelen token ve coinleri döner parasına satmama konusunda kararlıyım. çok boş imzalara girmiyorum mutlaka ilerde güzel para edeceklerdir. tek yapmanız gereken sadece biraz sabretmek.
LoveFooL
Member
**

Activity: 476
Merit: 12

View Profile
October 22, 2018, 09:35:18 PM

zaman herşeyin ilacıdır. güvendiğiniz ve ilerde iyi yerlere geleceğine inandığınız tokenlerı ve coinleri toplayın ve bırakın bir köşede kalsınlar. uzun vadede inanın ki çok güzel paralar edeceklerdir.
coinforumgentr
Member
**

Activity: 714
Merit: 82

View Profile
October 22, 2018, 10:06:22 PM

kripto paralar gelişmiyor sürekli yerinde sayıyor. son 1 senede söyleyin ne değişti? hangi proje başarılı oldu. ilk çıktıkları gibi yerinde sayıyorlar. yol
bu işin sonu bombok bir yere çıkabilir.

benim gelecekte gördüğüm şudur:
gelecekte dünyada kripto para kullanılabilir. fakat bu açık kaynak kodlu bir sistem olmaz. bir buttona tıklayıp wallet oluşturamayız.
walleti yine banka eline verir.
finans işlemlerini ve anlaşmaları hızlandırmak için akıllı sözleşme kullanılır. vergiler otomatik düşülür vs...  
procesdad
Full Member

Activity: 476
Merit: 100

CAT.EX Exchange

View Profile
October 22, 2018, 10:15:15 PM

Kesinlikle katılıyorum ve hep savunduğum bir konu. Bu teknolojinin ilk alıcıları olarak çok şanslı olduğumuza inanıyorum. Bu süreçte elimizdeki coin miktarını arttırsak bence gelecekte çok iyi yerlere geleceğimizi düşünüyorum.

Orhans
Member
**

Activity: 546
Merit: 10

View Profile WWW
October 22, 2018, 10:48:00 PM

Yazıya katılıyorum gerizekalıya anlatır gibi anlatılmış gayet net ama kimse de sabır kalmadı ve bountylerde hemen satışlar olduğundan fiyat ilk günün çok altına düşüyor haliyle borsaya gireni hemen satıyoruz.
coinbergh
Member
**

Activity: 532
Merit: 29

View Profile
October 22, 2018, 10:48:29 PM

Şu an için projeler belli bir olgunluğa ulaşmamış olabilir; elimizde somut bir uygulama ve gerçek hayata entegre, tam teşekküllü çalışan bir sistem de olmayabilir fakat bu ileride de olmayacağını göstermez.

Blockchain başlı başına devrim niteliğinde bir teknoloji ve öyle ya da böyle bir şekilde 5-10 yıl içerisinde hayatımıza girecek. Bu konuda atılım yapan ülkeler de var. O yüzden işin sonunu düşünmek yerine önümüzdeki süreci değerlendirmek çok daha mantıklı bir hareket olur.
yusufmirza
Member
**

Activity: 742
Merit: 19

View Profile
October 22, 2018, 10:52:57 PM

Satmamak çözüm değil çözüm iyi iş yapacak projelere yönelmek.Proje var proje var.Eleyip bir kaç coinde toplamak ileriye dönük umut verir.Tabi proje ve ekibide takip etmek şart.Ekip dağılabilir proje sekteye uğrayabilir.Alternatif çok piyasada.Takip şart.
temeler
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 250

View Profile
October 22, 2018, 10:59:37 PM

Çok güzel bir konuya değinmişsiniz. Bitcoin bile 10 yılda bu seviyelere geldi ve büyümesine daha çok zaman var. Sabırlı olanlar pastanın en büyüğünü kaptı. Projesi sağlam olan yeni coinlerde mutlaka bu evreden geçecektir. Dikkatli olursak bu pastadan neden kendimize pay çıkarmayalım.
mavibir
Jr. Member
*

Activity: 308
Merit: 2

View Profile WWW
October 22, 2018, 11:18:56 PM

Tabi ne zaman nerede sabır gösterip nerede satıp tekrar nerede adet arttırarak almayı bilmekte trader olma yolunda emin adımlarla gitmedir.Sabır ile beklemek ve doğru hamleler yapmak kazanmak için güzel adımlardır.

████████████         AVXChange         ████████████
phoneiX
Jr. Member
*

Activity: 392
Merit: 4

View Profile WWW
October 23, 2018, 05:15:12 AM

Sabır etmek çok önemli tabiki.Şuanda zaten bozduğumuz şeylerin değeri olmaz.Piyasanın toparlanması için zamana ihtiyacı var.Sabır eden kazanır demişler  Smiley

HARA │ Empowering billions through data one byte at a time
hisarardi
Member
**

Activity: 532

View Profile
October 23, 2018, 05:21:58 AM

Bende katılıyorum aynen. Borsa da bir tabir vardır aynı anda 9 bayan i hamile bırakan bile çocuk 1 ayda doğmaz 9 ay geçmeli. Aklıma bu gelir ve sabrederim.

Face                       Insta                                              MEETING THE CHALLENGES OF SCALING,
     book       Twit         gram         ⟹ Ethereum Basic ⟸               FEE OPTIMIZATION   
               ter                                                                             AND EFFICIENCY
harsars
Newbie
*

Activity: 44
Merit: 0

View Profile
October 23, 2018, 07:26:21 AM

sana katılıyorum kardeşim zamanı geldiğinde çoğu kağıt para kullanılmaz olacak
teknoloji ilerledikçe kripto para işi daha yayılacak insanlar parayı kullanmaz hale gelecek
parada devlet lerin bastığı bir şey devlet güvenceli
megadeth1992
Member
**

Activity: 350
Merit: 10

W12 – Blockchain protocol

View Profile
October 23, 2018, 07:28:59 AM

Bende katılıyorum size söyledikleriniz çok mantıklı. Ama şimdi işte bu çöp olmayacağına inandığımız coinlerden dediniz ya. İşte onlar hangileri. Bütün coinlerin çöp olma durumu söz konusu sonuçta. İllaki ilerde bu piyasa koşmayı bırak uçmaya geçecek ama ne zaman.

W12.io  ▬▬▬▬▬▬  Blockchain protocol                         
            Built F O R :    ❤ Charity Market    ⚫ ICO    ֆ CROWDFUNDING

◥ TELEGRAMWHITEPAPERTWITTERFACEBOOK ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ❱❱❱ R E G I S T E R  for the  TO K E N  S A L E ❰❰❰
The Management
Full Member

Activity: 630
Merit: 102

View Profile
October 23, 2018, 07:31:42 AM

Sabırlı olmak tabi ki çözüm yalnız unutmamamız gereken bir konu var ki 50-100 tane konu etrafına binlerce coin yaratılmış. Yani 1 konuda başabaş 3 ekip olsa desek elle tutulur 150-300 coin anca vardır. Doğru coinde yatırım yapıp sabretmek lazım
akiko6823
Member
**

Activity: 602

View Profile WWW
October 23, 2018, 07:52:53 AM

Sabir sabir sabır valla sabır taşına döndük. Boğa geldi gelecek derken karıncayı bekler olduk. Inşallah şu piyasalar yeşillenir artık
avalonn
Full Member

Activity: 728
Merit: 151

View Profile
October 23, 2018, 09:39:22 AM

biraz muğlak bir kavram oldu bu sabır işi ... tabi şu da var şimdi bu aldığın coinlerle döner alırsan yarın ola ki değerlenirse arkasından bakar ağlarsın haliyle.ama gerçekten hiçbir boka yaramayacak vurkaç token/coin de olduğu için oradaki ince çizgiyi görebilmek de lazım.olay da orda

dönerci olma efsane ol  Tongue Tongue Grin
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
October 23, 2018, 11:07:59 AM

"Sabreden kazanır" bu piyasanın özetidir. Forumun %95'i sabırsız. Bekleyemiyor. 1 haftada zengin olmak istiyor. 1 yıl 2 yıl diyince "höhehehehııııhhhaaaa" yorumları geliyor. Kardeşim 2010'da btc alan adam 2017'de milyoner oldu. Sen de bi zahmet 3-5 sene bekle.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
jingyang
Full Member

Activity: 392
Merit: 103

View Profile
October 23, 2018, 12:15:45 PM

Bende sabredenin kazanacağına inananlardanım da bilemiyorum artık bu sene geçen senelere falan benzemiyor korkutucu bir sene geçirdik inşallah yakında yüzümüz güler de biraz nefes alırız ama genel olarak pek de umut yok gibi

▬▬▬▬▬      ▬     iCumulate         Investing in the future together           ▬      ▬▬▬▬▬
WHITEPAPER  ]     ████     PRESALE  /  Nov 30th - Dec 7th     ████     [   ONE PAGER   ]
▬      ▬▬▬▬▬     Twitter     ●     Facebook     ●     Telegram     ●     Medium     ▬▬▬▬▬      ▬
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: