Bitcoin Forum
June 23, 2024, 05:21:07 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Herşeyin vakti var yeter ki sabırlı olalım  (Read 934 times)
tarangogu
Full Member

Activity: 462
Merit: 100

View Profile
October 25, 2018, 07:44:32 PM

Tabi ki sabırlı olan kazanacaktır  ama bunun süresi de önemli. Bu sene geçen senelere göre daha uzun sürdü  inşallah yakında yüzümüz güler de biraz nefes alırız ama genel olarak piyasa çok iç açıcı gözükmüyor
cabbarlana
Full Member

Activity: 448

send and receive money instantly, w/no hidden cost

View Profile WWW
October 25, 2018, 08:22:04 PM

Sabretmek önemli ama bir çoğumuz zengin insanlar değiliz ve önümüze çıkan fırsatları da değerlendirip ufak tefek de olsa kazançlar elde edip kendimize bir yol çizmeye çalışıyoruz. NE yazık ki piyasa koşulları geçen seneki bu zamanlara göre daha kötü ama hep böyle gidecek değil illa ki bir zaman düzelecek

Mavis
Full Member

Activity: 297
Merit: 101

View Profile
October 25, 2018, 09:52:31 PM

Geçen sene yaşanmamış olsa bu anda ne konuşuyor olur hangi hayalleri kuruyor olurduk diye düşünmeden edemem. Her kriter 2017 yılına göre şekilleniyor hata belki burada. Anı yaşayalım fırsatları kullanalım.
unreal41
Member
**

Activity: 910
Merit: 10

View Profile
November 05, 2018, 07:08:06 PM

Adam haklı her yaşanması gereken şeyin bir sıralaması vardır ve sırasıyla yaşanır o nedenle sabreden kazanacaktır bu ayı sezonu yaşanmalı hemde uzun bir süre fakat sıçrayış çok yükseklere olacak bu kez
matador1903
Member
**

Activity: 182

View Profile
November 05, 2018, 10:54:59 PM

bu piyasa sabredenin sabredemeyenden kazandığı bir platform sabır en önemli etken sabredemediğimiz zamanlar zarardan başka bir durum ortaya çıkmıyor ne yazık ki bunu bizzat tecrübe ettim ve yaşadım
suukool
Full Member

Activity: 413

View Profile
November 05, 2018, 11:30:34 PM

Bir seneye yakın zulmediyor piyasa bize, ama başlıkta bahsedilen şey çok mantıklı bir süreç, bir yıl bizim için uzun ama böyle bir piyasa için kısa bir zaman dilimi.
elismemish
Jr. Member
*

Activity: 462
Merit: 4

View Profile
November 05, 2018, 11:59:20 PM

Vakti 2019 gibi görüyorum ben piyasa o zamanlar yükselicektir en geç 2020 olabilir bu ama o zamana  kadar kesin yükselmesi lazım düğün var para lazım bizede evlencez la neyle yapcaz düğünü

__________ BetFury __________
🎲 The first i-Gaming Crypto platform with BTC Dividends 🎲
https://betfury.tv/2VDCk7K
aynalitarak
Newbie
*

Activity: 129
Merit: 0

View Profile
November 06, 2018, 06:16:53 AM

zaten sabırsız olanlar bu piyasadan kaybolup gidecekki bekleyenler kazanmaya devam edecek sabırsızlaırn yeri değil buralar.
dgbpool
Full Member

Activity: 300
Merit: 103

View Profile
November 06, 2018, 01:40:10 PM

Kesinlikle öyle. hiç bir piyasa sabırsızları barındıracak durumda değil. Sabırsızlar çekip gitmeli ki sabırlılar kazansın. Herşeyin bir vakti olduğu gibi tekrar yükselişinde bir vakti vardır.

bağış : 0x31B00501fA5d235474aECB3B3d6395d5b0710931
TurkiyePriest
Full Member

Activity: 1011
Merit: 128

Radix-The Decentralized Finance Protocol

View Profile
November 06, 2018, 02:17:09 PM

Koskoca atasözü bile var. Sabreden derviş muradına ermiş kim kısa yoldan milyoner olmuş ki siz olacaksınız biraz mantıklı düşünün. Piyasa da hazır yavaş yavaş hareketlenmiş bu tarz konular çok gelecektir

R A D I X   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   The Decentralized Finance Protocol
█████████ GET TOKENS █████████    Facebook      Telegram      Twitter
The Radix DeFi Protocol is    SCALABLE SECURE COMMUNITY DRIVEN
crazy1204
Full Member

Activity: 322

View Profile
November 06, 2018, 09:01:14 PM

tabii ki öyle ya sabırlı olmazsak kaybederiz atıyorum panikledin sattın vazgeçtin bu piyasadan yani sen sattıktan sonra her şey 3-5x yaptı o zaman pişmanlıktan yanarsın yani üzüntüden napacağını bilmezsin dün 100 bin tl çektiğin para birden 500 bin tl olmuştu çekmesen elbet artacaktır acele etmeyelim

GoldDragonDeltn
Jr. Member
*

Activity: 140
Merit: 1

View Profile WWW
November 06, 2018, 09:09:34 PM

tabii ki öyle ya sabırlı olmazsak kaybederiz atıyorum panikledin sattın vazgeçtin bu piyasadan yani sen sattıktan sonra her şey 3-5x yaptı o zaman pişmanlıktan yanarsın yani üzüntüden napacağını bilmezsin dün 100 bin tl çektiğin para birden 500 bin tl olmuştu çekmesen elbet artacaktır acele etmeyelim

Evet beklemekde Fayda var elbet altcoinler ' de uçacak bir gün  Smiley

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019  
────  Invest / Play ...Or why not both?
HSYNTKN
Member
**

Activity: 336
Merit: 17

View Profile
November 06, 2018, 09:10:03 PM

Tabiki bu piyasinin altın kuralı sabırli olmak. Sabır yoksa kazancta yok maalesef. Panik yapmamak lazım sakın bir şekilde beklemek aldığın coini zararına satmamak gerek. Ben piyasaya ilk girdiğimde öyleydim panik yapıp satıyordum. Elimdekini nerdeyse %70 kaybetmiştim. Şimdi ise tam tersi %25 artırdım elimdekini

lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
November 06, 2018, 09:11:01 PM

Şu kripto para piyasasıyla keşke 2012 yılında falan tanışsaydım diye geçiriyorum hep aklımdan. Sonra diyorum ki, belki de 5 sene sonra da başkaları bu şekilde düşünecektir. Yani şimdiki piyasa halen bebek çağında aslında. Doğru projelere yatırım yapıp uzun süre bekleyebilenler belki de çok iyi kazanacaklar...
The Management
Full Member

Activity: 630
Merit: 102

View Profile
November 06, 2018, 09:27:58 PM

Sabırlı olacağız zaten de bari elimizdekiler %3 %5 bir şey bıraksa da yüzümüz gülse. Hele benim gibi öğrenciler zaten 3-5 kuruşu varken onu da tüketince ne durumda olduğunu anlarlar Smiley
naz14
Member
**

Activity: 420
Merit: 11

DAO Maker

View Profile
November 06, 2018, 10:51:10 PM

Dünyada ki varoluşların bir sırası var.
Doğarız, büyürüz ve ölürüz.
Yeni doğan bir bebek hemen yürümez hemen koşamaz, hemen katı yiyecekler yiyemez. Önce koşması için yürümesi, yürümesi içinse sürünmesi gerekir.
Katı yiyecekleri yiyebilmesi içinse çene kaslarının güçlenmesi ve dişlerinin çıkması gerekir.
Bu kalıbı iş yerlerine uyarlamak için bir anekdot paylaşayım:
Babasının kurduğu şirketin başına geçen genç adam, üniversitede bir konferansa katılır. Sunum yapılır ve soru cevap kısmına geçilir.
Bir öğrenci söz alır ve soruyu sorar. Der ki:
'' Ben mezun olduktan sonra sizin sektöre girip sizin yaptığınız işi yapacağım. Sizin gibi bir büyük bir şirket olabilirmiyim? ve bu süreç ne kadar sürer?''
İş adamı cevabı bir o kadar anlamlıdır
'' Elbette olabilirsin ama benim gibi büyük olabilmen kısa zaman da çok zor. Çünkü bu şirketi bana babam kurdu.''

Burada verilen mesaj oldukça açık: Şirketlerin bile büyümeleri için zamana ihtiyaçları var. Hazmetme süreçleri var.
Google, Apple, Samsung vs.. (örnekleri çoğaltabiliriz) Bu şirketler ilk kurulduklarında dünya devi değillerdi. Ama ekibi, yöneticisi, işçisinin çalışmaları ile şuan dünya devleri. Önce doğdular sonra süründüler sonrada koştular, koşuyorlar.

Bütün bunları niye anlatıyorum, kripto sektörüne getireceğim lafımı.
Kripto sektörü daha yeni doğdu. 2/3 yıllık bir hayatı var. Ve daha bir çok şeyi hazmedemedi. Hazmetmeye çalışıyor. Ki zamanla hazmedecektir de.
Kağıt para ilk çıktığında kullanıcı sayısı çok azdı. Zamanlar tüm dünyaya yayıldı. Hazmedildi.

Bu piyasanın ilerleyen dönemlerde koşacağına inanan birisi olarak söylüyorum: Elinizde çöp olmadığına inandığınız projeleri hemen satmayın. Bekleyin, önce sürünsün sonra elbet emekleyecek sonrada koşacaktır.

Hocam neden bekleyip süründürüyorsunuz anlayamadım? Uygun yerden satıp, nasılsa bu piyasada sürüneceği kesin alttan daha fazla olarak alırsınız. Elinizdekinin çarpanı artar. tekrar sizin sattığınız yere bile gelse elinizde daha fazla olacağı için yine kar yaparsınız. Yok siz sattıktan sonra fırladı fırsat kaçtı mı?
Keşke kaçsa o fırsat. Bu durumda çok olağanüstü bir olay olmadıkça bir altcoinin artması piyasanın bütün olarak yükselmesi demektir ki elinizde olan diğer coinler uçar siz de, biz de mutlu oluruz:)
Antony97
Jr. Member
*

Activity: 182
Merit: 1

View Profile
November 07, 2018, 01:20:53 PM

Bu durumu ve piyasayı bence ön görmek çokta zor olmasa gerek,baktığımız zaman bundan beş sene öncesinde bitcoinin yeri ile şuan ki yeri bir değildir.Bu durumda gösteriyor ki beş sene sonra çok başka durumlara gelinebilir bu yüzden elbetteki sabır kazandıracaktır.

🔺🔸🔺🔸🔺🔸🔺🔸 [ MOOZICORE ] WORLD’S FIRST MUSIC STREAMING SERVICE ON BLOCKCHAIN 🔸🔺🔸🔺🔸🔺🔸🔺
https://tokensale.moozicore.com/
BitcoinTurk
Hero Member

Activity: 1652
Merit: 629

View Profile
November 07, 2018, 02:24:13 PM

Şöyle bir gerçek var ki kripto para sektöründe sabır demek kazanç demektir çünkü bu sektörde inanılması güç olaylar ile karşılaşıyoruz. Her ne kadar hodl yapmakta olan arkadaşlar bana katılmayacak olsa da zaman içerisinde bu sektörden güzel gelir elde edilebiliyor. Ayrıca hodl yapıldığı süreç içerisinde de zaman her ne kadar hızlı geçmiyor olsa da bir sonraki boğa dönemini bekliyor insan. Fakat şurada da şöyle bir durum var ki hodl yapmakta olan yatırımcı bir sonraki boğa döneminde kesinlikle hak ettiği kazancı elde edecektir. Yaklaşık 9 aylık bir durgunluk dönemi içerisinde bulunduk ve bu durumun ne kadar daha devam edeceği de bilinmiyor. İşte bu bilinmezlik sonucunda hodl yapan kişinin sabrı taşıyor ve sabır gösteremiyor.
erdemdio
Member
**

Activity: 191

View Profile
November 07, 2018, 02:26:15 PM

Aynen herseyin vakti var scam projede değilseniz eger hodl eninde sonunda kazandiricaktir. Az kaldi bull piyasasi geliyor yavas yavas sabreden kazanacak. Zaten borsa sabirsizdan alip sabırlıya verme sanatimiydi öle bi soz vardi
Ecol
Full Member

Activity: 532
Merit: 102

View Profile
November 07, 2018, 03:31:19 PM

Bende sizin gibi düşünüyorum hazmetmek için süre lazım tüm dünyanın bunu hazmedebilmesi için zaman lazım verdiğiniz kağıt para örneğindeki gibi çünkü bu kripto paralar bir rayın üstüne tam olarak oturamadı o yüzden çoğu insana güven vermiyor.

███████           C O M P R O   F I N A N C E           ███████
The DeFi Way of Synthetic Assets & Trading
│     TELEGRAM     │      TWITTER      │       REDDIT       │      MEDIUM      │
Pages: « 1 2 [3] 4 5 »  All
  Print  

Jump to: