Bitcoin Forum
May 11, 2024, 05:42:43 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Dropshipping meraklıları içeri :)  (Read 299 times)
alpsea (OP)
Copper Member
Hero Member

Activity: 1274
Merit: 555

https://refpa28543.top/L?tag=d_286347m_1264c_&site

View Profile
October 23, 2018, 11:52:55 AM

Amazon satış hesabı açmayı anlamadım, yardımcı olacak varsa sevinirim. Hadi onu geçelim bir ara çözeriz. Şimdi bu piyasada gezinen e-ticaret ustaları ve eğitimleri var. Bu işi yapanlara sorum; illa eğitim almamıza gerek var mı? onu merak ettim. Bountyleri coinleri borsacılık oynamayı çözen kişileriz bu işide çözeriz gibime geliyor. İlk olarak merakımdan ve hobi olarak yapmayı düşünüyorum. Haftasonu viski parası çıksın yeter misali Smiley

1715449363
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715449363
Reply with quote  #2

1715449363
Report to moderator
1715449363
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715449363
Reply with quote  #2

1715449363
Report to moderator
Even in the event that an attacker gains more than 50% of the network's computational power, only transactions sent by the attacker could be reversed or double-spent. The network would not be destroyed.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
exDeep
Jr. Member
*

Activity: 61
Merit: 7

View Profile
October 23, 2018, 12:02:58 PM
Merited by ingiltere (1)

5 yildir amazon yapiyorum.
O egitimlerin cogu scam bilgin olsun. Evet biraz karisik ama bunun icin egitime harcayacagin parayi ingilizceye yatirsan ingilizce olarak dunya kadar ucretsiz kaynak mevcut.
alpsea (OP)
Copper Member
Hero Member

View Profile
October 23, 2018, 12:38:39 PM

O egitimlerin cogu scam bilgin olsun. Evet biraz karisik ama bunun icin egitime harcayacagin parayi ingilizceye yatirsan ingilizce olarak dunya kadar ucretsiz kaynak mevcut.
İngilizce ortağımda var, yani eğitimsiz sadece ingilizceyle çözer miyiz  Cheesy

ingiltere
Legendary
*

Activity: 2982
Merit: 1488

Rollbit.com Crypto Futures

View Profile
October 23, 2018, 12:40:36 PM

Uğraşmaya değer mi Deep? Biz de üç kuruş kazanabilir miyiz? Zaman harcadığımızla mı kalırız yoksa hatırı sayılır getirisi olur mu?
Son zamanlarda o kadar çok sponsorlu ekim nazım kayaya maruz kalıyorum ki bunlar yapıyorsa ben neden yapmayayım diyorum. Üşengeçlik de var biraz.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
alpsea (OP)
Copper Member
Hero Member

View Profile
October 23, 2018, 12:58:37 PM

Uğraşmaya değer mi Deep? Biz de üç kuruş kazanabilir miyiz? Zaman harcadığımızla mı kalırız yoksa hatırı sayılır getirisi olur mu?
Son zamanlarda o kadar çok sponsorlu ekim nazım kayaya maruz kalıyorum ki bunlar yapıyorsa ben neden yapmayayım diyorum. Üşengeçlik de var biraz.

Denemekten zarar gelmez diye düşünüyorum. Tabi yatırım yapmadan. Çılgın eğitim fiyatları var. Her üyelikte dolarlar falan. Onları hallederiz sorun değil de bu amazonun fba dedikleri depoda tutmadan alıcıya başka siteden yollama yöntemiyle yapılması makul gibi..
ekim nazıma kızan fazlasıyla video var bu işi yapanlardan. Tam çözemedim olayları. Kimisi eğitimi aldım para yağıyor diyor kimisi o eğitimler gereksiz diyor.
İnstadan mesaj attım bir soru sormak için, direkt otomatik eğitim satın al linki geldi Smiley

Muhtaixa
Sr. Member

Activity: 1022
Merit: 306

View Profile
October 23, 2018, 01:23:01 PM

ekim nazım girdiğim 5 yerin 6sında karşıma çıkıyor. hiç bu işlere meraklı falan da değilim her yerden reklamı fışkırıyor adamın kafayı yiyecem

gelelim meseleye
tanıdığım biri burdan cezve alıp amazon'da satıyordu. baya kazandı

AMEPAY
▄▄█████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄
▄█████████▀▀▄▀▀█████████▄

▄██████▄▄█▀ ▀█▄▄██████▄
███████  ▀▀█▄██▀▀▄███████
███████ █ ▄ █ ▄▀▀▄███████
████████ █ █ █ ▄▀▀▄████████
▀█████████▄█ █ ▄██████████▀
▀████████  ▀▀▀  ████████▀
▀█████████████████████▀
▀██
███████████████▀
▀▀█████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
│▌
AME TRADE HERE
▄██████▄ ▀██████▄
█████████  ▀█████
███████▀     ▀███
██████▀  ▄█▄  ▀██
██████▄  ▀█▀  ▄██
███████▄     ▄███
█████████  ▄█████
▀██████▀ ▄██████▀
AME TRADE HERE
   ▐███▄
   ████▌
▐██████████▄
████████████
 ████▌  █████
▐████  ▄████
██████████▀
 ▀█████▀▀
▐│
▄▄█████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄
▄█████████▀▀▄▀▀█████████▄

▄██████▄▄█▀ ▀█▄▄██████▄
███████  ▀▀█▄██▀▀▄███████
███████ █ ▄ █ ▄▀▀▄███████
████████ █ █ █ ▄▀▀▄████████
▀█████████▄█ █ ▄██████████▀
▀████████  ▀▀▀  ████████▀
▀█████████████████████▀
▀██
███████████████▀
▀▀█████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
DenizinBuzGibiSogukSulari
Newbie
*

Activity: 7
Merit: 0

View Profile
October 23, 2018, 02:51:35 PM

droplarım ben hiç açamam shippingdende anlarım onu ordan al buraya koy sonra sat şimdi amazon.com.tr de açılmış kendimizi n11 gittigidiyora siktirmeye gerek yok ben sikerim
CagriZoralioglu
Newbie
*

Activity: 79
Merit: 0

Visual Designer (Future Whale)

View Profile
October 23, 2018, 03:42:01 PM

İngilizcen biraz daha iyi olursa internette bolca tutorial mevcut

sellercentral.amazon.com  (dropshippinge kayıt olma ve işe başlama işlemleri)

https://www.youtube.com/channel/UCUG5BEHfTZXPLwSHl4NSy3Q Amazon Seller University

İngilizce kaynakları çok daha kaliteli ve çoğu ücretsiz

Türkiye'nin eğitim seviyesi düşük olduğundan dolayı bunu fırsata çevirip türkçeye çevirip eğitimi satan olması normal

For Bitcoin Revolution!
hasimkartal1926
Jr. Member
*

Activity: 34
Merit: 1

View Profile
October 23, 2018, 05:10:34 PM

abicim bu işte ingilizce şart ingilizcesiz dropshipping nasıl yapmayı planlıyorsunuz merak ettim...bu işlerde ingilizce şart hatta artık internetin olduğu yada sağlam mantınklı bir iş yapmak istediğinizde sağlam kaynak araştırması yapmak istediğinizde hep yabancı sitelere ihtiyaç duyarsınız nokta...
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
October 23, 2018, 08:59:11 PM

ekim nazım girdiğim 5 yerin 6sında karşıma çıkıyor. hiç bu işlere meraklı falan da değilim her yerden reklamı fışkırıyor adamın kafayı yiyecem

gelelim meseleye
tanıdığım biri burdan cezve alıp amazon'da satıyordu. baya kazandı
o adam scammerın onde gideni gibi geliyor. ne diyor diye youtube kanalına bakayım dedim hiçbirsey anlamadım. hicbirsey anlatmıyor. işin puf noktalarını tamam paralı anlatta işide anlatmıyor. luks araclarda gezip eğitimini gazlamaya calısan birisi imajı var. zaten sureklı sponsorlu reklamla hayal satıyor gibi geliyor bana
jopen
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 449

View Profile
October 23, 2018, 09:04:10 PM

Ekim Nazım hayal satmaktan başka birşey yaptığı yok bana göre. Bu adamı bu kadar meşhur edende ekürisi İlkay Zaman'dır. Birden İlkay Zamanın videolarında ortaya çıktı bir kaç videosunda önce Rusya'da yaşayan bir arkadaşım var o geldi falanlar filan, güzel bir PR çalışması yaptılar bana göre. Ardından Ekim Nazım'ın bu dropshipping kanalı , eğitimleri falan çıktı.

exDeep
Jr. Member
*

View Profile
October 23, 2018, 09:56:01 PM
Last edit: October 23, 2018, 10:14:20 PM by exDeep

Bir dusunun, bu adamlar bu kadar iyise bu kadar kazaniyorsa neden egitim veriyor, neden youtube videosu icin kasiyorlar. Yillardir neler gordum gecirdim bu amazon aleminde.
Dropshipping cok riskli bir is, gorundugu kadar kolay degil, yani toptancinin sitesinde begen tikla senin amazon listende ciksin ile olmuyor. Cogu parayi dropsipping yapan toptanci yada bu egitim veriyorum diye milleti dolandiran tipler kazaniyor, bu amazon egitim isi ponzinin bir baska cesidi. Gercekten birseyler yapmak istiyorsaniz ingilizce ogrenin oncelikle. Bir cok facebook grubuna uyeydim hepsinden ciktim, hepsi hayal satmaktan baska yada referasli software pazarlamaktan baska birsey yapmiyor. Hepsi bir sekilde az yada cok uc kagit ile para kazanmanin pesinde.
  Dropsipping yapan kimseler belki kisa bir sure icin bir kazanc saglasa bile sonrasinda hesaplari banlaniyor, cogu sahte ve/veya kopya urun yuzunden, veyahutta taahhut edilen surede kargo teslimi yapilmadigindan oturu.
Turkiyede dolar bu kadar yukselmisken yapilacak en iyi islerden birisi amazon, ozellikle yilbasi yaklasmisken Christmas tatil sezonuda geliyorken muthis kazanclar saglanabilir.
exDeep
Jr. Member
*

View Profile
October 23, 2018, 10:02:08 PM

İngilizce ortağımda var, yani eğitimsiz sadece ingilizceyle çözer miyiz  Cheesy

Elbette cozersin,
FBA Fulfillment by Amazon un kisaltmasi, ozet olarak FBA yapabilmeniz icin pro hesabina ihtiyaciniz var, $40 dolar aylik bir ucret bu, sonrasinda satacaginiz urune gore kategorisni kontrol edersiniz, sayet Gated degilseniz yani o kategori icin satis yapma hakkiniz varsa urunu Amazon'un size tahsis ettigi depoya yollar sonra satilmasini beklersiniz, urun satildiginda Amazon urunu musteriye kargolar, musteri hizmetleri ile Amazon ilgilenir, iadeler ile Amazon ugrasir. Siz kazanciniza bakarsiniz.

su adresten bir kar zarar hesabi cikarabilirsiniz.

https://sellercentral.amazon.com/fba/profitabilitycalculator/index?lang=en_US
otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
October 23, 2018, 10:11:08 PM

Hocam eğitim videolarına vs para bayılmayın, özellikle yerli eğitim videoları vs. yüzde yüz scam. dropshipping işine de bulaşmanızı önermem, zaman kaybedersiniz. ben hiç bulaşmadım
exDeep
Jr. Member
*

View Profile
October 23, 2018, 10:12:57 PM

Bu tamamen size kalmis, satacaginiz urune gore, urunun size maliyetine, kargo maliyetine gore bir cok degisken mevcut.
Ornek vermek gerekirse bundan 2 yil evvel ios cihazlar icin bir usb flash drive cikmisti, 1.34 dolara cinden new yorka adres teslim geliyordu min 1000 adet alman sarti ile, amazonda ise 24 ila 30 dolar arasinda satildi bu urun.
FBA yaparken ozetle %35 komisyon Amazon'a gidiyor, +/- %3 oynayabilir. Ama bu sizin Amazon deposuna yolladiginiz kargolama ucreti haric bir hesaplama, ben New Yorkta yasadigim icin kargo burada bedava gibi birsey cunku, Sayet USA da yasiyorsaniz yada bir tanidiginiz varsa onunla birlikte bu isi yapmak daha karli olacaktir cunku $500 e kadar gumruk vergisi yok ve amazonun UPS ile anlasmasi var, ornegin 20 kg bir kolinin bana $8 kargolama maliyeti var. Sayet ben sahsi olarak UPS ten bu agirlikta bir kargolama yapsam 200-300 dolari bulur.
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
October 24, 2018, 06:01:11 AM

Ekim Nazım hayal satmaktan başka birşey yaptığı yok bana göre. Bu adamı bu kadar meşhur edende ekürisi İlkay Zaman'dır. Birden İlkay Zamanın videolarında ortaya çıktı bir kaç videosunda önce Rusya'da yaşayan bir arkadaşım var o geldi falanlar filan, güzel bir PR çalışması yaptılar bana göre. Ardından Ekim Nazım'ın bu dropshipping kanalı , eğitimleri falan çıktı.

dun burada yazdıktan sonra youtube a dropshipping yazdım. Adamın dolandırıcı oldugunu kanıtlamaya calısan adamın videosuna her 2 dakikada bir kendisinin dolandırıcı olmadıgını anlattıgı videoyu reklam olarak vermiş. 15 dakikalık videoda 6-7 kez karsıma cıktı.
Sonucta bu adam sole birsey yapıyor size eğitim seti altında dropshipping olayını anlatan eğitimini satıyor. galiba eğitimleri 300-400dolar tutuyor. Sonra tr de oldugunuz için amazonda dropshipping yapabilmeniz için kullanmanız gereken bazı aracılık hizmetlerini kendi üstünden verip ordanda para kazanıyor. aslında adam dolandırmıyor. uslubune göre dayıyor size. yani siz zengin olucam sanıyorsunuz adamın anlattıklarına göre ancak derinlere inince olayın oyle olmadıgını anlıyorsunuz. kimi risk alıp sırket kuruyor kimide aldıgı eğitim elinde patlayıp eğitim ucretinden oluyor.
alpsea (OP)
Copper Member
Hero Member

View Profile
October 24, 2018, 01:00:47 PM

dun burada yazdıktan sonra youtube a dropshipping yazdım. Adamın dolandırıcı oldugunu kanıtlamaya calısan adamın videosuna her 2 dakikada bir kendisinin dolandırıcı olmadıgını anlattıgı videoyu reklam olarak vermiş. 15 dakikalık videoda 6-7 kez karsıma cıktı.
Sonucta bu adam sole birsey yapıyor size eğitim seti altında dropshipping olayını anlatan eğitimini satıyor. galiba eğitimleri 300-400dolar tutuyor. Sonra tr de oldugunuz için amazonda dropshipping yapabilmeniz için kullanmanız gereken bazı aracılık hizmetlerini kendi üstünden verip ordanda para kazanıyor. aslında adam dolandırmıyor. uslubune göre dayıyor size. yani siz zengin olucam sanıyorsunuz adamın anlattıklarına göre ancak derinlere inince olayın oyle olmadıgını anlıyorsunuz. kimi risk alıp sırket kuruyor kimide aldıgı eğitim elinde patlayıp eğitim ucretinden oluyor.
Aynen öyle. Dürüst kişiler ekimin yaptıklarını deşifre etmiş. Türkiyede bu işe merak sarmış insanlara amerikada şirket ve banka hesabı açıyor, 200 dolar olmadan paralarını gondermıyor. 1 ay içinde 2 kez çekin yapmalarına izin veriyor ayriyetten çekim yapanlardan komisyon kesiyor. Bir nevi eğitim verip örümcek ağı gibi ekip kuruyor buradan d.ship yapan insanların kazançlarından % kazanıyor. Yani her türlü ekim bey d.ship yapmasada para akıyor. Üstüne yutuptan akıyor. allah bereket versin  Grin

alpsea (OP)
Copper Member
Hero Member

View Profile
October 24, 2018, 01:02:06 PM

Bu tamamen size kalmis, satacaginiz urune gore, urunun size maliyetine, kargo maliyetine gore bir cok degisken mevcut.
Ornek vermek gerekirse bundan 2 yil evvel ios cihazlar icin bir usb flash drive cikmisti, 1.34 dolara cinden new yorka adres teslim geliyordu min 1000 adet alman sarti ile, amazonda ise 24 ila 30 dolar arasinda satildi bu urun.
FBA yaparken ozetle %35 komisyon Amazon'a gidiyor, +/- %3 oynayabilir. Ama bu sizin Amazon deposuna yolladiginiz kargolama ucreti haric bir hesaplama, ben New Yorkta yasadigim icin kargo burada bedava gibi birsey cunku, Sayet USA da yasiyorsaniz yada bir tanidiginiz varsa onunla birlikte bu isi yapmak daha karli olacaktir cunku $500 e kadar gumruk vergisi yok ve amazonun UPS ile anlasmasi var, ornegin 20 kg bir kolinin bana $8 kargolama maliyeti var. Sayet ben sahsi olarak UPS ten bu agirlikta bir kargolama yapsam 200-300 dolari bulur.

Yakında bir arkadaşım amerikaya taşınacak, o zaman bu işi yapmak mantıklı gibi geliyor..

Pages: [1]
  Print  

Jump to: