Bitcoin Forum
May 23, 2024, 09:54:02 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: "Kurda yeni bir dalga başlayacağını düşünmüyorum"  (Read 994 times)
bychemist32 (OP)
Member
**

Activity: 588
Merit: 22

View Profile WWW
October 23, 2018, 07:50:07 PM

QNB Finans Yatırım Başekonomisti Burak Kanlı, Bloomberg HT'de Barış Esen'in Küresel Piyasalar programına konuk oldu.

Burak Kanlı, "Piyasaların kendi içinde içsel bir hareketi var. Dolayısıyla hergün her hareketi açıklamak kolay değil. Ülkemizde piyasalar bakmak gerekirse, dışarıda işler durulmadığı ve çok hareketli bir dönemden geçtiğimiz için içerde de durulmuyor. Bu nedenle Türkiye ekonomisinin önümüzdeki bir yılına ya da 1,5 yılına dair kafalarda net bir görünüm oluşmuş değil. Biz hala bir durumu netleştirmeye bir manzarayı net görmeye çalışıyoruz. Bunlar; Aşırı fiyatlamaların olduğu bir dönemden geçtik ve bu dönemde yaşananların ne kadarının köpük olduğu ne kadarının ise gerçekten ekonomide birşeylerin zilini çaldığı. Bir diğeri, içinden geçtiğimiz bu dönemin ne kadar geçici olduğu ve ekonomiye ne kadar hasar verdiği konusu. Bir başka konu ise 2019 yılında ekonomi politikalarının nasıl uygulanacağı konusu. Evet bize bir yol haritası çizildi ancak tahminlerden de görüldüğü gibi insanların kafası hala netleşmiş değil. Böyle olduğu zaman da dışardan gelen şoklara daha açık hale geliyoruz. Ancak kurun son hareketini de olumsuz bir durum olarak görmüyorum. Evet bugün yukarı çok hızlı gitti ancak sonrasında toparlandı ve geri geldi. Yeni bir dalga başlayacağını düşünmüyorum, kurun sadece belirli bir bant üzerinde gel gitleri olacağı kanısındayım" dedi.

Kaynak: https://www.bloomberght.com/haberler/haber/2166577-kurda-yeni-bir-dalga-baslayacagini-dusunmuyorum

▔▔▔▔▔
sernofus
Jr. Member
*

Activity: 378
Merit: 3

View Profile WWW
October 24, 2018, 02:34:13 AM

Hükümet destekçisi katarlıların bankasının yöneticisi aksini söyleyebilir miydi sizce? Şu an bile nasıl dalgalı olduğunu görmüyor musunuz?

▀▀▀▀▀█████████   CRYPTON          ▬▬▬▬▬▬▬▬                    
▬▬          Revolutionary Cryptocurrency Exchange
Allonee
Member
**

Activity: 392
Merit: 11

View Profile
October 24, 2018, 04:59:51 AM

Kurun şu an bile ne kadar dalgalı olduğundan habersiz olan kişi beyanatı. Aklımızla dalga geçiyorlar gerçekten insanın sinirleri bozuluyor.
jorgesalcedo
Member
**

Activity: 728
Merit: 10

Trphy.io

View Profile
October 24, 2018, 05:56:06 AM

Ortalıkta hiçbir şey yokken kur bu hallere geldi. Batılılar gerçek anlamda kötü niyetli olsalar bizi ne hallere sokacaklar bunların ya haberi yok ya da üç maymunu oynuyorlar..

naz14
Member
**

Activity: 420
Merit: 11

DAO Maker

View Profile
October 24, 2018, 09:06:52 AM

QNB Finans Yatırım Başekonomisti Burak Kanlı, Bloomberg HT'de Barış Esen'in Küresel Piyasalar programına konuk oldu.

Burak Kanlı, "Piyasaların kendi içinde içsel bir hareketi var. Dolayısıyla hergün her hareketi açıklamak kolay değil. Ülkemizde piyasalar bakmak gerekirse, dışarıda işler durulmadığı ve çok hareketli bir dönemden geçtiğimiz için içerde de durulmuyor. Bu nedenle Türkiye ekonomisinin önümüzdeki bir yılına ya da 1,5 yılına dair kafalarda net bir görünüm oluşmuş değil. Biz hala bir durumu netleştirmeye bir manzarayı net görmeye çalışıyoruz. Bunlar; Aşırı fiyatlamaların olduğu bir dönemden geçtik ve bu dönemde yaşananların ne kadarının köpük olduğu ne kadarının ise gerçekten ekonomide birşeylerin zilini çaldığı. Bir diğeri, içinden geçtiğimiz bu dönemin ne kadar geçici olduğu ve ekonomiye ne kadar hasar verdiği konusu. Bir başka konu ise 2019 yılında ekonomi politikalarının nasıl uygulanacağı konusu. Evet bize bir yol haritası çizildi ancak tahminlerden de görüldüğü gibi insanların kafası hala netleşmiş değil. Böyle olduğu zaman da dışardan gelen şoklara daha açık hale geliyoruz. Ancak kurun son hareketini de olumsuz bir durum olarak görmüyorum. Evet bugün yukarı çok hızlı gitti ancak sonrasında toparlandı ve geri geldi. Yeni bir dalga başlayacağını düşünmüyorum, kurun sadece belirli bir bant üzerinde gel gitleri olacağı kanısındayım" dedi.

Kaynak: https://www.bloomberght.com/haberler/haber/2166577-kurda-yeni-bir-dalga-baslayacagini-dusunmuyorum
  Kaynağın kesinlikle objektif değerlendirme yapmadığına hatta yapamadığına inanıyorum. Doların düşmesini, daha da iyisi stabilite kazanmasını kim istemez ki? Ama işler böyle yürümüyor işte. Üretimimiz artmadan enf. ve devalüasyon ile mücadele Don Kişot ve yel değirmeni macerasından öteye gidemez...
jasernity
Jr. Member
*

Activity: 224
Merit: 4

View Profile WWW
October 25, 2018, 07:23:52 AM

kur yeniden dalgalanacağı yönündeki kanaatim değişmedi. şimdilik biraz yükseltip, satabildiğimiz kadar satalım, aşağı salalım anlayışı var gibi. ama dolar da bir yere kadar düşer. gidip 4 liradan yapmaya başladığı atağın başlangıç noktasına nasıl gerilesin.

traveler  |  Travel more. Pay less! Get more out of your travel.
An innovative crypto-friendly discount travel aggregation platform
various
Sr. Member

Activity: 854
Merit: 267

View Profile WWW
October 25, 2018, 07:47:50 AM

Bizde kurda yeni bir dalgalanma istemiyoruz. Ama bunu önlemek için üretim adına neler yapıldı çok merak ediyorum. Kısa vadeli çözüm peşindeyiz sürekli, kalıcı çözümler lazım.

chemist32
Jr. Member
*

Activity: 154
Merit: 1

View Profile WWW
October 25, 2018, 10:30:00 AM

Kurda yeni bir dalgalanma yine çok kötü sonuçlar doğurur ülkemiz için maalesef çok kırılgan cok zayıf getirisi götürüsünden fazla olan hasta bir ekonomiye sahibiz. Halkımızın panik atak hastalığı da cabası. İnşallah dalgalanma olmaz. İkinci bir krizi atlatmamız çoook zor olacak.

NAVIBRATION - feel your way
The way of knowing the world, reinvented
https://www.navibration.com/
tmlksck
Jr. Member
*

Activity: 476
Merit: 2

View Profile WWW
October 25, 2018, 05:34:33 PM

yeni bir dalgalanmaya yaşanacak diye açıklama yapsaydı da kayyum atansaydı sayın yetkiliye. yemiyoruz bu ısmarlama açıklamaları biz.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
paca08
Member
**

Activity: 406
Merit: 14

View Profile
October 25, 2018, 09:34:04 PM

Bende yukarı doğru bir dalgalanma beklemiyorum. Merkez Bankası bugün faizleri artırmadı. Beklentilerde zaten o yöndeydi. Dolardaki kısa süreli 5.80 e doğru artışın sebebi de buydu. Daha sonra primini yaptığından sonra düşüşe geçti. 5 liraya düşebilir diye düşünüyorum.
Lethapudi
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 257

View Profile
October 25, 2018, 10:31:45 PM

Kurda değişen bir durum olmadığını düşünüyorum, yukarı doğru bir dalgalanma görebiliriz beni şaşırtmaz, çünkü diğer koşullarımızda değişen hiç bir şey yok henüz.
cannbola
Jr. Member
*

Activity: 462

View Profile WWW
October 27, 2018, 11:33:31 AM

Bende yükselmek için güç topladığı izlenimi uyandırıyor. Bizim ülkenin siyasi ve ekonomik durumu pimi çekilmiş bomba gibi. Bazen içimizde patlıyor bazen o bombayla yeni kanallar yollar açıyoruz. Her halükarda tahmin edilemez bir ülkemiz var. Dalgalanma kaçınılmaz yani aşağı ya da yukarı yönlü.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
nefsim
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 6

View Profile
October 27, 2018, 12:09:36 PM

Dolar kurunda ülkemizde çok fırıldaklık dönüyor, hiçbir grafiğe uymayan davranışları var. Düşecek diyorsun çıkıyor veya tam tersi insanlar her ne kadar bu kararsızlık karşısında olsalarda çok ciddi paralar kazanlar var.
cryptofastman
Jr. Member
*

Activity: 168

View Profile WWW
October 28, 2018, 09:44:21 AM

Şu an dolar düzeltme yapıyor.Yakın zamanda tabiki bir dalgalanma olmaz.Ancak 2019 ilk 3 ayında daha büyük bir kriz gelecek bence.İşte o zaman çok büyük bir dalgalanma olur.Şu anı umarım Kiss aramayız ilerde

♛New CA$H Exchange (https://newc.com.br)♛
✪An Innovative Cryptocurrency Platform✪
ramsay snow
Full Member

Activity: 630
Merit: 103

View Profile
October 28, 2018, 11:36:16 AM

dolar büyük miktarda düşürüldü sene sonuna kadar bunu korumaya çalışacaklardır böylece sene sonu durumu beklenilene yakın seviyelerde kalacaktır. bence yeni yılla beraber gerçek dalgalanmaları görecez hatta btc de harekete geçerse çok paralar kazanabiliriz Cheesy

eller55
Jr. Member
*

Activity: 364

View Profile WWW
October 28, 2018, 12:29:09 PM

Kurdaki dalgalanma için kasım ayında Amerikanın resmi olarak ambargo kararını uygalamaya başlaması ile birlikte net bir biçimde göreceğiz ,şimdilik sakin seyretsede kur güven vermiyor.

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
cryptocorc
Member
**

Activity: 154
Merit: 10

View Profile WWW
November 02, 2018, 01:51:09 AM

Bizim gibi ekonomisi uçlarda gezinen ülkelerin ekonomisi bir kaç günde kötüye gidecek veriler yüzünden bir daha zor toparlanma sürecine girmeye aday. Amerika eleştirdi diye kur %50 artar.
bekserson
Jr. Member
*

Activity: 266
Merit: 2

View Profile WWW
November 02, 2018, 08:23:37 AM

doların yanan ateşine bir varil su döküldü ve kor oldu şu anda. o yakında tekrar alevlenecek. gelişmiş ülkeler statüsünde değiliz ve aramızda çok fark var. dolardaki değerlenmeden yine olumsuz etkileneceğimiz zamanlar gelecek. kurda yeni ve yavaş, yavaş büyüyecek bir dalga ben bekliyorum açıkçası.

Connecting Dual-Crypto into the Real World
                G M B Platform               
Pre-Sale Coming Soon!
1453eko
Jr. Member
*

Activity: 406

View Profile WWW
November 02, 2018, 08:27:05 AM

Dövşz kurunda artış olacağını ve bu ay sonu ve 2019 ocak ve şubat aylarını tehlikeli olduğunu ,bunda en önemli etkenin Amerikada seçimlerin etkisi olacaktır .

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
heirinch
Jr. Member
*

Activity: 420

Bountyhive.io

View Profile WWW
November 11, 2018, 06:08:19 PM

Kurda yeni bir dalgalanma derken demek istediği bir iki tl artış olmayacak inmeyecekde böyle gider demek istemiş heralde. Otuz aşşa, kırk yukarı diyor  Cheesy siz adama kızıp taraflı bakmaşsınız olaya  Cheesy
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: