Bitcoin Forum
May 06, 2024, 08:49:28 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: USDCoin (USDC) Tether'in yerini alabilir mi? Argümanları sağlam görünüyor.  (Read 639 times)
PHI1618 (OP)
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
October 24, 2018, 08:22:29 AM

Twitter'dan selcoin'den alıntı yapıyorum;

USDCOIN fiilen faaliyette. Circle şirketinin http://usdc.circle.com  adresine üye olup, bankanizdan havale yapip, usdcoin alip, oradan poloniex e gonderip, bitcoin alabilirsiniz.. iç borsalara hiç girmeden. Poloniex, Circle'ın, Circle Goldman'ın, Goldman da Rockefeller'in
https://usdc.circle.com/start

Usdcoin şimdi de Coinbase e girdi.. Tekrar edeyim; Usdcoin Circle'ın , Circle Goldman'ın, Goldman da Rockefeller'ın.. Tether out Usdcoin in.. yavaş yavaş.. kademe kademe...

Başka yerlerde de okudum bu minvalde şeyleri. Selcoin'i pek doğru bulmam genelde ama bu söylediğinde haklı çıkma ihtimali yüksek.
Tether'ın hacmi de son zamanlarda oldukça azaldı hiç dikkat ettiniz mi bilmiyorum.
https://coinmarketcap.com/currencies/tether/

Bu konuda Fidelitas'ın twitleri ise şöyle

Bullish on stablecoins
Hiç ihtiyaç bulunmaz iken çeşitlilikte patlama, ipi çekilmişe benzeyen Tether için hızlı bir alternatif arayışı

USDC, regüle edilmiş/edilecek borsaların regüle edilmiş stablecoin’i olmaya aday

Kanımca bir diğer güçlü isim GeminiUSD

Tether’in çıkış amacı(KYC bypass) düşünüldüğünde regüle edilmiş yeni stablecoin(ler) fikri başlı başına anlamsız

Fakat amaç alan hakimiyeti kurmak ve kimbilir ETF sürecinde tereddüde yer bırakacak başlıklardan kurtulmak ise Goldman Sachs/Coinbase hamlesi şaşırtıcı değil

Asya cephesinin stablecoinleri ise regüle edilen bir borsada listelenmediği sürece kanımca kaybetmeye mahkum

Ayrıca yine Asya borsalarının pastadan pay alma savaşında washtrading, sahte hacim cenneti olmaları yumuşak karınlarını oluşturuyor

Siz ne dersiniz? Yeni stabil coinler yeni yükselişler getirir mi?

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
1715028568
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715028568
Reply with quote  #2

1715028568
Report to moderator
1715028568
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715028568
Reply with quote  #2

1715028568
Report to moderator
Unlike traditional banking where clients have only a few account numbers, with Bitcoin people can create an unlimited number of accounts (addresses). This can be used to easily track payments, and it improves anonymity.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Ridcan
Member
**

Activity: 476
Merit: 31

View Profile
October 24, 2018, 08:35:31 AM

merhaba hocam evet mümkün sonuçta tether piyasada belirli belirsiz bir şüphe varlığı da getirmişti kendisiyle malumunuz supply olayına bakarsak kaç milyar dolarlık bir hacmi var neredeyse bitcoini geçecek  Grin bunun yerine daha şeffaf stabilize coinlerin çıkması piyasada oluşabilecek güven ve akabinde gelen olumlu havayı arkasına katarak güzel birşeylere vesile olabilir.
Xday123
Member
**

Activity: 490
Merit: 16

View Profile
October 24, 2018, 08:44:14 AM

siz bizden daha daha tecrübelisiniz. bu sektörde twitter fenomenlerinin izlenmemesi gerektiğini biliyorsunuz ancak yatırım için söylemiyorlar bu manada gelişmeleri takip etmek adına twitter fenomenlerinden faydalanmak nasıl olur bize de göstermiş oluyorsunuz  Cheesy zaten binance PAX ekledi onun gibi alternatifler çoğalacak bence
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
October 24, 2018, 08:49:07 AM

Twitter'dan selcoin'den alıntı yapıyorum;

USDCOIN fiilen faaliyette. Circle şirketinin http://usdc.circle.com  adresine üye olup, bankanizdan havale yapip, usdcoin alip, oradan poloniex e gonderip, bitcoin alabilirsiniz.. iç borsalara hiç girmeden. Poloniex, Circle'ın, Circle Goldman'ın, Goldman da Rockefeller'in
https://usdc.circle.com/start

Usdcoin şimdi de Coinbase e girdi.. Tekrar edeyim; Usdcoin Circle'ın , Circle Goldman'ın, Goldman da Rockefeller'ın.. Tether out Usdcoin in.. yavaş yavaş.. kademe kademe...

Başka yerlerde de okudum bu minvalde şeyleri. Selcoin'i pek doğru bulmam genelde ama bu söylediğinde haklı çıkma ihtimali yüksek.
Tether'ın hacmi de son zamanlarda oldukça azaldı hiç dikkat ettiniz mi bilmiyorum.
https://coinmarketcap.com/currencies/tether/

Bu konuda Fidelitas'ın twitleri ise şöyle

Bullish on stablecoins
Hiç ihtiyaç bulunmaz iken çeşitlilikte patlama, ipi çekilmişe benzeyen Tether için hızlı bir alternatif arayışı

USDC, regüle edilmiş/edilecek borsaların regüle edilmiş stablecoin’i olmaya aday

Kanımca bir diğer güçlü isim GeminiUSD

Tether’in çıkış amacı(KYC bypass) düşünüldüğünde regüle edilmiş yeni stablecoin(ler) fikri başlı başına anlamsız

Fakat amaç alan hakimiyeti kurmak ve kimbilir ETF sürecinde tereddüde yer bırakacak başlıklardan kurtulmak ise Goldman Sachs/Coinbase hamlesi şaşırtıcı değil

Asya cephesinin stablecoinleri ise regüle edilen bir borsada listelenmediği sürece kanımca kaybetmeye mahkum

Ayrıca yine Asya borsalarının pastadan pay alma savaşında washtrading, sahte hacim cenneti olmaları yumuşak karınlarını oluşturuyor

Siz ne dersiniz? Yeni stabil coinler yeni yükselişler getirir mi?

Tether zaten bir problem içinde. Bir çok borsa Tether işlemlerini ya kesti ya da yerine farklı stable coinleri de ekledi. USDCoin hakkında bilgim yok ama Circle ABD'de Goldman Sachs'ın desteğini almış bir proje. Ciddi işler yapmasını bekliyorum.
PHI1618 (OP)
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
October 24, 2018, 10:09:06 AM

siz bizden daha daha tecrübelisiniz. bu sektörde twitter fenomenlerinin izlenmemesi gerektiğini biliyorsunuz ancak yatırım için söylemiyorlar bu manada gelişmeleri takip etmek adına twitter fenomenlerinden faydalanmak nasıl olur bize de göstermiş oluyorsunuz  Cheesy zaten binance PAX ekledi onun gibi alternatifler çoğalacak bence
Fenomenlere göre hareket etmem. Ama görüşlerini takip ederim. Kimseye göre hareket etmemek lazım. Herkes kendi yolunu çizmeli Smiley

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
furylmz
Sr. Member

Activity: 798
Merit: 260

View Profile
October 24, 2018, 10:10:57 AM

Bana göre bu sadece tetherden pay almak için tetheri kötüleyip spekülasyonlar yaratıp yerini almaya çalışıyorlar ama çok zor tether bu piyasanın temel taşlarından yerini kimse alamaz
Suskunadam
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
October 24, 2018, 10:11:47 AM

TUSD ya USDC ikisini karşılaştırırsak USDC daha ağır basıyor poloniex bile USDC listeleme bölümü yapmış polo gibi zor yapan bir borsa yaptıysa bence yolu açık görünüyor ayrıca Coinex borsasıda USDC ile işlem yapıyor benim bildiklerim bunlar
stil3tto
Jr. Member
*

Activity: 378
Merit: 1

View Profile
October 24, 2018, 11:10:35 AM

CoinEx te de USDC aktif. GUSD var bir de bakalım o kendini kabul ettirebilecek mi.
unihamburg
Member
**

Activity: 411
Merit: 21

View Profile
October 24, 2018, 11:47:40 AM

IBM de Temmuz'da Stronghold USD adinda Tether benzeri bir coin cikartacaklarini duyurmustu. Sinir ötesi ödemelerde Stellar ve Dolar/Fiat degis tokusuna kolaylik saglayacak stabil bir coin olacagini bildirmisti. Bu haberler aslinda Tether'in ömrünün uzun olmadigini tescilliyor.
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
October 24, 2018, 11:56:46 AM

herkesin kabul ettiği birkaç gerçek var. tetherden tüm piyasa rahatsız, piyasanın stabil coinlere ihtiyacı var. şuan için hiçbir stabil coin tetherin yerini dolduramaz.
ama orta vadede stabil coin pazarında tether baskın konumunu kaybedecek. geçenlerde görmüştüm pazar payı %86 ya gerilemiş. halen çok yüksek bana göre.
usdc , geminidolar,  pax  hepsi regüle paralar ve pastadan pay alacaklar. hangiis öne çıkar yada baskın olur tahmin etmek güç.ama hiçbirinin tether kadar pazara hakim olacağını düşünümüyorum tether ise giderek azalacak payı ama değerinin sıfırlanacağını düşünmüyorum.
birde sıradaki boğa ile ilgili öngörüm var. bir önceki boğa tether etkisi ile olduğu yönünde çeşitli spekülasyonlar vardı tam olarak kanıtlamasada. bir sonraki boğanında yeni stabil coinlerle olacağını düşünüyorum.
düşünsenize 100 milyon usd lik usdc basıldı. hop ertesi gün btc %10 pump yedi. aynısı tetherde oluyodu.
dediğimin olması için ama pazarı yenilerin pazarı  ele geçirmesi lazım. daha vakit var gibi
karma580
Member
**

Activity: 238
Merit: 14

View Profile
October 24, 2018, 12:53:30 PM

bence olumlu bir gelişme bu ve diğerleri.. böylece tetherin aptal fudları piyasayı sarsmayacak yapacakları manipülasyon daha sınırlı alanda kalmış olacak..yeni sabit değerli coinler sayesinde piyasaya daha çok güven gelebilir. daha çok güven daha çok para demek haliyle
Blackeagle190342
Full Member

Activity: 420
Merit: 105

View Profile
October 24, 2018, 01:11:02 PM

Bildiğim kadarıyla bunlar tether gibi kafalarına göre basım yapıp piyasaya salmıyorlar . Karşılığında usd alıp o kadar piyasaya saliyorlar

Leading-Edge Ecosystem & Technology    ▌   R E P U B L I A   ▐     P R E - S A L E   :   August 23rd - September 23rd
▬   ▬▬   ▬▬▬   ▬▬▬▬   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   ▬▬▬▬   ▬▬▬   ▬▬   ▬
|      [ WHITEPAPER ]  [ BOUNTY ]  [ ANN THREAD ]       |         Facebook        Telegram        Twitter        Instagram          |
murobro
Jr. Member
*

Activity: 532

View Profile WWW
October 24, 2018, 01:15:26 PM

Benim fikrimce bu tetherin ipini çektiler artik. Onun için usdc coin tetherin yerini ala bilir. mümkündür.

BLOCKMASON LINK
Create Web APIs From Any Smart Contract
blogmanya
Member
**

Activity: 364
Merit: 10

GR

View Profile WWW
October 24, 2018, 01:49:04 PM

Bitcoine yatirim yapan insan neden sabit fiyatli parayla ilgilenir ki.  Bu olay basli basina bir sacmalik zaten.  Adi belli fiat para olsa neyse,  ya bitcoine yatirim yapmiyacaksin yada tether ve turevlerine.  Ikisi birden celiski

BITMART CRYPTOCURRENCY EXCHANGE
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
October 24, 2018, 02:22:54 PM

Piyasanın sorunu bu aynı kriptolarda olduğu gibi veya başka benzerlik bulunduran iyi örnek teşkil edeceğini düşündüğüm yaşadığımız hard fork örneklerinde olduğu gibi, bu olmadı hadi diğerine geçelim olmadı başkasına bakalım! Üzerinde durup düşüneceğiz tabii ki ama bunlar hep piyasaya zarar veren şeyler. Böyle yazdığımda görüşüme katılmayanlar oluyor ancak benim asıl yazmak istediğim en başta aklınız neredeydi! Herkes tether'i zirvelere taşırken tethe güvenlidir geçiş yapın tether de durun bitcoin şu an riskli vs vs söylemlerinde bulunurken bakıyoruz bu günlerde de tether den kaçın demeye başladılar.

Ben ne düşünüyorum madem kripto para piyasasına girdik ve duruyoruz ne işim olur tether ile mether ile risk alacaksam zaten altcoin de durur kazanç sağlarım hiç yoksa riskin karşılığı olarak.

Kripto zaten devlet güvencesi olmayan para yerine kullanıldığını düşündüğümüz takas aracı peki devlet güvencesi yoksa neden dolar coin'i alayım hiç mantıklı değil. Tether yerine alternatif bakanlara eleştiri namına bir şey yazmış olmuyorum çünkü tether de baştan yanlış bana göre ve kimilerine göre ama yanlış yapıyorsunuz deme hakkım olmadığı için eleştiri yapmadım. Alternatiflere yönelmek ise yanlışı sürdürmek anlamına geliyor. Çünkü emin olun farkları olmayacak yüklü hacimler oluşursa aynı kaderi paylaşacaklar. Burada düşünülen bir yanlışta bana bir şey olmaz denilmesi ancak direkt olmasa da piyasaya zarar veriyorlar ve bunun sonucunda yine olan bize oluyor.
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
October 24, 2018, 04:21:44 PM

Umarım olur, şu tether'e oldum olası güvenmedim. Sürekli bir milleti çarpıyorlarmış gibi bir hava var. Piyasayı gereksiz yere de zaman zaman manipule etmişlerdi. Yerine tek bir şey değil ama 3-4 şey gelebilir. Böylece hiçbirinin piyasayı etkileyecek kadar gücü olmaz.
yaviz0002
Jr. Member
*

Activity: 420

View Profile WWW
October 26, 2018, 11:52:26 AM

Mümkünse alamasın tetherin yeri de boş kalsın. Tetherde tutacakları parayı bitcoinde tutsunlar. En azından panik olduıklarında ölümüne satamazlar bitcoini.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬    Oracolcoin XOR    ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
BLACKASUS
Sr. Member

Activity: 505
Merit: 252

View Profile
October 26, 2018, 12:12:47 PM

tetherdeki güvensizlik ün yaptığı bir dönemde kimin elinde bu imkan olsa kendi usd sini çıkarır. zaten biliyorsunuz eskiden nubit vardı o da stabil usd idi öldü gitti yakın zamanda
emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
October 26, 2018, 12:22:23 PM

bir anda tetherden kopuş beklemeyin. tether daha uzun seneler belki piyasada olacak. hacim giderek yok olma durumuna gelirse kullanıcılara haber verirler, tether delist edilecek diye, onlar da diğer regüle edilmiş stabil coinlere geçiş yapar. tetherin bir anda delist olması bu çok zor. yapmazlar.
huzurkan
Hero Member

Activity: 1064
Merit: 522

Proof-of-Stake Blockchain Network

View Profile
June 09, 2020, 11:06:44 PM

İki sene geçmiş neler yazılmış hala tethere güvenmeyen var mı?

,gaaaaaaaagaaaaaaaaaaaaagaaaaaaaag,
           ,aP8b    _,dYba,       ,adPb,_    d8Ya,
         ,aP"  Yb_,dP"   "Yba, ,adP"   "Yb,_dP  "Ya,
       ,aP"    _88"         )888(         "88_    "Ya,
     ,aP"   _,dP"Yb      ,adP"8"Yba,      dP"Yb,_   "Ya,
   ,aPYb _,dP8    Yb  ,adP"   8   "Yba,  dP    8Yb,_ dPYa,
 ,aP"  YdP" dP     YbdP"      8      "YbdP     Yb "YbP  "Ya,
I8aaaaaa8aaa8baaaaaa88aaaaaaaa8aaaaaaaa88aaaaaad8aaa8aaaaaa8I
`Yb,   d8a, Ya      d8b,      8      ,d8b      aP ,a8b   ,dP'
  "Yb,dP "Ya "8,   dI "Yb,    8    ,dP" Ib   ,8" aP" Yb,dP"
    "Y8,   "YaI8, ,8'   "Yb,  8  ,dP"   `8, ,8IaP"   ,8P"
      "Yb,   `"Y8ad'      "Yb,8,dP"      `ba8P"'   ,dP"