Bitcoin Forum
April 30, 2024, 05:31:06 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Dolandırıcılıkta Yeni Teşkilat! Dikkatli Olun Arkadaşlar!  (Read 620 times)
vipganyan (OP)
Copper Member
Full Member

Activity: 476
Merit: 110

View Profile WWW
October 24, 2018, 04:25:49 PM

Bugün bir Türk arkadaşımıza hesabında 0.8 BTC olduğunu söyleyen bir Çin'li, bu BTC'yi withdraw edemediğini, %20 karşılığında arkadaşımızın withdraw edip BTC kendi cüzdanına geri yollamasını teklif etmiş.

Tabi bu durum çok normal bir durum olmadığından ve miktar da yüksek olduğundan Türk arkadaşımız da yolla bakalım demiş. Çin'li vatandaş bizim Türk arkadaşa https://crypto-mon.info isimli web sitesinde hesap açtırıp burada arkadaşımızın yeni açtığı hesaba BTC'leri yollamış.

Gerçekten de hesabına girdiğinde 0.8 BTC olduğunu gören arkadaş sevinmiş doğal olarak, tam withdraw emri verecekken bir uyarı.  Grin

Yani yukarıdan da gördüğünüz gibi hesabınız dondurulmuştur, yeni üye olduğunuz için kurallar gereği öncelikle 0.01 BTC depozit yatırmalısınız uyarısı.

Kumar oynamak isteyen yatırabilir tabi 65 doları ama siz bu parayı yatırdıktan sonra muhtemelen hesabınız hiç açılmayacak, kurnaz tilkiler çoktan parayı cüzdanlarına geçirmiş ve yeni avları için başka bir üyeye yönelmiş olacaklar.  Smiley

Bu aralar Telegram üzerinden bir çok Türk arkadaşa bu tip mesaj yazan dolandırıcılar var. Dikkatli olun arkadaşlar.

Not: Çin'li birçok arkadaşım var, bu ülke vatandaşlarını tenzih ediyorum. Başka bir milletten de olabilirler tabi ama profil fotoları genelde o ülkeden.

Hayırlı İşler !..  Wink

1714498266
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714498266
Reply with quote  #2

1714498266
Report to moderator
1714498266
Hero Member
*

Ignore
1714498266
Reply with quote  #2

1714498266
Report to moderator
1714498266
Hero Member
*

Ignore
1714498266
Reply with quote  #2

1714498266
Report to moderator
"If you don't want people to know you're a scumbag then don't be a scumbag." -- margaritahuyan
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
luckydag
Sr. Member

Activity: 742
Merit: 260

View Profile
October 24, 2018, 04:28:49 PM

Millet ne yapacağını şaşırdı. Bu piyasa iyi güzel hoşta, çok yayıldığında güvenliği sağlamak oldukça önemli olacak. Adamların akıllarına binbir türlü çakallık geliyor.
hiziridiyunusidi
Jr. Member
*

Activity: 308
Merit: 1

View Profile WWW
October 24, 2018, 04:38:28 PM

Klasik dolandırıcılık yöntemlerini blockchaine uygulayan bu gayretkeş arkadaşların gayretlerini tebrik ediyorum. Bunu pek beğenmesemde çok yaratıcı olanlar var. Bu ayan beyan ortada yani  Grin

JAVVY   │  An All-in-one Crypto Exchange
haticebayik0993
Jr. Member
*

Activity: 113

View Profile
October 24, 2018, 04:41:23 PM

Artık iş haline getirmişler bunlar ya 2-3 hafta önce bana da yazdı biri direk engelledım
haticebayik0993
Jr. Member
*

Activity: 113

View Profile
October 24, 2018, 04:42:32 PM

Hatta bazıları borsa admini olarak tanıtıyor kendini profil fotolarını falan da ayarlıyorlar bı güzel
Cacabey_40
Sr. Member

Activity: 969
Merit: 292

View Profile
October 24, 2018, 04:44:36 PM

Dolandırıcılıkla akıllara gelmeyen taktikler geliştiriyorlar. Çok dikkat etmek lazım. Kimse kimseye boş yere bu kadar parayı emanet etmez. Buradan anlamak lazım nasıl bir sahtekarlık olduğunu.

.
Rdu
Jr. Member
*

Activity: 224

View Profile WWW
October 24, 2018, 04:49:20 PM

Her sektörde olduğu gibi burada da dolandırıcılar eksik olmayacaktır. Bir işlemi yaparken dikkatli olmak gerek ve şunu bilmek gerek bu devirde kimse kimseye bedava birşey vermez. Ya bir karşılığı olur ya da dolandırıcıdır. Bu tür vakalar için önlem almazsak hepimizin başına gelebilir.

SOVREN  ─────  Trade. Pay. Borrow. Play.
Blockchain Innovation for Securities Markets
          [  https://sovren.app/  ]
Sacred
Full Member

Activity: 910
Merit: 105

View Profile
October 24, 2018, 04:59:15 PM

Bana birisi şu kadar param var çekemiyorum yardımcı ol diye yazsa gerçek bile olmuş olsa çoktan sövüp engellemiş olurdum Smiley Kim kime bedava para veriyor arkadaşlar eşin dostun yapmaz bilmem nereden gelip seni telegrama ekleyen adamın yaptığını. Telegram yeni tokat merkezi oldu zaten artık gayet cezbediyor tokatçıları. Telegram mining olayında da btc yatır yoksa çekemezsin muhabbetine yalan yok ben 0.001 btc yatırdım ve yine çekemedim Smiley Miktar ufak diye belki içeridekini verir diyerek yatırmıtım. Şuan günlük 0.002 btc kazıyor benim hesap ama çakallar hala para yatır öyle çekersin diyip duruyor bir daha yatırsam yine çektirmeyecek Smiley Velhasıl kelam, "şu kadar yatır çok zengin olacaksın bak süper para vereceğim sana var ya uuuuuffff" tarzında bir olay görürseniz usulca uzaklaşın oradan.
freim
Member
**

Activity: 462
Merit: 42

View Profile
October 24, 2018, 04:59:59 PM

paylaşım için teşekkürler piyasa durgun olunca çakallar ortalığa çıkıyor milleti kandırıyor geçenlerde de birisi bana yazmıştı btc alacamda sen alır mısın bana ben sana parayı göndereyim diyo . neler neler var
brkttlv
Jr. Member
*

Activity: 896
Merit: 9

View Profile WWW
October 24, 2018, 05:02:20 PM

Allah bilir bu yolla kaç 0,01 BTC toplamışlardır. Bana da ara ara girdiğim grupların adminlerinin telegram profillerinin aynısını yapmış kişilerden mesajlar geliyor, adamlar çok profesyonel profil yapıyorlar az acemi olan tezgaha gelebilir. Dikkat etmek lazım.
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
October 24, 2018, 05:05:07 PM

cok guzel olaymıs. sunu dıyemıyormu ulan zaten 0.8 btc attım ne 0.01 btcsi ama iste o an dolandırılacak adam bunu dusunemez. ben olsam daha etkılı bır borsa ısmı secerdım ama cok scam duruyor adres dolandırıcılarda ıs yokmus
coinbergh
Member
**

Activity: 532
Merit: 29

View Profile
October 24, 2018, 05:07:14 PM

Projelerin CEO'larının adı kullanılarak sahte telegram hesabı açıp, yatırım yaparsan bonus veririz yöntemi yerini buna bırakırsa şaşırmam.

Bizim kumar seven bir millet olduğumuzu elin Çinli'si bile anlamış. 5000 dolar için 65 doları riske atar bunlar diye düşünmüşler. Ki çoğu insan da ulan acaba diye bir düşünür bu durumda ama bu biraz da Nijerya'da milyon dolarları olup ülke dışına çıkarmak isteyen dolandırıcı türevi olduğu için uyanık bir insan kolay kolay bu tuzağa düşmez.

Blockchain ile birlikte dolandırıcılar da kendilerini geliştiriyor. Kripto para sektörü, onlara da ekmek kapısı olmuş anlaşılan.
pumawolf
Sr. Member

Activity: 968
Merit: 250

View Profile
October 24, 2018, 05:09:39 PM

Dolandırıcılıkda sınır tanımıyorlar . Fakar neydiği belirsiz bir siteye girip te üye olmamak gerekiyor .
Dogan86
Full Member

Activity: 742
Merit: 140

View Profile
October 24, 2018, 05:14:54 PM

Uyarı için teşekkürler hocam adamlar ciddi manada sınır tanımıyor resmen meslekleri haline gelmiş dolandırıcılık. İnsanların boş bulundukları anı yakalayıpta dolandırıyorlar muhtemelen. Düşünsenize bir Çinli neden tanımadığı sana bu teklifi yapsın ki ?

Bitcoin / Ethereum / Monero
PinkBlue
Full Member

Activity: 616
Merit: 100

View Profile
October 24, 2018, 05:33:38 PM

Son zamanlarda bu tür haberlere çok sık rastlıyorum. Bilmeden btc gelecek diye farkında olmadan gönderiyorlar. Bilmiyorlar ki Dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olacağını...
mediation
Member
**

Activity: 364
Merit: 10

View Profile
October 24, 2018, 05:36:12 PM

Böyle bir hareketi çoktan bizden birinin bulmasını beklerdim açıkcası Cheesy Artık scam olayları bitti birde bunlar çıktı başımıza. Umarım piyasadan fazla adam kaçırıp talebi etkilemezler bari.

gokhanata
Jr. Member
*

Activity: 316

View Profile
October 24, 2018, 05:43:10 PM

Hem de bu aralar baya arttı bu olaylar, deminde başka bir post okudum orda da borç olarak eth isteyen biri sahte tokenle insanları dolandırmış, arkadaşlar daha dikkatli olmak lazım bu tip olaylarda...
Pa1n
Member
**

Activity: 294
Merit: 10

JOIN THE NEXT MEGATREND IN CRYPTO!

View Profile
October 24, 2018, 05:59:48 PM

Gerçekten kaliteliymiş ama insanların daha fazla dikkat etmesi gerekiyor. Aç gözlülük veya yüksek seviyede bilmişlik hiç bir zaman iyi değildir. Geçmiş olsun ne diyelim.

cannbola
Jr. Member
*

Activity: 462

View Profile WWW
October 24, 2018, 06:07:02 PM

valla şark kurnazlığı yapılmaya çalışılmazsa kimse kolay kolay dolandırılmaz kimse kusura bakmasın. bedava neredeyse hiçbir şey yok.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
cosgun61
Jr. Member
*

Activity: 168

View Profile WWW
October 24, 2018, 06:17:57 PM

Son zamanlarda acayip derecede hırsız türedi piyasada. Millet şifre çalıyor ,hesap çalıyor, sürekli bir şeyler çalıyor. Hesapları ele geçirmeye çalışıyorlar bir şekilde. Bunun önlemleri alınmazsa bu işler daha da kötüye gider

● ●   CATEX.io   ● ●
|    |  Transaction Mining Exchange  |    |
(((((((  TRADE NOW  )))))))
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: