Bitcoin Forum
May 14, 2024, 03:38:54 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 »  All
  Print  
Author Topic: Karar anına yaklaşıyoruz  (Read 1371 times)
iccel (OP)
Member
**

Activity: 392
Merit: 10

View Profile WWW
October 24, 2018, 08:39:52 PM
Last edit: October 25, 2018, 09:08:09 PM by iccel

Bitcoinin son dönemdeki  bitcoin hareketleri 6000 li rakamları taban yapıyormuş gibi çalışmalar yapması aslında bir harekete hazırlandığının işareti.Bir kaç aya kalmadan balinalar içindeki mücadele bitmiş olacak ve bir yöne doğru hareketin başlayacağını düşünüyorum.
  Mesele olmak ya da olmamak noktasında..

1715657934
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715657934
Reply with quote  #2

1715657934
Report to moderator
BitcoinCleanup.com: Learn why Bitcoin isn't bad for the environment
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
rumblesix
Member
**

Activity: 434
Merit: 16

View Profile
October 24, 2018, 09:03:39 PM

Periyodik olarak düzenlenen fırtına öncesi sessizliği başlıkları festivaline bir yenisi daha katıldı sanırım.
iccel (OP)
Member
**

View Profile WWW
October 24, 2018, 09:11:46 PM

Periyodik olarak düzenlenen fırtına öncesi sessizliği başlıkları festivaline bir yenisi daha katıldı sanırım.

Bu benim - biraz da acele ile - açılmış ilk topiğim. Eksikleri olduğunu biliyorum, bu nedenle okuyucu arkadaşlara özrü borç biliyorum. Eleştiri bütüne tamamlamaktır yorum ve eleştiriniz için teşekkür ediyorum.

apimembership
Full Member

Activity: 448
Merit: 124

View Profile
October 24, 2018, 09:12:20 PM

yinede direk birşey olcak gibi bir havaya girmemek ve tedbirli olmakta yarar var bu böyle durgun bir şekilde biraz daha sürebilir yani bir strateji de olabilir direkt olarak bir y öne ivme kazancağını söylemek zor.
LoveFooL
Member
**

Activity: 476
Merit: 12

View Profile
October 24, 2018, 09:16:41 PM

balinalar arasında savaş olduğunu nereden çıkardınız ki Smiley bence danışıklı dövüş içerisindeler hep planlı ve birbirlerinden haberli hareket ediyorlar
caneraydin123
Member
**

Activity: 574
Merit: 34

View Profile
October 24, 2018, 09:32:17 PM

Şöyle ki balina demelerinin sebepleri var yanlış anlaşılmasın kaba bir tabir ile konuşmuyorum düşüncelerimi açıklıyorum mantık kurmaya çalışalım. Bir söz var Büyük balık küçük balığı yer Smiley Balina dediğimiz de burada büyük balık balinalar birbirlerini yemezler kolay lokma varken birbirleriyle uğraşmayı tercih etmezler. Zaten piyasa da balinalar birlikte hareket ederlerse küçük balıkları yer. Burada ekipler vs birbirinden habersiz hareket etmiyorlar. ICO tarihlerine bounty tarihlerine dikkat edin Aynı anda çıkan ICO lar başladıktan 3 ay sonra gibi bitiş tarihi koyuyor sadece aynı ay içinde günleri farklı belirliyor. Ve belli aralıklar ile ICO lar başlıyor gibi piyasa birbirinden habersiz hareket edilen bir yer değil boğa sezonu gelecek gibi tabirler kullanıyorsak büyük kullanıcıların geleceğini bekliyoruz demektir. Balinaların toplamı boğa oluyor balina şahsi olarak hali vakti yerinde kullanıcı benim görüşüm bu yanlışım varsa uyarın Smiley Bir kaç yıl diye düşünüyorum piyasanın kendine gelmesi.
iccel (OP)
Member
**

View Profile WWW
October 24, 2018, 09:34:55 PM

balinalar arasında savaş olduğunu nereden çıkardınız ki Smiley bence danışıklı dövüş içerisindeler hep planlı ve birbirlerinden haberli hareket ediyorlar
Farklı çıkar gruplarının varlığı; hep uzlaşı içinde olamayacakları gerçeği nedeniyle, her alanda olduğu gibi kripto para aleminde de açıktan ya da gizli bir şekilde ''savaş''  olduğunu düşündüğümden öyle yazdım.

iccel (OP)
Member
**

View Profile WWW
October 24, 2018, 09:45:24 PM

Şöyle ki balina demelerinin sebepleri var yanlış anlaşılmasın kaba bir tabir ile konuşmuyorum düşüncelerimi açıklıyorum mantık kurmaya çalışalım. Bir söz var Büyük balık küçük balığı yer Smiley Balina dediğimiz de burada büyük balık balinalar birbirlerini yemezler kolay lokma varken birbirleriyle uğraşmayı tercih etmezler. Zaten piyasa da balinalar birlikte hareket ederlerse küçük balıkları yer. Burada ekipler vs birbirinden habersiz hareket etmiyorlar. ICO tarihlerine bounty tarihlerine dikkat edin Aynı anda çıkan ICO lar başladıktan 3 ay sonra gibi bitiş tarihi koyuyor sadece aynı ay içinde günleri farklı belirliyor. Ve belli aralıklar ile ICO lar başlıyor gibi piyasa birbirinden habersiz hareket edilen bir yer değil boğa sezonu gelecek gibi tabirler kullanıyorsak büyük kullanıcıların geleceğini bekliyoruz demektir. Balinaların toplamı boğa oluyor balina şahsi olarak hali vakti yerinde kullanıcı benim görüşüm bu yanlışım varsa uyarın Smiley Bir kaç yıl diye düşünüyorum piyasanın kendine gelmesi.

Ana hatları ile hemfikiriz.Ancak benim demek istediğim bu arenada farklı uluslar farklı sermaye grupları var. Bazılarının varlığı bazen diğerlerinin yaşam alanının daralmasına bağlı. Bir damla su da bile inanılmaz mücadeleler varken balinaların aynı yöne yüzmesi belki bazen olabilir, ama her zaman asla.

iccel (OP)
Member
**

View Profile WWW
October 24, 2018, 09:48:59 PM

yinede direk birşey olcak gibi bir havaya girmemek ve tedbirli olmakta yarar var bu böyle durgun bir şekilde biraz daha sürebilir yani bir strateji de olabilir direkt olarak bir y öne ivme kazancağını söylemek zor.

Kesinlikle haklısınız.

caneraydin123
Member
**

Activity: 574
Merit: 34

View Profile
October 24, 2018, 09:57:35 PM
Last edit: October 24, 2018, 11:55:15 PM by caneraydin123

Ana hatları ile hemfikiriz.Ancak benim demek istediğim bu arenada farklı uluslar farklı sermaye grupları var. Bazılarının varlığı bazen diğerlerinin yaşam alanının daralmasına bağlı. Bir damla su da bile inanılmaz mücadeleler varken balinaların aynı yöne yüzmesi belki bazen olabilir, ama her zaman asla.
Tabi ki mücadele eden olacaktır. Ama para varsa imkan da vardır. Mesela şu çiftlik bank işine yani dolandırıcı o ayrı bir konu ama topladığı 511.7 milyon TL yani ülkeyi dolandırdı ve para olduğu için kaçabildi. Para var yakalanmıyor da. bu örnek paranın gücü kısmını  açıklamak içindi övülecek bir şey olduğu için bahsetmedim. Balinalar da bu paralar olduğu müddetçe sadece en aç gözlüleri o mücadeleye girer. Para var huzur var diyenler yer değiştirir. 20 k dolar seviyesinden 6 k dolara inmişse eğer fiyat bu mücadele çatışma değildir gibi geliyor. Ortak hareket edildiği önemli kısımlar var ki bu kadar fiyat farkı ortaya çıktı.
erdemdio
Member
**

Activity: 191

View Profile
October 24, 2018, 10:08:30 PM

Bitcoinin son dönemde ki  bitcoin hareketleri 6000 li rakamları taban yapıyormuş gibi çalışmalar yapması aslında bir harekete hazırlandığının işareti.Bir kaç aya kalmadan balinalar içinde ki mücadele bitmiş olacak ve bir yöne doğru hareketin başlayacağını düşünüyorum.
  Mesele olmak ya da olmamak noktasında..

Ayni fikirdeyim bende uzunnn bir toplama periyoduna girdi btc kac aydir 6000 civarlarinda dolaniyor. Fena terste birakacaklar milleti gene. 4k bekleyenlerin eline 9k dan verecekler gibi duruyor
bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1300

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
October 24, 2018, 10:09:09 PM

Farklı çıkar gruplarının varlığı; hep uzlaşı içinde olamayacakları gerçeği nedeniyle, her alanda olduğu gibi kripto para aleminde de açıktan ya da gizli bir şekilde ''savaş''  olduğunu düşündüğümden öyle yazdım.
Ona savaş demek çok doğru değil, çünkü balina diye tanımladığımız bu kişi ve gruplar kesinlikle aptal değil, kendi kuyularını kazacak eylemlerden kaçınmayı bilecek kadar bilgili ve tecrübeliler. Dolayısıyla bana göre aralarındaki ilişkiyi "gerektiğinde çıkar ortaklıklarından kaçınmayan dikkatli rekabet" şeklinde tanımlamak daha doğru olur.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Suleiman the Magnificent
Full Member

Activity: 504
Merit: 120

View Profile WWW
October 24, 2018, 10:10:56 PM

Bununla ilgili sürekli paylaşım yapılıyor. Geriye doğru gidip eski konulara bakarsanız her ay rahat 5-6 tane konu vardır geldi ha gelecek ha diye ama işin aslı öyle olmuyor. Ayrıca balinaların kendi arasında savaşa girmesi gibi birşey pek mümkün değil. İşin sonunda para kazanmak yada kaybetmek olunca hepsi bir olurlar.
mymerlia
Member
**

Activity: 633
Merit: 15

View Profile
October 24, 2018, 10:19:02 PM

Bitcoin bir müddet daha yatay seyrinde devam edip altkoinler  rahat nefes almalı. Bu piyasa sedece bitcoin ile dönmüyor. Daha sonra zaten bitcoinin ilk ani artış veya düşüşünde altkoinlerin ters tepki vermesi kaçınılmaz.

❰ ❰❰ ❰❰❰ ❰❰❰❰❰ ♦ SIMDAQ ♦ ❱❱❱❱ ❱❱❱ ❱❱ ❱
Learn how to trade profitable!
 Instagram ▼▲       Medium ▼▲      Telegram ▼▲    Facebook  ▼▲      Twitter ▼▲
iccel (OP)
Member
**

View Profile WWW
October 24, 2018, 10:22:08 PM

Ona savaş demek çok doğru değil, çünkü balina diye tanımladığımız bu kişi ve gruplar kesinlikle aptal değil, kendi kuyularını kazacak eylemlerden kaçınmayı bilecek kadar bilgili ve tecrübeliler. Dolayısıyla bana göre aralarındaki ilişkiyi "gerektiğinde çıkar ortaklıklarından kaçınmayan dikkatli rekabet" şeklinde tanımlamak daha doğru olur.

Savaş derken kastettiğim şey çıkar mücadelesi idi. Bugün enerji yüzünden yaşanan çatışmalarda gördüğümüz şey. Suriye de yaşananlar örneğin de olduğu gibi. Konvansiyonel silahlar üretiliyor,geliştiriliyor,kullanılıyor ancak nükleer silah sadece bir kez kullanıldı.Nükleer silahların kullanılmaması dünya barış olduğu anlamına gelmiyor.
 Kripto paralar insanlığın yeni bir aşamaya geçmesi olacaksa, zorunlu ortaklıklar olacak ancak bu ortaklıkların  temelinde bile var olan her zaman mücadele olacak.

okanciftci74
Member
**

Activity: 448

View Profile
October 24, 2018, 11:44:39 PM

Ne zamanmış o kar anı biz niye göremiyoruz ortada hala karlık bir piyasa yok nerden çıkardın böyle bir olayı daha çok var kar anına beklemeden kalın 3-5 ay en az sürer kar anını yakalamak
semihbalkanli
Member
**

Activity: 252
Merit: 11

View Profile WWW
October 24, 2018, 11:55:59 PM

Aslında piyasa adına verilmesi gereken bir karar olduğunu düşünmüyorum. Daha doğrusu gerçekleşecek düşüş veya yükselişin bir karardan çok yönelim birlikteliği olduğu kanısındayım. Ve bu birlikteliğin şimdilik bir kenardan izlemek çerçevesinde gerçekleştiğini görüyoruz. Dünyanın her evdresinde olduğu gibi gelişme kaçınılmazdır. Bu illaki kripto ve blockchain ile olacak diye bir şey de yok tabii ki ama bu unsurlar mevcut bir boşluğu çoktan doldurma noktasında kendilerini kanıtlamış gibi duruyorlar. Bu doğrultuda piyasanın gelecekte çok ciddi bir tırmanış göstermesi kaçınılmaz.

Buying.com
Decentralized E-Commerce Network
●    PRE-SALE: October 1, 2018    ●
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1139

View Profile
October 25, 2018, 12:15:22 AM

sıradan pumplamaya başladılar zaten birkaç gündür özellikle, satoshi olarak düşük olanları pumplıyorlar bu aralar bir de market değeri düşük olanlara şöyle bir çeki düzen veriyorlar. bu biraz dar kapsamlı bir yükseliş gibi ancak babalardan birkaçına yüklenirlerse (ilk 10 ve ya ilk 50) bu durum birbirini tetikleyebilir ve komple pump havası oluşabilir. cardano-neo-verge-wanchain-nem-omisego-qtum-nano-stratis-waves-augur gibi aşırı kayba uğramış elemanlar zıplarsa diğerlerine itici güç sağlayabilir. netekim son zamanlarda özellikle binance için konuşuyorum (zaten diğerleri sinek avlıyor) satoshi olarak küçükten büyüğe sıraladığımızda en küçük satoshili elemanlar birbirlerine zincirleme bağlı şekilde artış gösteriyorlar...pump-boğa dediğimiz de bu artışların genele yayılıp ortada haber maber yokken "noluyo lan yan komşum (satoshi babında) artmış dur ben de artayım" psikolojisinden ibaret...

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
temeler
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 250

View Profile
October 25, 2018, 12:50:13 AM

Bende artık bir şeylerin kopacağını hissediyorum artık. Bitcoin bu aralar aşırı durağan, eskiden btc durağanken altlar coşuyordu şu anda öyle bir şeyde yok . Piyasa toptan durağan ve bu bazılarının işine gelmiyor artık birşeyler kopacak kopmalıda. Umarım hayrımıza olur.
ugurum15
Member
**

Activity: 532
Merit: 22

View Profile
October 25, 2018, 06:03:47 AM

Umarım yukarıya doğru kırar ve peşinden altcoinlerde gider. Aylık aldığımiz maaş son gelen zamlarla işe yaramaz oldu. Elimizde ki coinlerde zararda olduğu için satıp değerlendiremiyiruz. Umarım çabucak yukarı yönlü harekete başlar
Pages: [1] 2 3 4 5 6 »  All
  Print  

Jump to: