Bitcoin Forum
May 13, 2024, 05:44:49 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 [5] 6 »  All
  Print  
Author Topic: 📌De-list Edilen Tokenler (Binance & OKEX & BITTREX & KUCOIN & CRYPTOPIA)  (Read 1317 times)
jeton
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 2

View Profile WWW
November 30, 2018, 10:29:53 AM

Monetha 1 dakika içerisinde hardcap yapmıştı. O zamanlar ICO nedir bilmezken bütün fenomenler aldım alamadım diye yazıp duruyorlardı. Şimdi bu listede olması üzücü ama çalışmazsan sana verilen yatırımı değerlendirmezsen değerin kaybolur gider.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
caneraydin123 (OP)
Member
**

Activity: 574
Merit: 34

View Profile
November 30, 2018, 02:04:22 PM

Monetha 1 dakika içerisinde hardcap yapmıştı. O zamanlar ICO nedir bilmezken bütün fenomenler aldım alamadım diye yazıp duruyorlardı. Şimdi bu listede olması üzücü ama çalışmazsan sana verilen yatırımı değerlendirmezsen değerin kaybolur gider.
Çalışmakta önemli de çalışan ekipler de kullanıcıları memnum etmekte zorluk çekiyor. Kullanıcı sayısını arttırmak önemli kullanıcılar bekledikleri haberleri görmeyince ekip ağzıyla kuş tutsa bazı yerde yaranamıyor.  Bazı tokenlerin haksız yere delist edildiğini düşünüyorum. Mesela tam boğa sezonunun bitişinde borsaya girip ayı sezonunda delist edilenler. Boğa sezonu görmeden likidite düşük gelecek ve bu sebeple çıkarılanlar oluyor.
matador1903
Member
**

Activity: 182
Merit: 10

View Profile
November 30, 2018, 08:44:48 PM

Delist ederken hangi amaçla ediyorlar anlamış değilim daha çok coin olması borsa sahiplerinin işine gelmez mi daha çok işlem daha çok işlem ücreti ve kazanç
caneraydin123 (OP)
Member
**

View Profile
November 30, 2018, 09:24:19 PM

Delist ederken hangi amaçla ediyorlar anlamış değilim daha çok coin olması borsa sahiplerinin işine gelmez mi daha çok işlem daha çok işlem ücreti ve kazanç
İlk başta borsa olarak bir pirim yapana kadar böyle borsa adını duyurduktan sonra istediğini yapıyor. Hacim olarak pek anlam ifade etmeyenleri çıkararak daha kaliteli olduklarını gösteriyorlar. Delist bazı yerde kullanıcılar için de faydalı piyasa gereği de ama burada haksız yere çıkanlar için kullanıcıların elinden zarar etmekten başka bir şey gelmiyor. Saçma sebepler sunup çıkarabiliyorlar.
Baser
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 280

View Profile
November 30, 2018, 09:32:27 PM

Bütün borsaların hiç bir zaman de-list edemeyeceği tek bir coin var ''Bitcoin''
Bu konuda aklı başında yazan çok arkadaş var. Amacınız Bitcoin veya çok güvenilir coinler de yatırım miktarınızı arttırmak olsun. Zaten bu de-list edilen coinlere bakınca pump-dump ile Bitcoin zengini olan çok.

Ayrıca uzun zamandır Bittrex kullanırım de-list edilenler dikkatimi çekti. Hiç birine şunu da alayım demedim. Aynı şey yakın zamanda Binance'da artarak devam edecek gibi görünüyor. Çünkü bilinçsiz yatırımcının en fazla olduğu borsalardan birisi.
caneraydin123 (OP)
Member
**

View Profile
November 30, 2018, 09:39:19 PM

Bütün borsaların hiç bir zaman de-list edemeyeceği tek bir coin var ''Bitcoin''
Bu konuda aklı başında yazan çok arkadaş var. Amacınız Bitcoin veya çok güvenilir coinler de yatırım miktarınızı arttırmak olsun. Zaten bu de-list edilen coinlere bakınca pump-dump ile Bitcoin zengini olan çok.

Ayrıca uzun zamandır Bittrex kullanırım de-list edilenler dikkatimi çekti. Hiç birine şunu da alayım demedim. Aynı şey yakın zamanda Binance'da artarak devam edecek gibi görünüyor. Çünkü bilinçsiz yatırımcının en fazla olduğu borsalardan birisi.
Aynen Bitcoin piyasanın var olma sebebi 2009 da çıkmışken diğerlerinde 2013 en yakın olanı borsaların hepsi BTC kullanıyor kullanmak zorunda zaten. Bir çoğu için doğru karar verildiğini düşünüyorum ama iyi olanları da çıkardığı ve daha da iyi olsa bile çıkarmaya devam edeceklerini gördüğüm için bazılarına haksızlık yapıldığını düşünüyorum. BTC de kalmak en mantıklısı olur herhangi bir haberi gözden kaçırıp delist edilen tokeni kurtaramaya biliriz. Yada sürekli takip de kalmak lazım. BTC den başka coinlerin garanti gibi görünsede o kadar garantisi yok en küçük bir manipüle haberi ile alt üst etmek gibi bir becerileri var.
naz14
Member
**

Activity: 420
Merit: 11

DAO Maker

View Profile
November 30, 2018, 10:07:50 PM

Özellikle bitrexte ki delist edilenlere baktım. Çoğunu duymadım jile çok siktiriboktan altcoin var. Buradan çıkacak btcler bence diğer altcoinlere kayacak.
Diğer altcoinlerin de ne olacağı meçhul çünkü bu duymadıklarımız duyulan en bilindikleri bile çıkarıyorlar. Düşündüğüm kısım geçmişten günümüze eklenenler eskileri veya yenileri hiç mi incelemediler de çıkarıyorlar. Sözde bir sürü incelemeden sonra borsaya ekliyorlar daha 2 3 ay öncesi ekledikleri tokenleri şimdi çıkarıyorlar. Bunun altında demek ki bir çıkar söz konusu bu kanaate varıyorum projelerini bilmiyorum ama ortaya bu anlam çıkıyor.
Maalesef aynı düşünce hepimizin aklının bir köşesinde ama köşeye sığmayıp gittikçe büyüyen bir kaygı yaratıyor. Bazı coinlerin delist olması mantıklı tabii. Projeyi sahibi bırakmış ise borsa neden onu ayakta tutmaya çalışsın. Ancak sizin de değindiğiniz gibi uzun araştırma süreçlerinden sonra listelendiği iddia edilen bir coin nasıl olur da bir kaç ayda çöp olduğu anlaşılarak çöp olur. Burada bi kötü koku geliyor insanın burnuna...
Ecol
Full Member

Activity: 532
Merit: 102

View Profile
November 30, 2018, 10:20:05 PM

Bunu her ay yapmaları lazım ki shitcoin diye tabir edilen coinler yokolup gitsin bu borsalardan , yoksa bu saatten sonra büyük borsalara giricek ico çıkması çok zor.

███████           C O M P R O   F I N A N C E           ███████
The DeFi Way of Synthetic Assets & Trading
│     TELEGRAM     │      TWITTER      │       REDDIT       │      MEDIUM      │
caneraydin123 (OP)
Member
**

View Profile
November 30, 2018, 10:27:53 PM

Bunu her ay yapmaları lazım ki shitcoin diye tabir edilen coinler yokolup gitsin bu borsalardan , yoksa bu saatten sonra büyük borsalara giricek ico çıkması çok zor.
Bu coinlerin bir çoğu zaten 0 hacimli çok da mühim değil ilerleyen zamanda güzel başarılı olanları da bu duruma sokmasınlar yeter. Yeni çıkan ICO lar artık eskisi kadar başarılı olması çok zor şuan çıkanlar desteğe ihtiyaç duyuyor ama eskiden olduğu kadar destek almaları çok zor. Piyasaya yeni giren ve çıkan ICO lar hemen hemen birbirinin aynısı sadece ekipleri farklı ilginç gelebilecek bir ico yok. Borsa, kumar ağırlıklı bir çoğu saçma elektrik ve çevrecilik ile ilgili olanlar bunlar başarı etmesi güç olanlarda çırpınıyor. İlginç olanlar vardı bildiğim bazıları delist listesine alınmış. İlginç yani bakalım şimdi iyi gelse de bu haberler ilerde kullanıcıları bezdirecek gibi görünüyor. Çünkü borsalar istediği zaman istediğini çıkardığı sürece BTC hariç her biri risk altında saçma olanlara sözüm yok ama piyasada değerli olanlar var.
caneraydin123 (OP)
Member
**

View Profile
December 01, 2018, 10:37:00 PM

Bulduğum delistler ile yeni güncelleme yapıldı. Bu delist haberleri SEC ile de alakalı sanırım temizlik iyidir Cryptopia yaptığı açıklama ile beni tatmin etti yani bu sebeple çıkarılanlara canım acımaz eğer doğru ise bazılarına baktığım da 3 milyon token var 1 satoshi değeri var yani bunun gibiler fazlalık boğa sezonun da bile değeri artmamış. Hacim alamamış hala aynı web siteleri kurulduğundan bu yana aynı keşke bu temizlikler daha önce yapılsaydı. Cryptopia hiç kullandığım bir borsa değil ama iyi bir borsa olduğunu çok eskilerden beri biliyorum. 10/01/2019 tarihinde delist edilecek sanırım hepsi.
nasip35
Full Member

Activity: 398
Merit: 118

View Profile
December 02, 2018, 03:39:31 AM

İş yapmayan coinlerin cogu bu şekilde delist olmaya devam edicek birçoguda acıkcası bi işe yaramaz coinler 1-2 sene içinde şuanki altların cogu silinip gidicek o yüzden yatırımlarınızı dikkatli yapmanızı öneririm konu içinde ayrıca teşekkürler güncellenicekmi?
erdemdio
Member
**

Activity: 191

View Profile
December 02, 2018, 04:46:49 AM

Az bile delist oluyor.  O kadar fazla çöp var ki. Sadece hacim calmaktan baska hic bir isleri yok. Web sitesi yapanayan adamlar etheryum killer olacaz diolar aq. Millette inanip alio bunlarin tokenleri
mavibir
Jr. Member
*

Activity: 308

View Profile WWW
December 02, 2018, 06:00:00 AM

Her geçen gün artarak büyüyor delistler.Tabi bir yerse iyi bir yerde kötü.Elinde delist coinleri bulunduranlar acısından kötü.Bu haberler önemli değer düşüşü sağlar yatırımcısına.

████████████         AVXChange         ████████████
Mstulu
Jr. Member
*

Activity: 322
Merit: 1

View Profile WWW
December 02, 2018, 09:06:19 AM

Öncelikle bizi paylaşımla bilgilendiren arkadaşın emeğine sağlık.Bu konuda benim düşüncem,bunlar projesi berbat olup,parayla listelenip millete itelenen, çöp projeler.Borsalar insanları hem bu coinleri listelenip alırken,hemde delist edip çıkarırken resmen tokatlıyor.Aslinda bu tür olaylarda milleti zarara uğratan borsalarada caydırıcı cezaların gelmesi gerekir
huseyin15
Member
**

Activity: 1106
Merit: 25

View Profile
December 02, 2018, 09:42:11 AM

Borsaların bizi nasıl tokatladığının anlı canlı kanıtıdır. Bir haberi en erken alan her zaman avantajlı bu piyasada. Örneğin binance sizce neden anlaşmaların, borsalara girecek tokenlerin yada coinlerin proje sahibi tarafından duyurulmasını yasaklıyor.

BCN için bütün forumlarda scam uyarısı varken ekleyip, depositini kapalı tutup 2000 satoshiden millete kitleyen kim sizce ?

Kim ne derse desin bu piyasanın en güvenilmez elemanları borsalardır. Geçmişte yığınla örnekleri mevcut. Hiç bir borsaya güvenmeyin, borsaların başına bir şey gelse dahi ayakta kalacak altcoinler dışında altcoin almayın. Bildiğin tokatlıyor adamlar bizi sabah akşam yasal yoldan.

Merit aldigi için postunuzu okudum ve gerçekten merit hakeden bir yazı. Olaylara farklı açıdan bakmışsınız. Kesinlikle katılıyorum. Özellikle binance bcd ile deposit kapalıyken pump kadılar. Depositi acı da bcd bin fiyatı diğer borsalar ile eşitlendi. Zaten çok yüksek olan fiyat deposit açılımından sonra 3 te 1 ne indi. Fena gömdü millete
Thyphon
Jr. Member
*

Activity: 98

View Profile
December 02, 2018, 10:48:03 AM

Ben bu tarz delistleri onaylıyorum. Boşu boşuna kalabalık yapıp hacim sağa sola kayacağına bu coinleri delist edip hacimi belli başlı coinlere kaydırmak daha mantıklı
caneraydin123 (OP)
Member
**

View Profile
December 03, 2018, 12:12:33 AM

Özellikle bitrexte ki delist edilenlere baktım. Çoğunu duymadım jile çok siktiriboktan altcoin var. Buradan çıkacak btcler bence diğer altcoinlere kayacak.
Diğer altcoinlerin de ne olacağı meçhul çünkü bu duymadıklarımız duyulan en bilindikleri bile çıkarıyorlar. Düşündüğüm kısım geçmişten günümüze eklenenler eskileri veya yenileri hiç mi incelemediler de çıkarıyorlar. Sözde bir sürü incelemeden sonra borsaya ekliyorlar daha 2 3 ay öncesi ekledikleri tokenleri şimdi çıkarıyorlar. Bunun altında demek ki bir çıkar söz konusu bu kanaate varıyorum projelerini bilmiyorum ama ortaya bu anlam çıkıyor.
Maalesef aynı düşünce hepimizin aklının bir köşesinde ama köşeye sığmayıp gittikçe büyüyen bir kaygı yaratıyor. Bazı coinlerin delist olması mantıklı tabii. Projeyi sahibi bırakmış ise borsa neden onu ayakta tutmaya çalışsın. Ancak sizin de değindiğiniz gibi uzun araştırma süreçlerinden sonra listelendiği iddia edilen bir coin nasıl olur da bir kaç ayda çöp olduğu anlaşılarak çöp olur. Burada bi kötü koku geliyor insanın burnuna...
Öyle saçma ki şunu da gördüm her hangi bir coin BTC USD ETH olarak borsa da işlem görüyor BTC olarak daha fazla hacime sahip ama BTC ve USD olarak çıkarılıyor ETH olarak borsada işlem görmek üzere devam edebilir deniyor ve bunu yöneticilere sordum. Likidite ile ilgili olduğunu söylediler ki hiç de alakası olmayan bir konu. Ekip sürekli güncellemeleri yapıyor sürekli kullanılıyor ve hacim de yeterince iyiydi. Yani ya hepsini çıkarırsın yada hepsi kalır ama borsalar artık paraya doyduğu için daha zahmetsiz olanları tercih ediyor ve daha çok gelir getireni kullanıcısını ve müşteriyi düşünen kimse olmayacak.
caneraydin123 (OP)
Member
**

View Profile
December 03, 2018, 12:17:40 AM

Öncelikle bizi paylaşımla bilgilendiren arkadaşın emeğine sağlık.Bu konuda benim düşüncem,bunlar projesi berbat olup,parayla listelenip millete itelenen, çöp projeler.Borsalar insanları hem bu coinleri listelenip alırken,hemde delist edip çıkarırken resmen tokatlıyor.Aslinda bu tür olaylarda milleti zarara uğratan borsalarada caydırıcı cezaların gelmesi gerekir
Rica ederim bende bu güzel yorum için teşekkür ederim. Borsalarında denetlenmesi gerek her coini canı istediğinde alıp istediğinde de çıkarız ise kullanıcılar arkasına bakmadan kaçar zaten zor bir süreçte öğrenme imkanı var çünkü tecrübe ve bilgi gerektiriyor. Güven veren bir ortam olması gerekirken başı çeken borsalar da bunu yaparsa başkaları ne yapmaz yani demem o ki insanları dolandırdı değil ama mağdur bırakmamaları gerekir. Kullanılan iyi yerlerde olanları saçma sebepler ile çıkarmaları doğru bir seçim olmaz. Ben resmen Binance ile ilgili okuduğum haberlerden sonra bir soğukluk hissetmeye başladım. Token listelemek için çıkardıkları kural çok aşırı saçmalık.
caneraydin123 (OP)
Member
**

View Profile
December 03, 2018, 12:31:22 AM

Ben bu tarz delistleri onaylıyorum. Boşu boşuna kalabalık yapıp hacim sağa sola kayacağına bu coinleri delist edip hacimi belli başlı coinlere kaydırmak daha mantıklı
Delist edilsin işe yaramayanlar ama şu da var eğer bu delist edilenler ile işlem yapılıyor olsaydı hacimleri yüksek olurdu. Pek kaydığını sanmıyorum zaten delist edilmezdi borsalar iyi kayıyor ama Smiley Kullanıcısı çok olanlarda var aralarında onlara yönelik biraz daha ilgili olmalılar. Çünkü inceleyip almalarına rağmen beğenmiyorlarsa ben incelediklerinden de şüphelenirim
iccel
Member
**

Activity: 392

View Profile WWW
December 03, 2018, 05:05:43 AM

Coinlerin delist edilmesini bu alanda bazı standartların oluşmasını destekliyorum. Bu coin enflasyonunu bir nebzede olsa yavaşlatacaktır. Aynı zamanda yatırımcıda ''masa,sandalye'' standardını bile yakalayamayan coinlerden kurtulmuş olacağı ümidini taşımak istiyorum. 

Pages: « 1 2 3 4 [5] 6 »  All
  Print  

Jump to: