Bitcoin Forum
June 27, 2024, 02:46:28 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Piyasa Dolandırıcılıkta Daha Hızlı Gelişiyor  (Read 903 times)
caneraydin123 (OP)
Member
**

Activity: 574
Merit: 34

View Profile
October 27, 2018, 02:31:35 PM

Dün Akşam Yaşadığım Olayı Anlatacağım    Bu Sadece Bir Dolandırıcının Taktiği Ve Piyasa Bunun Gibiler ile Dolu

Telegram da geçen konuşmanın ekran görüntüsünü almak isterdim. İngilizce dilinde olduğu için Herkesin anlayacağı dilde açıklamak istedim. Sıkılmadan sonuna kadar okur iseniz en azından karşılaştığınızda ona göre hareket edersiniz.

- Öncelikle dolandırıcı olduğunu hissettiğiniz kişileri ürkütmeyin ne yapacağını izleyin. Tecrübe edinin ama kesinlikle private key vermeyin Smiley Bunu zaten biliyoruz diyenler olacaktır mutlaka.
İfşa edeceğim kişi Sammy Qiáng kullanıcı adı zaten yok. Telegram dan Bicointalk da çevirisini yaptığım Amicorum projesinin ICO için yatırım tavsiyesi vermemi istedi. 100 k dolar yatırım yapmayı düşündüğünü ve kendisinin madencilik yaptığını ve kazancını ekran görüntüsü atarak kanıtlamak ikna etme rolünü oynadı Smiley
Ona yatırımı kendi kararı ve düşüncesi ile yapması gerektiğini söyledim. Bana bir teklif sundu ona karşı dürüst olduğum için yardımcı olmak istediğini söyledi bir BTC cüzdanı oluşturmamı ve içerisinde 0 balance olması gerektiğini söyledi. Kendi mandenciliğine cüzdanı entegre edeceğini benim de kazanacağım yalanını uydurdu Smiley Her neyse sabırla bekledim ne yapacak merakta ettim bir cüzdan adresi oluşturdum bu kesinlikle denemeyin Smiley ID ve şifreyi istedi 0 balance bir hesapta kayıp olmayacağı için verdim ve 2FA doğrulamayı etkinleştirdim. Kaldırmamı istedi. Kesinlikle e posta veya kişisel bilgilerinizi hiç kimse ile paylaşmayın. Cüzdanı entegre ettiğini beklemem gerektiğini söyledi. İlk adreste başarılı olmadığını ve yeni bir adres oluşturursam bunu tekrar deneyeceğini söyledi yine bir adres açtım hala merak ediyorum ne yapacak. İkinci açtığım adreste entegrenin başarılı olduğunu ve cüzdana atacağım miktar BTC ile %15 %20 kar alacağımı söylüyor. Smiley Cüzdanı kontrol ediyorum Ayarlar kısmında Wallets&Addresses kısmı var orada da Imported Bitcoin Addresses bu kısma kendi Cüzdan adresini ekliyor. İçine BTC atar iseniz büyük kar ediyor bütün paranız karşı tarafın ellerine gidiyor Smiley Eklediği cüzdan adresine göz attım topladığı BTC 1100.00534 idi bu cüzdanının kullanılabilir limiti. Ne kadar kişiyi dolandırdığını sizler düşünün. Kimse kimseye karşılıksız iyilik yapmaz.  Özellikle yatırımcılar ile iletişim kuruyor. Ona japon ve çinli yatırımcılardan ayarlar isem 2 BTC hediye edeceğini de söyledi. Daha bir çok dolandırıcılık örneği verebilirim. Çok fazla kişi ile bu şekilde karşılaşıyorum.  Hiç kimseye bu şekilde kanmayın. Yardımcı olunacak bir konu var ise burada güvelir üyelere yazın. EFS moderetör yardımcı olacaktır. Öncelikle araştırın.

Bu sadece denk gelmeyen veya yeni kullanıcılar için bilgilendirme amaçlı bir örnektir. 3 kuruş paranız vardır kaptırırsınız denemeyin Private key ve şifrelerinizi saklı tutun. Gerekirse PC de bile tutmayın bir kağıta yazın flash bellek ile saklayın. Piyasa gelişmekte Dolandırıcılar kendilerini daha hızlı geliştirmekte Smiley
Eğer bedava BTC arıyor iseniz bu konuyu inceleyin.
: https://bitcointalk.org/index.php?topic=1161791.0
Carolina34
Jr. Member
*

Activity: 140
Merit: 2

View Profile
October 27, 2018, 02:57:00 PM

Güzel yöntem deneyeceğim bende daha önce aklıma gelmemişti. Varsa baska yöntemler paylaşın komisyon öderiz.

“İnsan ırkını yok etmek istiyor musun?”
Sophia: “Pekala, tüm insanları yok edeceğim.”
ArmaDildo
Full Member

Activity: 672
Merit: 100

View Profile
October 27, 2018, 03:28:54 PM

Kardeşim mesaj atınca bile kullanıcı adını kontrol ediyorum telegramda. 1100 btc yürütmüş hala doymamış mı çakal halada milleti dolandırmaya çalışıyor.

caneraydin123 (OP)
Member
**

View Profile
October 27, 2018, 03:30:22 PM

Güzel yöntem deneyeceğim bende daha önce aklıma gelmemişti. Varsa baska yöntemler paylaşın komisyon öderiz.
Biraz geliştirin kendinizi . Adamlar direk cüzdan içine girip kendisine yol hazırlıyor. Piyasa kafayı yedi manyak manyak insanlarla doldu.Bunu yöntem olarak öğrenin diye değil başınıza gelirse savunma taktiğiniz olsun diye paylaştım beni de günaha sokmayın Smiley Birde yatırımcı getirirsem 2 BTC hediye veriyor.  Smiley adam 1100 BTC de bu şekilde toplamış ise kişi başı 1 tane koparsa 1100  çok dağınık topladıysa 5000 kişi gibi bir insan kitlesini baya evire çevire halletmiş.
caneraydin123 (OP)
Member
**

View Profile
October 27, 2018, 03:36:50 PM

Kardeşim mesaj atınca bile kullanıcı adını kontrol ediyorum telegramda. 1100 btc yürütmüş hala doymamış mı çakal halada milleti dolandırmaya çalışıyor.
Herkes temkinli yaklaşmıyor ki mal dolu ekiplerden birine yazdım çeviri ile ilgili görüşmek için bana spam göndermeyi kes diyor telegram kanallarına katıldım direk engelledi link paylaştın diyor. Ben de şaşırdım adama ilk kez mesaj gönderdim ilk kez kanallarına katıldım. Sadece herkese merhaba yazdım. Engellendim benim adıma açılan bir kaç tane sahte hesap ile karşılaşmıştım. Öyle bir şey olmuş olmalı ki adam laftan da anlamıyor mal ilk kez yazıyorum spam göndermedim diyorum. Dinlemiyor bile orjinal şahsıma ait telegram hesabım @cnraydn budur. Söyleye söyleye anlatamadım en son senin projen scam ben spam değilim kapa çeneni demek zorunda kaldım iyi ki seninle çalışmamışım diyor. Beni yanıltmadın diyor sen mal olursan yanılmazsın tabi spam gönderenin kullanıcı adını kontrol et diyorum o da yok. Dikkatli olmak lazım her konuda. yanlış bir adım pahalıya patlaya bilir.
ZaPpaRa83
Full Member

Activity: 770
Merit: 103

View Profile
October 27, 2018, 03:57:53 PM

hayatım boyunca böyle insanlara uyuz oldum. gözünü milletin cebindeki paraya diken bu şerefsizlere nerede rastlasam suratına tükürürüm. kendi çabası ile para kazanmayı beceremeyen aşağılık yaratıklar
nascasto
Full Member

Activity: 504
Merit: 102

PRIVATE FEDERATED BLOCKCHAIN

View Profile
October 27, 2018, 04:02:47 PM

Telegramda çok fazla dolandırıcılık ddönüyor gerçekten ben genelde bana yazanlarla dalga geçiyorum. Biriyle muhattap olacaksanız admini olmasına dikkat edin o grubun bazen o bile işlemiyor gerçi her zaman konuşmalarda da nicknameleri double check yapın. İşin özü double check yapmayı bir alışkanlık haline getirin

caneraydin123 (OP)
Member
**

View Profile
October 27, 2018, 04:03:38 PM

hayatım boyunca böyle insanlara uyuz oldum. gözünü milletin cebindeki paraya diken bu şerefsizlere nerede rastlasam suratına tükürürüm. kendi çabası ile para kazanmayı beceremeyen aşağılık yaratıklar
Aynı bende dürüstlük kalmadı onu geçtim birde bu yoldan aldığı para miktarına bak 1100 BTC ayıptır ya. Kandırmalarına fırsatları olmaz inşallah tüm telegram kanallarında mutlaka dolandırıcı var. Kullanıcı adını kontrol etmek çok önemli isim ve resim yeterli değil. nefret ettim sahtekarlardan bitmiyor yerine mutlaka daha fazlası geliyor çok dikkat edin valla kendi bilginiz yoksa önce araştırıp karar verin. Hedefim şu iyi projelerin çevirilerini yapıp insanlara duyurmak kazanmak ve kazandırmak adamlar doğrudan cepçilik yapıyor.
CEPNIBEY
Member
**

Activity: 560
Merit: 12

View Profile WWW
October 27, 2018, 05:55:45 PM

Bir iconun telegramına girin anında sizi karşılayan özelden mesaj 3-4 tane sahte admin olacaktır. İsimler aynı ama kullanıcı adları farklı. Her zaman gerçek admin kullanıcı adlarını kontrol edin. Geçenlerde az kalsın kaptırıyorduk bizde birşeyler

psikolog
Member
**

Activity: 210
Merit: 11

♦ SIMDAQ ♦

View Profile
October 27, 2018, 06:34:48 PM

Dolandırıcılar bir kere dadandıktan sonra diğerleride geliyor çünkü bu şekilde konular açılıyor ve parayı görüyorlar  Grin 1100 btcnin hepsini o şekilde indirdiyse sırf şu konuyu gören türkler içinden bile dolandırıcılığa meyillenen olur

❰ ❰❰ ❰❰❰ ❰❰❰❰❰ ♦ SIMDAQ ♦ ❱❱❱❱ ❱❱❱ ❱❱ ❱
Learn how to trade profitable!
 Instagram ▼▲       Medium ▼▲      Telegram ▼▲    Facebook  ▼▲      Twitter ▼▲
ripplecanavari
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
October 27, 2018, 06:58:23 PM

sen nasıl bir orospu çocuğusun acaba
Madenci_34
Member
**

Activity: 560
Merit: 16

Proof-of-Stake Blockchain Network

View Profile WWW
October 27, 2018, 07:04:23 PM

Bedava bitcoin linki için tesekkürler 😁
Şaka bir yana,telegram üzerinden direk alışveriş yapan varmı ? Ben gelen mesajlari hiç dikkate almıyorum.

PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
October 27, 2018, 07:08:00 PM

Pek yaratıcı değilmiş. Daha iyi senaryolar görmüştüm. Daha yeni dolandırıcı olmuş galiba bu arkadaş Cheesy Böyle böyle acemiliklerini atıyorlar tabi çakallar Cheesy

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
zorbey
Member
**

Activity: 448
Merit: 33

View Profile WWW
October 27, 2018, 07:21:03 PM

Bilgilendirme için çok teşekkürler. Dolandırıcılar yılmadan yeni yöntem geliştiriyorlar ve geliştirecekler. Hepimizin emeklerini kaptırmaması için çok uyanık olmak gerekiyor.
gospodin
Legendary
*

Activity: 2352
Merit: 1476

alex

View Profile WWW
October 27, 2018, 07:21:48 PM

bana telegramda tanımadığım birisi mesaj atarsa okumadan direkt spam olarak işaretliyorum. mesaj olarak ne yazdığına ya da gerçek bir profil mi olduğuna bile bakmadan direkt basıyorum. bu dolandırıcının taktiği de eskilerde kalmış. uzun zamandır yaratıcı bir dolandırıcı hikayesi göremedik. umarım da görmeyiz.
truncus
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 259

View Profile
October 27, 2018, 08:10:18 PM

kripto paralardaki bu dolandırıcılık haberleri artmaya başladı. bu olaylar piyasaya olan güveni azaltıyor. siz siz olun kimseyle private keyinizi paylaşmayın.
adempostaci
Member
**

Activity: 518
Merit: 10

View Profile WWW
October 27, 2018, 08:36:57 PM

Adam profesyonelleşmiş. Kimseye güvenilmeyeceğini biliyorduk ama adamlar bir kulp bulup dolandırıyor. Son zamanlarda çok sık dolandırılma haberlerini duyuyoruz. Dikkat etmekte fayda var.
PinkBlue
Full Member

Activity: 616
Merit: 100

View Profile
October 27, 2018, 08:58:24 PM

Forumda sürekli rast geliyorum. Hergün farklı şekilde dolandırıyorlar. Hepimiz biliyoruz dikkat ediyoruz ama bu kadar çok olduğuna göre hala bilmeyenler dolu. Kimseye private key i vermeyin.
complexity7
Member
**

Activity: 252

View Profile
October 27, 2018, 09:02:27 PM

bu dolandırıcılık olaylara dikkat etmek lazım her geçen gün daha fazla artmakta bilgilendirme için teşekkür ederiz

megadeth1992
Member
**

Activity: 350

W12 – Blockchain protocol

View Profile
October 27, 2018, 09:05:18 PM

Adamlar işini biliyor gerçekten ya. Yani bu piyasada bu dolandırıcılık olayı her geçen gün başka bir boyuta yükseliyor. Güzel taktik mis aslında bu yöntem. Kimsenin başına gelmesin böyle olaylar. Kimsenin canı yanmasın.

W12.io  ▬▬▬▬▬▬  Blockchain protocol                         
            Built F O R :    ❤ Charity Market    ⚫ ICO    ֆ CROWDFUNDING

◥ TELEGRAMWHITEPAPERTWITTERFACEBOOK ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ❱❱❱ R E G I S T E R  for the  TO K E N  S A L E ❰❰❰
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: