Bitcoin Forum
June 16, 2024, 04:03:42 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 »  All
  Print  
Author Topic: Piyasa Dolandırıcılıkta Daha Hızlı Gelişiyor  (Read 899 times)
caneraydin123 (OP)
Member
**

Activity: 574
Merit: 34

View Profile
November 04, 2018, 01:43:52 PM

Dolandırıcıların ico ekiplerinden daha becerikli olduğunu kabul etmemek elde olmayan bir durumdur maalesef kripto para pazarında saçma bir yaşam deneyimi olarak. Napıyorsunuz diyen yok nasılsa dolandırıcılara.
Gerçekten öyle çünkü mantıken zaten onların piyasadan önde olmaları gerek yoksa hiç kimse inanıp parasını kaptırmaz. Ama böyle bir işe başvurmak yerine hak edip kazansalar insanlarında canları yanmasa daha iyi olur. kripto para piyasanın anılışı daha iyi ve güvenli bir ortam olur zaten merkezi olmayan bir ortam kimin ne olduğu meçhul.
caneraydin123 (OP)
Member
**

View Profile
November 04, 2018, 01:48:30 PM

Bikaç gün önce telegramdan arkadaşa src uzantılı dosya atılmış ve yanlışlıkla eli çarpınca gelir gelmez, açılmış. Ordan virüs bulaştırmışlar birşekilde şifre vs çalabilmişler oyüzden herşeye dikkat edin arkadaşlar ben işlem yaptığım bilgisayarda hiçbir uygulama vs kullanmıyorum örneğin, hacklencekse de telefon vs hacklensin.
Bu işte biraz daha profesyonelce pc ye bulaşan virüs tamamen format atmadan temizlenmiyor. Arkadaşın ne yazdıysa klavye hareketlerini veya kopyala yapıştırı inceleyip oradan yada kayıtlı şifrelerini ele geçirmiş o yüzden çok çok önemli hiç bir zaman linkleri orjinal konuları dışında tıklamayın. Yazık olmuş üzücü bir durum e posta larda zaten hiç bir linke bakmıyorum. Bu forumda zaten bounty, airdrop vs inceleyebileceğimiz kısımlar var. Burada bile ne yazıkki scam olanlar oluyor yani çok seçici olmak gerek.
caneraydin123 (OP)
Member
**

View Profile
November 04, 2018, 01:53:04 PM

Mesajların hepsini okudum. Bu gibi insanları konuşarak dolandırmak isteyenler bir yana bunlara inanmazsanız sorun yok ama gerçekten de bilgisayarınızı ele geçirenler çok büyük sorun. Bunun için tıkladığınız linklere çok dikkat edin. Orjinal konularda bulunan linklere tıklamaya özen gösterin. Kurtulmakta çok zor olabilir giden gider yinede kurtulamazsınız bazıları bu kadar başa bela olabiliyor. Dikkatli olalım inşallah kimse de karşılaşmaz böyle bir durum ile.
Bheze
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 253

View Profile
November 04, 2018, 11:34:51 PM

Yeni saldırıya uğrayan arkadaşım 1 yıllık emeğini kaybetti birde pazarın kötü olduğunu düşünün insanlar satış yapmak için yükselme beklerken bilgisayar korsanları eldekini götürdü.
phoneiX
Jr. Member
*

Activity: 392
Merit: 4

View Profile WWW
November 05, 2018, 07:59:20 AM

Bu konuya SECin bir önlem alması gerekiyor.Sonuçta çok büyük paralar bu piyasada dönüyor.Yakın bir zamanda değil ama birkaç yıl içinde bir önlem alınabilir.

HARA │ Empowering billions through data one byte at a time
caneraydin123 (OP)
Member
**

View Profile
November 14, 2018, 08:21:33 PM

Yeni saldırıya uğrayan arkadaşım 1 yıllık emeğini kaybetti birde pazarın kötü olduğunu düşünün insanlar satış yapmak için yükselme beklerken bilgisayar korsanları eldekini götürdü.
Çok kötü olmuş üzüldüm 1 yıl gibi bir süre ve boşa gitmesi sindirilir bir şey değil inşallah başkalarının canı yanmaz ama maalesef mutlaka devam edecek piyasaya yani kişiler katıldıkça yeni dolandırıcılar da gelecek kullanıcılar profesyonelleştikçe dolandırıcılar da  profesyonelleşecek bu kaçınılmaz Allah hayırlı insanlarla karşılaştırsın Herkese de akıl fikir versin dikkatli olmak lazım. Hata kaza olabilir olmaz diye bir şey yok. 5 kez 10 kez düşünmek lazım bir şey yapmadan önce.
alpoahmo
Full Member

Activity: 588
Merit: 125

View Profile
November 14, 2018, 10:03:31 PM

Ben artık telegrama girmiyorum o kadar dolandırılma vakası görüyorum ki ne olur ne olmaz diye girmiyorum telegram sadece dolandırıcı kaynamaktadır boş yere girip bir şey kaybetmeye gerek yok bence
ksteve96
Full Member

Activity: 624
Merit: 125

alcedoplatform.com

View Profile WWW
November 16, 2018, 12:05:22 PM

Telegram yolu ile yüzlerce dolandırıcıdan altkoin ucuza vereyim teklifi aldım banla gitsin bir daha yazamaz report yaptığınızda kullanıcı yasaklanacak. scam insanlar doldu taştı sosyal medyada.

𝗔𝗟𝗖𝗘𝗗𝗢  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   Making Cryptocurrencies Accessible For Everyone!         Made in
██████████████████████████████████████████       GERMANY
     𝗔𝗡𝗡     𝗪𝗵𝗶𝘁𝗲𝗽𝗮𝗽𝗲𝗿     𝗙𝗮𝗰𝗲𝗯𝗼𝗼𝗸     𝗧𝘄𝗶𝘁𝘁𝗲𝗿     𝗠𝗲𝗱𝗶𝘂𝗺     𝗕𝗼𝘂𝗻𝘁𝘆     𝗧𝗲𝗹𝗲𝗴𝗿𝗮𝗺              🇩🇪 🇩🇪 🇩🇪
caneraydin123 (OP)
Member
**

View Profile
November 16, 2018, 01:36:56 PM

Ben artık telegrama girmiyorum o kadar dolandırılma vakası görüyorum ki ne olur ne olmaz diye girmiyorum telegram sadece dolandırıcı kaynamaktadır boş yere girip bir şey kaybetmeye gerek yok bence
Telegramı kullanmak zorundayım mecbur olmasa bende tavsiye etmem kullananlara da dikkat etsinler diyorum. Özellikle telegram ve e mail llere dikkat etmek lazım Gelen airdrop veya ödül kazandınız mesajlarında kesinlikle linklere tıklamayın bu mesajlar nasıl geliyor derseniz katıldığınız bazı kampanyalar e posta adresinizi spreadsheet de paylaşıyor buradan da spamcılar dolandırıcılar basıyor virüslü mesajları.
caneraydin123 (OP)
Member
**

View Profile
November 16, 2018, 01:40:18 PM

Telegram yolu ile yüzlerce dolandırıcıdan altkoin ucuza vereyim teklifi aldım banla gitsin bir daha yazamaz report yaptığınızda kullanıcı yasaklanacak. scam insanlar doldu taştı sosyal medyada.
Yani öyle yapmak en mantıklısı zaten ucuza vereyim de demiyor işte bazıları direk usd isteyen mi ararsın virüslü dosya gönderen mi ararsın çok çeşitli yollarla insanların paralarına göz diken şerefsizler dolu. ICO lar da aynı şekilde dikkatli olmak gerekiyor incelemekten zarar gelmez en büyük ipucu hiçbir dürüst ico yöneticisi size özelden mesaj atıp yatırım yapın demez.
beypazmad
Jr. Member
*

Activity: 406
Merit: 1

View Profile WWW
November 16, 2018, 03:28:00 PM

arkadaş millet de bedava sirke baldan tatlıdır hesabı hemen her şeye  atlamayı versin. beleş mal kazanacam diye elindekinden de olup ağlıyorlar sonra.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
caneraydin123 (OP)
Member
**

View Profile
November 18, 2018, 02:09:13 PM

arkadaş millet de bedava sirke baldan tatlıdır hesabı hemen her şeye  atlamayı versin. beleş mal kazanacam diye elindekinden de olup ağlıyorlar sonra.
Ama piyasaya çoğu o niyetle geliyor para kazanmanın en kolay yolu olarak görüyor bir teklif geliyor bu kadar kolaymıydı ya deyip bir heves atılıyorlar. Sonra anlıyorlar işin gerçeğini. 3 Kuruşa 5 köfte yok hiç bir yerde buraya para yatırıp da hemen katlamak çekilmek diye bir şey yok bir yerinden bir şeyler gidiyor adam gece uykusundan oluyor bu riski bilip de gelmeleri lazım ki her önüne gelene inanmasın temkinli davransınlar.
cosgun61
Jr. Member
*

Activity: 168

View Profile WWW
November 18, 2018, 02:15:36 PM

Bu piyasayı yönlendirip yöneten zaten dolandırıcılar değilmi ? Dolandırıcılıktan çok sağlam para kazanıyor bu adamlar.. Daha geçende arkadaşımın hesabını patlattılar.Çok dikkat etmek lazım

● ●   CATEX.io   ● ●
|    |  Transaction Mining Exchange  |    |
(((((((  TRADE NOW  )))))))
caneraydin123 (OP)
Member
**

View Profile
November 18, 2018, 02:28:19 PM

Bu piyasayı yönlendirip yöneten zaten dolandırıcılar değilmi ? Dolandırıcılıktan çok sağlam para kazanıyor bu adamlar.. Daha geçende arkadaşımın hesabını patlattılar.Çok dikkat etmek lazım
Üzücü o kadar dikkatli olmak lazım yanlış bir bilgi veya linke tıklamak ile elde avuçta ne varsa gidebilir. Çok sıkıntı yaşatır ki geri dönüşü de yok burada gidenlerin hak talep etmek de yok. Zaten bu yüzden rahatça hareket edebiliyorlar. Denetleyen bir sistem olmalı KYC vs bunlar gereksiz bir sistem o kimin ne kadar parası var bunu bilmeye yarar. Kimsenin bu parayı ne için nerede kullanacağını KYC ile bilemezler.
mestulum
Jr. Member
*

Activity: 266

View Profile
November 18, 2018, 03:01:01 PM

bana da telegram id yi değiştirip aynı kişi iki kere geldi. işte bounty ödülünü almak için ethereumla token alman lazımmış falan. ben şu telegram grubunun adminiyim falan. oradaki adminin de rumuzunu, avatarını her şeyini almış. bana özelden yazan özellikle yabancı ise kuşku ile bakıyourm.
freedomforever
Member
**

Activity: 336
Merit: 11

View Profile
November 18, 2018, 03:42:27 PM

Zaten piyasa öldü, aylardır yokları oynuyor. Bir de böyle dolandırıcılar başımıza çıktı. Beyler dikkat etsin herkes, balıklama atlamayalım her şeye. Emeklerimizi yatırımlarımızı patlatmalarına izin vermeyelim.

yenilmez86
Member
**

Activity: 1260
Merit: 43

View Profile
November 18, 2018, 03:50:47 PM

Piyasanın gelişebileceği başka bir tarafı kalmadı çünkü, normal yani. 500 hesapla birden airdroplara, bountylere katılıp paraları cukka devri bitti onlar için artık, yapacakları tek şey hırsızlıklarına başka yollardan devam etmek..
eskalb
Jr. Member
*

Activity: 462
Merit: 2

View Profile WWW
November 18, 2018, 03:57:21 PM

Piyasanın gelişeceği değişeceği binlerce tarafı var daha. Ama proje yöneticileri dahil para hırsıyla hareket ediyor idealistler dahi parayı bulup öyle ideallere uygun davranıyor. Haliyle meydan dolandırıcılara kalıyor.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
caneraydin123 (OP)
Member
**

View Profile
November 20, 2018, 01:26:03 PM

Piyasa dolandırıcılıkta daha hızlı ilerliyor dedim arkadaşlar piyasa artık gelişmiyor demedim Smiley Fiyat yükselişi beklemek gelişim değil zaten Smiley Amaç bilgilendirmek inanmayın dolandırıcılara derken bir örnek ile anlatmak. Piyasa şuan rezil rüsva oldu projeler vs geliştiriliyor. 2019 gibi kısa sürede yükseliş olacağını düşünmüyorum. Keşke olsa bir sürü insan zarar ettiği rakamları bari kurtarsa bizlerde aynı şekilde bir umut ile bekliyoruz. Bu bekleyiş içerisinde böyle çakallara kaptırmayalım elimizdekileri. Sadece dikkatli olun bir sürü örnek var gelen linklere indirdiklerinize dikkat edin. PC ele geçirip elde avuçta ne varsa alırlar.
casty3000
Full Member

Activity: 532
Merit: 100

View Profile
November 20, 2018, 02:35:14 PM

Şu amk dolandırıcıları bi ico yapsa da yatırsak ya namuslarıyla dolandırsalar marketcapte ilk 10a girmezlerse şerefsizim. İnsanlar bu itler yüzünden sektörden korkuyor paralarını çekiyorlar dolandırılan dolandırılana

R A D I X   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   The Decentralized Finance Protocol
█████████ GET TOKENS █████████    Facebook      Telegram      Twitter
The Radix DeFi Protocol is    SCALABLE SECURE COMMUNITY DRIVEN
Pages: « 1 2 3 [4] 5 »  All
  Print  

Jump to: