Bitcoin Forum
June 16, 2024, 11:18:22 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: "Fatih" gemisinin ilk sondajı bu hafta  (Read 264 times)
chemist32 (OP)
Jr. Member
*

Activity: 154
Merit: 1

View Profile WWW
October 29, 2018, 10:40:44 AM

Edinilen bilgiye göre, "Alanya-1" kuyusu ile sondaja başlaması planlanan gemide 200'den fazla yerli ve yabancı uzman görev alacak.

Hidrokarbon sondaj gemisi Fatih'in bu hafta içinde Akdeniz'deki ilk derin deniz sondaj işlemleri Bakan Dönmez'in katılımıyla gerçekleştirilecek.

Dönmez, daha önce yaptığı açıklamada, ekim sonuna doğru Antalya açıklarında ilk derin deniz sondaja başlanacağını ifade ederek, "Fatih, Antalya'da limandan demir aldı ve yola çıktı. Şu anda lokasyonda." diye konuşmuştu.

Antalya açıklarında derin deniz sondajı yapılacağını belirten Dönmez, "2 bin 500 metre derinlik söz konusu. Deniz tabanından itibaren de 5 bin ila 6 bin metre aşağıya inilecek. Son derece modern ve teknolojik bir altyapıyı kullanıyoruz. Biz bilimsel olarak yapılması gereken tüm çalışmaları yaptık." ifadelerini kullanmıştı.

Çalışmalarına öncelikle Akdeniz'de yoğunlaşacak 229 metre uzunluğundaki Fatih gemisi, 12 bin 200 metre derinliğe kadar çok yüksek basınç altında deniz sondajı yapabiliyor.

Uluslararası kural ve düzenlemelere uygun operasyon gerçekleştirmeye elverişli gemi, çalışmalarını iş güvenliği standartlarına uygun ve çevre dostu olarak sürdürecek.

Kaynak: https://www.bloomberght.com/haberler/haber/2167816-fatih-gemisinin-ilk-sondaji-bu-hafta

NAVIBRATION - feel your way
The way of knowing the world, reinvented
https://www.navibration.com/
nihattbolatt
Jr. Member
*

Activity: 490
Merit: 4

View Profile WWW
October 29, 2018, 10:55:31 AM

Ne arıyoruz denizde petrol mü? Bir ara bizim akdenizde petrol aramamızla ilgili diğer akdenize kıyısı olan ülkelerden tepkiler gelmişti buna rağmen yapıyorsak helal olsun.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
nefsim
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 6

View Profile
October 29, 2018, 11:33:20 AM

Çok büyük bir hamle yaptık, inş. ülkemiz için ekonomisine çok faydası olacaktır. Petrol ve doğalgaz çalışmalarını hızlandırmalıyız, akdenizde çalışmaya devam.
Allonee
Member
**

Activity: 392
Merit: 11

View Profile
October 29, 2018, 11:49:39 AM

Gerçekten büyük bir hamle yaptık. Bahsedildiği kadar gelişmiş sistemler kullanıyorsak ben petrol de bulacağımızı düşünüyorum. Ekonomimiz için kan olur.
bekserson
Jr. Member
*

Activity: 266
Merit: 2

View Profile WWW
October 29, 2018, 11:50:14 AM

Çok net yazıyorum. Rumlar, Kıbrıs açıklarındaki enerji rezervleri için gemi göndermeyecek olsalar biz de göndermeyecektik. Biz de öyle bir huy var ki. gevur kapacağına, biz kapalım diyoruz. yahu o rezervler 10 yıl öncede oradaydı. enerji gibi ülkeleri savaşın eşiğine getiren bir unsur için çok önce hamle yapılmalıydı. şimdi orada sondaj gemileri ve ülkelerin savunma güçlerinin çekişmesini izleyeceğiz.

Connecting Dual-Crypto into the Real World
                G M B Platform               
Pre-Sale Coming Soon!
mestulum
Jr. Member
*

Activity: 266

View Profile
November 14, 2018, 10:34:34 AM

eğer ki rumlar, mısır, israil bu üçlü akdenizde doğalgaz araması yapmasaydı biz de yapmayacaktık. ayrıca onların gerisinden geliyoruz. kendi sondaj gemimiz var ama bu ilkiymiş. aşmamız gereken çok engel var daha.
nefsim
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 6

View Profile
November 14, 2018, 11:14:17 AM

Karadeniz de doğalgaz bulmuşuz az miktarda olsa bu gerçekten sevindirici, bakalım elimize ulaşacakmı bize yansıyacakmı bunlar önemli. Petrolde bulunursa çok harika olacak.
mervylmaz
Jr. Member
*

Activity: 65

W12 – Blockchain protocol

View Profile
November 14, 2018, 04:37:12 PM

Ülkemizde böyle güzel gelişmeler mutlu ediyor beni zaman zaman yerli oto ile ilgilide haberler çıkıyor benim çok umudum yok ama hayırlısı

W12.io  ▬▬▬▬▬▬  Blockchain protocol
Built F O R :    ❤ Charity Market    ⚫ ICO    ֆ CROWDFUNDING
[https://tokensale.w12.io/]
teramit
Legendary
*

Activity: 1874
Merit: 1394

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
November 14, 2018, 05:47:14 PM
Last edit: December 30, 2018, 01:19:49 AM by teramit

sondaj  Wink
cryptocorc
Member
**

Merit: 10

View Profile WWW
November 14, 2018, 10:56:22 PM

kötü giden ekonomik hayatta Fatih gemisinin katkısı küçük düzeyde olabilir yine de teknolojiye yapılan yatırımlar geri döner ülkeye bunun gibi projelerin artmasını isterim küçücük Yunanistan gemi taşımacılığında dünya lider.
karabiber
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 683

View Profile
November 17, 2018, 04:58:54 PM

Doğu Akdeniz'deki egemenliğimizi korumak ve enerji ihtiyacımızı karşılamak adına çok önemli bulduğum bir çalışma. Umarım sondaj çalışmasından güzel haberler alırız ve ülkemiz adına enerji açığımızı bir nebze de olsa hafifletir.

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
xzone
Legendary
*

Activity: 2618
Merit: 1494

View Profile
November 17, 2018, 07:19:37 PM

Başımıza büyük bir bela almayız umarım. Böyle büyük projeler ya da yeniliklerden bahsedince aklıma her zaman iş güvenliği konusunda yaşanabilecek sıkıntılar geliyor. Sanırım sürekli bir iş kazası gördüğümüz için bu durumu yaşıyoruz Smiley

███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
paca08
Member
**

Activity: 406
Merit: 14

View Profile
November 17, 2018, 10:34:09 PM

Çevremizdeki tüm ülkelerde petrol varken bizim ülkemizde de petrol olduğunu düşünüyorum. Eğer çıkarırsak ekonomiye katkısı çok ciddi olacaktır.
renovatix
Full Member

Activity: 301
Merit: 100

View Profile
November 19, 2018, 03:17:52 PM

Her yeri zenginlikle dolu ülkemin şu anki durumu çok zoruma gidiyor. İnşallah böyle güzel haberlerle dışa bağımlılığımız azalır. Bunun yanında üretim teşvik ve çiftçilere de destek olup üetim yaparsak bence süper olur. Tabii bunun yanında sağlam bir eğitim sistemi şart.
goncalvopietro
Member
**

Activity: 448
Merit: 12

View Profile
November 23, 2018, 08:01:38 PM

Kıbrıs Rum ezikleri kendi petrol arama faaliyetleri ile birlikte bizim canımızı sıkadursun biz de gerekli adımları atıyoruz ve inşallah Akdeniz'de hakim olduğumuz yerlerde petrol bulgusuna rastlarız.
beypazmad
Jr. Member
*

Activity: 406

View Profile WWW
November 23, 2018, 08:02:57 PM

Herkes ararken bizim aramamız neden dünyaya dert oldu anlamıyorum valla. Ben bulacağımızı düşünüyorum ama hemen değil. seçim öncesi bulundu haberleri gelir zaten.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
dgbpool
Full Member

Activity: 300
Merit: 103

View Profile
November 23, 2018, 09:00:21 PM

Ülkemiz adına güzel gelişmeler. Umarım bunuda yap işlet devret tarzında yapıp başkalarına şirket yönetir gibi devretmezler.

bağış : 0x31B00501fA5d235474aECB3B3d6395d5b0710931
chemist32 (OP)
Jr. Member
*

View Profile WWW
November 24, 2018, 09:24:01 AM

Vallahi bu aramalar gerçekten yapılıyormu yoksa birileri yapıyorda onları engelleyelim bizim sahamızı belirleyelim düşüncesiyle  bu aramalar öylesine mi yapılıyor ben anlamadım. Zira şimdiye kadar defalarca aramalar yapıldı tüm etrafımızda petrol ve doğalgaz fışkırıyorken bunca aramalara rağmen bizim birşey bulamamış olmamız biraz manice geliyor bana.

NAVIBRATION - feel your way
The way of knowing the world, reinvented
https://www.navibration.com/
bitcamilo
Full Member

Activity: 602
Merit: 122

View Profile
November 24, 2018, 07:10:59 PM

ortamlarda sondaj attık arıyoruz dersin. kim bilecek? bunlara hala inanan saf insanlar kaldı mı yahu bu yüzyılda? Türkiye Cumhuriyeti kurulduğu günden beri hep aynı terane, yok petrol bulduk yok bor madeni bolluğu içinde yüzüyoruz yok seneye petrol zenginiyiz yahu yemeyin artık şu yemi gelmeyin oltalara. Kim bilir kaç kişiye peşkeş çekildi, kaç kişinin kesesi doldu o işe yaramaz sondaj gemisi sayesinde.
psikolog
Member
**

Activity: 210
Merit: 11

♦ SIMDAQ ♦

View Profile
November 24, 2018, 09:26:55 PM

hükümetin sondajı kime yaptığı belli , ama seçim yaklaştı tabi petrol yerli ve tesla dan iyi hemde yüzde yüz araba uçak helikopter tank haberleri lazım , petrolde yerli bu arada atalarımız gömmüş lozan bitince çıkartıp içine bor katıp turşusunu kuracağız  Kiss

Aynen seçim başladığı için yatırımlara başladılar ufaktan  Grin Önümüzdeki 4 ay boyunca ülke olarak ekonomisi şaha kalkan bir ülke gibi göstermeye devam edecekler. Seçim sonrası tekrardan beşinci sınıfa düşeriz sanırsam

❰ ❰❰ ❰❰❰ ❰❰❰❰❰ ♦ SIMDAQ ♦ ❱❱❱❱ ❱❱❱ ❱❱ ❱
Learn how to trade profitable!
 Instagram ▼▲       Medium ▼▲      Telegram ▼▲    Facebook  ▼▲      Twitter ▼▲
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: