Bitcoin Forum
June 29, 2024, 10:54:28 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 »  All
  Print  
Author Topic: Twitter kriptopara, bounty paylaşan hesapları banlamış!  (Read 1596 times)
Cacabey_40 (OP)
Sr. Member

Activity: 972
Merit: 292

View Profile
October 30, 2018, 07:48:03 AM

Arkadaşlar, twitter hesabı olanlar kontrol etsin. Bir çok kişinin hesabı askıya alınmış.
Benim hesabımda askıya alındı.

Kriptopara ile ilgili bounty, airdrop paylaşımı yapanların hesapları bloke edilmiş.

Bu durumda emekler çöp oldu...
İtiraz ettim umarım hesabım açılır.
Merak ettiğim hesabı askıya alınıpta açtıran oldu mu hiç?

.
akgandalf
Member
**

Activity: 812
Merit: 14

FRX: Ferocious Alpha

View Profile
October 30, 2018, 08:24:17 AM

Bende birşey yok. Dostum senin profil bilgilerinde cryptopara bounty gibi yazılar varsa Ban yemiş olabilirsin.

hisarardi
Member
**

Activity: 532
Merit: 12

View Profile
October 30, 2018, 08:32:45 AM

Bende de birşey yok. Bountyhive nin bir iki Twitter kampanyasına katıldım ve twit gelince RT yapıp beğenip geçiyorum ama profilimde crypto yazısı airdrop bounty gibi yazılar yoktu. Sizde varsa belki o yüzden olmuştur.

Face                       Insta                                              MEETING THE CHALLENGES OF SCALING,
     book       Twit         gram         ⟹ Ethereum Basic ⟸               FEE OPTIMIZATION   
               ter                                                                             AND EFFICIENCY
redsilentstorm
Member
**

Activity: 448
Merit: 10

View Profile
October 30, 2018, 08:34:46 AM

Bu konu çok eski , uzun zamandır twitter çeşitli bahaneler ileri sürerek hesapları banlıyor. Sadece kriptopara da değil. Çok fazla paylaşım yapanlar özellikle takipçileri tarafından da sık sık şikayet edilenler bu durumlar ile karşılaşıyor. Geçmiş olsun.
gospodin
Legendary
*

Activity: 2352
Merit: 1476

alex

View Profile WWW
October 30, 2018, 08:56:15 AM

Bu konu çok eski , uzun zamandır twitter çeşitli bahaneler ileri sürerek hesapları banlıyor. Sadece kriptopara da değil. Çok fazla paylaşım yapanlar özellikle takipçileri tarafından da sık sık şikayet edilenler bu durumlar ile karşılaşıyor. Geçmiş olsun.
telefon numaranız kayıtlı durumda mı hocam? benim daha önce 2-3 kere askıya alınıp geri geldiği olmuştu. toplam 12 bin civarı tweet var, günde 100 tane civarı atıyorum sanırım. bir de son zamanlarda aralıksız tweet attıysanız belki bot gibi algılamış olabilir sizi. ayrıca tweetlerde saçma/spam gibi hashtag varsa da sorun yaratabiliyor.
yenilmez86
Member
**

Activity: 1260
Merit: 43

View Profile
October 30, 2018, 09:55:37 AM

Ortalama 3k takipçisi olan hesabımın takipçi sayısında bir hayli bir düşüş olmuş Demek ki bir çok kişi bu durumdan etkilenmiş olmalı. Umarım emekleriniz boşa gitmez, yazık gerçekten..
gokhanata
Jr. Member
*

Activity: 316
Merit: 1

View Profile
October 30, 2018, 10:08:59 AM

Benim de 10 senelik hesabım var ve bounty paylaşımları yapıyorum ama bir sıkıntı yok açıkçası bounty yanında başka paylaşımlar ve etkileşimler yapmakta fayda var.
nascasto
Full Member

Activity: 504
Merit: 102

PRIVATE FEDERATED BLOCKCHAIN

View Profile
October 30, 2018, 10:10:56 AM

Scam çıkmış yöneticileri falan tutuklanmış icolar oluyor bazen devlet denetimli olarak twitter bunları banlamış olabilir eğer o icoların airdrop veya bountylerine girdiyseniz. Sanırım daha önce de böyle bir durum olmuştu

jingyang
Full Member

Activity: 392
Merit: 103

View Profile
October 30, 2018, 10:39:44 AM

Aynen benim hesap kapanmadı ama bi anda 500-1000 arası takipçim kayboldu hesapları kapatıldı heralde ama bunun sadece kripto ya özel bir kıyım olduğunu sanmıyorum dünya genelinde sonbahar temizliği yapıyor olabilirler

▬▬▬▬▬      ▬     iCumulate         Investing in the future together           ▬      ▬▬▬▬▬
WHITEPAPER  ]     ████     PRESALE  /  Nov 30th - Dec 7th     ████     [   ONE PAGER   ]
▬      ▬▬▬▬▬     Twitter     ●     Facebook     ●     Telegram     ●     Medium     ▬▬▬▬▬      ▬
pruzmani
Jr. Member
*

Activity: 195
Merit: 1

View Profile
October 30, 2018, 11:19:02 AM

Spam veya bot olarak sistem algıladığı zaman hesaplar askıya alınabiliyor. Çok fazla beğeni ve retweet yapma, bir anda çok sayıda kişiyi takip etme, özellikle "followback" türü kişileri takip etme, şikayet, aynı ip den çok sayıda hesap kullanma vb. sebeplerden ötürü olabiliyor. Hesabınız kapandıysa itiraz edin! İtirazınız kabul görürse açılabilir. Olmazsa farklı ip lerden itiraz etmeye devam edin. Birkaç gün veya birkaç ay içinde açılma ihtimali var.
janocuk
Jr. Member
*

Merit: 6

View Profile
October 30, 2018, 11:19:25 AM

5000 takipçim bir anda 4200 e indi. ara ara twitter  temizlik yapıyor. sanırım aşırı paylaşım yapan hesapları kapattılar. bir de bountyler bize ico hashtagıyla paylaşım yaptırdığı için reklama giriyor o ve twitter kendi reklam bütçesini ekarte edip kişilere reklam yaptırmak istemiyor. aslında olay tamamen ekonomik bence. listemdeki bounty hesaplarının nerdeyse  beşte biri ban yemiş, daha önce de bir o kadarı yemişti.  bunda tabi uzakdoğuluların  spamın dibini yapmaları da etkili.
bobita
Legendary
*

Activity: 2562
Merit: 1331

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
October 30, 2018, 11:21:19 AM

Bir kaç kriter gözetiyorlar muhtemelen, benim hesabım da duruyor ve sadece bu tarz paylaşımlar yapıyorum ama mesela benimki 5 yıllık bir hesap, onun da etkisi olabilir. Fakat ciddi bir takipçi düşüşü olmuş, ban yiyen çok anladığım kadarıyla.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
October 30, 2018, 03:29:35 PM

Eğer gün içerisinde çok fazla paylaşım yapılmışsa spam olarak değerlendirmiş olabilir bunu Twitter. Belki böyle bir algoritmaları vardır, otomatik tespit ediyordur. Günlük olarak ne kadar twit attığınızı da yazın da bilmiş olalım.
sectorim
Member
**

Activity: 574
Merit: 14

View Profile WWW
October 30, 2018, 03:45:37 PM

bence bunda twitterın uyguladığı kriter rt, like sayısı. örnek ortada. elon musk bitcoin konulu paylaşımı RT yapıyor, elon musk takipçileri de bu paylaşıma yükleniyor, like, RT derken dikkat çekiyor. ufak bir inceleme ve hesabın askıya alınması.

twitterda bounty paylaşımı artık baya riskli.

Orhans
Member
**

Activity: 546

View Profile WWW
October 30, 2018, 03:49:55 PM

Benim de takipçi düşüşüm olmuş ama hesapta bir sorun yok umarım olmaz. Bırakın millet kazansın parasını ya ne diye banlıyorsunuz.
cercitolga4545
Sr. Member

Activity: 714
Merit: 250

View Profile
October 30, 2018, 03:50:19 PM

Bounty yada airdrop yüzünden banlandığının bir kanıtı var mı? Bot algısı oluşmadan kapatacaklarını sanmıyorum. Muhtemelen roboti hareketler gözlendi o yüzden ara sıra farklı seyler yazmak gerekiyor.
Prott
Member
**

Activity: 322
Merit: 32

View Profile WWW
October 30, 2018, 03:58:51 PM

Benimde bountyler için kullandığım hesabımda %10 düşmüş takipçilerim yanlış hatırlamıyorsam geçen ayda olmuştu bu banlanma ve yine hatrısayılır takipçim eksilmişti. Benim hesap 2014 ten kalma belki ondan bir sıkıntı olmuyordur. Bir kaç kez bloke oldu ama telefon doğrulama ile açmıştım.

enfarktus
Full Member

Activity: 980
Merit: 152

View Profile
October 30, 2018, 04:08:52 PM

Twitter resmen kıyım yapmış, benden de hatırı sayılır bir miktarda takipçi düşüşü oldu. Zaten piyasa kötü, motivasyonumuz düşük, imza dışında bountyleri bıraktım. Bu süreci zaten bekliyordum. Bugün bir bounty'de denk geldim. Adam saatlerini harcayıp çeviri yapmış, proje göndere göndere 10 dolarlık coin göndermiş. Emeğine yazık valla.
elcezireex
Full Member

Merit: 151

View Profile
October 30, 2018, 04:52:09 PM

Twitter son dönemlerde bu konuda hassas hatta elon musk bir tweet atmıştı kripto paralarla ilgili twitter onun hesabını bile askıya almıştı kendisinin atmadığını sanmışlardı  Cheesy
yelkovan
Member
**

Activity: 234

View Profile
October 30, 2018, 04:54:48 PM

bende de gitti.

adamlar resmen biz volayi vurduk bu volenin tekrar yaşanmaması işçin elimizden geleni yapacağız diyorlar.
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 »  All
  Print  

Jump to: