Bitcoin Forum
May 27, 2024, 02:58:24 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: “IOTA Sizin Sayenizde Dünya Çapında Yaygınlaşacak  (Read 191 times)
bychemist32 (OP)
Member
**

Activity: 588
Merit: 22

View Profile WWW
October 30, 2018, 07:52:50 PM

IOTA vakfı kurucusu dışarıdan gelecek desteğin IOTA'yı ileriye taşıyacağını belirtti.

IOTA Vakfı kurucusu David Sonstebo verdiği demeçte birçok programlayıcıya ihtiyaç duyulduğunu çünkü kurumların IOTA üzerine çalışacak insan aradığını belirtti. IOTA’ya talebin artmasıyla birlikte 600’ün üzerinde kurumun IOTA ile ilgilendiğini dile getirdi.
Basit programlama ve IOTA bilgisiyle iyi yerlere gelinebileceğinin altını çizen Sonstebo, birçok projenin geliştirici bulamadığı için askıda kaldığını ifade etti. Sonstebo’ya göre IOTA’nın ve platformunun farklı amaçlarla kullanılabilmesi adına dışarıdan sistemli uyumlu araçların geliştirilmesi gerekiyor ancak dışarıdan bir katkı olmaması IOTA’nın aşması gereken en büyük engellerden bir tanesi. IOTA ekibinin kurumlar için Tinder benzeri bir uygulama geliştirerek uluslararası yaygınlaşmasının önünü açacaklarını belirten IOTA Vakfı kurucusu, bu sayede rekor seviyede kullanıcıya ulaşabileceklerini öngörüyor:

Şu anda kurumlar arası ortaklıkların gerçekleştirilebilmesi için bir yapı geliştiriyoruz. Bunu kurumların IOTA kullanarak birbirini bulmasına yardımcı olan Tinder gibi düşünebilirsiniz. Ancak malzeme içerisinde 3. taraftan gelecek geliştirmelere de ihtiyaç var. Bu yüzden programlama öğrenilmesini tavsiye ederim. Yapbozun son parçası da yerine oturduğunda tarihimizde görülmemiş bir yaygınlaşma yaşayacağız, yani bu “sizin” sayenizde gerçekleşecek. Projeler bu yolla uluslararası hale geliyor.

IOTA hakkındaki son haberlerde IOTA’nın donanım cüzdanı Ledger Nano S tarafından desteklenme çalışmalarında ilerleme kaydedildiği yer aldı. Daha önce yayımlanan plana göre önümüzdeki birkaç hafta içerisinde yazılım geliştirmelerinin sonlanacağı belirtildi. Diğer yandan geçtiğimiz ay IOTA’nın ilk quorum tabanlı projesi görücüye çıkmıştı. Proje IOTA’nın kendine has Blockchain’i Tangle’a bir katman daha ekleyerek akıllı sözleşmelerin çalışmasına imkan sağlayacak.

Kaynak: Ethereumworldnews

▔▔▔▔▔
jeton
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 2

View Profile WWW
October 31, 2018, 08:37:55 AM

IOTA'yı içerdiği teknoloji bakımından Ethereum tabanlı Internet of Things projelerinden farklı görüyorum. İlerleyen zamanda kullanılması yaygınlaşacak ve hızı artacaktır. Bu dediklerimin gerçekleşmesi için önünde daha çok yolu var.
Cüzdan meselesi hala muamma bir kez kullanılan deposit adresinin bir daha kullanılmaması gerektiğini biliyorum. Ledger çözerse bu işi herkes rahatlar.
Kriptokrat
Jr. Member
*

Activity: 88
Merit: 6

EQWITY.IO

View Profile
November 01, 2018, 08:45:58 AM

İlk çıkan nesnelerin interneti projelerinden biri olması dolayısıyla oldukça popüler bir coin. Özellikle hızlı yükselişi sırasında çok fazla yatırımcı topladı ancak şu anda alternatifi çok fazla. Tangle teknolojisinin %51 yerine %33 güvenlik kuralına sahip olması en büyük dezavantajıydı. Hala bu durum devam ediyor mu bilmiyorum ama bana sorarsanız birkaç sene içerisinde nesnelerin interneti denilince akla ilk gelen coin hdac olacak

EqwityTM │ Initial Coin Offering + Equity Airdropping
avalonn
Full Member

Activity: 728
Merit: 151

View Profile
November 01, 2018, 10:05:47 AM

artık iota nın rakipleri var  . kim mi onlar ? araştırın  Grin sonu waves e benzer mi merak içersindeyim. genelde ilkler tutulur ancak bu piyasada ilkler yol gösteren olabiliyor sonra da boynuz kulağı geçiyor  Grin uyanık olmak lazım basit futbol fanatizmini coin aşkı ile birleştiren zavallılara çok gülüyorum
Allonee
Member
**

Activity: 392
Merit: 11

View Profile
November 01, 2018, 10:56:33 AM

İota neredeyse tüm türk yatırımcıların ilk yatırım yaptığı coin. Bir coine bu kadar çok bağlanmanızı önermem. Karınızı alın köşenize çekilin. Yok illa çıkmayacağım diyorsanız bir miktar tutun ama ana parayı kurtarın. Hangi coin olursa olsun.
Lydian
Hero Member

Activity: 1638
Merit: 686

View Profile
November 01, 2018, 12:27:28 PM

IOTA'da almanlar aylar, yillar öncesi yatirimlarini yapmislardi... bende gecte olsa katilmistim... ama yine aylar önce, 1 dolar üzeri sattim hepsini - iyi ki de satmisim.
Uzun vade biseyler olacak gibi dursa da, bazen güzel yerlerden eli bosaltip, diplerden tekrar girmek en dogrusu... Yapabilene tabii. Ben daha girmeyi düsünmüyorum, gözümde Tezos'dan baska yatirim yapilacak coin yok bu aralar... ilk firsatta tezos'a yüklenmeyi düsünüyorum; bakalim...
kaldirimtasi
Member
**

Activity: 220
Merit: 10

View Profile
November 01, 2018, 02:45:38 PM

iota nasıl xrp bir boş bir hype yakalıyorsa oda bunun gibi bir sürü destekcisi var heleki görüyorum türkler bu konuda birinci zaten neye elini atsak kurutuyoruz ya.

distorsiyon
Member
**

Activity: 448
Merit: 15

View Profile
November 01, 2018, 09:38:59 PM

Biara IOT almışlığım vardı. O zamanlar 3 dolar civarında almıştım, 5 dolar civarlarını da görmüştü.

Sonra tekrar düşmüştü, tekrar çıkmıştı. Beklentim de çok ütopik idi, gülüyorum hala kendime Smiley

Neyse, bu arkadaşı 3,5 dolarlarda bozmuştum. Sonrasında birdaha bakmadım. Pişman da değilim.

Birçok doğrulu yanlışlı haberler saldıklarını hatırlıyorum. Kendimce güvendiğim bir platform değil.
ZaPpaRa83
Full Member

Activity: 770
Merit: 103

View Profile
November 01, 2018, 09:50:26 PM

eğer iota haberleri başladıya bu yaklaşan boğanın habercisidir. bazı coinler yada tokenler sadece boğa döneminde iş yaparlar. onun dışında bir işe yaramazlar. işte iota da onlardan biridir.
Kriptokrat
Jr. Member
*

Activity: 88
Merit: 6

EQWITY.IO

View Profile
November 02, 2018, 11:09:53 AM

eğer iota haberleri başladıya bu yaklaşan boğanın habercisidir. bazı coinler yada tokenler sadece boğa döneminde iş yaparlar. onun dışında bir işe yaramazlar. işte iota da onlardan biridir.

Hocam iota dahil çoğu coinin yönetici ve yatırımcılarının çoğunun dahi boğa piyasasının ne zaman geleceğini bildiğini sanmıyorum. Piyasada genel bir topluluk hareketi olmalı ki boğa gelsin. Zaten bu durum bazı coinlere bakılarak çözülebilecek bir durum olsa etraf milyarder kaynardı bence.

EqwityTM │ Initial Coin Offering + Equity Airdropping
WeAreSoSory
Member
**

Activity: 238
Merit: 14

View Profile
November 02, 2018, 11:22:15 AM

Boğanın gelmesiyle değişecek bir kripto parası sürekli konuşuluyor. Ancak iota sadece boğa ile yürümeyi hedeflemiyor diye düşünüyorum. İota kullanmış olduğu ağı daha fazla kişinin kullanmaya başlaması ile gelişecek ve yayılacak bir proje.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: