Bitcoin Forum
May 04, 2024, 03:42:24 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Neden ingilizce öğrenmeliyiz? Nasıl ingilizce öğrendim?  (Read 264 times)
janocuk (OP)
Jr. Member
*

Activity: 532
Merit: 6

View Profile
October 31, 2018, 12:47:50 PM

Merhabalar, ingilizce öğrenmek isteyen arkadaşlara yardımcı olmak için  birkaç tavsiyede bulunacağım. Öncelikle 23 yıldır ingilizce konuşan biriyim, ben şanslıyım ortaokul ve lisede   eğitim gördüm ve işim kolaylaştı. peki ya görmeseydim? napardım. onları izah etmeye çalışacağım.
İngilizceniz sıfır diyelim,  kurslar cidden maliyetli, bu konuda  ilk kursları denemek yerine sizlere şu yöntemleri öneririm.
öncelikle duolingo vs gibi bedava online ingilizce öğreten eğitim setleri ile ingilizcenizi a1 a2 gibi basit seviyelere çekin, birkaç aylık bir çalışma faydalı olacaktır. böylece ilk aşamada gideceğiniz kurs ücretinden kurtulmuş olursunuz.
sonrasında ise 3-6 aylık bir periyotta dil kursuna gitmenizi öneririm, grammer altyapısını burdan aldıktan sonra gerisi kolay. bu arada gramer gözünüzü korkutmasın. ingilizce onlarca zaman olmasına rağmen gündelik hayatta birkaç zamanı kullanarak gayet akıcı ingilizce konuşabilirsiniz.
3-6 aydan sonra kursa gitmek mantıksız.  kursu sıkıcı buluyorsanız malta, kanada vs gibi ülkelerdeki dil okullarına gitmenizi de önerebilirim. çok yüksek  maliyetler olmadan  dil kursu, tatil hatta part time iş ile gayet idare edebilirsiniz.
bu noktada en  önemli şey sürekli pratik. mesela ingilizce chat yapabileceğiniz bir arkadaş edinin, bunun dışında  youtube gibi platformlardan  altyazılı şarkıları dinleyin, bilmediğiniz kelimeleri not alın. 
sevdiğiniz dizileri ingilizce altyazılı izleyin, gereğinde durdurup zor cümleleri  google translate vs bakın. bu hem eğlenip hem öğrenmenizi sağlar.
unutmayın 2-3 yıl geçmeden gerçekten ingilizce öğrenemezsiniz, bu süreçte sıkılmamamız için chat,  müzik, film gibi öğrenip eğleneceğiz yöntemlerle pekiştirme sağlayın.
1714794144
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714794144
Reply with quote  #2

1714794144
Report to moderator
1714794144
Hero Member
*

Ignore
1714794144
Reply with quote  #2

1714794144
Report to moderator
1714794144
Hero Member
*

Ignore
1714794144
Reply with quote  #2

1714794144
Report to moderator
Unlike traditional banking where clients have only a few account numbers, with Bitcoin people can create an unlimited number of accounts (addresses). This can be used to easily track payments, and it improves anonymity.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714794144
Hero Member
*

Ignore
1714794144
Reply with quote  #2

1714794144
Report to moderator
1714794144
Hero Member
*

Ignore
1714794144
Reply with quote  #2

1714794144
Report to moderator
1714794144
Hero Member
*

Ignore
1714794144
Reply with quote  #2

1714794144
Report to moderator
Easx
Member
**

Activity: 490
Merit: 10

View Profile
November 04, 2018, 03:48:04 AM

Verdiğin bilgiler işe yarar bilgiler fakat bence dil dile değicek yada yurt dışı dil okullarından bağımsız olarak yurt dışına çıkıp mecburiyetten dil öğrenenleride gördüm. İnsan zorda kalınca bazı şeyleri daha iyi başarabiliyor.

various
Sr. Member

Activity: 854
Merit: 267

View Profile WWW
November 04, 2018, 07:49:12 AM

Konu başlığında yazan "Neden inglizce öğrenmeliyiz?"  sorusuna yanıt vermemişsiniz. Bana göre inglizce öğrenmenin en hızlı yolu inglizce konuşulan ortamlarda bulunmak, bunun içinde ya yurtdışına gideceksiniz yada aynı amacı taşıdığınız arkadaşlar edinip sürekli pratik yapacaksınız. Uygulamalar tabiki yararlı ama sadece kelime ezberi için işe yarıyor, pratik yapmadıktan sonra bir süre sonra onlarda unutuluyor.

FatihDesigner
Jr. Member
*

Activity: 56
Merit: 5

View Profile
November 04, 2018, 11:35:46 AM

Ben ingilizceyi tam anlamıyla işde öğrendim.Yabancılarla konuşarak seviyyeni ilerletiyorsun,bu zaman aksan ve grammer gibi sorunlar ortadan kalkıyor.Aynı zamanda filmleri altyazılı şekilde (ingilzice) izlemenizi,şarkılarda da altyazıya önem vermenizi tavsiye ederim.Benim kendi öğrenme yolum budur.

<I'm Designer from Turkey>
dodocum
Member
**

Activity: 560
Merit: 16

View Profile WWW
November 04, 2018, 07:23:36 PM

İmkanı olanlar burada kurslara, hocalara para dökmek yerine yurt dışında en az 3-4 aylık güzel bir dil kursu bulmalı.
Buna ek olarak kurs süresince orada bir aile yanında konaklayarak olayın tamamen çözülmesi oldukça eğlenceli ve basit olacaktır.
tusecimci1998
Jr. Member
*

Activity: 34
Merit: 1

View Profile
November 06, 2018, 07:24:01 AM

hocam saydığın taktikler yada yöntemler bilinen klasik şeyler bende daha farklı bir yöntem keşfetmişsinde onu yazmışsın sandım zaten dediğin yöntemler heme çok ama çoooookk maliyet hemde zaman çok alıyor ve bunlarında hiç bir garantisi hiç biri bu kadar para harcamaya gerek yok insanın zaten içinde olacak kendi istedikten sonra kendi bile öğrenir teknoloji internet çağındayız gir internete bedava çekilmiş videolar var yani bedava kurs bedava öğretmen yeterki sen isteeeeeeee
goncalvopietro
Member
**

Activity: 448
Merit: 12

View Profile
November 06, 2018, 04:21:45 PM

Küreselleşen dünyada ortak dil olan İngilizce'ye hakim olunması artık eskiye göre daha da önemli hale geldi. Kronik sorunumuz anlamak ama konuşamamak gibi bir sorunsalımız var. Verdiğin bilgilerden umarım yararlananlar olur
s.kocaman
Member
**

Activity: 378
Merit: 55

View Profile WWW
November 06, 2018, 06:04:38 PM

Küreselleşen dünyada ortak dil olan İngilizce'ye hakim olunması artık eskiye göre daha da önemli hale geldi. Kronik sorunumuz anlamak ama konuşamamak gibi bir sorunsalımız var. Verdiğin bilgilerden umarım yararlananlar olur

aslında konuşabilecek kadar ingilizce biliyoruz ama kendimize güvenemediğimiz için ve kendimizi kuralların arasında boğduğumuz için cesur bir şekilde konuşarak kendimizi farkedemiyoruz. Konuşmaya bile çalışmıyoruz çoğunlukla google translateyi açıp kolaya kaçmaya çalışıyoruz.

Benim başıma gelen bir yurtdışı gezisinde arkadaşım yanımdan bir saniye bile ayrılmıyordu. Bir şeye ihtiyacı olduğu zaman bana söylüyordu ben konuşuyordum. Ağzında devamlı aynı cümle kanka ben bilmiyorum. Bir gün 4-5 saat yalnız bırakmak zorunda kaldım döndüğümde bir baktım döndüğümde biriyle beraber kahve içiyorlardı çat pat bir şeyler anlatmaya çalışıyordu. Bir de bu pratiğin devamlı yapıldığını düşünün. Ondan yurtdışına çıkan insanlar daha hızlı öğreniyorlar ya. Kendi başına olması hareketi geçiriyor devreleri.
Aynı şekilde 2 tane arkadaşım yurtdışından geldi bir tanesi sular seller gibi Türkçe öğrendi diğeri 5 ay içinde bir kelime bile Türkçe konuşamadan döndü. Mal çekingendi ve yanındaki arkadaşından bir saniye ayrılmıyordu. Bütün işini o kıza gördürüyordu.

bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1298

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
November 06, 2018, 09:06:15 PM
Last edit: November 06, 2018, 10:55:54 PM by bobita

hocam saydığın taktikler yada yöntemler bilinen klasik şeyler bende daha farklı bir yöntem keşfetmişsinde onu yazmışsın sandım zaten dediğin yöntemler heme çok ama çoooookk maliyet hemde zaman çok alıyor ve bunlarında hiç bir garantisi hiç biri bu kadar para harcamaya gerek yok insanın zaten içinde olacak kendi istedikten sonra kendi bile öğrenir teknoloji internet çağındayız gir internete bedava çekilmiş videolar var yani bedava kurs bedava öğretmen yeterki sen isteeeeeeee
Yazmayayım, iyi niyetli bir başlık ve polemik gibi olmasın dedim ama sen yazmışsın. Buradaki yorumların çoğu gazete sağlık köşelerindeki doktor şöyle tavsiyelerine benziyor: Stresten uzak durun !
Yaw he he...

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
cansevalacam
Jr. Member
*

Activity: 33

View Profile
November 07, 2018, 06:26:58 AM

neden ingilizce öğrenmeliyim demek yerine asıl şu soruyla başlık açmalıydın NEDEN İNGİLİZCE ÖĞRENMEMEK Gerek diye sorsaydın daha mantıklı olurdu çünkü nasıl artık lise bitirmek artık sıradan normal gözükürken artık ingilizceden sıradan normal oldu hayatımızda bir o kadar zorunlu sıradan olmasına rağmen tahminim yüzde 10 geçmez bilenler hatta yüzde 4 de diyebilirim ondan dolayı inglizce çok ama çok önemli iş hayatında ve güzel sağlam bir iş bulma konusunda da çok önemli diğer konu ise nasıl sorusuna insanın içinde olacak kendi isteyecek çabalayacak başka yolu yok noktaa
yurkapa
Jr. Member
*

Activity: 32

View Profile
November 15, 2018, 08:27:20 AM

bu ing adamı kanser eder beni diyelim daha doğrusu ben anlamıyorum galiba
hasimkartal1926
Jr. Member
*

Activity: 34

View Profile
November 15, 2018, 11:27:15 AM

ingilizce artık dünya dili oldu ve her insanın öğrenmesi şart oldu çünkü günlük hayatta bile ingilizce karşımıza çıkıyor bilgisayar kullanırken internet kullanırken ingilizce karşımıza çıkıyor artık ingilizce öğrenmek şartttt
daggez
Newbie
*

Activity: 84
Merit: 0

View Profile
November 15, 2018, 12:38:46 PM

Merhabalar, ingilizce öğrenmek isteyen arkadaşlara yardımcı olmak için  birkaç tavsiyede bulunacağım. Öncelikle 23 yıldır ingilizce konuşan biriyim, ben şanslıyım ortaokul ve lisede   eğitim gördüm ve işim kolaylaştı. peki ya görmeseydim? napardım. onları izah etmeye çalışacağım.
İngilizceniz sıfır diyelim,  kurslar cidden maliyetli, bu konuda  ilk kursları denemek yerine sizlere şu yöntemleri öneririm.
öncelikle duolingo vs gibi bedava online ingilizce öğreten eğitim setleri ile ingilizcenizi a1 a2 gibi basit seviyelere çekin, birkaç aylık bir çalışma faydalı olacaktır. böylece ilk aşamada gideceğiniz kurs ücretinden kurtulmuş olursunuz.
sonrasında ise 3-6 aylık bir periyotta dil kursuna gitmenizi öneririm, grammer altyapısını burdan aldıktan sonra gerisi kolay. bu arada gramer gözünüzü korkutmasın. ingilizce onlarca zaman olmasına rağmen gündelik hayatta birkaç zamanı kullanarak gayet akıcı ingilizce konuşabilirsiniz.
3-6 aydan sonra kursa gitmek mantıksız.  kursu sıkıcı buluyorsanız malta, kanada vs gibi ülkelerdeki dil okullarına gitmenizi de önerebilirim. çok yüksek  maliyetler olmadan  dil kursu, tatil hatta part time iş ile gayet idare edebilirsiniz.
bu noktada en  önemli şey sürekli pratik. mesela ingilizce chat yapabileceğiniz bir arkadaş edinin, bunun dışında  youtube gibi platformlardan  altyazılı şarkıları dinleyin, bilmediğiniz kelimeleri not alın. 
sevdiğiniz dizileri ingilizce altyazılı izleyin, gereğinde durdurup zor cümleleri  google translate vs bakın. bu hem eğlenip hem öğrenmenizi sağlar.
unutmayın 2-3 yıl geçmeden gerçekten ingilizce öğrenemezsiniz, bu süreçte sıkılmamamız için chat,  müzik, film gibi öğrenip eğleneceğiz yöntemlerle pekiştirme sağlayın.
Bu güzel yazınız için çok teşekkür ederim merit puanım olsa vermek isterdim bende İngilizce öğrenmek istiyorum ama şuan askerdeyim
drogbacrash1
Member
**

Activity: 392
Merit: 13

View Profile
November 18, 2018, 10:37:30 PM

İngilizce öğrenmek için bence en az 6 ay yurtdışında yaşamalı ki tam anlamıyla öğrenilsin. Ben diziler ve kripto piyasası sayesinde biraz olsun kendimi geliştirdim ancak yurt dışı şart.
freim
Member
**

Activity: 462
Merit: 42

View Profile
November 26, 2018, 11:14:46 PM

bir türk gibi direk kardeş biz türkçeyi zor konuşuyoruz diye girmek istiyorum Smiley şaka bi yana ingilizce öğrenmek istiyorum aslında çat pat bişiler biliyoruz fakat en önemlisi pratik yapmak 6 ay ingiltereye git hiç birşeye gerek kalmadan ingilizce öğrenirsin ama nasıl gidecen orası karışık işte Smiley
ethereumist
Newbie
*

Activity: 14
Merit: 0

View Profile
November 30, 2018, 09:04:04 AM

Zorda kalmadıktan, pratik yapmadıktan sonra ingilizce öğrenmek ve ilerletmek zor gibi. Keşke yurtdışında 5-6 ay ingilizce öğrenebilecek zamana ve paraya imkanı olsa insanın.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: