Bitcoin Forum
May 06, 2024, 05:55:09 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: [ANN] Matrix AI Network Akıllı Blockchain | Yapay Zeka | Türkiye Resmi Konusu  (Read 341 times)
lastwarrior71 (OP)
Newbie
*

Activity: 10
Merit: 0

View Profile
October 31, 2018, 04:01:55 PM
Last edit: October 31, 2018, 05:00:48 PM by lastwarrior71

Merhaba Bitcointalk Türkiye Sakinleri !

Bu konu Matrix AI Network Türkiye Resmi Konusu Olarak Açılmıştır .

Her türlü soru , görüş , şikayet , tartışmalarınızı bu konu altından yürütebilirsiniz . Aynı zamanda Resmi Telegram Kanalındanda Bizi Takip Edebilirsiniz .

Resmi Türkiye Hesaplarımız Aşağıdadır .

TR Telegram Chat : https://t.me/MatrixAITurkey
TR Telegram Duyuru : https://t.me/matrixainetworkturkey
Twitter : https://twitter.com/matrixaiturkey
Medium : https://medium.com/@matrixaiturkey
Youtube : https://www.youtube.com/channel/UCqnT6P1ZGGnWV0degvuPnkw

* * * Güncel Duyurular * * *
31.10.2018 - Matrix AI Network (MAN) 1 Kasım İtibarı İle Türk Borsası Felixo'da Listelenecektir .

Matrix AI Network Nedir ?

MATRIX, Akıllı Sözleşmeleri yapay zekâ ile destekleyen açık kaynak kodlu bir Blockchaindir. Altyapısı Yapay Zekâ ile desteklenerek tüm süreçleri daha hızlı, daha kolay ve daha güvenli hale getirmiştir.
Blockchain yapay zekâ yardımı ile sürekli iyileştirme yapar. Matrix, Markov Chain Monte Carlo algoritması (MCMC) kullanan bir Bayes madencilik sistemi aracılığıyla, denklem içine yapay zekâyı dâhil ederek madencilik algoritmalarını geliştirmeyi sürdürmektedir. Bu yöntem geleneksel madencilik olan Bitcoin madenciliğine de uygundur. Blockchain ve yapay zekâ teknolojisi ile işlem hızı artırılarak genel kullanıcılara daha hızlı erişim imkânı sağlar. MATRIX ağındaki blok zincir parametreleri, harici koşullara referansla dinamik bir şekilde güncellenir. Bu nedenle, her bir yazılım güncellemesinin ve parametre güncellemesinin yayınlanmasıyla birlikte çatallaşma riskini önemli ölçüde azaltır. Çoklu-zincir işbirlikleri ve veri blokları ile kontrol bloklarını ayrıştırma imkân tanıyan yapay zekâ ile otonom ve kendi kendini optimize eden Blockchain ağları oluşturur. MATRIX yapay zekâ, metin tanıma özelliği ile entegrasyonda başarı sağlamıştır. Sinir Ağı, öncelikle kod üretiminin temel unsuru olan metin tanıma özelliğine sahiptir. Kod oluşturma, MATRIX'in 3.0 olarak tanımlanan yeni nesil Blockchain yapay zeka ile başlatılan ve herkesin Blockchain ağına daha kolay  erişebilmesini sağlayan otomatik bir süreçtir. MATRIX bir karma (PoS + PoW) konsensüs mekanizmasını benimser ve PoW kısmı için madenciliğe ihtiyaç duyulur. Madencilik hesaplaması Hash işlevleri değildir. Bunun yerine, Bayes bilgisayar modeli olan Markov Zinciri Monte Carlo'yu (MCMC) kullanır. PoW hesaplama bu tür uygulamalar için kitle kaynak kullanımı olarak değerlendirilebilir. Bu arada, farklı platformlarda MATRIX'i erişilebilir kılmak için çeşitli madencilik makineleriyle işbirliği yapar.

Matrix'in Özellikleri: MatrixChain, aşağıdaki temel özelliklerden dolayı Akıllı Blockchain olarak konumlandırılıyor:
• Daha Hızlı Bir Blockchain: Matrix, daha hızlı işlem sağlayacak yeni bir dinamik hiyerarşi üzerinde çalışmayı amaçlamaktadır. Buradaki takımın amacı, şu anda önde gelen ödemelerden daha iyi performans sağlamak ve her saniyede en az bir milyonluk bir işlem sunmaktır. Bunu, kümelenme düğümlerini farklı gruplara dağıtmak üzere dağıtılmış bir kümeleme algoritmasının oluşturulduğu Blockchain ağında dinamik bir hiyerarşi oluşturma sürecini gerçekleştirmeyi amaçlamaktadır. Her bir düğüm grubu, işlem bilgilerinin ve işin ispat hesaplarının değiş tokuş edilmesi için geçici bir P2P ağı oluşturacak olan bir delege düğümünde oy kullanacaktır. Bu iş kanıtı ödülü daha sonra kümedeki diğer tüm düğümlerle paylaşılacaktır.
• Daha Kolay Bir Blockchain: Matrix Blockchain akıllı sözleşmelerin tasarlanması için sıfır uzmanlık gerektirdiği için kullanımı daha kolay olacaktır. Matrix platformu, akıllı bir sözleşmeyi uygulamak için doğal dili kullanmanıza izin verecektir. Matrix ekibi böyle bir sisteme sahip olmak gerektiğine inanmaktadır, çünkü bir dil yazabilen veya konuşabilen çoğu kişi bir programlama işlemi yapamaz. Bu nedenle Matrix, kontrat üretimini otomatik hale getirerek blok zincir uygulamalarının derinliklerini genişletmeyi amaçlamaktadır.
• Daha Esnek Bir Blockchain: Matrix, akıllı sözleşmelerin uygulanması için doğal dillerin kullanılmasına izin verdiği için, mevcut Blockchainlerden çok daha esnek olan bir Blockchain sunar. Buradaki esneklik, Matrix'in, piyasanın ihtiyaçlarına göre değişen parametrelere nasıl uyum sağlayabileceğidir.
• Daha Güvenli Bir Blockchain: Çoğu Blockchain platformuna benzeyen Matrix, kullanıcıların dijital varlıklarını kötü niyetli saldırılara karşı korumak istiyor. Fark, Matrix'in bu görevi yerine getirmek için yapay zekâ kullanması gerçeğinde yatmaktadır. Ağ, dört ana bileşenden oluşan sağlıklı bir güvenlik çerçevesi sunacaktır:
1. Akıllı sözleşmeler için Sözdizimsel ve semantik analiz motoru.
2. Bu sözleşmelerin güvenlik özelliklerini doğrulamak için bir doğrulama araç takımı.
3. İşlem modelini tespit etmek ve tanımlamak için Yapay Zekâ tabanlı bir motor
4. Dinamik güvenlik kontrol ve iyileştirme için öğrenme tabanlı bir platform

1715018109
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715018109
Reply with quote  #2

1715018109
Report to moderator
1715018109
Hero Member
*

Ignore
1715018109
Reply with quote  #2

1715018109
Report to moderator
1715018109
Hero Member
*

Ignore
1715018109
Reply with quote  #2

1715018109
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
vincetcm
Hero Member

Activity: 1302
Merit: 533

View Profile
October 31, 2018, 04:20:47 PM

"Yerli" bir girişim daha, hayırlı/geçmiş olsun.
yine kazan kazan sistemi sanırım, daha incelemedim ama bu forumda bir paylaşım  yapıldıysa ilk kez gördüğümde edindiğim intibaları paylaşayım.

Forumla kripto ile ilgili o kadar isim varken 0 dan bir hesap açılmış ve özensiz bir post ile paylaşım yapılmış.
Tosuncuk gibi kendi havasında takılmamış, forumdan da iş çıkar oraya da bir girelim demişler.
erdemdio
Member
**

Activity: 191
Merit: 10

View Profile
October 31, 2018, 04:20:59 PM

Bu man da yillardir ayni fiyatta ha. Udex te resmen 1 yildir 120 lerde dolanio. Hani topluyolar diyecem bu nasil toplamadir böyle topla topla bitmedi.
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
October 31, 2018, 04:21:47 PM

Geç kalınmış bir konu olmadı mı? Smiley Ya da MAN konusu yok muydu acaba burada? Vardı diye hatırlıyorum ama emin değilim. Yoksa hayırlı olsun, varsa daha geniş bir konu oradan da devam edilebilir, forum neyi tercih ederse tabii ki.

Felixo duyurusu biraz abartıldı sanki. Felixo bile daha bilinmiyorken burada listeleniyor olmasının bir önemi yok bence.
MAN güvendiğim bir proje ve elimde de bir miktar tutuyorum. İleride umarım iyi yerlere gelir.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
lastwarrior71 (OP)
Newbie
*

View Profile
October 31, 2018, 04:23:56 PM

yine kazan kazan sistemi sanırım, daha incelemedim ama bu forumda bir paylaşım  yapıldıysa ilk kez gördüğümde edindiğim intibaları paylaşayım.

Forumla kripto ile ilgili o kadar isim varken 0 dan bir hesap açılmış ve özensiz bir post ile paylaşım yapılmış.
Tosuncuk gibi kendi havasında takılmamış, forumdan da iş çıkar oraya da bir girelim demişler.

Matrix AI Network Türk üretimi bir token değildir . 2017 yılında ICO'SU Yapılan Çin kaynaklı hali hazırda Bitfinex,Ethfinex,Hadax,Coinegg,Kucoin,Lbank,Hitbtc,Idex gibi dünyanın en büyük borsalarında listelenen bir tokendir. Ayrıca 1 Kasım'dan itibaren Türk borsası olan Felixo'da da listelenecektir .

Coinmarketcap : https://coinmarketcap.com/currencies/matrix-ai-network/

Testneti başlamış olup 31 Aralık 2018'De mainnet'e geçecektir .

Eğer testnetimizi ziyaret etmek isterseniz ;

http://tom.matrix.io/home

http://testnet.matrix.io

Geç kalınmış bir konu olmadı mı? Smiley Ya da MAN konusu yok muydu acaba burada? Vardı diye hatırlıyorum ama emin değilim. Yoksa hayırlı olsun, varsa daha geniş bir konu oradan da devam edilebilir, forum neyi tercih ederse tabii ki.

Felixo duyurusu biraz abartıldı sanki. Felixo bile daha bilinmiyorken burada listeleniyor olmasının bir önemi yok bence.
MAN güvendiğim bir proje ve elimde de bir miktar tutuyorum. İleride umarım iyi yerlere gelir.

Eski konu resmi olmamakla beraber konu sahibinin hesabı kapatıldığı için artık buradan devam etme kararı aldık . İyi dilekleriniz için teşekkür ederiz .
vincetcm
Hero Member

Activity: 1302
Merit: 533

View Profile
October 31, 2018, 04:29:18 PM

yine kazan kazan sistemi sanırım, daha incelemedim ama bu forumda bir paylaşım  yapıldıysa ilk kez gördüğümde edindiğim intibaları paylaşayım.

Matrix AI Network Türk üretimi bir token değildir . 2017 yılında ICO'SU Yapılan Çin kaynaklı hali hazırda Bitfinex,Ethfinex,Hadax,Coinegg,Kucoin,Lbank,Hitbtc,Idex borsalarında listelenen bir tokendir.

Postta da belirttiğim gibi araştırmadım ve ilk defa gördüm(ilk intiba mı paylaştım), sırf bunun için hesap açtığınızı, telegram sayfalarında turkiye vurgusunu görünce bu intibayı yarattı.
lastwarrior71 (OP)
Newbie
*

View Profile
October 31, 2018, 04:33:06 PM

Matrix AI Network Türk üretimi bir token değildir . 2017 yılında ICO'SU Yapılan Çin kaynaklı hali hazırda Bitfinex,Ethfinex,Hadax,Coinegg,Kucoin,Lbank,Hitbtc,Idex borsalarında listelenen bir tokendir.

Postta da belirttiğim gibi araştırmadım ve ilk defa gördüm(ilk intiba mı paylaştım), sırf bunun için hesap açtığınızı, telegram sayfalarında turkiye vurgusunu görünce bu intibayı yarattı.

Türkiyede faaliyetlerimiz arttığından hesabı açma gereği duyduk . Tüm kanallarımız resmi olup Matrix ekibinin bilgisi dahilindedir .  Matrix ekibini istanbul'da 2 defa ağırladık dilerseniz youtube'dan izleyebilirsiniz

https://www.youtube.com/watch?v=v-FK1r38RWE
tayfundeniz
Sr. Member

Activity: 826
Merit: 296

View Profile
October 31, 2018, 07:31:43 PM

Man ıco sürecindne beri takip ettiğim güzel projelerden biri.Uzun vade yatırımcısına kazandıracağını düşünüyorum.Projeleri ilginç ve geleceğe dönük işlevi olan bir proje.Uzun vade düşünen arkadaşlar düştükçe toplayabilirler.Herkesin yatırım anlayışı biraz farklı tabi.Kripto piyasasında uzun vadenin kazandırmadığını 2018 yılı bize öğretti.Sonuçta riskli bir piyasa iyi araştırmak lazım.
Mavilcposeti
Full Member

Activity: 462
Merit: 102

View Profile
October 31, 2018, 09:27:14 PM

Oh be sonunda birisi konusunu açmış yav bu man geleceğin ethsi diyebileceğimiz bir coin çok kaliteli bir proje dediklerini yaparlarsa işte o zaman gerçek fiyatlarını göreceğiz
yusufmirza
Member
**

Activity: 742
Merit: 19

View Profile
November 01, 2018, 05:49:04 AM

Man 2019 yılının en iyi coinleri arasında yer alabilir.Güzel bir proje takibimde bulunuyor.Fiyat olarak şu ortamda nereye kadar inebilir belli olmaz ama yatırım yapmak isteyenler düştükçe toplayabilirler.
ferhatgalip
Jr. Member
*

Activity: 182
Merit: 1

View Profile WWW
November 01, 2018, 12:59:22 PM

Vatana millete haırlı olsun. İnşallah sadet zinciri algılaması yaratmatmaz. Malum geçmişimiz bu konuda pek parklak değil. İyi bir araştırma yapmak gerekiyor

cr o w d F o r c e    ▸▸▸   [ Private Sale: Open ]
Global Decentralized Network Of Micro Businesses
lastwarrior71 (OP)
Newbie
*

View Profile
November 01, 2018, 04:12:09 PM

Vatana millete haırlı olsun. İnşallah sadet zinciri algılaması yaratmatmaz. Malum geçmişimiz bu konuda pek parklak değil. İyi bir araştırma yapmak gerekiyor

İlk post'un azizliğine uğradınız sanırım .

Matrix AI Network bir saadet zinciri yada ponzi değildir . Türkiye ile alakası yoktur . Çin kaynaklı bir şirket olup 3.nesil blockchaini tasarlamaktadır .

2017 Den beri piyasada ve bitcointalk'ta vardır . Türkiye konusu yenil açılmıştır .
enfarktus
Full Member

Activity: 980
Merit: 152

View Profile
November 01, 2018, 06:31:12 PM

İlginç bir proje, daha önce de çok defa rastlamıştım ama derinlemesine inceleme fırsatım olmamıştı. "Matrix platformu, akıllı bir sözleşmeyi uygulamak için doğal dili kullanmanıza izin verecektir." Anladığım kadarıyla akıllı kontratları Ai kullanarak oluşturuyor ama doğal dili kodlamaya nasıl dönüştürüyor. Bir de Matrix platformu hangi programlama diliyle oluşturulmuş? Bence en temizinden whitepaper'ı Türkçe'ye çevirip buradan paylaşın, bizde detaylıca incelemiş olalım.
lastwarrior71 (OP)
Newbie
*

View Profile
November 03, 2018, 05:19:31 PM

İlginç bir proje, daha önce de çok defa rastlamıştım ama derinlemesine inceleme fırsatım olmamıştı. "Matrix platformu, akıllı bir sözleşmeyi uygulamak için doğal dili kullanmanıza izin verecektir." Anladığım kadarıyla akıllı kontratları Ai kullanarak oluşturuyor ama doğal dili kodlamaya nasıl dönüştürüyor. Bir de Matrix platformu hangi programlama diliyle oluşturulmuş? Bence en temizinden whitepaper'ı Türkçe'ye çevirip buradan paylaşın, bizde detaylıca incelemiş olalım.
Kısa zamanda ilgileneceğiz . Telegram kanalımızda ki ana PDF dosyasına göz atabilirsiniz .
enfarktus
Full Member

Activity: 980
Merit: 152

View Profile
November 03, 2018, 06:04:30 PM

Kısa zamanda ilgileneceğiz . Telegram kanalımızda ki ana PDF dosyasına göz atabilirsiniz .

Telegram'a baktım ama göremedim. Neyse ingilizce dosyasından bir göz atarım fırsat bulunca.
bdivrik
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 262

View Profile
November 03, 2018, 07:51:54 PM

İmzası bile vardı yanlış hatırlamıyorsam ancak hala çok yavaş gidiyor proje token ne akdar fiyatlanır bilemem ancak yapay zekadan daha çok bahsedeceğiz ileride.
lastwarrior71 (OP)
Newbie
*

View Profile
November 11, 2018, 11:51:09 PM

Mainnet Tarihi 31 Aralık 2018 Olarak Planlanmaktadır .
BoozeHoundPoker
Member
**

Activity: 406
Merit: 11

View Profile
November 12, 2018, 06:14:50 AM

Daha önce duyduğum ama detayını çok net bilmediğim bir proje. Ben biraz eski kafalıyım galiba, botlarla, yapay zekayla yapılan işlere pek güvenemiyorum. Faturayı internetten yatırmayıp, bankada kuyruk bekleyen amcalar gibi hissediyorum kendimi. Proje için whitepaperı bir incelemek lazım tam olarak neymiş ne değilmiş.
mavibir
Jr. Member
*

Activity: 308
Merit: 2

View Profile WWW
November 12, 2018, 08:01:12 AM

Matrix gelecek vaat eden projelerden biri.Tabi gelişmesi çok hızlı değil ama emin adımlarla ilerlemesini sürdürüyor.Özellikle büyük Çin şirketleri projenin destekcileri.Bakalım zaman ne gösterecek.

████████████         AVXChange         ████████████
hasyurt
Full Member

Activity: 602
Merit: 118

View Profile
November 12, 2018, 09:54:58 AM

Adı çok dikkat çekici görünce hep aklıma Neo geliyor tabi filmde ki Neo . Aslında bu tokenin tabanı Neo olsaymis daha anlamlı olurmuş
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: