Bitcoin Forum
May 27, 2024, 07:01:47 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Balina pumplari  (Read 855 times)
shadow.bishop (OP)
Jr. Member
*

Activity: 105
Merit: 5

View Profile
November 01, 2018, 05:35:27 AM

Bildiğiniz üzere para babalarının kripto jargonundaki adi balina olarak bilinir. Bu balinalar da manipülasyona çok müsait olan kripto dünyasında zaman zaman başrol oyuncuları olarak kendilerini gösteriyorlar. Nerede diyebilirsiniz, bu sorunun cevabi hemen hemen her borsa diyebiliriz. Bazen olmadik coinin fiyatını uçuran balina  bazen de al sat yaparak volume artışına gidiyor, tabiki her iki durumda da parasina para katıyor. Peki biz bu durumlardan nasıl faydalanabiliriz? Bu konuda geçmişte gördüğüm, yaşadığım iki örneği anlatmak istiyorum:

1- Credits. Herkesin en azından bir kez duyduğu bir coindir. Icodan girdiğim bu coin belli bir süre 1.5x lerde seyrettikten sonra artisa geçmiştir. Ico öncesi olsun, ico zamanı olsun, ceolarin tutarsız hareketleri olsun scam kokan bir proje idi. Bende bu yüzden 1.8x ten satmıştım. Lakin farkedemedigim olay bir balinanın dümene geçtiği ve usul usul fiyati arttırdığı oldu. 7x e çıkardı fiyatı ve kendi kazandığı gibi pump gemisine binenlerin de yüzünü de güldürdü.

2- Pkg. Idexte bir dönem popüler olan düşük satli coinlerin pumplanmasindan nasibi alan bir coindir. En buyuk ve belkide tek bilinen özelliği insanlar arasinda fiyatinin 0,00000001/eth olması yani 1 satli bir coin olmasi idi. Ben 5 iken bindigim pump gemisinden 8 de indim, lakin bu seferki artık balina sürüsüymüş meğer ve gözlerini fena karartmislar. 3 hafta gibi bir zamanda 240 sata pumplanan bu coin birilerinin zenginliğine aşırı derecede zenginlik katarken, sabreden yancilarin da yüzünü bir hayli güldürdü.

Sonuç olarak borsada vakit geçiren arkadaşlar bu balina pumplari da aklınızın bir köşesinde olsun. Eğer ki sağlam kaptanlığı olan bir balinanın pump gemisine binebilirseniz yüzünüzde güller açabilir.
yusufmirza
Member
**

Activity: 742
Merit: 19

View Profile
November 01, 2018, 05:46:21 AM

Aynı şekilde tersini de düşünebilirsin.Balina terketmeye başladığında çıkmazsanız her dakika zararınız iyice büyür.Bir coinin destek noktasını bilmiyorsanız çok fazla zarar edebilirsiniz.Destek noktasına kadar o coin düşebilir pump bittiğinde.Stop ile ilerlemek böyle durumlarda zararı önler.
phoneiX
Jr. Member
*

Activity: 392
Merit: 4

View Profile WWW
November 01, 2018, 06:00:35 AM

Anlık pumplar çoğu zaman bana göre kazanç sağlamaz.Hele balinalar bu işe el atıyorsa kesinlikle uzak durulmalı.Çünkü ne zaman dump yapacakları belli olmuyor.

HARA │ Empowering billions through data one byte at a time
mavibir
Jr. Member
*

Activity: 308
Merit: 2

View Profile WWW
November 01, 2018, 06:33:00 AM

Pumpa girilse bile stop ile ilerlemek terse dönerse zararı bir şekilde önler.Dipten girup pumpa denk gelinirse güzel kazançlar sağlanır.iyi bir takip ve araştırma şart bu coinlerde kazanmak için.

████████████         AVXChange         ████████████
Crytocoin
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 281

View Profile
November 01, 2018, 06:42:03 AM

Pumpa girilse bile stop ile ilerlemek terse dönerse zararı bir şekilde önler.Dipten girup pumpa denk gelinirse güzel kazançlar sağlanır.iyi bir takip ve araştırma şart bu coinlerde kazanmak için.

Tersine döndüğü zaman %10 zararda olsak bile çıkış yapmamız lazım. Yoksa çok çok uzun süre hold cı yaparlar adamı.
sectorim
Member
**

Activity: 574
Merit: 14

View Profile WWW
November 01, 2018, 07:13:40 AM

balina tokene pump yaparken onları alabilecek diğer yatırımcılar olduğu sürece para kazanabilir. satıcı kademesindeki emirleri görüp de fırsat bu diyerek satın alanlar ve alıcı kademesindeki biraz dolgun emirler sayesinde satıp çıkabilir. ama o tokeni yine fena indirecekler.

DarkXen
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 261

View Profile
November 01, 2018, 07:51:34 AM

Balina zaten toplayacağı kadar topladığı için pump yapıyor sonra da girenlere de elindekileri güzel bir fiyattan yavaş yavaş veriyor. Yavaş yavaş dediğima bakmayın 5 dakka bile sürmeyen pumplar var. ARtık yakalacağım diye girerseniz elinizde kalma olasılığı bayağı yüksek. Eliniz de varsa bunu değerlendirebilirsiniz. Diğer türlü çok riskli.
pruzmani
Jr. Member
*

Activity: 195
Merit: 1

View Profile
November 01, 2018, 07:54:34 AM

Arkadaşlar pumplar balinalar da olmasa piyasa ve coinler nasıl hareket edecek bu piyasa ortamında?
blogmanya
Member
**

Activity: 364
Merit: 10

GR

View Profile WWW
November 01, 2018, 07:59:20 AM

Ozellikle binancede bu olay oluyor.  Gecen gun neredeyse 20saniyede phx coin %50 oraninda dustu.  Ayni sekilde yukselmisti.  Stop-lost calismadi.  Boyle birşey nadiren oluyor ama pump olayi gercekten tehlikeli birşey.

BITMART CRYPTOCURRENCY EXCHANGE
tebessum
Member
**

Activity: 314

View Profile
November 01, 2018, 08:11:18 AM

şu dönemde balina olmaza piyasa sıfırlanır balinalar ayakta tututoyr bu fiyatları yoksa dibin dibini görürüz
mediation
Member
**

Activity: 364

View Profile
November 01, 2018, 08:13:07 AM

Açıkcası credits oldukça kaliteli ve mantıklı fonksiyonlar taşıyan bir coin ve şuan ki piyasada dahi transaction konusunda çoğu coinin önünde olan bir coin ben gelecekte daha büyük işler başaracağını düşünüyorum.

SanalPara
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 259

Monetizing Mobile Engagement Data

View Profile WWW
November 01, 2018, 08:59:03 AM

Herkes balina hakkında birşeyler yazmış ama kimse bu balinanın ne zaman alım yapacağını yazmamış. Piyasada birsürü coin var. Hangi coine ne zaman balina pumpı gelir bunu nereden bileceğiz ki? Eğer böyle birşey olsaydı zaten çoktan hepimiz köşeyi dönmüştük. Sonuç olarak Credits ve Pkg'yi almıyorum kardeşim.

Dyatrev
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 257

View Profile
November 01, 2018, 09:56:34 AM

Sağlam bir pump gemisine binmesekte olur, o geminin bir anda batma durumu daha çok oluyor. Pumpa hangi aşamada girdiğin çok önemli, elinizde bulunan bir coine pump olduysa değerlendirin, bir coin pump olacak diye almanızı tavsiye etmem.
megadeth1992
Member
**

Activity: 350

W12 – Blockchain protocol

View Profile
November 01, 2018, 09:59:46 AM

Denk getirebilirsen böyle pump olaylarını güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Binance de bende çok şahit oldum balinanın biri 2 saatte 4 tane ayrı coini sürekli pumplayip durdu. Tabi bir anda yükselince millet hemen oraya doğru yöneldi. Biraz yükselince balina tepesine bir koydu yerle bir. Çok dikkatli olmalısınız böyle durumlarda bir anda elinizdekini katlayabilirsinizde yarıya da indirebilirsiniz.

W12.io  ▬▬▬▬▬▬  Blockchain protocol                         
            Built F O R :    ❤ Charity Market    ⚫ ICO    ֆ CROWDFUNDING

◥ TELEGRAMWHITEPAPERTWITTERFACEBOOK ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ❱❱❱ R E G I S T E R  for the  TO K E N  S A L E ❰❰❰
Jhonkar
Member
**

Activity: 522
Merit: 13

View Profile
November 01, 2018, 10:06:22 AM

sizinki gibi şansına aynı gemide olup da kar edilebilirse edilir yoksa öyle bir dalgayı yakalamak neredeyse imkansız. ki yukarıda bir çok kişinin söylediği gibi birde bunun inişi var. ya dumpa yakalandık o zaman ne olacak? o yüzden buradan bize ekmek çıkmaz başka yerlerde belki daha az ama daha güvenli yollardan devam etmeliyiz.
Allonee
Member
**

Activity: 392
Merit: 11

View Profile
November 01, 2018, 10:50:14 AM

Hocam güzel örnekler vermişsiniz neyse ki hepsinden karla çıkmışsınız ama bunun bir de tersi var. Ya 240'tan alsaydınız? İşin bu tarafından da bahsetmenizi öneririm.
shadow.bishop (OP)
Jr. Member
*

Activity: 105
Merit: 5

View Profile
November 01, 2018, 02:23:35 PM

Hocam güzel örnekler vermişsiniz neyse ki hepsinden karla çıkmışsınız ama bunun bir de tersi var. Ya 240'tan alsaydınız? İşin bu tarafından da bahsetmenizi öneririm.
Tabiki zararla çıktılarım da oldu; mesela zrx pumpinda idexte görüp fomo olup almıştım ama aldığım yer tepe noktasıymış, o noktadan itibaren salmaya başladı balina, tam net giriş çıkış satlarimi hatırlamıyorum ama 1 eth civarı zarar etmiştim. Hoş o gün bozmayıp gene de beklesem benim aldığım fiyatin üzerine gelmişti, herneyse konumuz o değil. O günden sonra anlık pumplara girmeyeceğime dair kendime söz verdim, usul usul toplayan bir balina sezersem onun pumpina girebilirim ama tabiki denk getirmem lazım.
jhontwis
Full Member

Activity: 756
Merit: 104

View Profile
November 01, 2018, 02:28:36 PM

Balina pump ı ya çok sıkı takip yada denk geliş olur tabi zirveden alıp elinizdede kalabilir. Yatırım yapılacak coinin evveliyatını çok iyi bilmek lazım bir grafiğe açıp bakmak lazım nereden nereye gelmiş.
kaldirimtasi
Member
**

Activity: 220

View Profile
November 01, 2018, 02:42:19 PM

wavesin borsasında zaten balina geldiğinde öyle bir kendini belli ediyor ki sorma adam ne zaman satışa dönse osatacağı miktar satıldıktan sonra hemen düşüş yaşanıyor kaç keredir denedim ya

WeAreSoSory
Member
**

Activity: 238
Merit: 14

View Profile
November 01, 2018, 02:46:16 PM

Balina pump hareketini takip ettiğini ve kazandığını söyleyen herkesin yalan söylediğini düşünüyorum. Çünkü bu hareketi sadece eşi dostu bilebilir eğer söylüyorsa. Onun dışında kimsenin bilme şansı yok. Anlık dğeişim gösterebilen bir hareketi balina olduğuna nasıl karar verebilinir.
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  

Jump to: