Bitcoin Forum
May 08, 2024, 07:46:59 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: IOTA (MIOTA) Ledger Donanım Cüzdanlarına Ekleniyor  (Read 171 times)
bychemist32 (OP)
Member
**

Activity: 588
Merit: 22

View Profile WWW
November 02, 2018, 07:56:59 PM

IOTA token'ları Ledger Nano S ile uyumlu çalışabilecek.

Almanya merkezli IOTA vakfı IOTA token’larını Ledger’ın donanım cüzdanıyla uyumlu hale getirileceğini duyurdu.
IOTA vakfı IOTA ekosistemi kurulmasını ve yaygınlaşmasını destekleyen, kar amacı gütmeyen bir organizasyon. Aynı zamanda vakıf IOTA’nın yaygınlaşması adına çalışmalar yapıyor. 2017 Kasım itibariyle vakıf 225 milyon dolar değerinde IOTA token’ı sahip olduğunu açıkladı. Ekosistem fonunda 22 milyon dolar ve 20 milyon dolar da kitlesel satıştan elde ettiği fonu bulunuyor.

Daha önce IOTA Trinity ve Romeo adlı cüzdanlarla uyum sağlamıştı. Ledger Nano S donanım cüzdanları kullanıcıların özel anahtarlarını saklamaları için hizmet sunacak. Ledger sayesinde kullanıcılar anahtarlarını bilgisayar ve akıllı telefonlardan izole edebilecek. Uyum sayesinde işlemler Ledger cüzdanıyla yapılabilecek. Ledger’ın kredi kartlarında ve pasaportlarda bulunan çip sistemlerine benzer çip sistemi bulunuyor.

Diğer yandan dev Japon holdinglerinden Fujitsu IOTA tabanlı proof of concept (PoC) protokolü kurduğunu duyurmuştu. Farklı sektörlerde kullanılacak protokol henüz denetim aşamasında. Şirket IOTA sistemini sansürlenemez veri deposu olarak kullanmayı hedefliyor ve özellikle endüstriyel ürünlerin tedarik zincirlerinin oluşturulmasında IOTA’dan yararlanacak.

Haziran ayında Volkswagen PoC ve IOTA’nın kendine has Blockchain’i Tangle’ı kullanarak kendi kendini idare edebilen otomobilleri geliştirmeye başlamıştı. PoC ile Volkswagen’ın Tangle yapısını kullanarak yazılım güncellemelerini “havadan” gerçekleştirebilen ve birbirine bağlı, uyumlu çalışabilen araba sistemi kuracak.

IOTA’nın Tangle’ı özellikle nesnelerin interneti ile uyumlu çalışabilmesi için tasarlandı. Açık kodlu geliştirilen Blockchain makineler arası iletişimin sağlanması için kullanılıyor. Veri aktarımı, gerçek zamanlı küçük ödemeler gibi alanlarda gelişimi devam ediyor.

Kaynak: Cointelegraph

▔▔▔▔▔
The Bitcoin network protocol was designed to be extremely flexible. It can be used to create timed transactions, escrow transactions, multi-signature transactions, etc. The current features of the client only hint at what will be possible in the future.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715197619
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715197619
Reply with quote  #2

1715197619
Report to moderator
1715197619
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715197619
Reply with quote  #2

1715197619
Report to moderator
akgandalf
Member
**

Activity: 812
Merit: 14

FRX: Ferocious Alpha

View Profile
November 02, 2018, 09:58:50 PM

Bu akşam İlhan gülenç Bey ile bir ortamda karşılaştık. Eski adı ile posw yeni adı xsn yi sordum 20 Kasım gibi o da ledgere girecekmis

jeton
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 2

View Profile WWW
November 03, 2018, 09:23:35 AM

Artık eklesin lütfen 1 yıldır eklendi ekleniyor diye bekliyoruz. Bu sıralar Ledger ekleme işinide hızlandırdı gerçi. Coinmarketcap ilk 10 içerisindekilerin ledgerda muhakkak olmasını düşünüyorum.
WaDa
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 251

View Profile
November 03, 2018, 10:35:01 AM

Bir ledger kullanıcısı olarak bu habere sevindim hem ledger için hem de iota yatırımcıları için güzel bir haber aslında ledger de tüm coinlerin olması gerekirdi herkesin ledger almasını tavsiye ediyorum zaten piyasanın %70 i token ve bunların hepsi ledgerde saklanabilir
FatihDesigner
Jr. Member
*

Activity: 56
Merit: 5

View Profile
November 03, 2018, 10:43:43 AM

Parasını daha iyi şekilde korumak isteyen her kese Ledgeri tavsiye ediyorum.Kullanması kolay ve daha güçlü bir korumaya sahib.IOTA'nın eklenmesini çoğu kişi uzun müddetdir bekliyor.Hadi hayırlısı

<I'm Designer from Turkey>
mymerlia
Member
**

Activity: 633
Merit: 15

View Profile
November 03, 2018, 11:20:40 AM

Ledgere eklenmesi uzun vade tutanlar için vazgeçilmez bir ayrıntı. Ledgere eklendiğinde bir miktar alıp boğa piyasasına kadar unutabilirim.

❰ ❰❰ ❰❰❰ ❰❰❰❰❰ ♦ SIMDAQ ♦ ❱❱❱❱ ❱❱❱ ❱❱ ❱
Learn how to trade profitable!
 Instagram ▼▲       Medium ▼▲      Telegram ▼▲    Facebook  ▼▲      Twitter ▼▲
Suskunadam
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
November 03, 2018, 11:42:15 AM

Bu akşam İlhan gülenç Bey ile bir ortamda karşılaştık. Eski adı ile posw yeni adı xsn yi sordum 20 Kasım gibi o da ledgere girecekmis

Zaten posw ledger de var dı ancak swap yapıp xsn olduktan sonra posw yi kaldırıp xsn yi eklemeleri gerek öyle olacak diye biliyorum ilhan bey çok iyi bir insan nerde karşılaştınız Smiley
trc22@gmail.com
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
November 03, 2018, 11:47:58 AM

bitcoin volatility düşüyor ve her geçen gün insanların umutları tükeniyor, sabah bir haber okudum 2018 için 60k hedefi olan bir borsa ceosu önümüzdeki günlerde 2,5-3k aralığına düşürmüş hedefini. Ledgere coin eklenmesi şu şartlarda fiyatlara olumlu etki etmez
ugurum15
Member
**

Activity: 532
Merit: 22

View Profile
November 03, 2018, 02:35:15 PM

Bu iyi haber benimde elimde bir miktar var ledgere atıp bekletmeyi planlıyorfum bunu duyduğuma sevindim. İnşallah en geç 20 Kasım'da dediğiniz gerçekleşir
akgandalf
Member
**

Activity: 812
Merit: 14

FRX: Ferocious Alpha

View Profile
November 03, 2018, 02:47:33 PM

Zaten posw ledger de var dı ancak swap yapıp xsn olduktan sonra posw yi kaldırıp xsn yi eklemeleri gerek öyle olacak diye biliyorum ilhan bey çok iyi bir insan nerde karşılaştınız Smiley

Bursa da. Cuma akşamları crypto toplantımız oluyor bende iki haftadır katılıyordum. Dün geldi. Sağolsun bitcoin bardağı getirmiş hediye. O zaman kendisine sormuştum. Dediğiniz gibi çok temiz hoş bir arkadaş

Pages: [1]
  Print  

Jump to: