Bitcoin Forum
June 17, 2024, 09:53:59 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Havadan para kazanma AirDrop bilmeyenler için  (Read 721 times)
daggez (OP)
Newbie
*

Activity: 84
Merit: 0

View Profile
November 03, 2018, 11:38:09 AM

Airdrop kelime manasıyla havadan yardım demek. Kripto dünyasında ise havadan coin / token olarak düşünebiliriz. Yani ücret ödemeden airdrop sayesinde coin sahibi olabilirsiniz.
2 Şekilde havadan (airdrop) coin kazanabilirsiniz. Biri elinizde tuttuğunuz X coin kadar Y coin kazanma şekli. İkincisi ise piyasaya yeni giren coinlerin tanıtım maksadıyla dağıttıkları.
İlk metodla ilgili örnek vermek gerekirse elinizde NEO varsa bonus olarak yani havadan GAS sahibi oluyorsunuz. Binance veya Kucoin borsaları elinizde tuttuğunuz NEO miktarına göre hesabınıza GAS tanımlıyor. (Binance’ta aylık, Kucoin’de günlük tanımlanıyor.) Başka bir örnek vermek gerekirse Binance daha önce BNB sahiplerine BCPT vermişti.
İkinci metodda ise henüz borsalara girmemiş, yolun başında olan coinler belli tanıtım faaliyetleri karşılığında size ücretsiz coin veriyor. Sizden sosyal medya sitelerinde paylaşım yapmanızı, bir yerleri takip etmenizi, video izlemenizi, bir şeyler yazmanızı vs. istiyorlar ve eğer yaparsanız karşılığında o coinden veriyorlar. Tabii ki verilen coinlerin o an bir değeri olmuyor. Zaman içerisinde değerlenmesini beklemeniz gerekiyor. Bu şekilde ciddi bir kazanç elde edebileceğiniz gibi sadece vaktinizi kaybettiğinizle de kalabilirsiniz
bitcoinmuseum
Sr. Member

Activity: 924
Merit: 251

View Profile
November 03, 2018, 02:21:26 PM

Dostum airdrop treni kaçalı çok oldu maalesef. Airdroplardan gelenler çöplükten başka birşey değil ve artık zaman kaybından öteye geçemiyor. Kaldı ki artık airdroplar bile KYC istemeye başladılar.
daggez (OP)
Newbie
*

View Profile
November 07, 2018, 07:15:08 PM

Dostum airdrop treni kaçalı çok oldu maalesef. Airdroplardan gelenler çöplükten başka birşey değil ve artık zaman kaybından öteye geçemiyor. Kaldı ki artık airdroplar bile KYC istemeye başladılar.
0.2 eth kazandım 250 tanede 😂 olsun o da yeter
neyney
Jr. Member
*

Activity: 224
Merit: 1

View Profile WWW
November 07, 2018, 07:36:36 PM

Airdrop işi biteli çok oldu çoğu borsaya giremiyor girenlerde 1 dolar anca ediyor. Bountyden kazanılabilir 3 5 oda havadan para olmuyor. Emek harcamak gerekiyor.

BLOCKMASON LINK
Create Web APIs From Any Smart Contract
daggez (OP)
Newbie
*

View Profile
November 07, 2018, 07:54:02 PM

Airdrop işi biteli çok oldu çoğu borsaya giremiyor girenlerde 1 dolar anca ediyor. Bountyden kazanılabilir 3 5 oda havadan para olmuyor. Emek harcamak gerekiyor.
Bounty ile mobilden işlem yapılabilir mi
pastaci
Copper Member
Jr. Member
*

Activity: 224
Merit: 1

View Profile WWW
November 07, 2018, 08:34:22 PM

Airdrop işi malesef bitti sayılır. Geçen bir yerde okumuştum sadece telegrama katılarak 1.200 TL para kazanan arkadaşlar olmuş. Şuan ise malesef airdroplarda verilen tokenler 10 dolar bile etmiyor.

khasank
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 281

View Profile
November 07, 2018, 08:40:02 PM

Airdrop işi malesef bitti sayılır. Geçen bir yerde okumuştum sadece telegrama katılarak 1.200 TL para kazanan arkadaşlar olmuş. Şuan ise malesef airdroplarda verilen tokenler 10 dolar bile etmiyor.

Gönderseler 10$ az çok para diyeceğiz ama onu da göndermiyor çoğu. Bir süredir hiş form doldurmuyorum. Boş vakit kaybı oluyor.
distorsiyon
Member
**

Activity: 448
Merit: 15

View Profile
November 07, 2018, 10:39:23 PM

Zamanında benim de kaçırdıklarım yanında birçok kazanç sağlayan projeler vardı, artık airdrop kazandırmıyor.

Bounty'ler dahi pek kazandırmıyor, imza ve reddit getirileri bi nebze iyi. Bounty panelleri de pek karlı değil

Devir hodl devri
hagiyatmaz
Member
**

Activity: 168
Merit: 10

View Profile
November 07, 2018, 11:05:22 PM

Gecen sene dahi airdrop kovalamak yerine projelerin telegram ve sosyal medya icin düzenledikleri ödüllere katılıp buna dikkat harcamayı tercih ediyordum. Gecen sene airdroplar çok daha sağlam oluyordu üstelik
akgandalf
Member
**

Activity: 812
Merit: 14

FRX: Ferocious Alpha

View Profile
November 08, 2018, 05:28:13 AM

Dostum airdrop olayları eskiye göre şuan için boş işler. Bounty bile eskisi gibi değil.

blogmanya
Member
**

Activity: 364

GR

View Profile WWW
November 08, 2018, 06:18:38 AM

Cogu airdrop cuzdanda duruyor fiyati inanin bana 0.01usd.  Yahu ya adam gibi gonderin yada hic gondermeyin.  Bu nedir ya transfer etmeye kalksan komisyonu kendisinin kac katı.  Satmaya kalksan satilmaz.  Cuzdan tam bur copluge dondu bunlarin yuzunden.

BITMART CRYPTOCURRENCY EXCHANGE
marpaci
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 280

View Profile
November 08, 2018, 08:33:06 AM

Airdroplar bountylerin yanında sadece harçlık gibi kalıyor.
Ama bu sene bountyler bile pek kazandırmadı. Piyasa hareketliğinde sene içinde çalışanlar,  tokenlerini yok pahasına satmayanlar kazanacaktır.
Airdrop biraz da şans işi. Ancak, katılım kolay olduğu için rağbet görüyor.
Benim bir airdrop bounty konulu telegram grubum var, isteyen olursa beklerim.
Ayrıca, gönderim değeri (ico üzerinden elbette) 11$ ve üstü olan, grup içinde beğendiğimiz  ardroplardan oluşan bir listemiz var, onu da inceleyebilirsiniz...

Telegram Grup : https://t.me/airbico
Liste : https://docs.google.com/spreadsheets/d/1J9VcwTF8HZS4mjBk3yRSIroAZbrxyCpkpatCVeBa4W0/edit#gid=1089558816
DarkXen
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 261

View Profile
November 08, 2018, 08:40:43 AM

Herkesin de ifade ettiği gibi airdroplar artık kazandırmıyor. 3-5$ anca bırakıyor oda en iyileri (genel olarak konuşuyorum) . Diyeceksiniz ki olsun 10 taneye girerim 50$ da yeter ban işte o öyle değil 10 tanesinde 1-2 tanesi zaten gönderiyor oda para etmiyor. Etse de belli bir tutarın altındakileri zaten satamıyorsun.
phoneiX
Jr. Member
*

Activity: 392
Merit: 4

View Profile WWW
November 08, 2018, 09:29:58 AM

Airdropların maalesef artık süresi geçti.Airdroplardan kazanç en son geçen yıldı.Gelecekte ne olur bilinmez ama şuanda airdroplar para etmiyor.

HARA │ Empowering billions through data one byte at a time
matador1903
Member
**

Activity: 182

View Profile
November 08, 2018, 10:13:18 AM

Airdropların sayısı çok fazla her gün farklı birçok airdrop ortaya çıkıyor birçok kişiye göre bu uğraşlar boşuna vakit kaybı sadece kimilerine göre ciddi kazançlar getirebiliyor
avalonn
Full Member

Activity: 728
Merit: 151

View Profile
November 08, 2018, 10:49:30 AM

bu başlığı açmak için geç kaldın newbiecik...dönerciler yüzünden tamamen boka sarmış durumda içler acısı hali hepsinin...vur kaç amacı ile dağıtılıyordu zaten. piyasa bok olduğu için hacimde oluşmuyor artık. borsaya da giremiyorlar

ancak doğru düzgün şeyleri boklamamanız açısından güzel bir oyalamaca tabi Grin
rbauer85
Sr. Member

Activity: 462
Merit: 250

CAT.EX Exchange

View Profile
November 08, 2018, 11:58:54 AM

Tavuk dürüm ayran versin yeter airdrop başvuruları bana. 2017 de değiliz ne yapalım elde yapacak imkan yok boş zaman çok saldırıyorum airdroplara. Bir tanesi patlasa pump yapsa emeğe değecek.

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
██████ ███ ▀▀▀ ███ ███████
██████▀▄███████████▄▀███████
███████ █████████████ ████████
███████ █████████████ ████████
████████▄▀█████████▀▄█████████
██████████▄ █████ ▄█▀▄▄▄▀█████
██████████ ████▌▐█ █▀▄█ ████
████████▌▐█████ █▌▐█▄▄████
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
▌   ANNOUNCE THREAD   ▌▐   BOUNTY   ▐
TWITTER  |  FACEBOOK  |  TELEGRAM  |  DISCORD
(((((((   MOBILE APP [ ANDROID / IOS ]   )))))))
)
jeton
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 2

View Profile WWW
November 08, 2018, 12:18:41 PM

Herşeyi tükettiğimiz gibi karınca sürüsü gibi airdrop döneminide sarıp tükettik. Sıra bountyleri tüketmekte diye düşünüyorum. Twitter Medium banları bountylerin sosyal medya ayağınıda bitirecek gibi görünüyor.
mahoni2100
Member
**

Activity: 504
Merit: 12

View Profile
November 08, 2018, 12:21:04 PM

Aslında sizden istedikleri az birşeyler var çok ta havadan istemiyorlar mutlaka çetleşme kanalına girmeniz gerektirecek kuralları mevcut.

Allonee
Member
**

Activity: 392
Merit: 11

View Profile
November 08, 2018, 12:52:56 PM

Airdrop treni kaçtı demek doğru değil boğa gelse o 1-2 dolarlık tokenler 100-200 dolar olur bir anda. Katılın dursun cüzdanlarınızda.
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  

Jump to: