Bitcoin Forum
May 21, 2024, 05:37:43 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 »  All
  Print  
Author Topic: İmamlara verilen para ekonomiyi çökertiyor mu ?  (Read 1362 times)
Neo.op (OP)
Sr. Member

Activity: 1092
Merit: 254

View Profile WWW
December 20, 2018, 04:32:37 PM

Abi sürekli söylendi işte sırayla kıldırsalar namazı cemaat olarak tamam.O imam arkadaşlarda başka işlerle uğraşsınlar.Herkesin bu denli imam olup 5 vakit namaz kıldırıp bu kadar maaş alması çok garip ya.

LYR▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄█████▓▓▓▓▓▓▓▓█████▄
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓████▓▓▓▓▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▄▄████▓▓▓▓████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓███▄▓▓███████
▓▓▓▓▓▓▓▓▓██████▄▓▓█████
▓▓▓▓▓▓▓▓█████████▄███
▓▓▓▓▓▓▓██████▀███▄
▓▓▓▓▓▓██████▓▓▓█████
▓▓▓▓▓██████▓▓▓▓█████
▓▓▓▓██████▄▄▄▄▄██████
▓▓▓██████████████████
▓▓███████████████████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
 ██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
██████▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓▓█████
LYRA  Loyalty Rewards on Blockchain
══════════════════════[ Main Features ]══════════════════════
Customizable tokens ███NFT███ DeFi███ DEX███ Revenue share
hero1111
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 520

View Profile
December 20, 2018, 07:53:13 PM

İmanlara verilen para bu kadar bol keseden verilmese ve bu verilmeyen paralar ülkemizin eğitim sistemi için harcansa gelecekte ülkemizin kalkındığını görürüz ama bunu düşünen var mı o zihniyet var mı ? şimdi ücretli öğretmenleri devlet çalıştırıyor ve devlet kendi taşaronluk yapıyor aynı işi yapan kadrolu ve sözleşmeli olan iki grup var ve biri diğerinin yarısı kadar para alamıyor ve devlet ülkenin ihtiyacı olan öğretmen sayısının atamasını yapmayıp imamlara kadro açıyor hal böyle olurken bu ülkenin gelişmesini nasıl bekleriz !
natureltiqqy
Full Member

Activity: 420
Merit: 100

View Profile WWW
December 22, 2018, 02:30:20 PM

Hristiyanlar ve yahudiler yaptıkları ibadethanelerle övünürken biz müslümanların yapmasında ne gibi bir kötülük var? Siz hiç hirstiyanların veya yahudilerin yaptığı kilise veya sinagogları eleştirildiğini gördünüz mü? Camilere ve imamlara gelinceye kadar bir sürü boşa giden harcamalar var. Asıl onların durdurulması gerekiyor.
Zamanındabu ülkede, bu ülkenin Cumhurbaşkanı THY uçağını sadece balık almak için İzmir'e gönderdi. Bakanların, belediye başkanlarının, valilerin, bürokratların, paşaların  yaptığı israfları saymıyorum bile.
Bu ülkede dincisi, solcusu, sağcısı, alevisi, ateisti vs,  düşüncelerinde ve yaşayışında (dikkat edin ''söyleminde'' demiyorum çünkü dilde herkes milli, vatansever, vatanperver) milli olmadığı sürece daha çok boşa para harcarız biz.
Şu ekonomik krizde hangi parti veya hangi parti milletvekili ben zam istemiyorum dedi?? Hangisi harcırahlarından vazgeçti? Hangisi kendine sağlanan özel imkanlardan vazgeçti?? vs...
Oy kullanma işi artık midemi bulandırıyor. Bizi soyacakları, bizim paramızı boşa harcayacakları kendi ellerimizle seçiyoruz.
arkadaşa katılıyorum. konuyu açan ve yorum yapan arkadaşların çoğu da düşüncelerinde haklı evet ancak bizim ülkemizde en çok sömürü siyasetçiler tarafından yapıldığını aşikardır, geri kalan her şey bunların yanında devede kulak değil devenin kıllarından bir tane kıl kadar ederi yoktur.adamlar rahat yaşasın, çolukları çocukları üst düzey geçinsin diye bizler acınacak hallere düşüyoruz, bu nasıl bir sistemdir? ülkenin en üst makamındaki insanla, en yoksul kişisi aynı adalete sahip olmadıkça devlet sistemine inancım kalmadı artık, bu şekilde var olmasının bir anlamı yok.

eskalb
Jr. Member
*

Activity: 462
Merit: 2

View Profile WWW
December 22, 2018, 06:49:32 PM

Milletvekilleri belediye başkanları belediye çalışanlarının maaşları ve belediye giderleri ekonomiyi çökertmiyor hele memur maaşlarına hiç girmiyorum ama imamlara verilen maaş çökertiyor öyle mi? Mümkün değil.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
December 22, 2018, 09:12:10 PM

Bencede eğer yüzyıllardır müslüman isek.İmamlara gerek olmadığını düşünüyorum.Yani imam kavramını neden bir meslek haline getirdiklerini anlamadım açıkçası ? Cemaatin içinde PARASIZ KILDIRACAK birileri yok mu yani ? Bilgileri yetmiyorsa bu nasıl müslümanlık oluyor. ?
xzone
Legendary
*

Activity: 2590
Merit: 1485

View Profile
December 22, 2018, 09:32:44 PM

Aslında olay sadece maaş değil. Birçok imam kira vermeden, şehrin en güzel yerlerinde ve hatta bazıları bahçeli evlerde oturuyor. Malesef yakınen tanıdığım imamlar var ve ahlaksızlıkları gerçekten fazla Sad

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
Rdu
Jr. Member
*

Activity: 224
Merit: 1

View Profile WWW
December 23, 2018, 09:26:45 AM

Aslında imamlara ücret ödenmesi yanlış değil belli bir miktar ödenebilir ama adamlara ödenen ücret bildiğin memur maaşından daha fazla ve imamların çoğu imamlık dışında başka bir meslek de icra ediyor. Bence bu ücret maksimum 1000 TL olmalı, fazlası gereksiz tabiki.

SOVREN  ─────  Trade. Pay. Borrow. Play.
Blockchain Innovation for Securities Markets
          [  https://sovren.app/  ]
sernofus
Jr. Member
*

Activity: 378
Merit: 3

View Profile WWW
January 08, 2019, 03:43:05 AM

imamlar da en fazla asgari ücret almalılar. adam hem ibadetini yapıyor hem de ortalamanın çok üstünde para alıyor. daha mevlüt, cenaze vs işlerine girmiyorum bile.

▀▀▀▀▀█████████   CRYPTON          ▬▬▬▬▬▬▬▬                    
▬▬          Revolutionary Cryptocurrency Exchange
LoveEther
Newbie
*

Activity: 42
Merit: 0

View Profile
January 08, 2019, 09:49:39 AM

Ulkemizdeki Imam ve Hoca sayisi ile Dunyadaki Tum Muslumanlara Imamlik Hocalik yapilir,onlara verilen maas ile 2. Turkiye insa edilir.onlara tahsis edilen luks binalar araclar ile 10larca okul acilir.

Edit : Diyanet Kur"an a uymuyor ki cemaatin uymasini bekleyelim.Dini insanlara ogretmiyorlar Dinimizi insanlara Satiyorlar..Aradaki Farki Anlarsiniz,
mehmetatum26
Jr. Member
*

Activity: 43

View Profile WWW
January 08, 2019, 01:45:55 PM

konu başlığı cami imamlarına verilen maaş fakat yorumlar da cami ileri cami geri ya arkadaşlar inanın yorumları okuyunca şok oldum sizin derdiniz ne camiden kime zarar gelmişki bize zarar gelsin allahım o camılerin sayılarını arttırsın inşallah  camiler allahın evidir tabiki güzel olmalı lüx olmalı ihtişamlı olmalı nedir bu cami düşmanlığı üstelik cami inşaaatları nın neredeyse %100 bağışlarla yapılıyor halktan toplanan zenginlerden toplaanan paralarla yapılıyor 
Gastronomist
Member
**

Activity: 308
Merit: 10

View Profile WWW
January 09, 2019, 12:15:38 PM

Evet çökertiyor.Sonuçta ne yapıyor bu adamlar ne üretiyorlar ? onu sormak lazım.Yaptıkları işi herhangi bir insanda yapabiliyorsa bu adamlara neden bu kadar çok ödeme yapılıyor anlamış değilim açıkçası.

beypazmad
Jr. Member
*

Activity: 406

View Profile WWW
February 06, 2019, 04:08:35 PM

diyanet işleri 9700 civarında yeni kadrolu eleman alıyormuş. hala daha yok öyle bir şey diyen var mıdır acaba bu konu hakkında.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
Stabilitelim
Member
**

Activity: 448
Merit: 14

View Profile
March 08, 2019, 01:12:54 PM

Diyanete verilen ödenek maalesef üretim yapılmasını sağlayacak kuruluşlara verilmediği için asıl amaç eksik kalıyor. Bu da ekonomiyi çökertiyor.
ripplecanavari
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
March 08, 2019, 03:17:32 PM

diyanete verilen para o kadar bomboş ve gereksiz ki boş arkadaşım bommboş bir olay oraya aktarılan para ile öyle güzel kalkındırılır ki bu ülke ama gel de bunu yobazlara anlat anlamazlar...
ripplecanavari
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
March 08, 2019, 03:19:34 PM

Milletvekilleri belediye başkanları belediye çalışanlarının maaşları ve belediye giderleri ekonomiyi çökertmiyor hele memur maaşlarına hiç girmiyorum ama imamlara verilen maaş çökertiyor öyle mi? Mümkün değil.

sayın ahmak imam ne yapıyor bana söyler misin ? bütün gün yatıp memurdan daha fazla maaş alıyor bir sokakta iki tane cami var gereksiz ve çöpe atılan para.
hasyurt
Full Member

Activity: 602
Merit: 118

View Profile
March 09, 2019, 08:04:35 PM

Ülkede en yüzbini bulan cami imamı olduğu söyleniyor ne kadar doğru bilmiyorum.Bu arkadaşlar ne yapıyor ? günlük 5 vakitte namaz kıldırıyor.Peki namaz kıldırmak için bu arkadaşlara gerek var mı ?
Tamam islam  dinine  yeni geçen bir millet olsak ilk bir kaç dönem bu imamlar işe yarar öğretmek vs açısından ama şuan cemaatten her gün 1 i kıldırsa veya her vakit kötü mü olur ? Vaazlarda,hutbelerde zaten tek bir yerden yapılıyor artık.Neden bu kadar para bu insanlara havadan dağıtılıyor anlamış değilim.Ekonomiyi rayına sokarız valla.

Çok cami gördum içinde cemaat yok. Çok yer gördüm namaz kılacak cami yok. Zaten şuan için cami imamlarının çoğu hükümet reklamı yapıyor mecburen.
hasyurt
Full Member

View Profile
March 09, 2019, 08:06:17 PM

diyanete verilen para o kadar bomboş ve gereksiz ki boş arkadaşım bommboş bir olay oraya aktarılan para ile öyle güzel kalkındırılır ki bu ülke ama gel de bunu yobazlara anlat anlamazlar...

Her iki hafta da bir camide toplanan paralar çabası. Zaten diyanet hükümet güdümünde gidiyor. Hutbede okunacak olanları diyanet yolluyor imamlar okuyor.
sernofus
Jr. Member
*

Activity: 378
Merit: 3

View Profile WWW
March 10, 2019, 12:40:59 PM

ekonomiyi çökertmemeye  çökertmiyor da yine de çok fazla haddinden fazla bir gider kalemi oluşturuyor. diyanet bütçesine girmiyorum bile zaten.

▀▀▀▀▀█████████   CRYPTON          ▬▬▬▬▬▬▬▬                    
▬▬          Revolutionary Cryptocurrency Exchange
hasyurt
Full Member

View Profile
March 10, 2019, 01:51:43 PM

ekonomiyi çökertmemeye  çökertmiyor da yine de çok fazla haddinden fazla bir gider kalemi oluşturuyor. diyanet bütçesine girmiyorum bile zaten.

Girmeye gerek yok. Sanki çok önemli gibi diyanet işleri başkanina özel zırhlı Mercedes araba var. Ne zaman camide para toplasalar hep aklıma gelir.
sofikurban
Member
**

Activity: 448
Merit: 10

View Profile WWW
March 12, 2019, 01:26:35 PM

Ülkede o kadar çok gereksiz adam ve iş kolu varken kalkıp imamların gündeme gelmeside tuhaf ,akşama kadar işi sadece koltukta oturmak olan memur ve yöneticilerden başlansın.

Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 »  All
  Print  

Jump to: