Bitcoin Forum
June 16, 2024, 08:19:26 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Bize bir neden, bir hikaye lazım.  (Read 527 times)
Dogan86 (OP)
Full Member

Activity: 742
Merit: 140

View Profile
November 03, 2018, 04:40:03 PM

Piyasa mutlaka yükselecektir ama 2017 sonunda ki bir dönem yaşamamız biraz zor diye düşünüyorum yakın zamanda. Yani piyasanın bir nedene ihtiyacı var. Bir neden olması lazım ki kitleler paralarını kripto dünyasına getirsin. 2017 yılında ki yükseliş için çok bekleyen ve çok emek verenler oldu;

En güzel örneklerden biri budur muhtemelen.

Ünlü insanlar spekülasyon yapıyordu;

Steve Wozniakher fırsatta Bitcoinin sınırlı ve altından daha değerli olduğunu söylüyordu tabi 20 bin doları görünce emekli oldu Smiley

John Mcafee Bitcoinin artışı adına penis yeme iddiasını ortaya 2017 kasımda attı mesela. (Boğa ortada yoktu)

2017 de ki yükseliş için istisnasız 2015 ten beri çalışılmış.

Tüm bu denkleme göre 2017 için en iyi ihtimal ile 1 yıla daha ihtiyaç var.

Şuan ortada hiç bir neden olmaksızın kripto piyasının büyük oranda artmasını beklemek doğru değil bana kalırsa.

Bitcoin / Ethereum / Monero
creafik
Jr. Member
*

Activity: 114
Merit: 1

View Profile
November 03, 2018, 04:42:32 PM

İlginç bir konu gerçek olma ihtimali yüksek şu an ki spekülatörler aşağıya çekiyor genelde.
ZaPpaRa83
Full Member

Activity: 770
Merit: 103

View Profile
November 03, 2018, 05:03:02 PM

bir hikaye lazım demişsiniz ya. aslında hikayeye gerek yok. 2019 yılı halving zamanı. bu zamana geldiğimizde bence yine bitcoin bir maktar düşecek sonra yine büyük bir yükseliş başlayacaktır diye düşünüyorum
Asber
Full Member

Activity: 938
Merit: 115

View Profile
November 03, 2018, 05:07:18 PM

bir hikaye lazım demişsiniz ya. aslında hikayeye gerek yok. 2019 yılı halving zamanı. bu zamana geldiğimizde bence yine bitcoin bir maktar düşecek sonra yine büyük bir yükseliş başlayacaktır diye düşünüyorum

Katılıyorum. Büyük yükseliş için hikaye aslında ödül yarılanması. Eminim ki en geç o zaman da boğa sezonu başlamış olacaktır.
Ecol
Full Member

Activity: 532
Merit: 102

View Profile
November 03, 2018, 05:19:37 PM

Genel olarak spekülasyonlara dayalı bir piyasadayız tabi bunun yanında teknik bir analizde lazım fakat genel itibariyle spekülatif bir piyasadayız. Bende size katılıyorum bu konu hakkında bize ünlülerin veya devletlerin iyi yönde haberleri lazım hızlı bir yükseliş için.

███████           C O M P R O   F I N A N C E           ███████
The DeFi Way of Synthetic Assets & Trading
│     TELEGRAM     │      TWITTER      │       REDDIT       │      MEDIUM      │
yenilmez86
Member
**

Activity: 1260
Merit: 43

View Profile
November 03, 2018, 07:46:38 PM

2017'de BTC'nin ve hatta diğer altcoinlerin boğasına en çok yardım eden etkenlerin başında forklar geldi. Şuan 25 Kasım'da hardfork var ve 1:1 oranında BTC forku coin dağıtılacak diye resmi bir haber yayımlansa max 15 gün içerisinde BTC 10K sınırına dayanır. Ama dikkat ederseniz BTC çakıldığından itibaren bir tek hardfork haberi veya söylentisi bile yok. Neden? BTC fiyatı bilinçli olarak "stabil" tutulmaya çalışılıyor çünkü.
Sacred
Full Member

Activity: 910
Merit: 105

View Profile
November 03, 2018, 08:00:10 PM

2017'de BTC'nin ve hatta diğer altcoinlerin boğasına en çok yardım eden etkenlerin başında forklar geldi. Şuan 25 Kasım'da hardfork var ve 1:1 oranında BTC forku coin dağıtılacak diye resmi bir haber yayımlansa max 15 gün içerisinde BTC 10K sınırına dayanır. Ama dikkat ederseniz BTC çakıldığından itibaren bir tek hardfork haberi veya söylentisi bile yok. Neden? BTC fiyatı bilinçli olarak "stabil" tutulmaya çalışılıyor çünkü.

Doğru teoriler hocam. Hep düşünüyorum sanki büyük hatta çok büyük bir grup tamamen kendi aralarında kontrol ediyor gibi geliyor. İstedikleri haberleri salıp istedikleri şekilde yön veriyorlar neticede sonuçlarını kendileri belirledikleri için her halükarda kazanıyorlar.
avalonn
Full Member

Activity: 728
Merit: 151

View Profile
November 04, 2018, 12:40:41 PM

mcaffe btc sıçtıktan sonra o iddiayı ortaya salladı diye hatırlıyorum.

hikaye olayı bir nebze doğru böyle birşey lazım basın desteği lazım özellikle şu futbol manyakları var ya futbol dışında kafası başka fazla çalışmayan o ve benzeri tayfanın ilgisi de bu yöne çekilebilirse baya bi dip dalga gelebilir aslında  Grin
urwhatuknow
Sr. Member

Activity: 446
Merit: 250

CAT.EX Exchange

View Profile
November 04, 2018, 12:54:23 PM

Haha aynen bu adamı her gördüğümde içimde nedensiz bir sevinç oluyor bunun gibi olmasa da ses getirecek bir şey lazım ama ne televizyonda reklamını yapmak lazım da kim yapacak ki bir sahibi yok bunun

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
██████ ███ ▀▀▀ ███ ███████
██████▀▄███████████▄▀███████
███████ █████████████ ████████
███████ █████████████ ████████
████████▄▀█████████▀▄█████████
██████████▄ █████ ▄█▀▄▄▄▀█████
██████████ ████▌▐█ █▀▄█ ████
████████▌▐█████ █▌▐█▄▄████
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
▌   ANNOUNCE THREAD   ▌▐   BOUNTY   ▐
TWITTER  |  FACEBOOK  |  TELEGRAM  |  DISCORD
(((((((   MOBILE APP [ ANDROID / IOS ]   )))))))
)
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
November 04, 2018, 01:41:53 PM

Aslında biraz kıprdanma olsa, mesela 10,000 seviyesini zorlasa yine spekülasyonlar havada uçuşacak ve asıl yükseliş başlayacaktır. Büyük olaylar için küçük tetiklemeler yeterlidir. Öyle çok büyük bir olay olmasına gerek yok bence. Kelebek etksi misali yayılır büyür yine piyasa. Önemli olan o küçük ama önemli tetiklemeyi neyin başlatabileceği...
hisarardi
Member
**

Activity: 532
Merit: 12

View Profile
November 04, 2018, 02:22:27 PM

Şuan için en önemli hikaye etf başvurusu ve 5 Kasım'da karar kısmen verilecek gibi. Benim düşüncem  büyük ihtimalle erteleme olacak ve Mart ayına kadar düşen Kalka yoluna devam edecek. Mart ayında dananın kuyruğu kopabilir

Face                       Insta                                              MEETING THE CHALLENGES OF SCALING,
     book       Twit         gram         ⟹ Ethereum Basic ⟸               FEE OPTIMIZATION   
               ter                                                                             AND EFFICIENCY
emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
November 04, 2018, 05:15:24 PM

bitcoindeki devasa düşüşlerden sonra o aynı sene içinde ralli yapma durumu zor. hani sec onay verecek diye beklenti girildi ama ortada hiç bir şey yok. piyasanın düzelmesi ve toparlanarak, ralliye başlaması için 1 sene ilk belirtilerin fiyatlara yansıması, ikinci seneye yakın da ralli olarak görüyorum.
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2170
Merit: 1073

View Profile
November 04, 2018, 05:17:20 PM

Aynen öyle hocam bende katılıyorum tabiri caizse bir fişekleyici etken ateşleyici bir güç gerekiyor. Bunu bence yakın zamanda SEC in alacağı bitcoin etf kararı tetikleyebilir onun dışında görünen bir şey yok.

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
Boinkit
Full Member

Activity: 386
Merit: 178

View Profile
November 04, 2018, 06:41:23 PM

Yatırımcılar Bitcoin Etf onayı gelir gelmez koşa koşa kripto para satın almaya gitmeyecek. Ateşleme beklemem ico pazarı kötü, altlarda fena silkeleme oldu. Değişim uzun zaman alacak.
pastaci
Copper Member
Jr. Member
*

Activity: 224
Merit: 1

View Profile WWW
November 04, 2018, 06:44:53 PM

Yatırım piyasalarında hikaye uydurmak çok kolay. Yeter ki birileri piyasayı yükseltmek veya düşürmek istesinler. Hikaye uydurmak işin kılıfı.
Ama bir gün bu piyasa yeniden yükselişe geçecek. İnşallah yakın bir zamanda olur..

longthu
Hero Member

Activity: 728
Merit: 500

MenaPay - Crypto made easier than cash

View Profile WWW
November 04, 2018, 10:09:07 PM

Aslında gerçekten çok haklısın sürekli önümüze yeni hedefler yeni engeller konuyor insanlar aylarca Bitcoin EFT kararı gelecek diye bekletiliyor Neticede onay gelse bile piyasa düzelmek için uzun zamana ihtiyaç duyuyor.

_Crypto made easier than cash_
▄███▄              ▄███▄
███████            ███████
███████   ▄████▄   ███████
███████  ████████  ███████
▄██████████  ████████  ██████████▄
████████████  ████████  ████████████
████████████  ████████  ████████████
▀██████████  ████████  ██████████▀
▀███▀   ████████   ▀███▀
████████
▀████▀
MenaPay.
ANN THREAD
__
paca08
Member
**

Activity: 406
Merit: 14

View Profile
November 04, 2018, 10:58:54 PM

Yeni hikayeler ve nedenlerde gelecektir. Önemli olan ne zaman geleceğini bilmek. Peki bu zaman içerisinde neler yapabiliriz. İşte herkes kendi hedeflerini oluşturup ona göre hareket ederse en azından yaşadığı sinir stresi azaltmış olur.
SanalPara
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 259

Monetizing Mobile Engagement Data

View Profile WWW
November 05, 2018, 08:46:26 AM

Fazla endişelenmeyin arkadaşlar. Yeni bir hikayeyi zaten para babaları yazacaklar. Bize bu saatten sonra sabırla beklemek düşüyor. Önümüzde Etf kararları var daha sonra 2020'da Bitcoin block yarılanması ödülü var. Arada yeni başka şeylerde çıkabilir. Piyasayı her an dikkatlice takip etmek lazım.

PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
November 05, 2018, 10:47:58 AM

Bitcoin özelinde bahsediyorum, Bitcoin'in asla bir hikayeye ihtiyacı yoktu. Hep kendi potansiyeliyle hareket etti. Bundan sonra da öyle olacağına inanıyorum. Hikayeler mutlaka çıkacaktır olacaktır, ama hikaye çıktığı için yüklsemez, yükseldiği için hikaye çıkar.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
CEPNIBEY
Member
**

Activity: 560
Merit: 12

View Profile WWW
November 05, 2018, 12:08:36 PM

Ben piyasaya geçen sene  katıldım . O zaman piyasada fork ,ico furyası vardı sürekli de reklamı yapılıyordu. Xrp ,iota yükselişleri piyasaya yatırımcı çekti ve büyük yükseliş geldi . Bu sene öyle bir heyecan falan görmüyorum piyasada.  Bu ay boğa başlayacak başlayacak diye bitti sene.

Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: