Bitcoin Forum
June 14, 2024, 04:50:33 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  
Author Topic: Bize bir neden, bir hikaye lazım.  (Read 527 times)
MartinXXX
Member
**

Activity: 61
Merit: 11

View Profile
November 11, 2018, 03:03:44 PM

Bence bunun neden yapılan spekülasyonlar değil dolar çok fazla ön plana geldi global çapta büyük yatırımlar dolar karşısında değer kaybeden para birimlerinden çektirdi insanları hemen hemen herkes dolara yatırım yaptı ne zaman ki dolar şuan ki değerinden aşağı düşmeye başlayacak insanlar tekrar kripto camiasına geri dönüş yapacaklardır
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2114
Merit: 1142

View Profile
November 15, 2018, 11:28:02 PM

2017 kriptoların "gereksiz" yükselişine sahne oldu, 2018 de çok açık ve net "gereksiz" düşüşlerle geçti gidiyor. belki 2019'da "hakettiği" seviyelere gelir! illa bir hikaye olması gerektiğini düşünmüyorum. bir mal, haddinden fazla "ucuz" ise yükselir...sanırım herkes, marketin içler acısı durumda olduğunda hemfikirdir. birileri piyasayı basmaya gayret ederken kafası basanlar da bundan istifade etmeye bakacak ve içinde bulunduğumuz bu durumdan bir şekilde çıkacağız. malı yedirme operasyonu çoktan bitti, korkuyla-sabırla imtihan oluyoruz, bu aşama da bitince kayıpları telafi etme kısmı başlayacak, o kısımda da "zararımı çıkardım, hadi bana eywallah" diyenler olacak, +-sert hareketlere hazırlıklı olmak gerek ki stabil devre de bitti gibi şu son hareketle, en nihayetinde büyük bir yükseliş göreceğimize inanıyorum.

"Küllü hâlin yezûlü" =>> Her hâl geçicidir
DarkXen
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 261

View Profile
November 16, 2018, 06:43:34 AM

Piyasa mutlaka yükselecektir ama 2017 sonunda ki bir dönem yaşamamız biraz zor diye düşünüyorum yakın zamanda. Yani piyasanın bir nedene ihtiyacı var. Bir neden olması lazım ki kitleler paralarını kripto dünyasına getirsin. 2017 yılında ki yükseliş için çok bekleyen ve çok emek verenler oldu;

En güzel örneklerden biri budur muhtemelen.

Ünlü insanlar spekülasyon yapıyordu;

Steve Wozniakher fırsatta Bitcoinin sınırlı ve altından daha değerli olduğunu söylüyordu tabi 20 bin doları görünce emekli oldu Smiley

John Mcafee Bitcoinin artışı adına penis yeme iddiasını ortaya 2017 kasımda attı mesela. (Boğa ortada yoktu)

2017 de ki yükseliş için istisnasız 2015 ten beri çalışılmış.

Tüm bu denkleme göre 2017 için en iyi ihtimal ile 1 yıla daha ihtiyaç var.

Şuan ortada hiç bir neden olmaksızın kripto piyasının büyük oranda artmasını beklemek doğru değil bana kalırsa.

Ayrıntılarda farklı düşünsemde özetle hmeen hemen aynı fikirdeyim. Sanki biraz daha zamanı ihtiyacı var bu şuna benziyor yeni doğacak çoçuğa 5. aydan itibaren hadi gel artık , hadi doğ artık demek gibi birşey. Evet 5 ay beklenmiş ama önünde daha 4 ay bir bir zamanda daha var olgunlaşması için. Bizim içinde durum aynı ; piyasanın olgunlaşması için daha zamana ihtiyacı var.
Antony97
Jr. Member
*

Activity: 182
Merit: 1

View Profile
December 07, 2018, 03:44:20 PM

Açıkcası okur okumaz aklıma burdaki hikayenin neden yeterli olmadığını düşündüm zaten yeterince hareketli ve potansiyelli bir hikayenin içerisindeyiz sağlam adımlar atarak bu hikayeyi olur olarak mümkün kılarız.

🔺🔸🔺🔸🔺🔸🔺🔸 [ MOOZICORE ] WORLD’S FIRST MUSIC STREAMING SERVICE ON BLOCKCHAIN 🔸🔺🔸🔺🔸🔺🔸🔺
https://tokensale.moozicore.com/
cyhngnbz
Jr. Member
*

Activity: 322

View Profile WWW
December 08, 2018, 01:14:03 PM

hikayenin kralını elde etmiş durumda. bu hızla giderse tarihinin en büyük düşüşünü yaşamış olacak burası. nedense her gün yeni açıklamalarla bol bol geliyor.

▬▬▬▬▬▬▬▬  Guider.travel  ▬▬▬▬▬▬▬▬
acmrl
Full Member

Activity: 392
Merit: 100

View Profile
December 08, 2018, 03:25:19 PM

İnsanlar yeni bir piyasa olmasından dolayı tamamen heyecanla giriyor bu işe, çok para var hadi beyler dalalım diyip giriyorlar olan tam olarak bu çoğu için. Öyle olduğundan dolayı inişler de çıkışlar da çok yüksek oluyor, beklicez yeni gelişmeler haberler için bakalım.
Blackeagle190342
Full Member

Activity: 420
Merit: 105

View Profile
December 08, 2018, 04:23:14 PM

Geçen yıl bir hikaye mi vardı sanki. Geçen İngiltere ligini izliyorum. Adamların panolarında bitcoin reklamı vardı. Bu kadar bilinir bir şey bir senede bu kadar düşüş yaşarsa insanlarda kaçar yatırım falan yapmaz.

Leading-Edge Ecosystem & Technology    ▌   R E P U B L I A   ▐     P R E - S A L E   :   August 23rd - September 23rd
▬   ▬▬   ▬▬▬   ▬▬▬▬   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   ▬▬▬▬   ▬▬▬   ▬▬   ▬
|      [ WHITEPAPER ]  [ BOUNTY ]  [ ANN THREAD ]       |         Facebook        Telegram        Twitter        Instagram          |
murobro
Jr. Member
*

Activity: 532

View Profile WWW
December 08, 2018, 05:21:07 PM

Adamlara bitcoin lazım piyasanın yükselmesi diyil, ellerinden geldikçe aşağıya doğtu çekecekler, toplamak için.

BLOCKMASON LINK
Create Web APIs From Any Smart Contract
frtmr
Full Member

Activity: 616
Merit: 108

View Profile WWW
December 08, 2018, 08:39:26 PM

Amerika tarafından yapılan düzenlemeler(Sec), Ico yasakları, Fiziki olarak bitcoin bulunduracak kurumsala yönelik borsalar. Bunların hepsi yeni bir bir hikaye oluşumu için yeterli aslında ama zaman lazım.
The Management
Full Member

Activity: 630
Merit: 102

View Profile
December 08, 2018, 10:01:15 PM

Steve wozniak idolüm valla  Smiley adam Apple'ı kurmakla kalmadı coin işine de el attı ne güzel. Paraya para demiyordu zaten şimdi coin bile demiyordur. Şaka bir yana zaten 2017 yılı gibi bir patlamadan sonra piyasanın kolay kolay yükselmesini beklemiyordum. Hatta bana kalırsa 2019 yılı bile sessiz sakin geçecektir. Ha piyasa eski haline dönebilir ama yeni ath ler için 2020'yi beklemek lazım diye düşünüyorum.
baskanx
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 250

View Profile
December 09, 2018, 03:16:16 PM

Amerika tarafından yapılan düzenlemeler(Sec), Ico yasakları, Fiziki olarak bitcoin bulunduracak kurumsala yönelik borsalar. Bunların hepsi yeni bir bir hikaye oluşumu için yeterli aslında ama zaman lazım.
Evet bu tarz düzenlemeler olsa da faaliyete geçen bir şey yok henüz, oyüzden fiyata bir etkisi olmadı laftan öteye geçemedikleri için. Birkaç aya bir iki haber çıkarır piyasayı tekrar yürütürler biraz daha rahat olmak lazım diye düşünüyorum.
sectorim
Member
**

Activity: 574
Merit: 14

View Profile WWW
December 11, 2018, 09:07:25 AM

hikayenin başlangıcına az kaldı. sağlam holcuları depresyona sokacak son hamleleri belki bu. hani 1 bitcoin 6500 dolar para veren birisi için 1000 dolara düşmesindeki psikolojik travmayı düşünün. balinaların acıması yok. 3000'den olur 2000'den olur. nereden dip yapacağı belli değilse hiç yatırım yapmayın. önünüzde sağlam veriler olsun.

nrttngnbz
Jr. Member
*

Activity: 462
Merit: 2

View Profile WWW
December 11, 2018, 04:16:38 PM

valla helva yapmak için her şey var. neden bir sürü, hikaye tonlarca, zaman da bir yıldır zaten düşüşteyiz. hala da düşüyoruz.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
ArmaDildo
Full Member

Activity: 672
Merit: 100

View Profile
December 11, 2018, 06:05:49 PM

Geçen senelerde insanlarda ve piyasada bir heyecan vardı. Şimdi öyle bir heyecan yok. Keşke 20 bine çıkmayıp ağır ağır yükselseydi bu durumda olmayabilirdik.

megadeth1992
Member
**

Activity: 350
Merit: 10

W12 – Blockchain protocol

View Profile
December 12, 2018, 05:12:16 AM

Yani düşününce çok mantıklı geliyor. Ozman 2019 yılında böyle birşeyler çıkarda yükseliş gelir inşaallah. Yani umut fakirin ekmeği derler ya. Umudumuz kaybetmeyelim bir  neden bir hikaye bekleyelim. Yani geçen seneki yükseliş kaç yıldır beklenilen bir şeydi galiba. Ben ozman daha piyasaya yeni girmiştim. Araştırma asamasindaydim hiçbir yatirimim yoktu. Tam ters denk geldik.

W12.io  ▬▬▬▬▬▬  Blockchain protocol                         
            Built F O R :    ❤ Charity Market    ⚫ ICO    ֆ CROWDFUNDING

◥ TELEGRAMWHITEPAPERTWITTERFACEBOOK ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ❱❱❱ R E G I S T E R  for the  TO K E N  S A L E ❰❰❰
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  

Jump to: