Bitcoin Forum
May 08, 2024, 04:43:05 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Kripto Milyarderi Blockchain Tabanlı Akıllı Şehir İnşa Etmek İçin Kolları Sıvadı  (Read 177 times)
bychemist32 (OP)
Member
**

Activity: 588
Merit: 22

View Profile WWW
November 03, 2018, 06:29:05 PM

Blockchain LLC'nin CEO'su Jeffry Berns Kuzey Nevada'da satın aldığı araziye Blockchain merkezli akıllı şehir inşa etmek için kolları sıvadı.

Jeffry Berns adlı kripto para milyarderi Blockchain teknolojisinin faaliyet alanlarının tümünün kullanılacağı akıllı şehir inşa etmek için ABD’nin Nevada eyaletinde bir ada satın aldı.
Blockchain LLC’nin CEO’su Jeffry Berns, yüksek teknoloji kenti kurmak için 170 milyon dolar karşılığında Kuzey Nevada’da 67 bin hektarlık bir çöl arazi satın aldı. Blockchain LLC cephesinden yapılan açıklamada, mülkün yeni bir iş ve yaşam alanı oluşturmak için satın alındığı belirtildi. Blockchain LLC’ye göre Kuzey Nevada’daki akıllı şehir Endüstri 4.0 teknolojileriyle dizayn edilecek.

İnşa edilmesi planlanan akıllı şehirde Blockchain’in yanı sıra Yapay Zeka, 3 Boyutlu Baskı ve Nanoteknoloji gibi diğer yüksek teknolojiler de kullanılacak. Proje binlerce insana yaşam alanı ve iş fırsatı sunacak. Blockchain LLC’nin resmi Twitter hesabından yapılan paylaşım şu şekilde:

Blockchain şehri fikri bir ütopya olmayabilir ancak bu fikrin yaşamanın daha iyi bir yolu olduğuna eminiz.

The New York Times’tan Nathaniel Popper’ın “Bir Kripto Para Milyarderi Nevada’da Ütopya Kurmak İstiyor” başlıklı haberinde Jeffry Berns’in Blockchain şehri fikri şöyle betimlenmiş:

Evlerden okullara, ticari alanlardan geliştirme ofislerine 100 kilometrekare yayılmış bir tür deneysel topluluk. Bu devasa projenin merkezinde ise Bitcoin sayesinde tanıştığımız Blockchain teknolojisi yer alacak.

Ekonomik kalkınmanın öneminin farkında olan yetkililer Blockchain şehri fikrini destekliyor. Nathaniel Popper, geçtiğimiz ay Jeffry Berns’in Nevada Valisi Brain Sandoval ve Tesla’nın CEO’su Elon Musk’la bir etkinliğe katıldığını bildirdi. Blockchain şehrinin inşa çalışmaları gerekli izinlerin alınması durumunda en geç 2019 yılında başlayacak. Şehrin inşa çalışmaları için Blockchain LLC ve NV Energy arasında 1 Kasım 2018 tarihinde anlaşma imzalanmıştı.

Kaynak: Bitcoinist

▔▔▔▔▔
The trust scores you see are subjective; they will change depending on who you have in your trust list.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715143385
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715143385
Reply with quote  #2

1715143385
Report to moderator
1715143385
Hero Member
*

Ignore
1715143385
Reply with quote  #2

1715143385
Report to moderator
1715143385
Hero Member
*

Ignore
1715143385
Reply with quote  #2

1715143385
Report to moderator
bdivrik
Sr. Member

Activity: 812
Merit: 262

View Profile
November 03, 2018, 07:53:08 PM

Benzer haberler daha öncede geldi artık icraat lazım girişimler hep kagıt üstünde kalıyor artık resmen yapılmış bir iş görmek lazım yani 10 oldu btc için daha ne kadar daha ar-ge de kalır.
ysakay
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 259

View Profile
November 03, 2018, 10:47:25 PM

İşte eğitimin önemi. Eğitim sadece fizik,matematik,yazılım vs değildir.İnsan kazanımıdır.Adam doğru ya da yalan bir şey hayal etmek istiyor. Bizde böyle bir kripto milyarderi olsa sex-kumarhane-uyuşturucu üçlemesinden sonra otelde ölü bulunur. Elin adamı hayal kuruyor.
Orhans
Member
**

Activity: 546
Merit: 10

View Profile WWW
November 03, 2018, 11:04:31 PM

Her gün durmadan olumlu haberler çıkmaya başladı geleceğe dair kripto para sektöründe. Yaklaşıyor mu yaklaşmakta olan yoksa dümen mi yapıyorlar bilemedim.
aamirsuh
Full Member

Activity: 686
Merit: 101

View Profile
November 03, 2018, 11:25:16 PM

Blockchain adı bitcoinin fiyat kaybetmesi sonrası sanki daha mı bir öne çıktı bana öyle gedi artık paradan öte anlamlar taşıyor sanki sektör yani algı buna kaydı gibi
PastirmaliYumurta
Full Member

Activity: 490
Merit: 100

PRIVATE FEDERATED BLOCKCHAIN

View Profile
November 04, 2018, 09:25:35 AM

Bunu daha önce yapmışlardı sanki cashless life derneği mi fonu mu ne vardı. Ama başarılı olmamıştı diye hatırlıyorum. Bence estonyada vs denenebilir ya da maltada böyle olaylara çok açıklar

brkttlv
Jr. Member
*

Activity: 896
Merit: 9

View Profile WWW
November 04, 2018, 11:45:44 AM

Bu tarz haberleri okudukça geleceğin ayak seslerini duyduğumu düşünüyorum. Yapay zeka, artırılmış gerçeklik, blok zincir, akıllı şehirler ve daha nicesi çok yakında hayatın merkezine yerleşecek. Vizyonu geniş kişiler şimdiden yerlerini almaya başlıyor.
Mstulu
Jr. Member
*

Activity: 322
Merit: 1

View Profile WWW
November 04, 2018, 12:13:24 PM

Proje gerçekleşirse bütün dünyaya örnek olacak bir projedir.Anantajlari ve devajtaları nelerdir ortaya çıkacaktır.Ama teknolojinin avantajları büyüktür,o şehirde yaşayanlar bu bakımdan çok kolaylık görecektir diye düşünüyorum.Sonucu uzun bı süre beklememiz gerekecektir bunlar ha diyince olacak şeyler değildir,ama enteresan bir fikirdir.
adempostaci
Member
**

Activity: 518

View Profile WWW
November 04, 2018, 12:31:20 PM

Böyle güzel haberler sevindiriyor. Teknoloji üst seviyelere çıkıyor. Yapay zeka, artırılmış gerçeklik, blok zincir, akıllı şehirler ve daha nicesi çok yakında hayatın merkezine yerleşecek. Ama bizler genelde geriden takip ettiğimiz için belki bizler bunu göremeyebiliriz. 
Suskunadam
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
November 04, 2018, 12:33:54 PM

Blockchain tabanlı akıllı şehir mi ne yani her şey blockchain üzerinden mi yürüyecek yemek üzerine bir proje yok aha aç kaldık varsada ben görmedim Smiley şaka bir yana güzel olur komik de olur hayırlısı bakalım
Brainstorming
Member
**

Activity: 146

View Profile WWW
November 04, 2018, 10:52:20 PM

blok zincir tabanlı teknolojiye dayanan akıllı geleceğin modern şehirlerinin inşa edilmesi hususunda çeşitli projeler var hızlı bir şekilde bunların hayata geçirilmesi tez zamanda olacak gibi değil.
Cemlik
Member
**

Activity: 602
Merit: 32

View Profile
November 05, 2018, 08:10:44 AM

İşte eğitimin önemi. Eğitim sadece fizik,matematik,yazılım vs değildir.İnsan kazanımıdır.Adam doğru ya da yalan bir şey hayal etmek istiyor. Bizde böyle bir kripto milyarderi olsa sex-kumarhane-uyuşturucu üçlemesinden sonra otelde ölü bulunur. Elin adamı hayal kuruyor.

En doğru ve anlamlı tesbit sanıyorum bu...
Biz bırakın akıllı şehirleri daha dünyanın düzlüğünü tartışan bir millete dönüşmüşken o hayaller zor bize zaten. Fazla gelir.

...
LoveFooL
Member
**

Activity: 476
Merit: 12

View Profile
November 05, 2018, 04:57:32 PM

yani daha tam olarak blockchain altyapısı kullanan akıllı daireler bile inşa edilmemişken , bu altyapıya sahip bir şehir kurmak 'şimdilik' biraz zor görünüyor gibi
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2128
Merit: 1043

View Profile
November 05, 2018, 05:11:49 PM

Bana göre Mars’tan toprak alıp oraya gidip koloni kurma fikrinden daha mantıklı gerçek hayata uyarlanabilirliği denetilebilir bir proje olmuş adamda para var adam fikir deniyor helal

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
November 06, 2018, 03:18:15 PM

Baya zengin bir adam, haberlerde adı geçerdi. Can sıkıldığında tatil yapacağına, adam akıllı şehir kuruyor. Parayı bastırınca yapılamayacak şey yok. Heyecanlı bir yatırım bence. Ar-ge çalışmaları için de umut kaynağı olmuştur. Başaramazsa bile, kaybedeceği para onun gözünde bir şey değildir. Denemeye değer :)
casty3000
Full Member

Activity: 532

View Profile
November 06, 2018, 03:19:19 PM

Bence tek bir adam olamaz bu işin arkasında kesinlikle fonlar veya devlet desteği alacaktır. Dile kolay ŞEHİR kuruyorsunuz. Umarım başarılı bir örnek olur geri kalanlara

R A D I X   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   The Decentralized Finance Protocol
█████████ GET TOKENS █████████    Facebook      Telegram      Twitter
The Radix DeFi Protocol is    SCALABLE SECURE COMMUNITY DRIVEN
procesdad
Full Member

Activity: 476

CAT.EX Exchange

View Profile
November 06, 2018, 03:28:00 PM

Böyle adımların atılması çok önemli. Kripto paraların artık hayatımıza girmesi için böyle projeler şart artık. Tek kişinin böyle bir adım attığınıda sanmıyorum mutlaka arkasında sağlam parası olan kişilerde vardır.

Pages: [1]
  Print  

Jump to: