Bitcoin Forum
May 26, 2024, 03:18:22 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Bedavacılığa Alışmayın !!!  (Read 303 times)
gorkem19888 (OP)
Full Member

Activity: 672
Merit: 110

View Profile
November 04, 2018, 12:16:13 AM

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan öğrencilere mesaj: Burs değil, kredi al, bedavacılığa alışma.

hey gıdı hey.... bunu dıyen kendı maaşına bu yoklukta %26 zzam yapıp 74 000 tl maas alan dıyor..
örtülü ödenektende trılyonlar yıyenın ogrencının 3 - 5 kurusuna goz koyan adam.. YAZIKKK
Easx
Member
**

Activity: 490
Merit: 10

View Profile
November 04, 2018, 04:06:38 AM

Bedavacılığa alışanlara burs veriyolar zaten hocam bi araştırsınlar ben inanmıyorum bursu ihtiyacı olanlara verdiklerini. Benim ailemden kimseye burs çıkmadı fakat ev arkadaşımın babası üst düzey yönetici annesi müdürken ev arkadaşımda burs vardı. Saçma sapan bi sistemleri var.

daggez
Newbie
*

Activity: 84
Merit: 0

View Profile
November 04, 2018, 06:39:34 AM

Benim arkadaşımın dükkanı vs vardı durumları cok iyiydi ama ona burs verilirken bana verilmedi yazık..
Carolina34
Jr. Member
*

Activity: 140
Merit: 2

View Profile
November 04, 2018, 10:56:35 AM

Burs verilmesi yanlış artık bedavadan bonibon şekeri yok size.

“İnsan ırkını yok etmek istiyor musun?”
Sophia: “Pekala, tüm insanları yok edeceğim.”
sammys
Hero Member

Activity: 1111
Merit: 525

CryptoTalk.Org - Get Paid for every Post!

View Profile
November 04, 2018, 03:21:38 PM

Gocuman gocuman şirketlere milyarlarca vergi affını verirken bu onları beleşciliğe alıştırmıyorda ; en az 3 çocuk isterim deyip bu çocukları hayata kredi borçlarıyla atmak daha kötü bir beleşcilik olmuyor mu ? O kadar şirkete vergi affı vereceğine öğrencilere bursmuş krediymiş derdi olmadan ilkokulundan üniversitesine her alanda en iyi eğitimi verecek sistemi getirde ondan sonra söyle böyle bedavacılığa alışmayın diye ! Bak dellendim yine.

. ██████████.
                              .████████████████.
                           .██████████████████████.
                        -█████████████████████████████
                     .██████████████████████████████████.
                  -█████████████████████████████████████████
               -███████████████████████████████████████████████
           .-█████████████████████████████████████████████████████.
        .████████████████████████████████████████████████████████████
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       ..████████████████████████████████████████████████████████████..
       .   .██████████████████████████████████████████████████████.
       .      .████████████████████████████████████████████████.

.       .██████████████████████████████████████████████
       .    ██████████████████████████████████████████████████████
       .█████████████████████████████████████████████████████████████.
        .███████████████████████████████████████████████████████████
           .█████████████████████████████████████████████████████
              .████████████████████████████████████████████████
                   ████████████████████████████████████████
                      ██████████████████████████████████
                          ██████████████████████████
                             ████████████████████
                               ████████████████
                                   █████████
.YoBit AirDrop $.|.Get 700 YoDollars for Free!.🏆
civilengineer
Full Member

Activity: 434
Merit: 112

View Profile
November 04, 2018, 03:31:09 PM

Bedavacılığa alışanlara burs veriyolar zaten hocam bi araştırsınlar ben inanmıyorum bursu ihtiyacı olanlara verdiklerini. Benim ailemden kimseye burs çıkmadı fakat ev arkadaşımın babası üst düzey yönetici annesi müdürken ev arkadaşımda burs vardı. Saçma sapan bi sistemleri var.

Devlet memuru, işçisi isen çıkması çok zor. Bordroyu doğrudan gördükleri için aileye giren para belli. Lakin özel sektörde ise, kendi işini yapıyorsa geliri çok düşük olarak gösteriyorlar.
kartepe
Full Member

Activity: 490
Merit: 104

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
November 05, 2018, 05:22:01 AM

Üniversite de iken başbakanlik sınıftaki en az 35 kişiye çıktı ama ben dahil ihtiyacı olan 5 kişiye çıkmadı. Bırak onu öğrenim bile yedekten çıktı. Maddi durumunda doğruyu yazınca bile vermediler.

s.kocaman
Member
**

Activity: 378
Merit: 55

View Profile WWW
November 05, 2018, 08:42:39 PM

Üniversite de iken başbakanlik sınıftaki en az 35 kişiye çıktı ama ben dahil ihtiyacı olan 5 kişiye çıkmadı. Bırak onu öğrenim bile yedekten çıktı. Maddi durumunda doğruyu yazınca bile vermediler.

Doğruyu yazdığın için vermiyorlar zaten hocam. Yalan söyleyeceksin birkaç da telefon edeceksin. İşte o zaman nice burslar çıkar.

mistersehmuz
Member
**

Activity: 294
Merit: 27

View Profile
November 06, 2018, 01:45:04 AM

Milletin a..koyan iş adamının vergi borcunu silmek yerine devlet o tahisili yapıp onun yerine de tüm öğrencilerin kredi borçlarını silebilirdi. Tabiki yapmazlardı. Ama bu ülkede s.ken de yaranmasın arkadaş. Bu öğrenciler bu ifadelere göre de siyasi tercihlerini ortaya koysun. Bu gençlerden bir tek oy çıkmasa bunların tutumu da değişirdi. Bakıyorlar anketlere gençler de oy veriyor, iyi ezmeye devam.
DervisKing
Member
**

Activity: 71
Merit: 10

View Profile
November 10, 2018, 06:28:27 PM
Merited by Leteravian (6)

Gençlere tavsiyem bunlardan gelen 2 kuruşa tamah etmeyin part time iş bulun çalışın evet yorulacaksınız belki bokunuz çıkacak ama kendi yağınızda kavrulacaksınız kimsenin ağız kokusunu çekmeyeceksiniz bir yandan da pahalı şehirlerde ki üniversitelere kendinizi odaklamayın mezun olduktan sonra kimse size çok çok büyük holdinglerde işe girmeyi planlamıyorsanız hangi üniversiteden mezun olduğunuzu sormayacak
xzone
Legendary
*

Activity: 2590
Merit: 1490

View Profile
November 11, 2018, 06:13:44 PM

Gençlere tavsiyem bunlardan gelen 2 kuruşa tamah etmeyin part time iş bulun çalışın evet yorulacaksınız belki bokunuz çıkacak ama kendi yağınızda kavrulacaksınız kimsenin ağız kokusunu çekmeyeceksiniz bir yandan da pahalı şehirlerde ki üniversitelere kendinizi odaklamayın mezun olduktan sonra kimse size çok çok büyük holdinglerde işe girmeyi planlamıyorsanız hangi üniversiteden mezun olduğunuzu sormayacak

Genel olarak düşüncenize katılıyorum fakat katılmadığım kısımlar da var. Devletten alınan kyklar ile birçok öğrencinin eli rahatlıyor, ailesi zor durumda olan kişilere gerçekten iyi bir destek veriyor. Ayrıca geri ödemelerine baktığımız zaman da oldukça karlı bir iş olduğunu görüyorsunuz.

Küçük bir üniversitede eğitim almak eğitim alacağınız bölüm ile ilgili, bazen önemsiz olsa da her zaman öyle olduğunu söyleyemeyiz.
Eğer bir eğitim fakültesine gidecekseniz ülkece isim yapmış ve kaliteli hocaların olduğu bir fakülte ile kenar mahalle üniversitelerini bir tutamazsınız. Kaliteli bir eğitimci olmak istiyorsanız kaliteli eğitim almanız gerekiyor. Tabi ki öğretmen olarak atandıktan sonra maaşlar arasında bir fark bulunmuyor ve kenar mahalle üniversitelerinden mezun olmak size yetiyor. Eğer memur kafasındaysanız bu kötü üniversiteleri tercih etmek iyi bir şehirde kötü bir bölüm okumaktan iyidir.

Fakat büyükşehir görüp geçirmemiş, 10 bin nüfuslu ilçelerde üniversite okuyup hayatınızın en değerli yıllarını kalitesiz geçirirseniz ne kendinizi geliştirebilirsiniz ne de üniversite hayatından keyif alabilirsiniz. Kimse Aksaray'da üniversite okuduğu yılları size dönüp anlatmaz, Ankara'da Eskişehir'de okuyanlar ise her zaman o yıllarını özler.

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
civilengineer
Full Member

Activity: 434
Merit: 112

View Profile
November 12, 2018, 03:48:52 PM

Bakınız Suriyelilere. Hiç belescilige alıştırdı mi. Adamlar ülkeye geldiğinden beridir dürüst bir şekilde çalışıp ekmeklerini kazanıyorlar
daggez
Newbie
*

Activity: 84
Merit: 0

View Profile
November 13, 2018, 07:35:10 PM

Suriyeliler kuyumcu açmış Türkiye’de burs ücretsiz okuma yurt herşey bedava puansız giriyorlar hakkımız haram olsun
Pages: [1]
  Print  

Jump to: