Bitcoin Forum
June 22, 2024, 04:12:35 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: ETF Hakkında Bilgisi Olan? (5 Kasımda Ne Olacak?)  (Read 355 times)
kurcalas (OP)
Member
**

Activity: 378
Merit: 14

View Profile
November 04, 2018, 08:20:20 PM

Şimdi nerede okusam ETF hakkında bir şeyler okuyorum. Ancak tam bir bilgi kirliliği mevcut.

Şimdi 2 konu var. Birincisi Van Eck'in ETF'si hakkında. Diğeri daha önce ret olan ETF başvuruları hakkında.

Bir görüşe göre yarın SEC, Van Eck'in ETF'si ile ilgili karar açıklayacak. Ancak bir diğer görüşe göre yarın SEC'in ret edilen başvurular için tekrar istediği evrak tesliminin son günü. Yani beklenenin aksine yarın bir haber gelmeyebilir.

Ayrıca SEC'in kabulu piyasayı renklendirir bunda sanırım hem fikiriz. Peki ret edilirse kayıp olur mu? Olursa ne kadar olur?
antisocial77
Jr. Member
*

Merit: 4

View Profile WWW
November 05, 2018, 06:14:26 AM

piyasa zaten erteleme bekledigi icin bu yonde karar ckarsa cok etkilemez diye dusnuyorum.ret veya kabul halinde sert hareket olabilir.ama buyuk ihtimalle yine yumusak soylemlerle erteleme karari cikmasi olasi. isin ilginc yani etf oncesi piyasanin cok durgun olmasi lazim belirsizlik yuzunden ama 2-3 gundur piyasaya giris oluyor, hareketlilik var.aceba dedirtiyor insana olumlu gelismeler mi var  etf icin.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
sufferer123
Member
**

Activity: 574
Merit: 55

View Profile WWW
November 05, 2018, 08:02:44 AM

Açıkçası ben bugün gelecek olan kararların(gelecekse, çoğu haber sitesi tarzı yerde yazmasına rağmen sec kaynaklı bir haber halen okuyamadım, varsa link paylaşabilirseniz sevinirim) piyasa üzerinde büyük bir etkisi olacağını düşünmüyorum. Piyasayı hareketlendirecek olsaydı zaten haber gelmeden çoktan hareketlenmiş olması gerekirdi. "Söylentiyi satın alın, haberi satın" mantığının işlemesi lazımdı yani ama şimdilik ortada pek bişey yok. Altlarda son 2 gündür bir kıpraşma var ufak çağlı ama o da BTC'nin stabil hareketinden kaynaklı olabilir, bu konudan tamamen bağımsız yani.

Şöyle güzel bir kabul haberi gelir inşşallah ben de umarım yanılırım ve uçuş başlar diye temenni etmekten başka bişey gelmiyor elimden.

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ★ ★ ★ ★ ★ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
PLINKO    |7| SLOTS     (+) ROULETTE    ▼ BIT SPINBITVESTPLAY or INVEST ║ ✔ Rainbot  ✔ Happy Hours  ✔ Faucet
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ★ ★ ★ ★ ★ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
landslide
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 251

View Profile
November 05, 2018, 08:55:33 AM

Twitter pek red yiyeceğine dair söylentiler var. Fakat piyasalar bu şekilde fiyatlanmaması ilginç.
scholes83
Newbie
*

Activity: 195
Merit: 0

View Profile
November 05, 2018, 09:04:47 AM

Şimdi nerede okusam ETF hakkında bir şeyler okuyorum. Ancak tam bir bilgi kirliliği mevcut.

Şimdi 2 konu var. Birincisi Van Eck'in ETF'si hakkında. Diğeri daha önce ret olan ETF başvuruları hakkında.

Bir görüşe göre yarın SEC, Van Eck'in ETF'si ile ilgili karar açıklayacak. Ancak bir diğer görüşe göre yarın SEC'in ret edilen başvurular için tekrar istediği evrak tesliminin son günü. Yani beklenenin aksine yarın bir haber gelmeyebilir.

Ayrıca SEC'in kabulu piyasayı renklendirir bunda sanırım hem fikiriz. Peki ret edilirse kayıp olur mu? Olursa ne kadar olur?

Vaneck SolidX basvurusu subatta degerlendirilecek. Bundan onceki red basvurularini gozden gecirme suresi 5 kasimda doluyor .
flipme
Hero Member

Activity: 2170
Merit: 640

Undeads.com - P2E Runner Game

View Profile
November 05, 2018, 09:18:14 AM

Bu ETF olayı gerçekten artık kabak tadı vermeye başladı. Bence onaylanmasa daha iyi bu piyasa zaten kontrol edilebilir olmadığı için kripto para piyasası, sınırlamalar ve engellemeler olduğu sürece eski tadının kalacağını sanmıyorum.

💀|.
   ▄▄▄▄█▄▄              ▄▄█▀▀  ▄▄▄▄▄█      ▄▄    ▄█▄
  ▀▀▀████████▄  ▄██    ███▀ ▄████▀▀▀     ▄███   ▄███
    ███▀▄▄███▀ ███▀   ███▀  ▀█████▄     ▄███   ████▄
  ▄███████▀   ███   ▄███       ▀▀████▄▄███████████▀
▀▀███▀▀███    ███ ▄████       ▄▄████▀▀████   ▄███
 ██▀    ▀██▄  ██████▀▀   ▄▄█████▀▀   ███▀   ▄██▀
          ▀▀█  ▀▀▀▀ ▄██████▀▀       ███▀    █▀
                                      ▀
.
.PLAY2EARN.RUNNER.GAME.
||VIRAL
REF.SYSTEM
GAME
|
████████████████████████████
██████ ▄▀██████████  ███████
███████▄▀▄▀██████  █████████
█████████▄▀▄▀██  ███████████
███████████▄▀▄ █████████████
███████████  ▄▀▄▀███████████
█████████  ████▄▀▄▀█████████
███████  ████████▄▀ ████████
████████▀▀▄██████▄▀▀████████
███████  ▀        ▀  ███████
██████                ██████
█████▌   ███    ███   ▐█████
█████▌   ▀▀▀    ▀▀▀   ▐█████
███████▄  ▀██████▀  ▄███████
bitcoinmuseum
Sr. Member

Activity: 924
Merit: 251

View Profile
November 05, 2018, 06:36:36 PM

Ya artık bu sec mec cidden sıktı ya. Çok bi etki edeceğini de düşünmüyorum ama işte insan psikolojisi red gelirse kokutuyor. Ama şunu düşünmek lazım bundan önce SEC mi vardı da bundan sonra olsun. Gereksiz gereksiz işler.
daggez
Newbie
*

Activity: 84
Merit: 0

View Profile
November 05, 2018, 07:33:02 PM

Piyasada pek bir etki yaratmaz
cryptomining
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

View Profile
November 05, 2018, 08:21:12 PM

Washington saat şu anda 15:20 ve piyasa hiç bir tepki vermiyor . SEC ne zaman açıklayacak kararını acaba ?
zorbey
Member
**

Activity: 448
Merit: 33

View Profile WWW
November 05, 2018, 08:25:59 PM

Bildiğim kadarı ile 5 kasım etf için kripto paralar için karar günü değil. 5 Kasım tarihi kripto paralar için görüş alma süresinin son günü. Yani 5 kasımda görüş bildirimi kapandı. Bu tarihten sonra artık ekip ne zaman toplanırsa karar açıklanacak. (yanlış biliyor olabilirim)
Yalnız benim inancım ne karar çıkarsa çıksın fiyatlarda yukarı yönlü bir patlama yaşanmayacağı yönünde.
aakgezen
Member
**

Activity: 249
Merit: 11

View Profile WWW
November 05, 2018, 08:28:59 PM

Ben piyasa üzerinde çok bir etkisi olacağını düşünmüyorum. Biraz fazla şişirilmiş bir haber olduğunu düşünüyorum bunun. Olumsuz etkilemesinde..
mistersehmuz
Member
**

Activity: 294
Merit: 27

View Profile
November 06, 2018, 01:38:03 AM

Bildiğim kadarı ile 5 kasım etf için kripto paralar için karar günü değil. 5 Kasım tarihi kripto paralar için görüş alma süresinin son günü. Yani 5 kasımda görüş bildirimi kapandı. Bu tarihten sonra artık ekip ne zaman toplanırsa karar açıklanacak. (yanlış biliyor olabilirim)
Yalnız benim inancım ne karar çıkarsa çıksın fiyatlarda yukarı yönlü bir patlama yaşanmayacağı yönünde.

Evet hocam. Dediğiniz şekildeymiş. Ama kararlar da çok uzamaz sanıyorum. Van Eck'in ETF'si ise Mart'ı bulur. Zaten piyasanın beklentiye girdiği başvuru da bu anladığım kadarıyla.
hagiyatmaz
Member
**

Activity: 168
Merit: 10

View Profile
November 06, 2018, 06:23:39 PM

Karar acıklanmaya yakın hacimli bir piyasa izleriz acıklanıncaya kadar sanırım. Öncü etki diyebilceğimiz nitelikte hareketler veya hacim söz konusu degil su an piyasada.
antisocial77
Jr. Member
*

Merit: 4

View Profile WWW
November 06, 2018, 07:11:51 PM

isin kotusu butun emareler piyasanin canlanacagi yonunde.ama korkum o ki etf nin red yeme ihtimali de var o yuzden boga gelirse kisa surebilir mi aceba diyorum.buyuk ihtimalle ret yerine erteleme olacak ama kimbilir.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
flipme
Hero Member

Activity: 2170
Merit: 640

Undeads.com - P2E Runner Game

View Profile
November 06, 2018, 07:21:15 PM

Ayın 5i dendi, ortada bir şey yok. Yalancı bir havası esiyormuş gibi geliyor.Herkes onaylanacakmış gibi beklentiye girdi bu sefer, onaylanmazsa işte o zaman bi kaç ay daha kendine gelemez piyasa gibi geliyor bana.

💀|.
   ▄▄▄▄█▄▄              ▄▄█▀▀  ▄▄▄▄▄█      ▄▄    ▄█▄
  ▀▀▀████████▄  ▄██    ███▀ ▄████▀▀▀     ▄███   ▄███
    ███▀▄▄███▀ ███▀   ███▀  ▀█████▄     ▄███   ████▄
  ▄███████▀   ███   ▄███       ▀▀████▄▄███████████▀
▀▀███▀▀███    ███ ▄████       ▄▄████▀▀████   ▄███
 ██▀    ▀██▄  ██████▀▀   ▄▄█████▀▀   ███▀   ▄██▀
          ▀▀█  ▀▀▀▀ ▄██████▀▀       ███▀    █▀
                                      ▀
.
.PLAY2EARN.RUNNER.GAME.
||VIRAL
REF.SYSTEM
GAME
|
██████ ▄▀██████████  ███████
███████▄▀▄▀██████  █████████
█████████▄▀▄▀██  ███████████
███████████▄▀▄ █████████████
███████████  ▄▀▄▀███████████
█████████  ████▄▀▄▀█████████
███████  ████████▄▀ ████████
████████▀▀▄██████▄▀▀████████
███████  ▀        ▀  ███████
█████▌   ███    ███   ▐█████
█████▌   ▀▀▀    ▀▀▀   ▐█████
███████▄  ▀██████▀  ▄███████
hsyncl
Member
**

Activity: 322
Merit: 10

View Profile WWW
November 06, 2018, 07:27:44 PM

yaa artık ne olacaksa olsun ki olumsuz olacaksa da piyasa düzelme sürecine girsin. oldu olacak derken belirsizlilk daha fazla zarar veriyor piyasaya. bunun önüne geçilmedikçe btc kendine gelemeyecek..

│      H U B R I S O N E      │▐▐  Your Cryptocurrency Friendly Digital Bank   ▌▌
│    ◆    Equity share crowdfund    ◆    Tokens    ◆    Built with Stellar & OMG    ◆    1,000+ Members    ◆    │
▐▐    Whitepaper    ▌▌       Telegram       │       Twitter       │       Instagram       │       LinkedIn       │
absurde
Jr. Member
*

Activity: 532
Merit: 5

View Profile WWW
November 06, 2018, 08:01:28 PM

Bildiğim kadarıyla Şubat'a ertelendi,  yanlış okumuş da olabilirim ama piyasayı olumlu veya olumsuz etkileyeceğini düşünmüyorum uzun vadede, daha majör sorunları var piyasanın.
Resulbil
Jr. Member
*

Activity: 236
Merit: 1

View Profile
November 07, 2018, 03:20:25 PM

Sürekli ertelenir sanırım piyasa çok güvensiz bir ortam da dolandırovı2 çok hack olayları fazla bu şartlar altında daha çok ertelenir
BACARAN
Jr. Member
*

Activity: 560
Merit: 1

View Profile
November 08, 2018, 04:03:00 PM

Bir çok kişi etf kararının bitcoin ve decentralize dünyanın anarşist yapısını ortadan kaldıracağı için sıcak bakmıyor, regulasyon ve kaldıraççılar ise piyasanın şuandaki durumunda memnunlar ben de ilk kısım gibi düşünüyorum.
Cagan
Jr. Member
*

Activity: 308
Merit: 2

View Profile
November 08, 2018, 08:04:26 PM

Onceki bogada sanki etf kararimi vardi. Sadece boga bekleyenler icin bu durum cok mantiksiz gorunuyor. Bana kalirsa da devlet kontrolune girmesin. Cunku bu kripto paranin ruhuna aykiri. Uzun bir muddetle ertelenecegini dusunuyorum.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: