Bitcoin Forum
May 27, 2024, 02:40:46 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Düşük Hacimli Coinlerle Borsada Kâr Elde Etmek  (Read 643 times)
GGurol (OP)
Member
**

Activity: 112
Merit: 31

View Profile
November 05, 2018, 05:47:58 AM
Last edit: November 05, 2018, 06:04:10 AM by GGurol

2-3 aydır ufak ufak test ettiğim, sonunda "Evet Oluyor" diye neticelendirdiğim, elinizde olan ya da olmayan, herhangi bir borsada işlem gören fakat işlem hacmi düşük diye sınıflandırabileceğimiz bir coin/token'den nasıl kazanç sağlanırı paylaşacağım.
Aç gözlü olmadıktan sonra, her bir işlem için, 5%-10% çok rahat kâr sağlanıyor. Maksimum gördüğüm oran ise 40% idi bu süreçte.

İşlem aslıneda basit, borsa içi arbitraj diyebiliriz.

abc.com adlı borsada 50%-50% oranlarına yakın(BTC bazında) şekilde BTC ve XXX olması çıkış noktamız.
Benim gördüğüm, düşük hacimli coinlerde alım/satım arasında en az 3%'lik, hatta 10%lere kadar çıkabilen farklar var. İşte bu yüzden site içi arbitraj gibi dedim.

Elimizdeki BTC ile, ilk sıraya yerleşecek şekilde XXX alım emri giriyoruz, ve hemen ardından da elimizde XXX'i yine ilk sıraya yerleşecek şekilde satış emri giriyoruz.
En fazla birkaç saat içinde her iki işlem de gerçekleşiyor ve hem elinizdeki xxx miktarını, hem de BTC miktarını arttırmış oluyorsunuz ve bunu düzenli bir döngüyle sürdürdüğünüzde, bendeki örnekte olduğu gibi, haftada sadece 4-5 kez bile yapsanız, elinizdeki coin sayısı 20-25 katına çıkıyor.

Olur mu demeyin, oldu. Her malın mutlaka her fiyattan bir alıcısı ve satıcısı vardır prensibini unutmayalım.

Bir kaç emir örneği göstereyim;

En barizini gösterirsek, 200 satoshiden alım emri girerken, 235'den satış emri girdik ve işlem tamamlandı.

Bu da daha eski tarihli bir örnek;

Burada da 1499 sathoshi den satıp, 1250'den almışız.

Piyasa kötü iken bile, alım satımdan para kazanılır.
Hemen belirteyim, ben esasnen bir trader değilim, trade'in inceliklerini bilmem. Kimseye de trade tavsiye etmem, etrafımda trade'den zor duruma düşen bir sürü insan var.
Onlar da benim gibi önce sadece mining ile başlamışlardı, ama gaza geldiler. Ben sadece ufak arbitraj fırsatlarını değerlendirmek dışında trade'e olumlu bakmıyorum.
Bu bir önyargı değil, yapanlara lafım yok, sadece prensip meselesi.

sufferer123
Member
**

Activity: 574
Merit: 55

View Profile WWW
November 05, 2018, 07:58:34 AM

Waves dex üzerindeki assetlerde bunu yaparak çok güzel kazançlar sağlayabilirsiniz. Tabi işlem yapmadan önce, alım-satım yapacağınız asset'in az çok ne olduğu ile ufak bir araştırma yapmak sağlıklı olacaktır. Bir de kendinizi çok kaptırıp botlarla savaşmaya kalkmayın, hemen çarpıveriyorlar.  Cheesy

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ★ ★ ★ ★ ★ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
PLINKO    |7| SLOTS     (+) ROULETTE    ▼ BIT SPINBITVESTPLAY or INVEST ║ ✔ Rainbot  ✔ Happy Hours  ✔ Faucet
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ★ ★ ★ ★ ★ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
europesss
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 250

View Profile
November 05, 2018, 08:51:08 AM

Büyük kazanç umutlarıyla yola çıkıp elimizdeki lerden de olmak var işin ucunda.
flipme
Hero Member

Activity: 2170
Merit: 640

Undeads.com - P2E Runner Game

View Profile
November 05, 2018, 09:23:13 AM

Yöntem güzel, iyi bildiğiniz tanıdığınız coinlerde denemenizi tavsiye ederim. Huyunu suyunu bilmediğiniz coinlerde denerseniz elinizde patlama ihtimali de var. Dikkatli odaklanarak yapılan tradelerde genelde kazanırsınız. Burdaki temel kural kendiniz olaya çok kaptırmamak ve genellikle profesyonel hareket edebilmek.

💀|.
   ▄▄▄▄█▄▄              ▄▄█▀▀  ▄▄▄▄▄█      ▄▄    ▄█▄
  ▀▀▀████████▄  ▄██    ███▀ ▄████▀▀▀     ▄███   ▄███
    ███▀▄▄███▀ ███▀   ███▀  ▀█████▄     ▄███   ████▄
  ▄███████▀   ███   ▄███       ▀▀████▄▄███████████▀
▀▀███▀▀███    ███ ▄████       ▄▄████▀▀████   ▄███
 ██▀    ▀██▄  ██████▀▀   ▄▄█████▀▀   ███▀   ▄██▀
          ▀▀█  ▀▀▀▀ ▄██████▀▀       ███▀    █▀
                                      ▀
.
.PLAY2EARN.RUNNER.GAME.
||VIRAL
REF.SYSTEM
GAME
|
████████████████████████████
██████ ▄▀██████████  ███████
███████▄▀▄▀██████  █████████
█████████▄▀▄▀██  ███████████
███████████▄▀▄ █████████████
███████████  ▄▀▄▀███████████
█████████  ████▄▀▄▀█████████
███████  ████████▄▀ ████████
████████▀▀▄██████▄▀▀████████
███████  ▀        ▀  ███████
██████                ██████
█████▌   ███    ███   ▐█████
█████▌   ▀▀▀    ▀▀▀   ▐█████
██████                ██████
███████▄  ▀██████▀  ▄███████
GGurol (OP)
Member
**

View Profile
November 05, 2018, 09:24:07 AM

Büyük kazanç umutlarıyla yola çıkıp elimizdeki lerden de olmak var işin ucunda.

Baştan dedim, aç gözlü olmamak lazım, herşeyde olduğu gibi.
Eldekinden olacak bir durum yok aslında bu senaryoda.
İşlem hacmi fazla olmayınca, eğer bir pump/dump aksiyonuna denk gelmezseniz en fazla komisyon zararıyla çıkılır.

Yöntem güzel, iyi bildiğiniz tanıdığınız coinlerde denemenizi tavsiye ederim. Huyunu suyunu bilmediğiniz coinlerde denerseniz elinizde patlama ihtimali de var. Dikkatli odaklanarak yapılan tradelerde genelde kazanırsınız. Burdaki temel kural kendiniz olaya çok kaptırmamak ve genellikle profesyonel hareket edebilmek.

Aynen öyle.

aakgezen
Member
**

Activity: 249
Merit: 11

View Profile WWW
November 05, 2018, 12:06:49 PM

Güzel bir yöntem ama ben trade işine hiç girmeme yanlısıyım. Çünkü ne zaman bu işe girmeye heveslensem elimde patladı
GGurol (OP)
Member
**

View Profile
November 05, 2018, 12:25:10 PM

Güzel bir yöntem ama ben trade işine hiç girmeme yanlısıyım. Çünkü ne zaman bu işe girmeye heveslensem elimde patladı

Çok çok küçük rakamlarla, sırf borsa ve coinin davranışlarını öğrenmek için yapılabilir, eğlencelik tutarlarla.
Ben de başladığımda, 1000 sathoshili, 100 adetten az alım/satımlarla başlamıştım.

Garou
Jr. Member
*

Activity: 55
Merit: 1

View Profile
November 05, 2018, 12:37:33 PM

Güzel yöntem. Hiç işlem olmasa en kötü orderlar iptal edilir.
Kafada simule edince, ufak paralara ok denirse bir risk yok gibi duruyor.
barlasb
Newbie
*

Activity: 96
Merit: 0

View Profile WWW
November 06, 2018, 07:42:36 AM

Güzel yöntem şu durgun zamanda değerlendirmek lazım bekle bekle nereye kadar
Dyatrev
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 257

View Profile
November 06, 2018, 07:55:24 AM

Paylaşım için teşekkürler ama bu yöntem zaten bir çoğumuzun elimizdekileri arttırmak için kullandığı bir yöntem. Şahsen kendim bu yöntemle gelecek gördüğüm birçok coini arttırdım. Dediğiniz gibi sabretmek lazım ve aç gözlü olmamak lazım.
kaldirimtasi
Member
**

Activity: 220
Merit: 10

View Profile
November 06, 2018, 09:57:28 AM

dediğinde mantıklısın çok güzel hareketler yapıp üç beş birşeyler kazanıyorsun ama bunu bir balina fark ederse çok pis terste kalırsınız.

kurcalas
Member
**

Activity: 378
Merit: 14

View Profile
November 06, 2018, 10:23:17 AM

Bunu defalarca deneyen birisi olarak çok başarılı olamadım. 2 farklı şekilde pişmanlık yaşayabiliyorsunuz. Birincisi düşükten aldığınız coini biraz yükseğe sattınız. Ve fiyat inanılmaz yükselişe devam ederek sattığınıza pişman ediyor. Ya da sattınız ve biraz düşünce tekrar aldınız. Bu seferde fiyat sürekli düşüyor. Uzun süreli bekleyebilecekseniz ve büyük rakamlarla yatırım yapmıyorsanız denenebilir ancak diğer şekilde çok makul bulmuyorum.
GGurol (OP)
Member
**

View Profile
November 06, 2018, 05:12:16 PM

Bunu defalarca deneyen birisi olarak çok başarılı olamadım. 2 farklı şekilde pişmanlık yaşayabiliyorsunuz. Birincisi düşükten aldığınız coini biraz yükseğe sattınız. Ve fiyat inanılmaz yükselişe devam ederek sattığınıza pişman ediyor. Ya da sattınız ve biraz düşünce tekrar aldınız. Bu seferde fiyat sürekli düşüyor. Uzun süreli bekleyebilecekseniz ve büyük rakamlarla yatırım yapmıyorsanız denenebilir ancak diğer şekilde çok makul bulmuyorum.

Şahsen, 1. senaryodaki durumda pişmanlık duymam. Neticede amaç aldığından bir şekilde fazlaya satmak.
O coin/token özelinde bir ralli olursa yapacak birşey yok, bundan kâr ettik, şimdi başkasına bakalım derim.
Piyasa genelinde bir ralliye denk gelirsek zaten bu iş o zamanların işi değil, esas işimize bakarız. Bu çünkü boş vakitleri, durgun piyasaları değerlendirme şekli.

2. senaryoya gelirsek, yani elimizde coin/tokenlerle terste kalma durumu. Bu aşamada da bu yüzde ndüşük hacimli olsun diyorum.
Bu iş için takip ettiğim 4-5 token var, saatte ortalama 7-8 işlem gerçekleşiyor. Dediğiniz durum işlem hacmi yüksekse, evet riskli. Ama düşük olunca size istediğinizde düşüne düşüne çıkma fırsatı da verir.

hsyncl
Member
**

Activity: 322
Merit: 10

View Profile WWW
November 06, 2018, 07:25:45 PM

bence biraz şansın da yardımı var bu işte. bu strateji yüzde yüz çalışır diyemeyiz. çünkü işin içine botlar giriyor. onların olduğu piyasa da hiçbir şekilde alım satım yapmayı ben önermiyorum.arttırcam derken azaltıp birde üzerine hırs yapıp elinizdekileri eritirsiniz...

│      H U B R I S O N E      │▐▐  Your Cryptocurrency Friendly Digital Bank   ▌▌
│    ◆    Equity share crowdfund    ◆    Tokens    ◆    Built with Stellar & OMG    ◆    1,000+ Members    ◆    │
▐▐    Whitepaper    ▌▌       Telegram       │       Twitter       │       Instagram       │       LinkedIn       │
daggez
Newbie
*

Activity: 84
Merit: 0

View Profile
November 07, 2018, 02:01:04 PM

Aç gözlü olmadan dikkat edilerek alınmalı almadan önce geçmişi vs araştırılmalı yapımcısı vs
BitcoinTurk
Hero Member

Activity: 1624
Merit: 624

View Profile
November 07, 2018, 02:32:19 PM

Zaman zaman can sıkıntısı nedeni ile yaptığım kazanç yöntemi olur kendileri. Aynı borsa üzerinden belirtilen işlemleri de yaptığım zamanlar oluyor fakat bazı zamanlarda iki farklı borsa üzerinden arbitraj yaparak kullanıyorum önerdiğiniz yöntemi. Açgözlü olmadıkça, aşırı yüksek kar marjı hedefi olmadıkça ve nerede ne kadarlık işlem yapacağınızı kararlaştırdıktan sonra kesinlikle kazandıran bir yöntemdir. Fakat olası bir yüksek kar marjı hedefi konulması durumunda veya belirli bir işlem hacmi üzerinde işlem yapılması zamanında zarar pozisyonu ile günü bitirmek de söz konusudur. Bu sebeple bilgili kişiler tarafından yapılmasını ve dikkatli şekilde yapılmasını tavsiye ediyorum.
Resulbil
Jr. Member
*

Activity: 236

View Profile
November 07, 2018, 03:25:30 PM

Kesinlikle işe yarıyor bende 100$ ile 2 ay içinde 1000 $  civarı kazandım şunu da belirteyim şu an bir işim yok ve çok fazla boş vakit harcadım araştırma izlme v.s sonuçta karlı bir işlem
67semih
Jr. Member
*

Activity: 630

View Profile WWW
November 08, 2018, 11:31:23 AM

Sabirli ve piyasalari iyi gozlemleyen biri icin gayet guzel bir kazanc yolu olabilir. Ama dusuk hacim kriptopara piyasalarindaki en buyuk sorunlardan biridir. Dikkatli olmak lazim.
haticebayik0993
Jr. Member
*

Activity: 113

View Profile
November 08, 2018, 02:26:33 PM

Takip edip yapabilen için evet çok güzel fırsatlar var ama bi çok kişi birini yakalasa diğer fırsatı kaçırıyor hepsine de yetişmek mümkün olmuyor ınsan kazandıkcada gözü doymuyo hep biraz daha biraz daha derken kazanılan da elden gıdebılıyor
haticebayik0993
Jr. Member
*

Activity: 113

View Profile
November 08, 2018, 02:27:32 PM

Keşke hergün ayrı bi hacmi düşük coin ele alınsa öyle bi yazı yazılsa aslında haberi olmayanlar da boyle fırsatlardan faydalanmış olur
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: