Bitcoin Forum
June 17, 2024, 11:50:07 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Çin Merkez Bankası: Bitcoin’in Teknolojisi Blockchain ‘Balon’  (Read 124 times)
kriptomadness (OP)
Member
**

Activity: 360
Merit: 18

View Profile
November 07, 2018, 07:30:05 AM

Çin merkez bankası, hükümeti Bitcoin’in temelini oluşturan Blockchain üzerinde inşa edilen sektörlerdeki “spekülatif” finansmana ve yatırımlara yönelik denetimi güçlendirmeye çağırdı.

Ülkenin merkez bankası olan Çin Halk Bankası Araştırma Bürosu, Salı günü “Blockchain ne yapabilir ve ne yapamaz?” başlıklı bir çalışma yayınladı.

Çin’in çalışma belgesinin analizinde, merkez bankasının araştırma kolunun blokchain etkisini ve toplumdaki merkeziyetsiz teknolojiyi ticarileştirmeyi amaçlayan çeşitli projeler var.

Açıkça, merkez bankası otoritesi blockchain teknolojisi hakkındaki görüşleri ele aldı:

“Öncelikle, blockchain’in işlevini abartmayın. Blockchain teknolojisinin gelişmesinden bu yana geçen yıllarda bazı endüstri uygulamaları, özellikle mali sektörde bazı blockchain uygulamalarının mümkün olmadığını kanıtladı.”

“ŞİMDİYE KADAR, HİÇBİR TEKNOLOJİK İNOVASYON FİNANSAL SİSTEM ÜZERİNDE YIKICI BİR ETKİYE SAHİP DEĞİLDİ VE BLOCKCHAİN DE İSTİSNA DEĞİL.” DİYE EKLEDİ.

‘Sıkı denetim yapılmalı’
Üstelik, PBoC’un araştırma birimi sektörde sıkı denetim yapılması için ilgili Çin hükümet kurumlarını da çağırdı.

PBoC dahil olmak üzere Çin makamları, ülkedeki tüm ICO’lara yönelik geniş kapsamlı bir yasak çıkardı.

CCN tarafından çevrilen PBoC’nin çalışma raporunda şunlar var:

ŞU ANDA, BLOCKCHAİN YATIRIM VE FİNANSMAN SEKTÖRÜNDEKİ BALON AÇIKÇA GÖRÜLÜYOR. SPEKÜLASYON, PİYASA MANİPÜLASYONU VE HATTA YASALARIN VE YÖNETMELİKLERİN İHLALLERİ, ÖZELLİKLE HALKA ARZ İŞLEMLERİ İÇEREN TOKEN PROJELERİNDE OLDUKÇA YAYGIN. İLGİLİ DEVLET DAİRELERİ DENETİMİ GÜÇLENDİRMELİ VE FİNANSAL RİSKLERİ ÖNLEMELİ.

Bugünkü raporda, PBoC tarafından tüketicilerin ve yatırımcıların kripto-para birimi ticareti ve ICO risklerine karşı dikkatli olmaları konusunda uyarıda bulunuldu.

https://kriptokoin.com/cin-merkez-bankasi-bitcoinin-teknolojisi-blockchain-balon/

Senior / Full
iccel
Member
**

Activity: 392
Merit: 10

View Profile WWW
November 07, 2018, 07:52:52 AM

Çin Merkez Bankası finansal piyasalar için önemli bir aktör, bu yüzden önemli bir haber. Ancak bankanın resmi görüşünü yansıtıp yansıtmadığı konusunda net bilgiye ulaşamadım.Haberde yazılana göre bir birim.

MartinXXX
Member
**

Activity: 61
Merit: 11

View Profile
November 10, 2018, 08:58:02 PM

Evet balon arkadaş ve biz balon alıp satmayı seviyoruz varmı itirazınız amq bir bitmediniz amq ya ağzı olan konuşuyor boku çıktı iyice kripto paraların
btcmurat
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 253

View Profile
November 10, 2018, 09:13:03 PM

Blockchain ile alakalı methiyelerin yanında bitcoin ile ilgili eleştirilerde normal artık sonuçta önü pekte seçilemeyen bir sistem denemesi yapılıyor ver bu gerçekleşirse ne buyukler buyuk nede küçüklerin kuçuk kalacakları kesin değil
Expecto
Member
**

Activity: 980
Merit: 12

View Profile
November 10, 2018, 10:59:17 PM

Blockchain bir balon diyerek kestirip atmak gerçekten inanılmaz. Nedir bu Çin'in , kripto para sektörü ve teknolojileriyle alıp veremediği acaba ? İleride izleyeceği politika da aynı olmaya devam edecek mi merak ettim.

internaldr
Full Member

Activity: 378
Merit: 100

View Profile
November 11, 2018, 10:42:19 AM

bitcoine balon diyenleri anlamıyorum. elması camdan ayıran yada altını bronzdan ayıran nedir? insanlar bir şeye değer veriyorsa o değerlidir. bitcoindede durum böyledir.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: