Bitcoin Forum
May 06, 2024, 04:30:41 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2  All
  Print  
Author Topic: Bi Bitmediler Dolandırıcıların Bir Yeni Yöntemi Daha  (Read 467 times)
zorbey (OP)
Member
**

Activity: 448
Merit: 33

View Profile WWW
November 07, 2018, 08:47:34 PM

Artık bu başlıkta konu açmaya sıkıldım. Artık deşifre ettiğim tüm yöntemleri bu başlık altında toplayacağım.
İşte Yeni yöntem.

Email adresinize aşağıdaki gibi bir eposta geliyor:

Thanks from Pegine Team.

Your order has been received and is now being processed. Your order details are shown below for your reference:

Your Contract ID:7144083
Order ID: 5643-2018

View Order

Note: Any money in your account at that time will be used before any other payment source. Charge will appear on your credit card statement as "PegineTeam INC"

Payment sent to Pegine Billing Team.

Regards,
Pegine Team

Copyright © 2018 Team Pegine Inc, All rights reserved.
We are contacting you in regard to invoice # 29436-2018. We kindly ask that you remit payment as soon as possible.

Our mailing address is:
Team Pegine Inc
1225 W Beaver St
Jacksonville, FL 32204-1414

Add us to your address book

Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list

Translate tercümesi:

Pegine Ekibinden teşekkürler.

Siparişiniz alındı ​​ve şu anda işleniyor. Sipariş bilgileriniz referans için aşağıda gösterilmiştir:

Sözleşme Kimliğiniz: 7144083
Sipariş Kodu: 5643-2018

Siparişi Görüntüle

Not: Hesabınızdaki o zamanki herhangi bir para başka bir ödeme kaynağından önce kullanılacaktır. Kredi kartı ekstrenizde "PegineTeam INC"

ödemesi Pegine Billing Team'e gönderilir.

Saygılarımızla,
Pegine Ekibi

Telif Hakkı © 2018 Team Pegine Inc, Tüm hakları saklıdır.
Fatura # 29436-2018 ile ilgili olarak sizinle iletişim kuruyoruz. Mümkün olan en kısa zamanda ödeme yapmanızı rica ediyoruz.

Mail adresimiz:
Takım Pegine A.Ş.
1225 W Beaver St
Jacksonville , FL 32204-1414

adres defterinize bizi ekle

Bu e-postaları nasıl aldığınızı değiştirmek ister misiniz? Tercihlerinizi güncelleyebilir veya listeden
çıkabilirsiniz .

Tabi hemen tereddüt ediyorsunuz, ben böyle bir şipariş verdim mi diye ve Siparişi görüntüle ye tıkladığınız zaman virüslü dosya bilgisayarınıza iniyor ve geçmiş olsun.
Aman dikkat arkadaşlar..

1715013041
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715013041
Reply with quote  #2

1715013041
Report to moderator
No Gods or Kings. Only Bitcoin
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715013041
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715013041
Reply with quote  #2

1715013041
Report to moderator
temeler
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 250

View Profile
November 07, 2018, 10:06:31 PM

Bu piyasada dolandırıcılık bir meslek olmuş artık. Milletin tecrübesizliğinden ve dalgınlığından faydalanıp emeğini, parasını, bilgilerini çalıyorlar. Zehir zıkkım olsun diyeceğim ama oldğuda yok. Böyler konuların sürekli gündemde olması gerekiyor ve çok dikkat etmek gerekiyor yoksa daha çok ürerler.
freim
Member
**

Activity: 462
Merit: 42

View Profile
November 07, 2018, 10:30:12 PM

bu tarz yöntemlerini açıkladığın için teşekkürler reis ya bunlar bitmez ya her yerleder değişik değişik yöntemler bulup insanların karşılarına çıkıyorlar sürekli
distorsiyon
Member
**

Activity: 448
Merit: 15

View Profile
November 07, 2018, 10:46:50 PM

Günde ortalama 20-30 tane spam mail alıyorum. Bildiğim, takip ettiğim bounty, airdrop ve borsalar dışında hepsini siliyorum.

Güvendiğim kaynakları da direk sitesine girerek bakıyorum. Çok dikkatli olmak lazım, emek hırsızı heryerde.
usakli64
Full Member

Activity: 966
Merit: 142

View Profile WWW
November 08, 2018, 10:42:44 AM

Dolandiriciligin her gun yeni yontemleri methodlari cikiyor.  Birileri bunun icin cok kafa yoruyor. Tavsiyem tum kripto islemlerinizi tek bilgisayar veya telefonda ayni baglanti ile yapmaya calisin.  Diger dolandirilik yontemlerinde tavsiye veremiyorum cunku cok degisik yontemler uyguluyorlar.  Sadece uyanik olmakta ve herseye aninda atlamamaya dikkat edin.

NE MUTLU TÜRK'ÜM DIYENE
ferhatgalip
Jr. Member
*

Activity: 182
Merit: 1

View Profile WWW
November 08, 2018, 01:43:14 PM

Maili takip etmeyi bıraktım artık tonla mail geliyor geçmiş katıldığım airdroplardan. Hiçbirini açmıyorum. Hevesim kaçtı airdroptan bişey kazanamadım.

cr o w d F o r c e    ▸▸▸   [ Private Sale: Open ]
Global Decentralized Network Of Micro Businesses
kurcalas
Member
**

Activity: 378
Merit: 14

View Profile
November 08, 2018, 01:57:33 PM

Dolandırıcılık eyleminin burası orası yok ancak kriptolarla bu tarz işlerin daha kolaylaştığı aşikar. Cüzdan açmak 10 saniye ve o cüzdanı senelerce bekletebilir. Maalesef oltalama işine bir çözüm yok. Kimden ne koparırlarsa.
FatihDesigner
Jr. Member
*

Activity: 56
Merit: 5

View Profile
November 08, 2018, 02:01:05 PM

Trojan kullanarak hem bilgilerimizi çalıyorlar.Bilgisayarda antivirus eksik etmemeliyiz,bu piyasada en başta dikkatli olmak gerekiyor.Dolandırıclar her gün yeni teknikler geliştiriyor.Karşımıza çıkan dolandırıcıların tekniklerini bir-birinizle paylaşırsak,bir-birimizi korumuş oluruz.Konu güzel olmuş , ellerinize sağlık.

<I'm Designer from Turkey>
saphine
Jr. Member
*

Activity: 481

View Profile WWW
November 08, 2018, 02:17:54 PM

Piyasa gerçekten kim kimi tokatlarsa mottosuyla hareket ediyor. Gittikçe de çoğalıyorlar çok dikkatli olmak gerek.
WeAreSoSory
Member
**

Activity: 238
Merit: 14

View Profile
November 08, 2018, 02:27:49 PM

Dolandırıcılık sadece şekil değiştirir dostlar her yerde içimizde bile olabilirler. Bu nedenle daha dikkatli olmamız lazım. Her maile şüphe ile yaklaşıyorum artık. Çoğu maili açmıyorum bile.
psikolog
Member
**

Activity: 210
Merit: 11

♦ SIMDAQ ♦

View Profile
November 08, 2018, 02:35:58 PM

Mail üzerinden dolandırıcılık uzuuun bir süredir var ve muhtemelen her zaman olacak çünkü hala düşen kişiler var bunlara. Öyle şeyler varki buna kimse düşüyor mudur lan diyorum ama düşmese adamlar o kadar uğraşmaz heralde  Grin

❰ ❰❰ ❰❰❰ ❰❰❰❰❰ ♦ SIMDAQ ♦ ❱❱❱❱ ❱❱❱ ❱❱ ❱
Learn how to trade profitable!
 Instagram ▼▲       Medium ▼▲      Telegram ▼▲    Facebook  ▼▲      Twitter ▼▲
Ecol
Full Member

Activity: 532
Merit: 102

View Profile
November 08, 2018, 04:29:15 PM

Kulllanıcıyla direk etkileşimli bu piyasada böyle olaylar olması gayet doğal. Bu dolandırıcılık olaylarının devam etmesi zaten kaçınılmaz gözüküyor. Bizim yapmamız gereken maillerde çok dikkatli olmak ve güvenmediğimiz sitelere bulaşmamak olabilir.

███████           C O M P R O   F I N A N C E           ███████
The DeFi Way of Synthetic Assets & Trading
│     TELEGRAM     │      TWITTER      │       REDDIT       │      MEDIUM      │
sonerbo
Copper Member
Hero Member

Activity: 1358
Merit: 523

View Profile
November 08, 2018, 04:44:13 PM

phising denen olay. Dikkatli olmak lazım. Antivürüs şart. oto engelliyor bu tip linkleri. Dünya var oldukça bu dolandırıcılar olacak herhalde.
BoozeHoundPoker
Member
**

Activity: 406
Merit: 11

View Profile
November 08, 2018, 05:43:17 PM

Aynı mail bana da geldi, insan ister istemez tedirgin oluyor. Hiç bir şey yapmadan internetten biraz araştırdım öyle bir şey var mı diye. Fason olduğunu anladım sildim. Baya kişiye gitti heralde artık gmailde spame düşüyor. Dikkatli olmak lazım
MadeinKayseri
Jr. Member
*

Activity: 93
Merit: 2

View Profile
November 08, 2018, 06:27:32 PM

Airdrop işini harici bir bağlantı, mail ve pcden yapmak en temizi sanırım. Kyc içinde photoshoplu kimlik adres.
murobro
Jr. Member
*

Activity: 532

View Profile WWW
November 08, 2018, 06:37:39 PM

Gün geçmiyor ki, yeni bir dolandırıcılık yöntemleri keşf ediyorlar. Artık bunu bir iş haline getirmiş insanlar var!

BLOCKMASON LINK
Create Web APIs From Any Smart Contract
caneraydin123
Member
**

Activity: 574
Merit: 34

View Profile
November 08, 2018, 06:38:26 PM

Valla en güzeli gelen airdrop veya ICO başlattık vs gibi mesajları hiç okumadan siliyorum ne içime kurt düşsün  ne de bir hata yapayım. En ufak bir hata bile alır götürür yanlışlıkla tıklarsın olurda hiç gerek yok namussuz insan dolu ortalıkta. İnsanın başına gelmeyecek bir şey yok daha da kötüye gidiyor hayat dikkat edelim
gokhanata
Jr. Member
*

Activity: 316

View Profile
November 08, 2018, 06:54:37 PM

Bu hafta telegramda da çıktı bir virüs olayı, baya bir kişinin hesaplarını keylerini ele geçirdiler, sağlam antivirüs programları lazım artık indirdiğimiz dosyaları da ayrı bir taratmak gerekiyor. güvenmediğiniz dosyaları açmamaya çalışın.
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
November 08, 2018, 06:54:58 PM

Şu spam mail olayından bir türlü kurtulamadık. Arkadaşlar mümkün mertebe bu tarz mailleri silmeden önce spam olarak işaretleyin.

Microsoft hotmail'in manuel spam işaretleme ekibinde gönüllü olarak yaklaşık 5 yıldır, bu tarz mailleri sistem üzerinden bildiriyorum. Bu şekilde gönüllü çalışan birçok arkadaş var. Bir şekilde önüne geçilmeye çalışılıyor.

Borsalarda kullandığınız mailleri, forum üyeliğinde kullandığınız maillerinizi; airdrop, bounty gibi alanlara vermeyin.
jesselui
Full Member

Activity: 854
Merit: 109

Trident Protocol | Simple «buy-hold-earn» system!

View Profile
November 08, 2018, 09:45:26 PM

Şu tür yıkık insanlar neden hala başarılı olmuşlar anlamış değilim bu yenilen emekler yapılan bu ben bi bok beceremiyorum sizinkileri çalayım hareketleri ne zaman son bulacak ?

Simple «buy-hold-earn» system!      │      TRIDENT PROTOCOL      │      HIGH FIXED APY  >>> 382,945%
THE HIGH PAYING AUTO-STAKING & AUTO-COMPOUNDING PROTOCOL

██████████████|               Twitter               |              Telegram              |                Reddit                |██████████████
Pages: [1] 2  All
  Print  

Jump to: