Bitcoin Forum
May 23, 2024, 01:11:37 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin yılbaşı sürprizine hazırlanıyor  (Read 255 times)
heirinch (OP)
Jr. Member
*

Activity: 420
Merit: 1

Bountyhive.io

View Profile WWW
November 08, 2018, 10:13:56 AM

Böyle bir haber buldum her yer bu gibi haberlerle dolu, boğa boğa deniyor ama bakalım ne zaman gelecek ne olacak. Başlıkdaki haber altda;

Bitcoin yılbaşı için bizlere sürpriz hazırlıyor olabilir ama zaten son yılbaşından bu yana yaptıkları  bizim üçün büyük sürpriz oldu bile. Değerinin 3’te 2’sini bırakıp bugünlere gelen Bitcoin artık harekete geçse iyi olur.

Bitcoin Yılbaşı Sürprizi
Neredeyse 11 ay süren ayı piyasasından bahsediyoruz. Bu 11 aylık zaman zarfında Bitcoin zirve değeri üzerinden %67 değer yitirdi. Bu üçte iki demek. Blockchain evreninin amiral gemisi olan BTC yılbaşı için bizlere güzel hediyeler getirebilir.

EToro kripto borsasının eski analisti Mati Greenspan’ın bu konuda iyimser olanlardan. Uzun süredir piyasayı yakından takip ettiğini ve Bitcoin’in çıkış yapacağıan dair sinyaller aradığını söyledi. Devamında ise;

“Uzun zamandır aradığım işaretleri bulduğuma inanıyorum. Bitcoin yılbaşında bize güzel süprizler yapabilir. Trendin dönüş emareleri verdiğini ve bu işaretlerin artık daha güçlendiğini görüyorum.

Geleneksel piyasalarda yıl sonuna doğru hareketlenme olur ve ralli süreci başlar. Batı dünyasının uzun tatiller dönemine adım attığı bu zaman zarfında özel sektör kontrolü eline alır. Ayrı şeyi kripto piyasası açısından söylemek şu an için erken olsa da bunun işaretleri görülüyor. Altcoinler bu hafta topraktan başlarını kaldıran filizler gibiler. Ben devamının geleceğini düşünüyorum.”

Altcoin başkaldırısının ele başı olsa olsa hard forku yaklaşan Bitcoin Cash olur. İki ayrı versiyona ayrılacak olan BCH ağındaki hareketlilik takdire şayan. Önce BCH ardından da XRP güzel atılımlar yaptılar. Topluluğun kendisini harekete geçirecek böyle hızlı kripto paralara ihtiyacı var.

“Şöyle düşünün, yangın açısından kıvılcımın nereden geldiği önemsizdir. Ateş yansın da nasıl yanarsa yansın. Finans piyasalarında da durum bu şekildedir. Çığa dönüşecek kar topunu kimin atacağının bir önemi yoktur.”

50 MA Aşılıyor Ama Asıl Önemlisi 200 MA
Greenspan’e göre altcoinlerin kıpırdanmasına büyük ihtiyaç olsa da asıl hamle Bitcoin’den gelmeli. Yukarı yönlü sürdürülebilir bir fiyat hareketi ancak 200 MA seviyesi geçildiğinde doğrulanabilir olacaktır. 200 günlük hareketli ortalama sınırı ise şu aralar 7.052 dolar seviyesinde. Bu seviye gerçekten zorlu bir direnç bölgesi. Bitcoin fiyatı bu seviye üzerine tırmanırsa iyimser senaryomuz aktive olmuş demektir.

50 günlük hareketli ortalama değeri ise tam olarak Bitcoin’in şimdiki değeri olan 6.550 dolar. Fiyat 50 MA’yı kırabilirse 50 ve 200 MA arası bölgeye girecek. Burası kararsız bölgeyi temsil eder, ya aşağı yönlü kırıp aralıktan çıkar ya da yukarı yönelir ve 200 MA sınırını böylece terk eder.

Link: https://koinmedya.com/2018/11/08/bitcoin-yilbasi-surprizine-hazirlaniyor/
ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
November 08, 2018, 11:25:02 AM

bu tarz haberlere itibar etmeyiniz. bitcoin geçmişte bir çok çakılma felaketini yıl sonu ve yıl başında yapar.
kriptoya yatırım yapacaksanız tamamını kaybetmeyi göze alarak uzun vadeli yapın.
Jhonkar
Member
**

Activity: 522
Merit: 13

View Profile
November 08, 2018, 11:41:25 AM

yılbaşının hiçbir ilgisi yok bu piyasanın dinamikleriyle, noel filan deniliyor belki bir nebze etki edebilir oda olumsuz anlamda etkiler ederse de. yoksa her önüne gelen bir yorumda bulunuyor ama o yorumların gerçeklikle hiçbir ilgisinin bulunmadığını sürekli test ediyoruz.
emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
November 08, 2018, 05:30:08 PM

başka haberde noel baba bitcoin ilişkisi kurulmuştu.  hareketli ortalamalara gelirsek 200 günlüğü sanki yukarı kıracak gibi. ama onun içinde zaman var. bazı analistler bu olduğunda yukarı yönlü atakların biraz daha güç topladığından felan bahsetmişler.
sofikurban
Member
**

Activity: 448
Merit: 10

View Profile WWW
November 08, 2018, 05:46:24 PM

Bitcoin ile ilgili süreki çıkış için bin bir türlü nedenler ortaya atılıyor sene başından beri ,bu nedenlerin bir çok kısmı oluşmasına rağmen oluşmayan tek şey bitcoinde beklenen çıkış.

Madenci_34
Member
**

Activity: 560
Merit: 16

Proof-of-Stake Blockchain Network

View Profile WWW
November 08, 2018, 05:46:38 PM

Balinalar bize bir güzellik mi yapacak o zaman? 😁 bitcoin bu süprize tek başına hazırlanamaz zira,yoksa önceden de bazı güzellikler yapardı.

jameshugo17
Full Member

Activity: 721
Merit: 100

View Profile
November 08, 2018, 07:20:25 PM

2018 bu aya kadar genel olarak düşüş trendinde geldi balinalar sürekli düşürerek yani düşen piyasada ayakta kalamazlar ara sıra pumpda gerek. Yıl başına kadar yeşil günler görebiliriz.
biloov
Jr. Member
*

Activity: 140
Merit: 4

W12 – Blockchain protocol

View Profile
November 08, 2018, 09:05:30 PM

Yılbaşı yada yıl sonunda yada diğer özel günlerde piyasaların etkileneceğini zannetmiyorum

W12.io  ▬▬▬▬▬▬  Blockchain protocol
Built F O R :    ❤ Charity Market    ⚫ ICO    ֆ CROWDFUNDING
[https://tokensale.w12.io/]
BoozeHoundPoker
Member
**

Activity: 406
Merit: 11

View Profile
November 09, 2018, 11:24:51 AM

Bu piyasada 3 sene hiç hareket olmadığı zamanda oldu, 11 ay çok uzun bir süre değil. Ayı piyasası belki de bir yıl daha sürebilir, kimse bunun olmayacağını net bir şekilde söyleyemez. Benim beklentim 2019 ortalarına kadar bir ayı piyasası, daha sonrasında da dünyada genel bir ekonomik kriz iyicene hissedilirse bu da kripto piyasalara boğa etkisi yapabilir. Tamamen benim kaba etimden uydurduğum fikirlerim bunlar, çok ciddiye almayın.
husdemba
Full Member

Activity: 1302
Merit: 115

Pepemo.vip

View Profile
November 09, 2018, 02:25:32 PM

Yılbaşı geldi diye düzelecek bir piyasa yok şu anda. Aylardır durgun bir sezon var ve bu ölü toprağını atabilecek bir atak emaresi de şu anda yok. Bu yıldan kendi adıma umudu kestim umarım 2019 farklı olur  Undecided

haskizilcik
Member
**

Activity: 160

View Profile
November 09, 2018, 02:51:34 PM

Yılbaşında noel babanın piyasaları canlandıracağını düşünmüyorum umarım bir bir bildikleri vardır da o yüzden yılbaşında piyasaların canlanacağını coşacağını söylüyorlardır benimde bu yıl dan çok ta umudum yok

✘  EXCOLONY   |▌  YOUR PLEASURE IS OUR INNOVATION
|███   White Paper  [  JOIN our ICO  ]  ANN Thread   ███|
Twitter  |  Facebook  |  Telegram  |  Medium  |  Github  |  Reddit
etzecet
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 4

W12.io ▬ Blockchain protocol

View Profile
November 09, 2018, 03:00:26 PM

Umarım öyledir, şu anda süprize o kadar çok ihtiyacımız var ki, uzun süredir bir boğa sezonunun gelmesini bekliyoruz ama yatırımlarımız eridiğiyle yanımıza kar kalıyor.

loveistanbul
Member
**

Activity: 392

View Profile
November 09, 2018, 06:00:55 PM

Eğer bitcoin yılbaşında bir sürpriz yapıp yeni ath  noktası belirler ise bu bütün kripto para piyasasını rahatlatacak ve yatırımcının bu piyasaya olan güveni tekrar yerine gelecektir.
ILuckyGuyI
Sr. Member

Activity: 2100
Merit: 456

View Profile
November 09, 2018, 06:22:31 PM

Açıkçası ben Bitcoin'den pek yılbaşı sürprizi beklediğimi söyleyemeyeceğim. Bir anda uçuşa geçeceğini hiç sanmıyorum. Yeni yılın ilk çeyreğinde kademeli ama kararlı bir yükseliş olmasını umut ediyorum.

▄▄███████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
███████████▀▌▄▀██████████
███████▄▄███████▄▄███████
██████▄███▀▀██▀██████████
█████████▌█████████▌█████
█████████▌█████████▌█████
██████████▄███▄███▀██████
████████████████▀▀███████
███████████▀▀▀███████████
█████████████████████████
▀█████▀▀████████████████▀
▀▀███████████████████▀▀
Peach
BTC bitcoin
Buy and Sell
Bitcoin P2P
.
.
▄▄███████▄▄
▄████████
██████▄
▄██
█████████████████▄
▄███████
██████████████▄
███████████████████████
████████████████████████
▀███████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀██████████████████▀
▀███████████████▀
▀▀███████▀▀

▀▀▀▀███▀▀▀▀
Available in
EUROPE | AFRICA
LATIN AMERICA
▄▀▀▀

▀▄▄▄

███████▄█
███████▀
██▄▄▄▄▄░▄▄▄▄▄
████████████▀
▐███████████▌
▐███████████▌
████████████▄
██████████████
███▀███▀▀███▀
.
Download on the
App Store
▀▀▀▄

▄▄▄▀
▄▀▀▀

▀▄▄▄

▄██▄
██████▄
█████████▄
████████████▄
███████████████
████████████▀
█████████▀
██████▀
▀██▀
.
GET IT ON
Google Play
▀▀▀▄

▄▄▄▀
evergreeen
Jr. Member
*

Activity: 125

View Profile
November 09, 2018, 09:30:29 PM

yılbaşına kaç rakam bekliyorsunuz tahminleri alalım
luppecuppe
Full Member

Activity: 518
Merit: 102

View Profile
November 09, 2018, 09:39:31 PM

Ben zaman vermeyi doğru bulmuyorum hatta bu sene sonuna kadar ciddi bir yükseliş beklentim de yok. Ama 2019 için çok umutluyum ve büyük ihtimalle de uzun zamandır beklene boğa 2019 a sarkacak
DatKing
Member
**

Activity: 1022

View Profile
November 10, 2018, 09:57:13 AM

Bitcoin'den yeni yıl öncesi atak beklediğimi pek söyleyemem. Ethereum'dan beklerim ama ondan şu an için pek beklentim yok. Yeni yıla girdikten sonraki birkaç ay içinde Bitcoin'de yükselişin başlamasını bekliyorum.

redboxneo
Member
**

Activity: 546

View Profile
November 10, 2018, 02:43:06 PM

her sene değil ama pek çok sene için son 2-3 ayında ralli başladığına daire bazı veriler var. Bunu yaptıktan sonra Aralık, Ocak aylarında paraya geçiş aşamasına ulaşılıyor. 11. aydayız ve ortada ralli yok. yılbaşına bitcoin sürpriz yapacak diye şartlanmayalım. bu sonbahar aylarında bitcoinin hiç atak yapmadığı dönemlerde oldu.
mervylmaz
Jr. Member
*

Activity: 65

W12 – Blockchain protocol

View Profile
November 10, 2018, 04:18:17 PM

Yılbaşı gelmeden güzel sürprizler görsek çok güzel olacak 2018 i böylece çok çok daha güzel hatırlamış oluruz piyasalar bir canlansa 2018 bitmeden

cabbaraga
Member
**

Activity: 196
Merit: 12

View Profile WWW
November 10, 2018, 04:21:11 PM

bu tarz haberlere itibar etmeyin gider yatırım yaprsınız sonra düşüşe geçince üzülürsünüz , uzun soluklu düşünüyosanız farklı tabiki.

▀▀▀▀▄▀▀▀▀▀ ▀▀ ▀ ▄ ▀    GORECRUIT    ▀ ▄ ▀ ▀▀ ▀▀▀▀▀▄▀▀▀▀
▬▬   ARTIFICIAL INTELLIGENCE FOR HR BASED ON BLOCKCHAIN   ▬▬
Whitepaper   Telegram   [  Pre-Sale 》 24th October  ]   Facebook   Twitter
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: