Bitcoin Forum
June 03, 2024, 05:29:06 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Satoshi Nakamoto Kimdir?  (Read 553 times)
Night Trader A
Member
**

Activity: 406
Merit: 10

View Profile WWW
November 09, 2018, 05:11:25 PM

Bir kişi olmadığı muhtemel, ekip tarafından yönetilen anonim bir hesap olduğu belli.

hiziridiyunusidi
Jr. Member
*

Activity: 308
Merit: 1

View Profile WWW
November 09, 2018, 05:52:42 PM

Bu forumla ilgisini postları olduğunu bilmiyordum güzel bir yazı olmuş. Bana kalırsa bi şekilde ortadan kaldırıldı ve proje kontrol edilebilir hale getirildi aksi takdirde tüm ekonomik sistem için tehditti. Şu an kimlerin elinde bilemiyoruz bi takım kişiler var ama bilemiyoruz.

JAVVY   │  An All-in-one Crypto Exchange
freim
Member
**

Activity: 462
Merit: 42

View Profile
November 09, 2018, 06:04:46 PM

bu sahs ile ilgilenmekten ziyade bu sahıs neyi anlatmak istemiş ona odaklanmak gerekiyor diye düşünüyorum gecenin bir vakti farklı bankalar arası eft olmazken eth ile çok rahat ve hızlı paranı alabiliyorsun mesele bu yani.
tayfundeniz
Sr. Member

Activity: 826
Merit: 296

View Profile
November 09, 2018, 06:36:48 PM

Güzel bilgilendirici bir yazı olmuş.Dikkatimi çeken ise 2010 yılında bitcoin'in çıkış tarihi.Bundan 8 sene önce.Şu an gerçekten tarihe tanıklık ediyoruz ve emekleme aşamasındaki kripto paraların başlangıcın da sayılırız.Bir çok krizler yükselişler bizleri bekliyor bundan sonra.Tecrübe bilgi sabır ve soğukkanlılıkla ya yola devam edeceğiz yada bir yerde herşeyi kaybedip pes edeceğiz.Pes etmemek için öğrenmek araştırmak nerede nasıl hareket etmeyi öğrenmek şart.Umarım başarılı oluruz.Türk gurubu olarak yardımlaşarak dayanışma içinde bu formu kullanmamız şart.Bilgi en büyük güçtür.
redboxneo
Member
**

Activity: 546

View Profile
November 09, 2018, 07:05:13 PM

o zaman bu forumun kurucusu satoshi nickli kişi diyebilir miyiz? ikinci bir teori satoshi hiç bir zaman bu foruma üye olmadı. onun nickini kullanan satoshi nickli bir troll insanlara bir süreliğine ilham kaynağı oldu. öyle ya da böyle her anlamda komplo olmaya devam edecek. ta ki  "ben satoshiyim, işte bunlar da kanıtlarım" deyinceye kadar.
unreal41
Member
**

Activity: 910

View Profile
November 09, 2018, 10:30:03 PM

Satoşhi nakamoto konusında iki farkkı fikre sahibim acılcası emin değilim ama düşündüklerimi açıklayım 1 nakamoto var fakat bitcoinin değerine etkide bulunmamak için ortalıkta görünmiyor bu tabi zayıf ihtimal. 2 ise bu bir grup tarafından yaratılan bir prone ve satoshi nakamoto ismi sadece ortaya atılan bir isim kuvvetli olarak bu ihtimale daha çok inanıyorum
caneraydin123
Member
**

Activity: 574
Merit: 34

View Profile
November 10, 2018, 07:17:10 PM

Böyle zekice bir şey yapabilmek için bir kişi yeterli olmayabilir. Bir kişi veya grup bile olsa hiç kimse benim şu kadar param var demez. Bu işin arkasında kim var ise çok iyi teknolojiye uygun vergilere karşı bir sistem kurdu. İyi bir şey yaptı bence ama devletler girdiğinde işin içine farklı olacak merkezi olmayan bir ortam olarak kuruldu. Ne kadar amacı belli de olsa tam olarak değişmeyen şey blockchain. KYC sistemi kimin ne yaptığını cüzdan adreslerinin kimin olduğunu açıkça ortaya koyuyor kara para aklama bir yana başka sebepler ile de bu bilgiler toplanıyor gibi geliyor.
foculur
Full Member

Activity: 406
Merit: 158

View Profile
November 10, 2018, 07:51:41 PM

Bir kişi olmadığı muhtemel, ekip tarafından yönetilen anonim bir hesap olduğu belli.

Aynen size katılıyorum, bunun bir kişinin işi olması bence imkansız. Anonim olan amerikalı bir grup falandır veya çin-rusyadan birilerinin olduğunu düşünüyorum ama dediğim gibi bir grup vesaire olmalı tek başına zor böyle bişey oluşturmak.
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
November 11, 2018, 12:15:29 PM
Last edit: November 11, 2018, 12:27:48 PM by lossnet

Amerika'nın bunu bilmemesine imkan yok. Adamların istihbarat servisi canavar gibi çalışıyor. İğne deliğine girse bulurlar.
Ortada dünyayı bu kadar etkileyebilecek bir olay olacak ve Amerika da bu olayı kimin başlattığını bulamayacak haha 😃

Muhtemel seçenekler şunlar olabilir:
1. Ya biliyor ve saklıyorlar (aralarında gizli bir anlaşma var),
2. Ya Satoshi ve grubu çoktan öldüler/öldürüldüler,
3. Ya da Bitcoin, Amerika derin devletinin (mesela illuminati) kendi yarattığı deneysel bir proje. "yeni dünya düzeni" misyonuyla da örtüşüyor.
brkttlv
Jr. Member
*

Activity: 896
Merit: 9

View Profile WWW
November 11, 2018, 12:44:22 PM

Benim için çok ilgi çekici bir yazı oldu. Bende Satoshi Nakamoto'nun bir kişi değil de kendi alanlarında uzman ve dünyayı değiştirmeyi hedefleyen bir grup insan olduğunu düşünenlerdenim. Eğer bir kişi ise Amerikan filmlerine konu olacak bir süper kahramanla karşı karşıyayız demektir.
mahmuterdem
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 4

View Profile
November 11, 2018, 12:55:47 PM

Kendisi bir grup'dur ama ilk düsünen ve fikir üreten kisi: Nick Szabo'dur
1998'de Bitcoin'den önce BitGold yaratmis ama basarili olamamistir:
https://en.wikipedia.org/wiki/Nick_Szabo#Bit_gold

1999'da "CyberPunk" genarasyonu ile birlikte Peer-To-Peer teknolojisini gelistirip 31.10.2008'de BitGold ve Peer-To-Peer yeni ismi ile Bitcoin olarak sunulmus.

Illuminati, NSA ve Amerika ile alakasi yoktur...
Sadece 1985-2000'li yillarin "freedom" genarasyonunun ilerleyen teknoloji ve insanlar üzerindeki kontrol baskisindan kurtulus olarak düsünülen bir proje.

Ilk smart contract konsept'ini yaratan ve ilerleten kisilerden biriside Nick Szabo'dur:
 https://en.wikipedia.org/wiki/Smart_contract
ozlemt4296
Member
**

Activity: 350

CAT.EX Exchange

View Profile
November 11, 2018, 01:02:10 PM

forumun kurucusu olduğu kanıtlanmış bi gerçek mi çok ilginç geldi bana ve ilk defa duydum kim olduğu hakkında benim şahsi fikrim tek bir kişiden ibaret olmayan bir grup olduğunu düşünüyorum bu grubunda bi hacker grubunun işi olduğunu düşünüyorum

longthu
Hero Member

Activity: 728
Merit: 500

MenaPay - Crypto made easier than cash

View Profile WWW
November 11, 2018, 02:36:03 PM

kripto para projesi 10 yıl önce ortaya çıktığında arkasında büyük bir ekip vardı onlar kendi isimlerini bulaştırmak istemedi ve onlar Satoshi Nakamoto ismini kullanarak insanlara anonim bir isim sundu.

_Crypto made easier than cash_
▄███▄              ▄███▄
███████            ███████
███████   ▄████▄   ███████
███████  ████████  ███████
▄██████████  ████████  ██████████▄
████████████  ████████  ████████████
████████████  ████████  ████████████
▀██████████  ████████  ██████████▀
▀███▀   ████████   ▀███▀
████████
▀████▀
MenaPay.
ANN THREAD
__
psikolog
Member
**

Activity: 210
Merit: 11

♦ SIMDAQ ♦

View Profile
November 11, 2018, 10:41:11 PM

Kim yada kimler olduğunun bence hiçbir önemi yok. Geleceği düşünüp icatlarını piyasaya sürdüler ve yok olup gittiler. Kimliklerini bilseydik bitcoin belkide bitcoin olamayacaktı. Bitcoinin doğasını insanlara daha rahat kavratmak için yok olduklarını düşünüyorum ben ve umarım hiçbir zaman kimliklerini öğrenmeyiz

❰ ❰❰ ❰❰❰ ❰❰❰❰❰ ♦ SIMDAQ ♦ ❱❱❱❱ ❱❱❱ ❱❱ ❱
Learn how to trade profitable!
 Instagram ▼▲       Medium ▼▲      Telegram ▼▲    Facebook  ▼▲      Twitter ▼▲
Kriptokrat
Jr. Member
*

Activity: 88
Merit: 6

EQWITY.IO

View Profile
November 12, 2018, 12:52:45 AM

Ben hala tek bir kişi olduğunu düşünüyorum. Bir ara amerikalı bir akademisyenden şüpheleniyordu sanırım linkteki kişi oydu tam hatırlamasamda. Bayağı mantıklı gelmişti. Kim olursa olsun büyük bir devrimin başlangıcını sağladı. Her ne kadar daha tam olarak gerçekleşmemiş olsa da.

EqwityTM │ Initial Coin Offering + Equity Airdropping
Sacred
Full Member

Activity: 910
Merit: 105

View Profile
November 12, 2018, 02:28:14 AM

Çok güzel makale olmuş zevkle okudum. Birkaç arkadaşın belirttiği gibi tek kişi olmadığını düşünüyorum. İdealist biri bile olsa bir şekilde ortaya çıkardı bunu ben geliştirdim size armağan ettim tarzında ego yapabilirdi. Eşi dostu da mı yok kimseye mi bahsetmemiş bu adam bu olaydan ki biri de çıkıp ifşa etsin.
urwhatuknow
Sr. Member

Activity: 446
Merit: 250

CAT.EX Exchange

View Profile
November 17, 2018, 02:12:31 PM

Adam hala aramızda mı acaba bu günleri görüyormu gülüyormu napıyor bu kadar gizemli bir şey daha önce görmemiştim ama ben aramızda olduğunu düşünüyorum Smiley

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
██████ ███ ▀▀▀ ███ ███████
██████▀▄███████████▄▀███████
███████ █████████████ ████████
███████ █████████████ ████████
████████▄▀█████████▀▄█████████
██████████▄ █████ ▄█▀▄▄▄▀█████
██████████ ████▌▐█ █▀▄█ ████
████████▌▐█████ █▌▐█▄▄████
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
▌   ANNOUNCE THREAD   ▌▐   BOUNTY   ▐
TWITTER  |  FACEBOOK  |  TELEGRAM  |  DISCORD
(((((((   MOBILE APP [ ANDROID / IOS ]   )))))))
)
mahoni2100
Member
**

Activity: 504
Merit: 12

View Profile
November 17, 2018, 04:02:09 PM

Kurucu olarak kendini gizlemesinin arkasında nedenlerin sağlam olduğunu düşünüyorum onun kimliğinin gizli olması hepimizin iyiliği için güzel.

yenilmez86
Member
**

Activity: 1259
Merit: 43

View Profile
November 17, 2018, 05:39:50 PM

Bu forumla ilgisini postları olduğunu bilmiyordum güzel bir yazı olmuş. Bana kalırsa bi şekilde ortadan kaldırıldı ve proje kontrol edilebilir hale getirildi aksi takdirde tüm ekonomik sistem için tehditti. Şu an kimlerin elinde bilemiyoruz bi takım kişiler var ama bilemiyoruz.

Ben de aynen bunun gibi düşünüyorum. Çünkü başta Ameriqa olmak üzere dünyada söz sahibi hiç bir devlet rekabeti ve para akışını kontrol edememe ihtimalini göze alamaz. Böylesine bir tehdit onlar açısından büyük risk demektir.
acmrl
Full Member

Activity: 392
Merit: 100

View Profile
November 17, 2018, 06:09:09 PM

Adam yaşıyor mu o bile belirsiz, fakat onun hayali kesinlikle böyle bir şey değildi diye düşünüyorum, şuanda bitcoin bikaç kendini bilmezin elinde oyuncaktan fazlası değil malesef, büyükler tepreşiyorlar altta kalan bizler oluyoruz o hale gelen bir yapıya büründü, hala yaşıyorsa bunlara nasıl katlanıyor bilemiyorum.
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: