Bitcoin Forum
June 19, 2024, 06:43:27 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: NEWS : XLM Airdrop ve Çin in BTC yasağını kaldırması  (Read 628 times)
kurcalas
Member
**

Activity: 378
Merit: 14

View Profile
November 09, 2018, 12:47:32 PM

Gece gece iki güzel habere denk geldim sizlerle de paylaşmak istedim.

Birincisi blockchain e giren XLM in Blockchain tarafından airdrop yapılacak olması 125 milyon coin drop edilecek. Sadece mailinizle kaydolmanız yeterli.
Link : https://www.blockchain.com/getcrypto

Kaynak : https://www.haberkoin.com/blockchain/125-milyon-dolarlik-xlm-blockchain-tarafindan-dag%CC%86itilacak/

Edit : Foruma bayadır girmiyordum 1. haber biraz bayatlamış onu fark ettim. Ama yöntem anlatılmamış oradan kurtarıyor

-----------------

İkincisi de çinin BTC ye uyguladığı yasaklamaları gevşetme kararı alması.

Kaynak : https://www.btcnn.com/china-lifts-bitcoin-ban-individuals-and-businesses-can-now-own-cryptocurrencies-legally/

XLM airdrop olayı çok büyük üstelik epey yüklü miktarda bir coin dağıtımı olacak. 125 milyon $ değerinde coin dağıtacaklarını iddia ediyorlar. Bu kadar dağıtım yapılırsa dump nedir hep birlikte görebiliriz. Bir çok insan bunu hemen satmaya çalışacaktır.
mstkmstk
Full Member

Activity: 333
Merit: 101

View Profile
November 09, 2018, 01:42:29 PM

XLM fiyatı 0,25 cent civarında airdrop değeri 125M dolar  dağıtılacak airdrop miktarı 500M xlm yapıyor.şuan 18.956.700.810 xlm var piyasa. 500M adet xlm ile çok fazla dump olmayabilir ekipte bunu göz önüne almıştır gerekli önlemleri alırlar muhtemelen.
BitcoinTurk
Hero Member

Activity: 1652
Merit: 629

View Profile
November 09, 2018, 03:33:43 PM

Son günlerde fiyatlar her ne kadar dalgalı olarak seyir ediyor olsa da yaşanılan yükselişlerin ardında yine Çin devletinin de etkisi olduğunu düşünüyorum. Tabii ki piyasa Çin devletinin aldığı kararlara alıştığı için artık eskisi gibi tepki vermiyor fakat bu yasağın genişletmesinin muhakkak fiyatta etki yaratacağını/yarattığını düşünüyorum. Böyle düşünmemin temel sebebi Çinli yatırımcıların da bu sektörde daha fazla talep oluşturacağı ve artan talep nedeni ile de fiyatların kademe kademe artacağıdır. Tabii ki Çinli büyük yatırımcılar daha öncede bir şekilde sektörde aktif olarak işlem yapıyordu fakat bu konular hakkında bilgisi olmayan yatırımcılar aktif olarak işlem yapamıyordu. Bu sebeple, bu yatırımcıların da sektöre giriş yapması ile talepte artış olacağını düşünüyorum.
temeler
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 250

View Profile
November 09, 2018, 04:56:13 PM

Böyle olumlu haberlerin çıkması çok iyi umarım devamı gelir. Özellikle Çin'in tutumu piyasayı az çok etkiliyor. Yeni yatırımcıların gelmesi için bu tür olumlu haberler şart.
Night Trader A
Member
**

Activity: 406
Merit: 10

View Profile WWW
November 09, 2018, 05:07:54 PM

Çinin btc yasağı koymasını hatırlayanlar düşüş etkisini de hatırlar, umarım yasağın kalkması yükseliş trendine hızla geçmemizi sağlar.

blogmanya
Member
**

Activity: 364

GR

View Profile WWW
November 09, 2018, 05:08:14 PM

Kayit olduk ama gelirmi bilinmez,  gelirsede donerciler satar dump olur mu bu da bilinmez.  Ne de olsa 3,  3 tür 5, 5 tir diyen bir kesim var.  

BITMART CRYPTOCURRENCY EXCHANGE
cleante
Jr. Member
*

Activity: 476
Merit: 2

View Profile
November 09, 2018, 05:08:36 PM

Çin in banı kaldırması gerçekten güzel olur piyasaya zaten %20 hacim artışı gelse hareketlenir altcoinler ve buda biraz piyasaya para girmesini sağlar.
gokhanata
Jr. Member
*

Activity: 316
Merit: 1

View Profile
November 09, 2018, 05:33:52 PM

Bu aralar peş peşe güzel haberler geliyor, inşallah piyasaya etkisi de bol para şeklinde yansır da güzel bir boğa sezonu geçiririz, çok ihtiyacımız var bu güzel haberlere ve durmadan yükselen altcoinlere...
aamirsuh
Full Member

Activity: 686
Merit: 101

View Profile
November 09, 2018, 08:55:10 PM

Bu xlm olayı gerçekten önemli bir olay yani baya büyük kitlelere kripto piyasa duyruldu yada unutanlara hatırlatıldı. XLM de bir hamle yaptı markette ben varım dedi.
LoveFooL
Member
**

Activity: 476
Merit: 12

View Profile
November 09, 2018, 10:20:46 PM

xlm büyük ihtimal bu boğada xrp yi siler süpürür. hep beraber fiyatlanıp beraber düşüyorlar ama bu sefer xlm alır başını gider diye düşünüyorum
semihbalkanli
Member
**

Activity: 252
Merit: 11

View Profile WWW
November 09, 2018, 11:12:45 PM

Valla birinci haberin etkileri neler olur çok bir fikrim yok ama ikinci haber büyük olay. Çin gibi bir ülkenin böyle bir adım atması piyasanın bütünü adına çok olumlu etkiler yaratacaktır. Boğa nın yakın zamanda geleceğini öngördüğümüz bu zamanlarda boğanın gelişini çok destekler.

Buying.com
Decentralized E-Commerce Network
●    PRE-SALE: October 1, 2018    ●
Orhans
Member
**

Activity: 546

View Profile WWW
November 09, 2018, 11:57:45 PM

Xlm iyi pr yaptı son dönemde bu hamlesiyle daha görünür olacak çinin hamlesi ise yine piyasaya olumlu yansır diye düşünüyorum muhakkak yukarı yön verecektir btcye.
Elysio
Full Member

Activity: 658
Merit: 153

View Profile
November 10, 2018, 12:06:09 AM

Haber yalan gerçek bir haber değil çin yasakları falan kaldırma daha detaylı araştırırsanız haberin gerçek olmadığını yalan olduğunu öğrenebilirsiniz boşa buna inanmayın yani gerçek olsaydı piyasa yeşil olurdu fud bi haber.
cabbarlana
Full Member

Activity: 448
Merit: 100

send and receive money instantly, w/no hidden cost

View Profile WWW
November 10, 2018, 08:22:32 AM

Amerikanın ekonomik anlamda saldırgan bir politika izlemesi insanları ister istemez kripto paralara yöneltiyor. Umarım potansiyelin farkına varılır da ekonomi amerikan tek elinden kurtulur.

sonerbo
Copper Member
Hero Member

Activity: 1358
Merit: 523

View Profile
November 10, 2018, 10:05:11 AM

Bu air dropta multi olayı nasıl olacak. Katıldıktan sonra adamlar diyorki dağıtım listesinde olmaktan daha iyisi sevdiklerininzle birlikte dağıtım listesinde olmaktır. Binlerce kişi binlerce multi katılım yapacaktır. enteresan.
gospodin
Legendary
*

Activity: 2352
Merit: 1476

alex

View Profile WWW
November 10, 2018, 10:16:52 AM

Bu air dropta multi olayı nasıl olacak. Katıldıktan sonra adamlar diyorki dağıtım listesinde olmaktan daha iyisi sevdiklerininzle birlikte dağıtım listesinde olmaktır. Binlerce kişi binlerce multi katılım yapacaktır. enteresan.
önceki yorumları okursanız kyc istediklerini görürsünüz. multi olayını o kadar kolay yapabileceklerini sanmıyorum.
Suskunadam
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
November 10, 2018, 10:26:48 AM

Herkes güzel haberler umarım devamı gelir tarzı yorumlar yapmış bu sene neler yaşadıysak artık en küçük haberde seviniyoruz airdrop konusunda multi yapmalarına izin verileceğini sanmıyorum kyc yada başka bişey ama 2 dev hizmet multiye göz açtırmamalı
exturudere
Member
**

Activity: 612

View Profile WWW
November 10, 2018, 11:30:01 AM

Gerçekten 2 güzel haber. Ancak ne yaptıysam blokchain.com' a kyc' yi kabul ettiremedim. Önce reddettiler şimdi de 3 gündür bekletiyorlar. Bunca yıllık kyc' ciyim ( Grin ) hiç böyle bir şeyle karşılaşmadım açıkçası. Çin haberine gelirsek piyasada o beklenen etkiyi yapmadı bunu piyasanın depresyonda olmasına bağlıyorum çünkü normal zamanda uçması lazımdı piyasanın bu haberle.
enfarktus
Full Member

Activity: 980
Merit: 152

View Profile
November 10, 2018, 11:59:16 AM

Görünen o ki Çin'in Bitcoin'e karşı olan tavrı giderek yumuşuyor. Tabi ilk etapta bir değer olarak alınıp satılması yönündeki sınırlandırmalar esnetilecek. Şu anda madencilik ile ilgili sınırlandırmalar konusunda adım atılması zor görünüyor. Hükümet bu madencilik konusunu boşa harcanan kaynaklar olarak değerlendiriyor.
rexxxoonaa
Jr. Member
*

Activity: 322
Merit: 2

View Profile WWW
November 10, 2018, 04:11:35 PM

İki güzel haber daha geldi iyi haberler iyice birikti. Fiyata yansımalarını sabırsızlıkla bekliyoruz. Ekonomik temelli bir işaret fişeği bekleniyor sanırım.

▬▬▬▬▬▬▬▬  Guider.travel  ▬▬▬▬▬▬▬▬
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: