Bitcoin Forum
June 25, 2024, 10:22:00 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Tradingview'da Bulamadığınız Altcoin ve Borsalar İçin Kurtarıcı Site  (Read 448 times)
Hc01 (OP)
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 252

View Profile
November 09, 2018, 10:49:17 AM
Last edit: November 18, 2018, 09:48:35 AM by Hc01
Merited by BitcoinTurk (10), AztecGoldHero (10), EFS (5), AlyattesLydia (5), Gatotare (5), teramit (3), Zz (1), Baser (1)

Merhaba arkadaşlar, çoğumuz az çok grafik çizip analiz yapmak veya var olanları takip etmek amacıyla tradingview'da dolaşmaktayız. Çoğu kişinin aynı sıkıntıyı yaşadığını düşündüğüm için başlığı açmaya karar verdim, benim için bu siteyi bulmak baya baya iyi oldu.

Bahsettiğim site Coinsignals.trade belki daha önce görenler olmuştur, datalarını coinmarketcap'ten çeken bir yapı kurmuşlar yani marketcapte olan coinlerin hepsi çıkıyor benim aradıklarım çıktı en azından. Tradingview'ın sıkıntısı Binance gibi büyük borsaların yanında kucoin gibi veya daha küçük bazlı idex, stex gibi borsalarda var olan coinler orada bulunmamakta bu da grafiklerini çizmeyi imkansız hale getirmektedir. Coinsignal sitesinde ise ekran görüntüsünde görebileceğiniz üzere Tomo gibi birçok kişinin portföyünde bulunan fakat Binance'da olmayan coinleri görebiliyoruz.

Tradingview'da olan bir çok indikatörü de ekleyebiliyorsunuz. Ben kendi kullandıklarımdan Rsi gibi Moving Average gibi çeşitli indikatörleri ekleyip tradingview'a yakın bir grafik elde edebiliyorum aşağıdaki gibi.

Güncelleme sıklığının ne aralıklarla olduğunu tam test edemedim ama genelde güncel olarak geliyor fiyatlar büyük ihtimal coinmarketcap ne kadar güncellerse bunlar da ona göre güncelliyorlar, o konuda da çok da sıkıntı yaşamadım zaten amaç mükemmel bir şekilde olmasından ziyade hiç yoktan iyidir mantığıyla başladım siteyi kullanmaya.

Ekran görüntülerinde görüleceği gibi birbirine çok yakın sadece 10 dolar gibi bir fark var bitcoin örneğine bakarsak. Diğer incelediğim 3-4 coin için de bir sıkıntı görmedim güncelleme olarak, hızlı ve güzel şekilde update ediyorlar.

Bundan sonraki süreçte umarım alarm gibi özellikler eklenir de neredeyse tüm coinleri buradan inceleyebilirim, alarm gibi özellikleri sayesinde tradingview biraz daha tercih sebebi hala tabiki. Faydalı olur umarım arkadaşlar.
AztecGoldHero
Hero Member

Activity: 1288
Merit: 645

View Profile WWW
November 09, 2018, 12:39:45 PM

valla tradıng wıew ın kendını gelıstırmesı lazım, cok kısıtlı borsalardan verı alıyor, coınlerın cok buyuk kısmı yok tradıng wıew de, kucuk market caplı coınlerı takıp etmek oldukca zor oluyor, tradıngwıew de lıstelenmıs olsa kucuk caplı coınler markete de hareket gelır
carlzec
Full Member

Activity: 616
Merit: 100

View Profile
November 09, 2018, 02:17:57 PM

Paylaşım için teşekkürler hocam, dediğiniz gibi Trandingview in kendi geliştirmesi ve daha fazla kaynaktan veri alması gerekiyor. Bu piyasada geride kalan kaybetmeye başlar.
WeAreSoSory
Member
**

Activity: 238
Merit: 14

View Profile
November 09, 2018, 02:49:19 PM

Coinsignals.trade ile küçük portföy sahipleri portföylerini daha sıkı takip edebiliyor aslında. Trading view evet bu sektörde kabul edilmiş bir dev ancak rakipler yarışmayı her zaman taze tutacaktır.
Hc01 (OP)
Sr. Member

View Profile
November 09, 2018, 07:19:35 PM

valla tradıng wıew ın kendını gelıstırmesı lazım, cok kısıtlı borsalardan verı alıyor, coınlerın cok buyuk kısmı yok tradıng wıew de, kucuk market caplı coınlerı takıp etmek oldukca zor oluyor, tradıngwıew de lıstelenmıs olsa kucuk caplı coınler markete de hareket gelır
Katılıyorum, kucoin gibi borsalarda bisürü güzel proje var hiçbirine ait ne grafik çizilebiliyor ne bişey bunla ilgili kucoine de sorular sorulduğunu gordum ama bır gelısme yok heralde. Bu sıtede alarm gıbı kısımlar eksık bıde onlar olsa tadından yenmez.
cosgun61
Jr. Member
*

Activity: 168
Merit: 1

View Profile WWW
November 09, 2018, 07:31:50 PM

Güzel bir siteye benziyor ben de deneyeceğim hemen. Bunun gibi bir çok site var ama hepsi kullanışlı değil maalesef. Benim en çok dikkat ettiğim şey anlık veri gelmesi. Gecikmeli veri geliyorsa bir işe yaramıyor çünkü

● ●   CATEX.io   ● ●
|    |  Transaction Mining Exchange  |    |
(((((((  TRADE NOW  )))))))
sonerbo
Copper Member
Hero Member

Activity: 1358
Merit: 523

View Profile
November 09, 2018, 08:05:06 PM

coingecko.com da fena değil. Ben artık oradan bakıyorum. coinmarketcap ta bulamadıklarımı orada bulabiliyorum. Grafik falan işim olmuyor ama sanırım var.
ozlemt4296
Member
**

Activity: 350
Merit: 10

CAT.EX Exchange

View Profile
November 09, 2018, 10:51:50 PM

Yararlı bilgi için teşekkürler hocam site gayet güzel ve kullanışlı tradingview kullanıyorum ben sürekli üyelik almamı istiyor 1 veya 2 indicators ekleyebiliyorum daha fazlasını eklemeyi denediğim zaman üyelik almamı istiyor sms bu site gayet kullanışlı orada bulunmayan birçok altcoini bu sitede bulabiliriz

Blackeagle190342
Full Member

Activity: 420
Merit: 105

View Profile
November 09, 2018, 11:03:11 PM

İşte tam da aradığım site. Tradingviewde çoğu coin daha doğrusu token yok. Bunlar öyle yeni dandik coinlerde değil. Belli bir hacmi var ama yinede burada yoktu. Şimdi buraya baktım aradığım coinler var gibi görünüyor

Leading-Edge Ecosystem & Technology    ▌   R E P U B L I A   ▐     P R E - S A L E   :   August 23rd - September 23rd
▬   ▬▬   ▬▬▬   ▬▬▬▬   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   ▬▬▬▬   ▬▬▬   ▬▬   ▬
|      [ WHITEPAPER ]  [ BOUNTY ]  [ ANN THREAD ]       |         Facebook        Telegram        Twitter        Instagram          |
Hc01 (OP)
Sr. Member

View Profile
November 10, 2018, 07:35:53 PM

coingecko.com da fena değil. Ben artık oradan bakıyorum. coinmarketcap ta bulamadıklarımı orada bulabiliyorum. Grafik falan işim olmuyor ama sanırım var.
Tesekkur ederım hocam ben de bakayım bır onu duymamıstım. Coinsignals'de aradıgım bırcok ozellık var, grafıklere ıstedıgım gıbı ındıkatorler vesaıre atabılıyorum ama alarm kurma gıbı seyler yok eger oyle olan varsa onu da kullanırım bir inceleyeyım sızın dedıgınızı de.
Ihlamurcubaba
Newbie
*

Activity: 87
Merit: 0

View Profile
November 20, 2018, 12:58:31 PM

Valla ben de böyle bir site arıyordum hocam çok sağolasın.Tradingviewe göre daha gelişmiş özellikler varmış iki kurcaladım siteyi
WaDa
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 251

View Profile
November 20, 2018, 12:59:50 PM

İdex te çoğu zaman bazı coinlerin grafiklerini tradingview de aradığımda ulaşamıyorum umarım bu sitede ulaşılabilir bu grafiklere çünkü çok lazım oluyor bazen gerçekten Smiley Paylaşım için teşekkürler.
brkttlv
Jr. Member
*

Activity: 896
Merit: 9

View Profile WWW
November 20, 2018, 04:39:55 PM

Tam bugün ihtiyaç duyduğum siteyi buldum galiba, tesadüf oldu biraz teşekkürler bu bilgi için. Şimdi gidip kurcalayayım siteyi tam çözmek lazım. küçük borsalardaki farklı fırsatları kaçırıyoruz grafik bulamıyoruz diye.
Torku
Newbie
*

Activity: 27
Merit: 0

View Profile
November 20, 2018, 05:14:57 PM

Teşekkürler peki arbitraj için bir site varmı ?
Suleiman the Magnificent
Full Member

Activity: 504
Merit: 120

View Profile WWW
November 20, 2018, 06:49:12 PM

Grafik incelemesi yapmıyorum ben ama yapanları takip ediyorum. Tradingview resmen tekel olarak hizmet veriyor ve birçok eksiği var. Üzerine hayvani üyelik ücretleri alıyorlar. Tradingviewe rakip olabilecek güzel bir siteye ihtiyaç var. Bunun için ico yapıldı mı acaba daha önce gözden kaçacak birşey de değil Cheesy
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
November 20, 2018, 07:58:29 PM
Last edit: November 21, 2018, 06:17:27 AM by PHI1618

Grafik incelemesi yapmıyorum ben ama yapanları takip ediyorum. Tradingview resmen tekel olarak hizmet veriyor ve birçok eksiği var. Üzerine hayvani üyelik ücretleri alıyorlar. Tradingviewe rakip olabilecek güzel bir siteye ihtiyaç var. Bunun için ico yapıldı mı acaba daha önce gözden kaçacak birşey de değil Cheesy
Kesin yapmışlardır ve ayı piyasasında patlamıştır. Tokenleri falan satışa açmamışlardır. Saçma sapan bi bounty yapmışlardır. Son zamanların olmazsa olmazı bunlar.

Konuya gelirsek, TV eksikliğini kapatan sağlam bir yer olmuş. Gayet mantıklı. İnsanlar TV özelliklerini başka coin'lerde de kullanmak istiyor ama olmuyor. Burası oldukça işe yarar olacaktır. Teşekkürler.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
SkyLords
Full Member

Activity: 784
Merit: 120

View Profile
November 20, 2018, 08:25:42 PM

İnceleme fırsatım tam olmadı şöyle bir bakındım. Tam olarak nasıl işlediğini anlayamadım. Umarım çözdüğüm zaman işime yarayacaktır diye düşünüyorum. Eline sağlık güzel ve faydalı bir konu olmuş.
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
November 20, 2018, 08:29:36 PM

Anladığım kadarıyla tüm verileri coinmarketcap üzerinden alıyor ama grafik çalışmasını kendi ağında yapıyor. Zaten bence olması gereken de bu. Madem güvenilir veri olarak hep coinmarketcap'e atıf yapıyoruz...
Hc01 (OP)
Sr. Member

View Profile
November 22, 2018, 01:12:35 PM

Eyv tesekkurler arkadaslar ısınıze yaramasına sevındım. Ben bıkac haftadır genelde burayı kullanmaya basladım alarm ozellıgı ıcın sadece tradıngvıew'ı acıyorum ve bınance coınlerınde. Baska benzer site bilen varsa paylasabılır faydalanmıs oluruz.
coinbergh
Member
**

Activity: 532
Merit: 29

View Profile
November 22, 2018, 01:41:09 PM

Genelde borsalar üzerinden indikatör ekleyerek aşıyordum bu sorunu ama bu site çok daha iyi oldu.

Tradingview'e rakip olarak değil de, onu tamamlayıcı olarak kullanıldığında gayet işlevsel olacaktır. Bilgilendirme için teşekkürler hocam.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: