Bitcoin Forum
May 02, 2024, 08:38:16 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Warning: One or more bitcointalk.org users have reported that they strongly believe that the creator of this topic is a scammer. (Login to see the detailed trust ratings.) While the bitcointalk.org administration does not verify such claims, you should proceed with extreme caution.
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Acil 1.06 ETH(10 günlük borç para arıyorum - geri ödeme %10 + bedava tasarım)  (Read 261 times)
FatihDesigner (OP)
Jr. Member
*

Activity: 56
Merit: 5

View Profile
November 09, 2018, 11:39:24 AM
Last edit: December 12, 2018, 07:38:04 AM by FatihDesigner

Selam , Bitcointalk'ın güzel üyeleri.

<I'm Designer from Turkey>
1714682296
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714682296
Reply with quote  #2

1714682296
Report to moderator
1714682296
Hero Member
*

Ignore
1714682296
Reply with quote  #2

1714682296
Report to moderator
1714682296
Hero Member
*

Ignore
1714682296
Reply with quote  #2

1714682296
Report to moderator
Bitcoin addresses contain a checksum, so it is very unlikely that mistyping an address will cause you to lose money.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714682296
Hero Member
*

Ignore
1714682296
Reply with quote  #2

1714682296
Report to moderator
Cemlik
Member
**

Activity: 602
Merit: 32

View Profile
November 09, 2018, 12:49:59 PM

Üstad çok zor. Yani en azından yeni üye anlamında çok zor. Bu şekilde dolandırılan arkadaş çok olduğundan verecek biri olsa dahi sanmıyorumki teminatsız versin.

...
FatihDesigner (OP)
Jr. Member
*

View Profile
November 09, 2018, 12:56:22 PM

Üstad çok zor. Yani en azından yeni üye anlamında çok zor. Bu şekilde dolandırılan arkadaş çok olduğundan verecek biri olsa dahi sanmıyorumki teminatsız versin.
Hocam, son olanları ben de gördüm.Böyleleri yüzünden insanlar bir-birine güvenmez oldu.Bu dünyayı değil, öteki dünyamızı düşünmeliyiz bence.3-5 kuruş için ahiretimizi yakmayalım .İnanın ,elimde bir başka tokenim olsa onu satardım,Hocam.Aramaya devam ediyorum , belki de yardım eden biri çıkar.Eğer çıkmazsa,konuyu kapatırım.

ekiller
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1112

LLP Programming & Electronics

View Profile
November 09, 2018, 01:09:10 PM

Hocam, son olanları ben de gördüm.Böyleleri yüzünden insanlar bir-birine güvenmez oldu.Bu dünyayı değil, öteki dünyamızı düşünmeliyiz bence.3-5 kuruş için ahiretimizi yakmayalım .İnanın ,elimde bir başka tokenim olsa onu satardım,Hocam.Aramaya devam ediyorum , belki de yardım eden biri çıkar.Eğer çıkmazsa,konuyu kapatırım.

"Bu dünyayı değil, öteki dünyamızı düşünmeliyiz bence.3-5 kuruş için ahiretimizi yakmayalım"

O zaman müslüman ve inançlı bir kardeşimiz size borç verir belki.

Çünkü sizin bakış açınıza göre öteki dünyaya inanmayan, inançsız milyarlarca insan potansiyel kötü insan, yanlış kişi.  Ama inananlar yamuk yapmaz.
FatihDesigner (OP)
Jr. Member
*

View Profile
November 09, 2018, 01:16:54 PM

"Bu dünyayı değil, öteki dünyamızı düşünmeliyiz bence.3-5 kuruş için ahiretimizi yakmayalım"

O zaman müslüman ve inançlı bir kardeşimiz size borç verir belki.

Çünkü sizin bakış açınıza göre öteki dünyaya inanmayan, inançsız milyarlarca insan potansiyel kötü insan, yanlış kişi.  Ama inananlar yamuk yapmaz.

Hocam, hamdolsun ben müslümanım.Benim demek istediğim bir-birimizi dolandırmakla bir yere varamayız.
*sizin bakış açınıza göre öteki dünyaya inanmayan, inançsız milyarlarca insan potansiyel kötü insan, yanlış kişi.*
Hocam,ben böyle bir şey demek istemedim.Ben herkesin dini ve ya inancını saygıyla karşılıyorum.Müslamanım diyen ve dolandırıcılık yapanlar kendi suçlarının bedelini ahirette ödeyecekler.Her kese kendi seçiminde başarılar,çünkü herkes kendi yaptığından sorumludur.İyi bir insan olmak ilk önce insanın kendisinden başlar.

BitcoinTurk
Hero Member

Activity: 1624
Merit: 624

View Profile
November 09, 2018, 03:08:57 PM

UYARI: Arkadaşlar bu tarz işlemlerin yapılmasını tavsiye etmiyorum. Forumdan birkaç kişinin de bileceği gibi geçtiğimiz günlerde bu tarz bir borç konusu üzerinden dolandırılmıştım. Konu sahibi arkadaşın üyeliğinin yeni ve rütbesinin düşük olması, Ethereum cüzdanında hiç işleminin bulunmamasına önemle dikkat edilmesi gerekiyor. Arkadaşı kanıtım olmadan suçlamak istemiyorum fakat bu üyelik beni dolandıran üyelikle de bağlantılı olabilir. O sebeple işlem yaparken çok dikkatli olunması gerekiyor. Bir diğer yandan ise faiz ödemeyi kabul etmesi fakat yorumlarda hemen olayı ahirete, müslümanlığa çekmesi de dikkat çeken bir diğer tavrı oldu. Tekrar belirtiyorum, bu işlem oldukça riskli ve beni dolandıran üyelikle de bağlantılı olma ihtimali bulunuyor.
FatihDesigner (OP)
Jr. Member
*

View Profile
November 09, 2018, 03:31:22 PM

@Bitcointurk Hocam , sizin dolandırıldığınız olayı biliyorum.İlk önce belirtmek isterim ki,aranızda yeniyim.Bu size beni yargılamak hakkını vermez.Üstelikte müslümanlık hakkında @ekiller hocamızın yorumundan sonra yorum bildirdim.Acil paraya ihtiyacım olduğu için böyle bir konu açtım , eğer böyle luzumsuz yorumların olacağını bilseydim açmazdım.Çok lüzumsuz buldum şahsen yorumunuzu.Eğer görüşmek isterseniz PMden konum bildirin , görüşüp konuşalım .Ben sizi ne dolandırmadım , ne de hırsızlık yapmadım.Sizin başınıza gelen olay üzücü.Ama bu size beni yargılamak şansını vermez.Sadece siz benim borç isteğimi baltalıyorsunuz.Allah büyük , her şeyi görüyor.

KriptoGuruTR
Member
**

Activity: 564
Merit: 19

View Profile
November 09, 2018, 03:42:12 PM

Kimlik bilgilerini, evini yurdunu adresini, tanıdık birilerini paylaşır mısın borç verecek kişiye?
FatihDesigner (OP)
Jr. Member
*

View Profile
November 09, 2018, 04:11:25 PM

Kimlik bilgilerini, evini yurdunu adresini, tanıdık birilerini paylaşır mısın borç verecek kişiye?
Sorun yok , hocam.Elbette paylaşa bilirim.Tüm detaylarıyla paylaşa bilirim,eğer isterse gün belirleyip görüşürüm.

FatihDesigner (OP)
Jr. Member
*

View Profile
November 09, 2018, 04:38:18 PM
Last edit: November 09, 2018, 04:48:54 PM by FatihDesigner

Yardım ede bilecek kişiler PM,telegram (@fatihyilmaz) ve ya bu konu üzerinden benimle iletişime geçebilirler.

otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
November 09, 2018, 05:44:39 PM

Bu elemanın böyle bir başlık açacağını tahmin ediyorum, önce gitti logo tasarım falan ayağına konu açtı,  

hesabına göre 1-2 kişi ile 5-10 dolarlık işlem yapıp güven kazanacaktı ki ileride borç ayağına insanları kolayca dolandırsın. (bu taktikle forumda 5-6 kişi dolandırıldı)

sonra baktı kimse logo mogo yaptırıp para alış verişi yapmıyor

gitti forumdaki moderatörün vs 10 kişinin logosunu bedava yaptı ki, bu kişilerle bir muhabbet olsun yakınlık olsun oradan güven kazanayım, milleti çarparken araya 1-2 isim de atayım.

zamanında logo tasarımı için watsapp istedim, minik logo yaptıracaktım, ısrarla vermedi. telegram vs dedi.

iş yapmak için bile hiç bir bilgi vermeyen bir tipe kesinlikle bu parayı vermeyin.

%100 dolandırıcı.   açlıktan ölüyorsan yaz kendi adına soyadına ait iban numarası. burada bir çok insan bağışını yapar.
FatihDesigner (OP)
Jr. Member
*

View Profile
November 09, 2018, 05:48:49 PM

Bu elemanın böyle bir başlık açacağını tahmin ediyorum, önce gitti logo tasarım falan ayağına konu açtı,  

hesabına göre 1-2 kişi ile 5-10 dolarlık işlem yapıp güven kazanacaktı ki ileride borç ayağına insanları kolayca dolandırsın. (bu taktikle forumda 5-6 kişi dolandırıldı)

sonra baktı kimse logo mogo yaptırıp para alış verişi yapmıyor

gitti forumdaki moderatörün vs 10 kişinin logosunu bedava yaptı ki, bu kişilerle bir muhabbet olsun yakınlık olsun oradan güven kazanayım, milleti çarparken araya 1-2 isim de atayım.

zamanında logo tasarımı için watsapp istedim, minik logo yaptıracaktım, ısrarla vermedi. telegram vs dedi.

iş yapmak için bile hiç bir bilgi vermeyen bir tipe kesinlikle bu parayı vermeyin.

%100 dolandırıcı.   açlıktan ölüyorsan yaz kendi adına soyadına ait iban numarası. burada bir çok insan bağışını yapar.

Öncellikle , ben dolandırıcı değilim , bunu söylemeniz ve böyle konuşmanız büyük bir kabalık.
Size whatsapp kullanıcısı olmadığımı Telegramdan rahatca bana ulaşa bileceğinizi PMde yazdım.Sonra sizden cevap gelmedi.
Dilerseniz,mesajlarımızı burada paylaşa bilirsiniz.
Ben iyilik yaparak forumda emeği geçen insanlara Bedava poster hazırladım,siz isminizi yazsanız sizin için de hazırlardım.Karamsarlıktan başka bir şey değil yazdıklarınız.
Bana 100% dolandırıcı diyorsunuz? insanlara noldu böyle ? ilk 3 ay anne sütü çok önemli o yüzden.
Konuyu büyütmek istemiyorum sadece.Bilgisayarın başında istediğinizi yaza bilirsiniz , ama benim de sabrım bir yerde bitiyor bilginize.

Sizden ne bir kuruş almadım ne de sizden bir logo siparişi almadım.İnsanları yalnış yönlendirerek ve bu iftiralarla ne kazanacaksınız ?
Tamam o borçu bana hiç kimse vermedi ve ben forumda olmaya devam edicem.1 yıl sonra forumda benimle bir işiniz olursa,hangi yüzle benimle konuşacaksınız ?

açlıktan ölüyorsan yaz kendi adına soyadına ait iban numarası. burada bir çok insan bağışını yapar.
Çok şükür ne aç değilim ne de açıkta değilim.İşimle bağlı olarak bir miktar para arıyorum.Böyle geveze olmanızı neye borçluyuz ?

FatihDesigner (OP)
Jr. Member
*

View Profile
November 09, 2018, 06:00:36 PM

Konuyu kilitliyorum arkadaşlar.
lütfen yardım etmek isteyenler PM ve telegramdan bana ulaşsınlar.
Böyle karaktersiz kişilerle ağız dalaşı yapmak istemiyorum.Çünkü böyleleri ancak bilgisayar başında bir şeyler söylerler.

Pages: [1]
  Print  

Jump to: