Bitcoin Forum
May 08, 2024, 09:18:27 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Trezor 10 Yeni Kripto Para Birimini Listeledi  (Read 346 times)
bychemist32 (OP)
Member
**

Activity: 588
Merit: 22

View Profile WWW
November 09, 2018, 07:53:47 PM

Trezor, 10 yeni kripto para birimi için donanım cüzdanı desteği sunacağını duyurdu.

Popüler kripto para donanım cüzdanı üreticisi Trezor, eylül ayında, kullanıcılarının cüzdan içerisinde alım satım işlemlerini gerçekleştirebilmelerine olanak sağlayan beta sürümünü tanıtmıştı. Ekim ayında ise beta testleri bitmiş ve soğuk cüzdan içi takas özelliği tüm Trezor kullanıcılarına sunulmuştu. Trezor, bu kez yeni bir yazılım güncellemesiyle karşımızda.
Yapılan resmi açıklamaya göre Trezor Model T artık daha fazla kripto para birimini destekleyecek. Trezor’un bünyesine eklediği yeni kripto para birimleri şunlar; Monero, Cardano, Stellar, XRP, Tezos, Decred, Lisk, Zencash, Groestlcoin ve Zcash.

Trezor, Satoshi Labs tarafından geliştiriliyor. Özellikle son dönemde Trezor için önemli iyileştirmeler yapıldı. Böylece Trezor, en büyük rakibi Ledger’a, aralarındaki rekabeti farklı bir boyuta taşıyacağının sinyallerini verdi. Satoshi Labs’in CTO’su Pavol Rusnak şunları kaydetti:

Trezor Model T ile birlikte birçok şeyi yeniden tasarlamaya karar verdik. Bu değişikliklerden biri de Trezor Model T’de bir çok yazılımcının aşina olduğu C programlama dili yerine Python kullanılması.

Lider kripto para donanım cüzdanı üreticisi Ledger, geçtiğimiz geçtiğimiz günlerde 7 yeni kripto para birimini bünyesine eklediğini duyurmuştu. Ledger’in bünyesine eklediği kripto paralar ise şöyle; Lisk, Factom, MIX Blockchain, Musicoin, GameCredits, EtherGem ve IOTA. Fransa merkezli Ledger yaptığı son listelemelerle birlikte desteklediği kripto para birimi sayısını 32’ye çıkardı. Ledger ve Trezor arasındaki rekabeti ele alacak olursak desteklediği kripto paralar nedeniyle Ledger, Trezor’un birkaç adım önünde görülüyor.

Kaynak: Bitcoinist

▔▔▔▔▔
"You Asked For Change, We Gave You Coins" -- casascius
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715203107
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715203107
Reply with quote  #2

1715203107
Report to moderator
Kriptokrat
Jr. Member
*

Activity: 88
Merit: 6

EQWITY.IO

View Profile
November 09, 2018, 10:56:35 PM

Bu tarz donanımlarda rekabetin artması biz kullanıcılar açısından çok etkili oluyor. Keşke dolar bu halde olmasada hepimiz tüm yatırımlarımızı bu şekilde güvenceye alabilsek. Yüksek miktarda yatırım yapan insanlar için bunlar her ne kadar devede kulak kalsada birkaç bin liralık yatırımla piyasaya giren hiçbir kullanıcı bu cihazlara ayıracak para bulamıyor malesef.

EqwityTM │ Initial Coin Offering + Equity Airdropping
CEPNIBEY
Member
**

Activity: 560
Merit: 12

View Profile WWW
November 09, 2018, 11:32:04 PM

Burada en çok şaşırdığım coin tezos . Öyle yüksek hacim borsalara dahil olmadı. Bir kaç orta halli borsada dolanıyor. Belkide müşterilerinden istek gelmiştir

Elysio
Full Member

Activity: 658
Merit: 153

View Profile
November 10, 2018, 12:07:14 AM

Ledger Nano S im olduğundan Trezor a çok bakmıyorum geç geliyor onun yeni kripto para eklemesi Ledger daha seri çalışıyor bu konuda ama haber güzel saklama güvenliği açısından teşeekkür bilgi için.
Lydian
Hero Member

Activity: 1638
Merit: 686

View Profile
November 10, 2018, 07:05:08 AM

elimde hala kendim kullanacagim diye actigim, bir de daha hic acilmadik kutu trezor var:)
ama benimkiler gecen yilin trezorlari.. simdi yenileri cikmis bu zamazingonun... fark eder mi? hic takip etmiyorum coktandir...
elimdeki kapali kutuyuda satsam olacak...
apimembership
Full Member

Activity: 448
Merit: 124

View Profile
November 10, 2018, 07:07:58 AM

eklenen projeler arasında takibimde olan kaliteli projeler var bu ekleme işi iyi olmuş kaliteli daha fazla coin eklenirse daha iyi olabilir.
mymerlia
Member
**

Activity: 633
Merit: 15

View Profile
November 10, 2018, 07:10:48 AM

Zamanında Trezor da güvenlik açığı vardı, linux üzerinden private keye vs ulaşılabiliniyordu diye hatırlıyorum. Şu an benim için en güvenlisi Ledger Nano S.

❰ ❰❰ ❰❰❰ ❰❰❰❰❰ ♦ SIMDAQ ♦ ❱❱❱❱ ❱❱❱ ❱❱ ❱
Learn how to trade profitable!
 Instagram ▼▲       Medium ▼▲      Telegram ▼▲    Facebook  ▼▲      Twitter ▼▲
cabbarlana
Full Member

Activity: 448
Merit: 100

send and receive money instantly, w/no hidden cost

View Profile WWW
November 10, 2018, 08:25:50 AM

Ledger daha popüler ama trezor adım atmazsa bu sefer ledger piyasada tek el olma yoluna doğru gider bu yüzden bu tarz girişimlerin artması ve güncel olarak yeni tokenleri eklmesi gerekiyor.

absurde
Jr. Member
*

Activity: 532
Merit: 5

View Profile WWW
November 10, 2018, 08:49:41 AM

Ledger'ın kripto yelpazesi oldukça geniş, Trezor'un onun yakalaması baya zaman alacak gibi ama rekabet iyidir, gelişmeyi yanında getirir.
sonerbo
Copper Member
Hero Member

Activity: 1358
Merit: 523

View Profile
November 10, 2018, 09:53:37 AM

milyonlarca doların cepte taşınabilmesi müthiş bir iş. Hiç heves etmedim bu tip cüzdanlara fakat herköşe başında bir trojan yada phising varken aslında gerekli.
eskalb
Jr. Member
*

Activity: 462
Merit: 2

View Profile WWW
November 10, 2018, 10:13:56 AM

Rekabet iyidir her halükarda yüketiciye yarar. Öte yandan milyonlarca hatta milyarlarca doları cebimizde taşıyabilmemiz harika bir olay değil mi?

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
nthere
Member
**

Activity: 229
Merit: 11

View Profile
November 10, 2018, 12:19:05 PM

İyi güzel haber de listeledikleri tokenların çoğu çöp. Bir wanchain desteği getirsinler de havamızı bulalım. Bu arada kullanım olarak Ledger Nanoyu çok daha iyi buluyorum.
flipme
Hero Member

Activity: 2170
Merit: 640

Undeads.com - P2E Runner Game

View Profile
November 10, 2018, 12:23:58 PM

Belki de dolar üzerinden ödediğimiz için bilemiyorum, bana bu walletların ücretleri pahalı geliyor. Piyasaya başka markalar da girip fiyatlar biraz daha ucuzlarsa yaygınlaşmaları da kolay olacak.

💀|.
   ▄▄▄▄█▄▄              ▄▄█▀▀  ▄▄▄▄▄█      ▄▄    ▄█▄
  ▀▀▀████████▄  ▄██    ███▀ ▄████▀▀▀     ▄███   ▄███
    ███▀▄▄███▀ ███▀   ███▀  ▀█████▄     ▄███   ████▄
  ▄███████▀   ███   ▄███       ▀▀████▄▄███████████▀
▀▀███▀▀███    ███ ▄████       ▄▄████▀▀████   ▄███
 ██▀    ▀██▄  ██████▀▀   ▄▄█████▀▀   ███▀   ▄██▀
          ▀▀█  ▀▀▀▀ ▄██████▀▀       ███▀    █▀
                                      ▀
.
.PLAY2EARN.RUNNER.GAME.
||VIRAL
REF.SYSTEM
GAME
|
████████████████████████████
██████ ▄▀██████████  ███████
███████▄▀▄▀██████  █████████
█████████▄▀▄▀██  ███████████
███████████▄▀▄ █████████████
███████████  ▄▀▄▀███████████
█████████  ████▄▀▄▀█████████
███████  ████████▄▀ ████████
████████▀▀▄██████▄▀▀████████
███████  ▀        ▀  ███████
██████                ██████
█████▌   ███    ███   ▐█████
█████▌   ▀▀▀    ▀▀▀   ▐█████
██████                ██████
███████▄  ▀██████▀  ▄███████
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
November 10, 2018, 03:05:15 PM

Trezor şu ürün tasarımını ne zaman değişecek diye bekliyorum ben aslında. Onun yerine yeni coinler eklemiş. Ben şahsen Ledger'i tercih ederdim. Nedenini bilmiyorum ama bana hep daha sıcak geliyor.
Cüzdana Tezos'u da dahil etmeleri güzel olmuş. Potansiyeli olan bir coin. Bakalım daha kendini ispatlayamadı.
murobro
Jr. Member
*

Merit: 1

View Profile WWW
November 10, 2018, 03:08:50 PM

Bu Tezos kullanıcıları için çok iyi olacaktır. Eklenen coinlere baktığımızda çoğunun gerekli olduğunu düşünüyorum.

BLOCKMASON LINK
Create Web APIs From Any Smart Contract
Asber
Full Member

Activity: 938
Merit: 115

View Profile
November 10, 2018, 07:02:07 PM

Kripto paraları saklamanın en iyi yöntemi  bu tür cüzdanlar. Ama tabi ki yatırımın tutarının  çok olması gerekiyor ki, böyle bir cüzdana ihtiyaç duyulsun.
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
November 10, 2018, 07:06:20 PM
Last edit: November 10, 2018, 08:20:00 PM by PHI1618

Harika haber!
Hazır Trezor T modeli de yolda, DHL ile geliyor bi kaç güne elimde olur. Haftaya yeni inceleme yolda beyler Smiley

Tezos ve Groestl desteklemesine ayrıca sevindim. Tezos destekleyen yoktu sanırım.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
hisarardi
Member
**

Merit: 12

View Profile
November 10, 2018, 07:32:46 PM

Şekil semal olarak güzel bir cüzdan ama şuan için ledgerin gerisinde. Daha çok coin ya da token barındırabilirse daha çok tercih edilebilir.

Face                       Insta                                              MEETING THE CHALLENGES OF SCALING,
     book       Twit         gram         ⟹ Ethereum Basic ⟸               FEE OPTIMIZATION   
               ter                                                                             AND EFFICIENCY
jorgesalcedo
Member
**

Activity: 728
Merit: 10

Trphy.io

View Profile
November 10, 2018, 07:55:10 PM

Trezor zannediyorum ki çok tercih edilen bir cüzdan değil. Bu kadar çeşitli coinlere yer vermek yerine başta gelen coinleri yüksek güvenlikle saklama vaadi verseler bence daha iyi bir yol çizmiş olurlar kendilerine  Undecided

RESPECT-XxX
Full Member

Activity: 772
Merit: 135

BiTCOiN

View Profile
November 10, 2018, 08:25:59 PM

https://trezor.io/coins/

aldımı model t almalı linkte neleri destekleri belli.

XxX
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: