Bitcoin Forum
May 17, 2024, 01:24:27 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Godot'yu beklerken  (Read 101 times)
iccel (OP)
Member
**

Activity: 392
Merit: 10

View Profile WWW
November 12, 2018, 09:04:04 AM

Kripto paraların sıkıntı içinde olduğu günler geçiyoruz.  Fırtına öncesi sessizlikler içinde birgün Etf, diğer gün Çin Merkez Bankasının Kripto paralarla ilgili tavrını, diğer gün başka birini, kalan günlerin çoğunda da boğayı bekliyoruz.
Bekleme eylemi Samuel Beckett'in ünlü eseri Godot'yu Beklerken'in bekleyişine dönüşüyor,anlamsızlaşıyor. Eserde Godot'un gelmeyeceği bilindiği halde bekleniyor. Bizde aynı durumda mıyız? Benzer bekleyiş mi?

heidikim
Full Member

Activity: 602
Merit: 100

View Profile
November 12, 2018, 10:24:44 AM

Büyük bir sıçrama göreceğiz ama bu hayaller büyük ihtimalle bu sene içerisinde gerçekleşecek gibi değil. Umarım biz yanılırız da en kısa zamanda güzel bir yükselişle şöyle piyasa yeşillenir.
landslide
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 251

View Profile
November 12, 2018, 10:47:22 AM

Godot ben ilk defa duydum. Fakat Çin in haberiyle bile tepkisiz kalan bir piyasa ne olsa yükselmez.
semes
Member
**

Activity: 713
Merit: 31

View Profile
November 12, 2018, 10:52:16 AM

Kripto paraların sıkıntı içinde olduğu günler geçiyoruz.  Fırtına öncesi sessizlikler içinde birgün Etf, diğer gün Çin Merkez Bankasının Kripto paralarla ilgili tavrını, diğer gün başka birini, kalan günlerin çoğunda da boğayı bekliyoruz.
Bekleme eylemi Samuel Beckett'in ünlü eseri Godot'yu Beklerken'in bekleyişine dönüşüyor,anlamsızlaşıyor. Eserde Godot'un gelmeyeceği bilindiği halde bekleniyor. Bizde aynı durumda mıyız? Benzer bekleyiş mi?

Benzetmeniz ilginç olmuş ama bu tarz bir durum için erken diye düşünüyorum. Kripto'da henüz bunu düşünmek için çok erken diye düşünüyorum. Kripto para dünyası 3-4 yıllık döngüler halinde işlemiş bugüne kadar. Daha bu döngü gereği bile 1 yılı doldurmadık. Panik yok. En azından bu forum gibi bilgi alabileceğimiz, yararlı şeyler öğrenebileceğimiz bir yerimiz var. En azından birbirimize sahibiz.
iccel (OP)
Member
**

Activity: 392
Merit: 10

View Profile WWW
November 12, 2018, 02:57:21 PM

Benzetmeniz ilginç olmuş ama bu tarz bir durum için erken diye düşünüyorum. Kripto'da henüz bunu düşünmek için çok erken diye düşünüyorum. Kripto para dünyası 3-4 yıllık döngüler halinde işlemiş bugüne kadar. Daha bu döngü gereği bile 1 yılı doldurmadık. Panik yok. En azından bu forum gibi bilgi alabileceğimiz, yararlı şeyler öğrenebileceğimiz bir yerimiz var. En azından birbirimize sahibiz.

Amacım beklemek kavramını tartışmak, bu alanda yatırım yapmanın heves olmaması gerektiğinin altını çizmekti. Godot ile kurduğum bağlantı yandık bittik anlamı taşımıyor. Beklemek  kavramının zaman boyutunu irdelemek ve Godot un herkes tarafından farklı algılandığı gerçeğini vurgulamaktı.
Tartışarak bilgimizi çoğaltabilir toplamda hepimiz karlı çıkabiliriz diye düşünüyorum.

naz14
Member
**

Activity: 420
Merit: 11

DAO Maker

View Profile
November 12, 2018, 09:34:29 PM

Zaman zaman benzer kaygılara kapılmamak elde değil. Aynı günde hem ETH'nin uçacağına dair bir yorum, hem de ETH borsalarının kurucularından birine sec darbesi haberini okuyunca ben de Godot'yu beklediğimize inanmaya başlıyorum. Ancak Godot'nun gelme olasılığına göre bizim Godot'muzun daha bir gelesi var. Yine her şey sürreal bi film karesinden çıkmış gibi. Hadi hayırlısı Roll Eyes
Pages: [1]
  Print  

Jump to: