Bitcoin Forum
May 09, 2024, 08:26:02 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: EOS Platformu İlk Stabil Coin’ine Kavuştu: CarbonUSD  (Read 225 times)
Mstulu (OP)
Jr. Member
*

Activity: 322
Merit: 1

View Profile WWW
November 12, 2018, 01:13:30 PM

CarbonUSD (CUSD) EOS platformuna eklendi.

New York merkezli Blockchain startup’ı Carbon-12 Labs geliştirdiği CarbonUSD token’larının EOS platformuna eklendiğini duyurdu.

Carbon ilk olarak Ethereum platformunda 12 Ekim 2018’de boy göstermişti. CarbonUSD sabit fiyatlı ve 1:1 oranında dolar fiyatına sabitlenmiş bir kripto para. Carbon CEO’su Sam Trautwein’in açıklamalarına göre itibari para birimi tabanlı hibrit bir yaklaşımla CarbonUSD oluşturuldu. Trautwein CarbonUSD hakkında şöyle konuştu:

İtibari para destekli token’lar anında dönüştürülebildiği için genellikle başlangıcından itibaren güvenilir oluyor ancak ölçeklendirilebilir olmuyor. Yapısal olarak bu token’lar birçok tarafın elinde bulunduğu için başarısız olma ihtimali de yüksek oluyor. Eğer denetleyici banka, güvenilen şirket, akıllı sözleşme denetleyicisi ya da yazılım sağlayıcısı bir hata yaparsa bütün sistem çökebilir. Eğer bir stabil coin yaygınlaşırsa oldukça gerginleşir. Örneğin düzenleyicilerin dikkatini çeker ve ufak detaylar yüzünden cezalandırılabilir. Tether’a baktığımızda görüyoruz ki fazla yaygınlaştığı için uygunluğunu yitirdi. Bir gecede Wells Fargo tarafından para yatırıp çekmek imkansız oldu. Eski bir paradigma içerisinde yeni bir paradigma oluşturmak zordur. Biz iki en iyi yolu seçtik ve bugün ve yarın için en ideal ürünü oluşturmaya çalıştık. Geçiş kademeli ve saydam olacak, kullanıcılar isterlerse itibari para birimleri çözümlerini kullanmaya devam edebilecek.

9 Kasım’da CarbonUSD EOS platformuna eklendi. EOS’un giderek büyüyen bir platfom olduğunu belirten Trautwein stabil coin’lerin ekosistemin kritik bir parçası olduğunu sözlerine ekledi.

EOS merkezli merkezi uygulama ve Blockchain tabanlı en büyük ansiklopedi olarak tanıtılan Everpedia’nın kurucularından Sam Kazemian, stabil coin’lerin önümüzdeki 6-18 aylık süreç içerisinde kripto para piyasasının en önemli öğeleri haline geleceğini ve boğa sezonunun başlamasına neden olacağını dile getirdi. Kazemian Carbon’un en çok gelecek vadeden stabil coin’lerden biri olduğunu ifade etti.

Kaynak: https://coin-turk.com/eos-platformu-ilk-stabil-coinine-kavustu-carbonusd
Transactions must be included in a block to be properly completed. When you send a transaction, it is broadcast to miners. Miners can then optionally include it in their next blocks. Miners will be more inclined to include your transaction if it has a higher transaction fee.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715243162
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715243162
Reply with quote  #2

1715243162
Report to moderator
1715243162
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715243162
Reply with quote  #2

1715243162
Report to moderator
bitbouillion
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 250

View Profile
November 12, 2018, 01:38:33 PM

Stabil coin konusunda en güvenilir olan Gemini borsasının çıkardığı olacak bence. Stabilcoin konusunda denetim şart.

lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
November 12, 2018, 01:57:47 PM

Umarım bu gelişme aylardır durağan seyreden EOS fiyatına bir hareket katabilir. Peki elinde EOS tutanlara yine dağıtım yapılacak mı bu yeni stabil coinden? Geçmişte EON, IQ, ADD, vs. böyle dağıtılmıştı çünkü farklı oranlarda.
BitcoinTurk
Hero Member

Activity: 1624
Merit: 624

View Profile
November 12, 2018, 02:22:03 PM

Olaya EOS açısından bakmak gerekirse güzel bir gelişme olduğunu belirtmek gerekli diye düşünüyorum. Günümüz piyasa koşullarında ve EOS'un yatırımcısının güvenini kaybettiği bir ortamda EOS fiyatına nasıl bir yansıma olur tabii ki tahmin etmek oldukça zor  fakat haberlere bağlı olarak yatırımlarını yönlendiren yatırımcıların bir miktar bu alana yöneleceğini düşünüyorum. EOS tabanlı ICO projelerine henüz denk gelmedim, ve ne kadar başarılı veya kazançlı oldukları hakkında da bir bilgim yok. Bakalım ilerleyen dönemlerde gerek EOS gerekse EOS tokenleri nasıl bir geri dönüş potansiyeli gerçekleştirecek.
nihattbolatt
Jr. Member
*

Activity: 490
Merit: 4

View Profile WWW
November 12, 2018, 08:59:38 PM

Bu stabil coinler beni gerçekten ürkütüyor umarım ileride başımıza büyük işler açmazlar. Karşılığı olduğu konusunda endişelerim var.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
Elysio
Full Member

Activity: 658
Merit: 153

View Profile
November 12, 2018, 09:33:35 PM

Güzel stabil coin eklenmesi eos için dex borsalarında kolay işlem görür ama büyük borsalarda pek sanmıyorum listeleneceğini yeni yeni stabillerin çıkmasıda çok iyi değil aslında sağlam 2-3 tane olsa yeterli her borsa desteklemiyor hepsini
Bheze
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 253

View Profile
November 16, 2018, 12:34:52 PM

EOS platformunun eksiği tamamlanmış CarbonUSD sayesinde platformda işlem yapanlar aralarda stabil koinde kalarak dinlenmeye çekilir ticaret uzun erimli çaba arada molalar vermek stratejiyi düzeltmek için boş zaman yaratır.

williamsmith
Full Member

Activity: 476
Merit: 100

View Profile
November 16, 2018, 01:54:46 PM

Stabil coinler bizlerin hayatını kurtarıyor doğru zamanda kullanmayı bilirsek. Ancak çoğu zaman altta kalıp kurtulmayı beceremediğimiz için zarar ediyoruz. Hayat kurtaran bu özellikli coinlerden zamanlamamızı iyi yaparak faydalanmalı ve karlılığımızı artırmalıyız.
AztecGoldHero
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 644

View Profile WWW
November 16, 2018, 03:34:55 PM

stabıl coınlerın olayını anlamıs degılım ben, fıat a gecıt gatewayı degıl mı bunlar, sankı farklı bır coınmıs gıbı lanse edılıyorlar sankı, eger farklı bır coın muamelesı gorecekse eos a nıye ıhtıyacımız var, gateway ıse sadece o zaman denetım sart, ama bu pıyasada oldukca zor bu,
cannbola
Jr. Member
*

Activity: 462
Merit: 1

View Profile WWW
November 16, 2018, 03:46:58 PM

üstteki arkadaşa ben de katılıyorum. yeni ürünü pazarlarken eskisini kötülemeye gerek yok. düne kadar farklı bir konuşma vardı ortada.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1298

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
November 16, 2018, 09:15:50 PM

Bu aralar piyasanın modası (yani bokunun çıktığı uygulama) stable coin, üstelik bu bence altı boş,üstü uçuk vaadlerle dolu icolardan çok daha tehlikeli. Çünkü orada adam diyor ki "ben şunu yapacağım, coinimin değerini de şu kadar belirledim", inanırsan girersin, aklın kesmezse sallarsın gider. Bu stableler çok somut bir vaadde bulunuyorlar ve bunu nasıl sağlayacakları muamma, daha doğrusu çoğundan insanların canının yanacağı gün gibi aşikar.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
paca08
Member
**

Activity: 406
Merit: 14

View Profile
November 16, 2018, 10:23:56 PM

Piyasada yeterince stabil coin mevcut zaten. Ha eosa ait olmuş ha başka bir platforma ait olmuş değişen pek bir şey olmayacaktır.
Muhtaixa
Sr. Member

Activity: 1022
Merit: 306

View Profile
November 17, 2018, 04:56:47 AM

allahımmm piyasa ne zaman stabil koin e doyacak yarabbim bu nedir ya
3 günde bir stabil koin çıkıyor
neymiş eos platformuymuş. çok da lazımdı afedersinzi eos olunca g.tü tavana mı vuruyor hey allahım ya.

AMEPAY
▄▄█████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄
▄█████████▀▀▄▀▀█████████▄

▄██████▄▄█▀ ▀█▄▄██████▄
███████  ▀▀█▄██▀▀▄███████
███████ █ ▄ █ ▄▀▀▄███████
████████ █ █ █ ▄▀▀▄████████
▀█████████▄█ █ ▄██████████▀
▀████████  ▀▀▀  ████████▀
▀█████████████████████▀
▀██
███████████████▀
▀▀█████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
│▌
AME TRADE HERE
▄██████▄ ▀██████▄
█████████  ▀█████
███████▀     ▀███
██████▀  ▄█▄  ▀██
██████▄  ▀█▀  ▄██
███████▄     ▄███
█████████  ▄█████
▀██████▀ ▄██████▀
AME TRADE HERE
   ▐███▄
   ████▌
▐██████████▄
████████████
 ████▌  █████
▐████  ▄████
██████████▀
 ▀█████▀▀
▐│
▄▄█████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄
▄█████████▀▀▄▀▀█████████▄

▄██████▄▄█▀ ▀█▄▄██████▄
███████  ▀▀█▄██▀▀▄███████
███████ █ ▄ █ ▄▀▀▄███████
████████ █ █ █ ▄▀▀▄████████
▀█████████▄█ █ ▄██████████▀
▀████████  ▀▀▀  ████████▀
▀█████████████████████▀
▀██
███████████████▀
▀▀█████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
macit800
Member
**

Activity: 322
Merit: 40

“The Premier Digital Asset Management Ecosystem”

View Profile WWW
November 17, 2018, 10:27:09 AM

Piyasada yeterince stabil coin mevcut zaten. Ha eosa ait olmuş ha başka bir platforma ait olmuş değişen pek bir şey olmayacaktır.

Aynen hocam projeler sanirim isin kolayini bulup stabil koin cikartiyorlar ondan sonra belirli bir gelisim sagladigini paylasarak bununla ovunuyorlar.

coinbergh
Member
**

Activity: 532
Merit: 29

View Profile
November 17, 2018, 11:18:43 AM

Herkes bizimki iyi diyor ama tether'e olanları gördükten sonra hiçbirinin aslında ne olacağını bilemiyoruz.

EOS bana bir türlü güven vermiyor nedense. Bunun nedeni adının son zamanlarda sıkça hack haberleriyle anılması da olabilir. Ayrıca CarbonUSD'nin çok zamanı var daha. Şu an için kimsenin tether ve diğerlerini bırakıp Carbon kullanacağını düşünmüyorum. EOS evreninde kullanılır ancak.
jhontwis
Full Member

Activity: 756
Merit: 104

View Profile
November 17, 2018, 02:07:03 PM

Ethereum un değer kaybı karşısında Eos iyiden iyiden iyiye reklamla başladı. Fiyat olarak düşüşten bahsetmiyorum Etherum un mevcut durumu hayal kırıklığıda oluşturuyor.
Puyol
Full Member

Activity: 616
Merit: 101

View Profile
November 17, 2018, 03:54:54 PM

Piyasada en güvenmediğim coin eos bu yüzden çıkarıcakları stabil coine de güvenmem , eosun icodan topladığı etherleri sattıkları için ethereum şuan bu halde en az 5-6m ether satmışlardır.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: