Bitcoin Forum
May 10, 2024, 07:05:13 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: !!! SCAM ALERT ! JINBI KURAL DEĞİŞTİRDİ! İNSANLARIN EMEĞİNİ KULLANDI!!!!!  (Read 1036 times)
akgandalf
Member
**

Activity: 812
Merit: 14

FRX: Ferocious Alpha

View Profile
November 13, 2018, 05:23:17 AM

2018 yılı sylon için fos bir yıl oldu. Bir sürü bounty aldı çoğu yarıda kaldı. Bitenlerden token gelen oldu mu merak ettim doğrusu. Kyc yi multiyi önlemek adına mantıklı ama bountynin başında kyc şartı olsa  katılım ciddi azalırdi. Sonradan kyc istenmesi kötü olmuş

1715324713
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715324713
Reply with quote  #2

1715324713
Report to moderator
1715324713
Hero Member
*

Ignore
1715324713
Reply with quote  #2

1715324713
Report to moderator
1715324713
Hero Member
*

Ignore
1715324713
Reply with quote  #2

1715324713
Report to moderator
"I'm sure that in 20 years there will either be very large transaction volume or no volume." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715324713
Hero Member
*

Ignore
1715324713
Reply with quote  #2

1715324713
Report to moderator
DarkXen
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 261

View Profile
November 13, 2018, 06:03:41 AM

Arkadaşlar adamlar son dakka karar verip bountycilerde kyc yaptıracak diye bişey açıkladılar.
3 kuruş için aylarca uzattılar şimdide vermemek için kırk takla atıyorlar.İrtibata geçebilen sylon ile irtibata geçsin.
Bu adamların telegram adresine gelin ve onların canına okuyalım.   https://t.me/JinbiTokenOfficial

Kyc yapmak kolay olsa neyse.İkametgah belgesi,Kimlik belgesi fatura kısacası anadan doğma bırakın istiyorlar kendinizi bu gereksiz herifler.
Arkadaşlar vakit dolmak üzere gruba gelin ve baskı yapın.

https://t.me/JinbiTokenOfficial

ADAMLAR TAM HAYSİYETSİZ ÇIKTI.KYC O KADAR UZUN VE ZORLU Kİ.RESMEN REKLAMI BEDAVAYA GETİRMEYE ÇALIŞIYORLAR.
ARKADAŞLAR İKAMETGAH VE KİMLİĞİNİZ İLE HERŞEYİ YAPABİLİRLER SAKIN GÖNDERMEYİN.ÖNCE Bİ DİRETELİM.

Maalesef bu aşamada yapcak bir şey yok özellikle ico ları takip eden ve katılanlar zaten gönderiyor , bounty icin bu durum hoş değil ama multiyi engellediği için belki de gerçekten tek hesap katılanlar için iyi olabilir.  Artık çoğu bounty programı KYC istiyor ve  ilerleyen dönemde bu daha da artacaktır . Bunu göz önünde bulundurmak gerekiyor.
dannybrown (OP)
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
November 13, 2018, 08:19:33 AM

Arkadaşlar bu KYC olaylarını niye bu kadar büyütüyosunuz, pasaport yoksa zaten önce ilk iş bir pasaport çıkartmaya bakın beyler, Türkiye'de

vaziyetler kritik... Ayrıca başka kimlikle de olur, adres için de bir su faturası banka faturası resmini çekip eklemek bu kadar zor olmamalı,

KYC aslında multi hesapları / scammerları engellemesi açısından faydalı bile ama dolandırıcılık olur diye insanlar çekiniyor, ona da şunu söyliim:

Eğer bir adres + kimlik bilgisiyle dolandırıcılık oluyorsa milyonlarca böyle bilgi var internette 5 dakikada ulaşabileceğiniz...

Aşırı boş konuşuyorsun be hocam.Gidin bi pasaport çıkartın falan.Ne kadar gereksiz söz varsa ediyorsun.Adamlar son dakka kural değiştiriyor susmamızı istiyorsun.Ne kadar pasifsiniz ya
huseyin15
Member
**

Activity: 1106
Merit: 25

View Profile
November 13, 2018, 08:24:02 AM

Arkadaşlar bu KYC olaylarını niye bu kadar büyütüyosunuz, pasaport yoksa zaten önce ilk iş bir pasaport çıkartmaya bakın beyler, Türkiye'de

vaziyetler kritik... Ayrıca başka kimlikle de olur, adres için de bir su faturası banka faturası resmini çekip eklemek bu kadar zor olmamalı,

KYC aslında multi hesapları / scammerları engellemesi açısından faydalı bile ama dolandırıcılık olur diye insanlar çekiniyor, ona da şunu söyliim:

Eğer bir adres + kimlik bilgisiyle dolandırıcılık oluyorsa milyonlarca böyle bilgi var internette 5 dakikada ulaşabileceğiniz...

Şahsen ben büyütmuyorum ama sırf bu bounty için pasaport çıkartmamam. Ehliyet i kabul ederse ya da kimlik kartını ben kyc yapardım. Daha önce başka bountylerde yaptım. Pasaport çıkartmak zaten masraflı.
mahmuterdem
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 4

View Profile
November 13, 2018, 08:27:10 AM

Şahsen ben büyütmuyorum ama sırf bu bounty için pasaport çıkartmamam. Ehliyet i kabul ederse ya da kimlik kartını ben kyc yapardım. Daha önce başka bountylerde yaptım. Pasaport çıkartmak zaten masraflı.

Bounty kampanyasına katılanlar KYC yaparsa, biraz daha ciddiyeti kalır. Bögle cükünü sallayan multi hesap kullanıp sonra SCAM diye bagiriyor.
Jhonkar
Member
**

Activity: 522
Merit: 13

View Profile
November 13, 2018, 08:30:02 AM

KYC için pasaport çıkartmak herkes için mantıklı değil bence, Sr.Member ve üstü için belki olabilir. yalnız KYC isteyeceklerse bunu önceden belirtmeleri gerekirdi, bunu insanları yıldırmak için yapıyorlar gibi görünüyor dere geçerken at değiştirilmez çünkü.
coinbergh
Member
**

Activity: 532
Merit: 29

View Profile
November 13, 2018, 10:06:53 AM

Yine çok rağbet gören bir imza ve yine dağıtımları engellemek için yokuşa süren bir ekip.

Artık şaşırmıyoruz bu adamların yaptıklarına. Yakın zamanda Swipe kampanyası da tokenleri göndermek için uygulama indirmeyi şart koşmuştu sanırım. Yalnız bunlar daha insafsızmış. İkametgah belgesi ve pasaport istemek nedir arkadaş? Opsiyonel de değil üstelik. Adamlar utanmadan ikisini de istiyor.

Yapabildiğiniz kadar baskı yapın derim, bir şekilde vazgeçerler belki.
okanciftci74
Member
**

Activity: 448
Merit: 10

View Profile
November 13, 2018, 10:22:21 AM

İyi dolandırdılar milleti çok çok bounty dağıtıcaklardı bunlar topladıkları paradan bile fazla ediyordu bu ondan vermemek istememeleri çoğu kişide alamayacaktır bounty ödüllerini.
Bwonsamdi
Copper Member
Newbie
*

Activity: 37
Merit: 0

View Profile
November 13, 2018, 10:35:01 AM

Aşırı boş konuşuyorsun be hocam.Gidin bi pasaport çıkartın falan.Ne kadar gereksiz söz varsa ediyorsun.Adamlar son dakka kural değiştiriyor susmamızı istiyorsun.Ne kadar pasifsiniz ya

Kızma hocam arkadaş girdiği imza kampanyasının gereklerini yerine getiriyor haftada 15 20 boş mesaj 70 100 karakter uzunluğunda. Olayımız bu zaten. Alamadığımız hayali bounty ödülleri için burda gelip başlığa bakıp içeriği mesajları okumadan kafamıza göre zırvalamak. Ben şaşırmıyorum artık.
ferhat1242
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 277

CAT.EX Exchange

View Profile
November 13, 2018, 11:41:59 AM

Şimdi arkadaşlar bilip bilmeden konuşmuşsunuz da

Sitelerinde "All token holders" diyor ve yine telegram pinindede aynı şeyi yazmışlar yani arkadaşım bounty katılımcıları için bir kyc söz konusu değil kanıt gösterin boş boş konuşmayın

Sylon yada jinbi yönetimi ile bi konuşun arkadaşım bakalım kyc şart desin görüntüsünü alın buraya atın

diyelimki kyc şart, evet olabilir neden olmasın spammerleri engellemek adına az para vermiyorlar adamlar kyc yapmaları çok normal burda atıp gürleyen aslanlar spammer olup basıl bu kadar hesabı onaylıcaz diye mi gürlüyor diye düşünmüyor değilim Smiley

Kardeşim bi tane ehliyetin var fotoğrafını çek önlü arkalı sonrada bi fatura bul kendi adına olan ve üzerinde ikametgah olan hiçbiri yokmu babanınkini al yap yada bir arkadaşınkini merak etmeyin bi ehliyet bi faturayla kimse bişey yapamaz kimseye Smiley

Ehliyetim kayboldu dersin zaten faturalarıda kapıya asıp gidiyorlar genelde ne oalcak kardeşim amma abarttınız he  Grin Grin Grin Grin Grin Grin

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
██████ ███ ▀▀▀ ███ ███████
██████▀▄███████████▄▀███████
███████ █████████████ ████████
████████▄▀█████████▀▄█████████
██████████▄ █████ ▄█▀▄▄▄▀█████
██████████ ████▌▐█ █▀▄█ ████
████████▌▐█████ █▌▐█▄▄████
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
▌   ANNOUNCE THREAD   ▌▐   BOUNTY   ▐
TWITTER  |  FACEBOOK  |  TELEGRAM  |  DISCORD
(((((((   MOBILE APP [ ANDROID / IOS ]   )))))))
)
urwhatuknow
Sr. Member

Activity: 446
Merit: 250

CAT.EX Exchange

View Profile
November 13, 2018, 11:49:36 AM

Sitelerinde "All token holders" diyor ve yine telegram pinindede aynı şeyi yazmışlar yani arkadaşım bounty katılımcıları için bir kyc söz konusu değil kanıt gösterin boş boş konuşmayın

Sylon yada jinbi yönetimi ile bi konuşun arkadaşım bakalım kyc şart desin görüntüsünü alın buraya atın

diyelimki kyc şart, evet olabilir neden olmasın spammerleri engellemek adına az para vermiyorlar adamlar kyc yapmaları çok normal burda atıp gürleyen aslanlar spammer olup basıl bu kadar hesabı onaylıcaz diye mi gürlüyor diye düşünmüyor değilim Smiley

Kardeşim bi tane ehliyetin var fotoğrafını çek önlü arkalı sonrada bi fatura bul kendi adına olan ve üzerinde ikametgah olan hiçbiri yokmu babanınkini al yap yada bir arkadaşınkini merak etmeyin bi ehliyet bi faturayla kimse bişey yapamaz kimseye Smiley

Ehliyetim kayboldu dersin zaten faturalarıda kapıya asıp gidiyorlar genelde ne oalcak kardeşim amma abarttınız he  Grin Grin Grin Grin Grin Grin

Dediğin gibi yaptım ve sordum Smiley https://i.hizliresim.com/0RjP79.png / https://hizliresim.com/0RjP79

Merhaba bounty katılımcıları kyc yapmak zorunda mı ?

Evet Öyle.

Peki türkiyede yaşıyorum ehliyet olur mu ?

Evet İyi Olur.

Sonuç olarak bi ehliyet birde fatura ile tamamdır bu iş olmazsa o zaman dünyayı başlarına yıkarım bunların

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
)
ferhat1242
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 277

CAT.EX Exchange

View Profile
November 13, 2018, 11:57:29 AM

Ehliyetim kayboldu dersin zaten faturalarıda kapıya asıp gidiyorlar genelde ne oalcak kardeşim amma abarttınız he  Grin Grin Grin Grin Grin Grin

Dediğin gibi yaptım ve sordum Smiley https://i.hizliresim.com/0RjP79.png / https://hizliresim.com/0RjP79

Merhaba bounty katılımcıları kyc yapmak zorunda mı ?

Evet Öyle.

Peki türkiyede yaşıyorum ehliyet olur mu ?

Evet İyi Olur.

Sonuç olarak bi ehliyet birde fatura ile tamamdır bu iş olmazsa o zaman dünyayı başlarına yıkarım bunların

O zaman yapacak bişey yok dostum dediğin gibi ehliyet ve faturanın resmini çekip yükleyeceksin ha sende yoksa bir arkadaşından falan rica edeceksin ama eğer bizim türkiyedeki fatura falan kabul etmezlerse o zaman büyük bir sorun olduğunu söyleyebiliriz Smiley

Ya bide merak ediyorum aramızda hiç kimse yapmadı mı reddedilen onay bekleyen yada onaylanan falan yokmu aramızda yoksa kimse cesaret etmedimi  Grin

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
)
yenilmez86
Member
**

Activity: 1256
Merit: 43

View Profile
November 13, 2018, 12:17:18 PM

Pasaport çıkartmak mı daha ucuz yoksa sürücü belgesi almak mı? Zira bende bu ikisinden de yok maalesef ve gelişmeleri dikkatle takip ediyorum  Grin Umarım kimse mağdur olmaz.
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2128
Merit: 1043

View Profile
November 13, 2018, 12:34:21 PM

Gelişmeleri merakla bekliyorum. Adamlar resmen dolandırıcı. Bende Twitter kampanyasına katılmıştım ama kyc myc yapmam onların olsun götü boklu tanesi sözde 7 dolar olan tokenleri

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
miller14
Member
**

Activity: 602
Merit: 11

View Profile
November 13, 2018, 12:38:02 PM

Son zamanlarda neden boyle oluyor anlam veremiyorum bir suru proje artik token gondermemek icin elinden geleni yapiyor saka gibi ya.
urwhatuknow
Sr. Member

Activity: 446
Merit: 250

CAT.EX Exchange

View Profile
November 13, 2018, 12:42:01 PM

Pasaport çıkartmak mı daha ucuz yoksa sürücü belgesi almak mı? Zira bende bu ikisinden de yok maalesef ve gelişmeleri dikkatle takip ediyorum  Grin Umarım kimse mağdur olmaz.

Ehliyet çıkarmak daha pahalı ve daha uzun bir süreç pasaportta erken çıkmaz ama biraz daha ucuz ehliyete göre nacizane tavsiyem bir arkadaş falan bul ehliyeti olan ve kendi adına faturası falan olan biri olsun eğer arkadaşın korkarsa falan para teklif et glen paranın %10u gibi

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
)
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
November 13, 2018, 12:44:56 PM

En sevmediğim şey de bu işte. Hem kuralları baştan açıklıyoruz diyorlar, bunlara uyacaksınız diyorlar, sonra da kendileri uymuyorlar ve insanları mağdur ediyorlar. Belki baştan KYC deseler, millet ona göre giercek ya da girmeyecekti. Bounty yöneticisinin de burada bence bir suçu yok. Olay tamamen firmanın işgüzarlığından kaynaklanıyor. Baktılar ki katılım fazla, verilecek ödüller de yükseldi, KYC isteyelim de belki göndermeyen olur mantığındalar.
casty3000
Full Member

Activity: 532
Merit: 100

View Profile
November 13, 2018, 01:00:39 PM

Sadece mesajları okuyarak yola çıkıyorum arkadaş ikametgah nedir ya eve postayla mı yollayacaksın tokenleri sanane ikametgahtan alt tarafı bounty  Grin

R A D I X   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   The Decentralized Finance Protocol
█████████ GET TOKENS █████████    Facebook      Telegram      Twitter
The Radix DeFi Protocol is    SCALABLE SECURE COMMUNITY DRIVEN
Vispilio
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1616

View Profile WWW
November 13, 2018, 01:33:20 PM

Pasaportun yoksa Bounty ödülü alamamaktan daha büyük riskler altındasın demektir, bunu anlamak çok zorsa senin için ok gül geç...

Konuya başka bir açıdan yaklaştım, ama etik olarak aylarca pazarlamasını yaptığın ve para kazanmayı umduğun bir projeden standart

prosedürler istiyor diye "şerefsizler" "haysiyetsizler" vs diye bahsetmek ne kadar doğru onu da arkadaşların takdirine bırakalım.

cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
November 13, 2018, 01:42:59 PM

normal nufus cuzdanıda kabul demişler. biraz son dakika alınmış bir karar o yüzden saçmalamışlar. kyc istemesemde mecbur yapacaz gibi duruyor.
Pages: « 1 2 [3] 4 5 »  All
  Print  

Jump to: