Bitcoin Forum
May 11, 2024, 07:47:15 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Sidera.io SCAM çıktı geçmiş olsun  (Read 351 times)
RagingBull (OP)
Sr. Member

Activity: 814
Merit: 258

View Profile
November 12, 2018, 09:23:03 PM

Biekaç ay önce bunun ödül kampanyasına katılmıştım adamlar 10 numara tezgah kurmuşlar. Ödül kampanyası https://bitcointalk.org/index.php?topic=4770011.0

Werbsitesi:   https://sidera.io/

Hikaye şu şekilde tanesi 2$ paradan 3,1 milyon token sattık dediler tabi biz gariban bountyci tayfada sevinip heycanlarınıyoruz  ulan 6 milyon dolar para gömmüşler kesin 300 500 koparacagız diye.

Satış bittikten sonra 3,1 milyon jeton almış bir adres var ve bir ortak olduğunu söylediler. Telegram kanalında kim bununla ilgili bişey sorsa anında banlıyorlar.

işte adreste bu : https://ethplorer.io/address/0x0e7c39df7bd546fc88036d8565858670cc4c5195

adamlar bildiğimiz hortum bağlamış kendilerine.

Buda exitscam belgeleri : https://medium.com/@siderablockchain/about-a-ship-without-a-captain-and-a-crew-with-values-3d48da899485
The trust scores you see are subjective; they will change depending on who you have in your trust list.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715456835
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715456835
Reply with quote  #2

1715456835
Report to moderator
1715456835
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715456835
Reply with quote  #2

1715456835
Report to moderator
SkyLords
Full Member

Activity: 784
Merit: 120

View Profile
November 12, 2018, 10:08:28 PM

Sonucu tam olarak anlayamadım. Ama yatırım yapmadığınız düşünüyorum. O zaman üzülmeye gerek yok. İllaki scam projeler çıkacaktır. Geçmiş olsun yinede.
avalonn
Full Member

Activity: 728
Merit: 151

View Profile
November 12, 2018, 10:08:52 PM

site zaten ben scamım diye bağırıyormuş .. mesela adam forkdelta ve etherdelta bağlantısını koymuş anasayfaya ofsayt 1 ... ibm ile sözüm ona ortaklarmış ancak düz bağlantı vermiş geçmiş gerçekten ortak olsa orda ibm sayfasındaki kendisi ile ilgili olan duyurunun bağlantısını verirdi..bu da ofsayt 2

böyle ince küçük detaylar ile scam ları tespit etmeniz kolay aslında
BoozeHoundPoker
Member
**

Activity: 406
Merit: 11

View Profile
November 12, 2018, 10:12:59 PM

Bu da mı gol değil be ? 😃 Bunun bountysine ilgi baya büyüktü, ben de article bountysine girmiştim. Bir kere daha çok yoğun ilgi gören bir projenin patladığına şahit olduk. Nerde çokluk orda .okluk arkadaşlar.
tmlksck
Jr. Member
*

Activity: 476
Merit: 2

View Profile WWW
November 12, 2018, 10:16:49 PM

Scam projeler yine artış göstermeye başladı. Biz nasıl hareket bekliyorsak onlar da bekliyor sanırım ve eğer hareket olmazsa bırakıp kaçıyorlar böyle.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
Blackeagle190342
Full Member

Activity: 420
Merit: 105

View Profile
November 13, 2018, 12:10:20 PM

Topladıkları paralarda şeffaflık yokki eskiden bir iconun ne kadar ethereum topladığını adreslerinde görebiliyorduk şimdi göremiyoruz.

Leading-Edge Ecosystem & Technology    ▌   R E P U B L I A   ▐     P R E - S A L E   :   August 23rd - September 23rd
▬   ▬▬   ▬▬▬   ▬▬▬▬   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   ▬▬▬▬   ▬▬▬   ▬▬   ▬
|      [ WHITEPAPER ]  [ BOUNTY ]  [ ANN THREAD ]       |         Facebook        Telegram        Twitter        Instagram          |
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2128
Merit: 1043

View Profile
November 13, 2018, 12:38:07 PM

Topladıkları paralarda şeffaflık yokki eskiden bir iconun ne kadar ethereum topladığını adreslerinde görebiliyorduk şimdi göremiyoruz.

Aynen öyle hocam şeffaflık yalan oldu şeffaflık namına hiçbirşey kalmadı ki adam yalandan 50 milyon dolar topladım dese kim aksini iddia edebilir ? Cüzdan bilgilerini atmıyor kekolar malum

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
TurkiyePriest
Full Member

Activity: 1011
Merit: 128

Radix-The Decentralized Finance Protocol

View Profile
November 13, 2018, 12:40:26 PM

Scamler şelale olmaya başladı artık scamler scam olmayanlardan daha fazla durumda şuan. Ethereum yavaş yavaş rafa kalkmaya başlayacak bu yüzden bence

R A D I X   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   The Decentralized Finance Protocol
█████████ GET TOKENS █████████    Facebook      Telegram      Twitter
The Radix DeFi Protocol is    SCALABLE SECURE COMMUNITY DRIVEN
miller14
Member
**

Activity: 602
Merit: 11

View Profile
November 13, 2018, 12:41:38 PM

Way arkadad ya ulan surekli scamlara denk geliyoruz ne is anlamadim, o kadar kastik bosa gitti pisyasa artik cortluyor yavas yavas  bountyviler bosa calisiyor resmen saka gibi
WeAreSoSory
Member
**

Activity: 238
Merit: 14

View Profile
November 13, 2018, 01:23:01 PM

Son zamanlarda artan bir scam furyası var lütfen dikkat edelim ve sürekli konularla birbirimizi uyaralım arkadaşlar. Elimizde avcumuzda ne varsa alacak şerefsizler.
Bwonsamdi
Copper Member
Newbie
*

Activity: 37
Merit: 0

View Profile
November 13, 2018, 01:24:52 PM

Aynen öyle hocam şeffaflık yalan oldu şeffaflık namına hiçbirşey kalmadı ki adam yalandan 50 milyon dolar topladım dese kim aksini iddia edebilir ? Cüzdan bilgilerini atmıyor kekolar malum

Cüzdan bilgisi verilmiş zaten kontrat adresi var arkadaş orda 3.1 milyon değerinde token çeken cüzdan yakalamış onu sormuş ekibe. Aslında şeffaf bir şekilde göstere göstere dolandırmış hortumlamışlar parayıda en sonda ekib içinde kavga cıktı biz devam edicez gibisinden birşey yazmışlar. Hersey ortada aslında.
brkttlv
Jr. Member
*

Activity: 896
Merit: 9

View Profile WWW
November 13, 2018, 01:26:28 PM

Piyasada çok iyi proje diye lanse edilen ve bountysine katıldığımız bir çok projenin sonucu maalesef hüsranla bitiyor Sidera da bunlardan yalnızca biri.  Bir de duygusal bir mesaj yayınlamışlar ve scam değiliz paranızı geri ödeyeceğiz demişler. Peki binlerce insanın emeği ne olacak?
dhmi
Member
**

Activity: 191
Merit: 10

View Profile
November 13, 2018, 01:54:54 PM

Vay arkadaş şu sıralar ne kadar çok scam proje çıkıyor ya. HSHC diye bir proje vardı ona baya yüklü bi para ile girmiştim icosunda çok zarar etmiştim. Gerçekten artık neye bakarak ico gireceğiz aklım almıyor.
ferhat1242
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 277

CAT.EX Exchange

View Profile
November 13, 2018, 02:40:33 PM

Artık alıştık be abi scam proje görmeye ki zaten belliydi bu projenin böyle olacağı adamlar resmen scamız diye bağırıyorlardı siteye bakın mesela bu nasıl site Smiley umarım aramızda yatırım yapan yoktur ek olarak bi uyarıda bulunayım catex den uzak durun site zaten belli ediyo kendini bence fena can yakacaklar.

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
██████ ███ ▀▀▀ ███ ███████
██████▀▄███████████▄▀███████
███████ █████████████ ████████
███████ █████████████ ████████
████████▄▀█████████▀▄█████████
██████████▄ █████ ▄█▀▄▄▄▀█████
██████████ ████▌▐█ █▀▄█ ████
████████▌▐█████ █▌▐█▄▄████
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
▌   ANNOUNCE THREAD   ▌▐   BOUNTY   ▐
TWITTER  |  FACEBOOK  |  TELEGRAM  |  DISCORD
(((((((   MOBILE APP [ ANDROID / IOS ]   )))))))
)
dgbpool
Full Member

Activity: 300
Merit: 103

View Profile
November 13, 2018, 03:08:11 PM

Scam projelerin böyle konularla ifşa edilmesini çok doğru buluyorum. Keşke ilk başlarda scam olduğu farkedilip konusu açılsa ve böylece önlem alınmış olsa.

bağış : 0x31B00501fA5d235474aECB3B3d6395d5b0710931
enfarktus
Full Member

Activity: 980
Merit: 152

View Profile
November 13, 2018, 03:50:27 PM

Bundan sonra Ethereum altındaki ne icoya katılırım ne de bountye. Ne denetim var ne de başka bir şey. Bir sözleşme yap, insanları tokatla sonra ortadan kaybol. Güzel tezgah kurmuşlar, biz de değirmenlerine su taşıyoruz. Ne güzel dünya!
procesdad
Full Member

Activity: 476
Merit: 100

CAT.EX Exchange

View Profile
November 13, 2018, 04:51:44 PM

Artık her önüne gelen scam icolar yapmaya başladı. Ne zaman bir önlem alınacak. Son zamanlarda da bayağı çoğalmışlar artık sağlam ico bulmakta zorlanıyoruz.

mahmuterdem
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 4

View Profile
November 13, 2018, 04:53:47 PM

Artık her önüne gelen scam icolar yapmaya başladı. Ne zaman bir önlem alınacak. Son zamanlarda da bayağı çoğalmışlar artık sağlam ico bulmakta zorlanıyoruz.

SCAM olma sebebi, toplanan para icin yeterli degil ve ellerinde olanda ICOyu uzatmaya yetmedigindendir.
mahoni2100
Member
**

Activity: 504
Merit: 12

View Profile
November 13, 2018, 05:15:23 PM

Yazık oldu okadar sevinmiştik yanlız o hesap baya bir  işlem görmüş ne olmuş yaw umarım eleirnde kalırda onlarda faydalanmazlar.

luckydag
Sr. Member

Activity: 742
Merit: 260

View Profile
November 13, 2018, 05:20:17 PM

Artık alıştık be abi scam proje görmeye ki zaten belliydi bu projenin böyle olacağı adamlar resmen scamız diye bağırıyorlardı siteye bakın mesela bu nasıl site Smiley umarım aramızda yatırım yapan yoktur ek olarak bi uyarıda bulunayım catex den uzak durun site zaten belli ediyo kendini bence fena can yakacaklar.

Aslında bu artış özellikle ayı dönemi ile başladı. Piyasa da para da yok herkes dolandırıcılığa başladı. Önceden 50-60 milyon $ toplandığı zaman adamlar az topladık diye üzülüyorlardı. Bu kadar tadı kaçırılırsa olacağı buydu.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: