Bitcoin Forum
July 05, 2024, 04:16:57 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Reddit Kullanıcısı 480 Bin Dolarlık Bitcoin Cüzdanının Şifresini Buldu  (Read 320 times)
kriptomadness (OP)
Member
**

Activity: 360
Merit: 18

View Profile
November 13, 2018, 12:44:44 PM

Eskiden yapılan bir yatırımı unutmak, şu anki değerinin bir servet olduğunu fark etmek; ama sonra bu yatırıma nasıl ulaşılabildiği hakkında bilgi sahibi olmamak gibisi yok. 2015’te açtığı electrum cüzdanının şifresini unutan Reddit kullanıcısı “Lostpasss” için durum bundan ibaret.

Diğer kullanıcılar da, cüzdanına nasıl erişebileceği konusunda Reddit üzerinden yardımcı olmaya çalıştı. Kullanıcı, gönderisinde “Bir electrum şifresini kırmak ne kadar kolaydır? 2015’te kullandığım cüzdanımı buldum da…” dedi.

Cüzdanda 75.93’lik Bitcoin bakiyesi var.

Kullanıcı, güvenli cüzdan bilgisine sahip olmadığını itiraf ediyor –“Seed’ler bende değil. Eşim atmış. Şifre de aynı kâğıt parçasındaydı.”

“LostPass” şanslıydı, bir şekilde şifresini bulmayı başarmış ve gönderisini güncellemiş: “GÜNCELLEME: Kaybettiğim şifreyi buldum. “thisismywallet(bubenimcüzdanım)”mış. Kaybolan kağıdın fotoğrafını çekmişim. 75.9 Bitcoin’le ne yapmalıyım? Elimde mi tutamalıyım yoksa bir kısmını satmalı mıyım?”

Sonuç olarak kullanıcı, parola ve seed’in bulunduğu kayıp kâğıdın fotoğrafını bulmuş. Gerçekten büyük bir şans! Kullanıcının serveti yaklaşık 486 bin dolar değerinde. Üç yıllık bekleme için hiç de kötü değil.

https://kriptokoin.com/reddit-kullanicisi-480-bin-dolarlik-bitcoin-cuzdaninin-sifresini-buldu/

Senior / Full
koincik
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 265

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
November 13, 2018, 12:48:59 PM

Şans mı yoksa tesadüf mü bilmiyorum ama o döneme göre bugünkü rakamın büyüklüğünü düşününce adamın sevincini tahmin bile edemiyorum. Ben olsam ufak bir miktarını satsam da büyük kısmını BTC'de tutmaya devam ederdim.

BIG WINNER!
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░▄███
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░
▀██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
▄████████████▀▀▀▀▀▀▀██▄
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄
▀██░████████░███████░█▀
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████
▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
haskizilcik
Member
**

Activity: 160
Merit: 10

View Profile
November 13, 2018, 02:57:07 PM

Konunun başlığını görünce bir an şifresini kırmayı mı başardı yada başka bir kullanıcının bilgisayarına sızıpta çalındı mı diye düşündüm sanırım hırsızlık haberleri böyle bir yanlış algılamam sebep olmuş şifresini bulmasına sevindim Mesudiyeli Mesut gibi olmuş Smiley

✘  EXCOLONY   |▌  YOUR PLEASURE IS OUR INNOVATION
|███   White Paper  [  JOIN our ICO  ]  ANN Thread   ███|
Twitter  |  Facebook  |  Telegram  |  Medium  |  Github  |  Reddit
aleya yavuze
Member
**

Activity: 224
Merit: 12

View Profile WWW
November 13, 2018, 03:02:35 PM

Bu kadar değerli bir varlığımı galiba çok basit bir yere saklamazdım ve sanırım her ihtimale karşı yedeğim de olurdu

▀▀▀▀▄▀▀▀▀▀ ▀▀ ▀ ▄ ▀    GORECRUIT    ▀ ▄ ▀ ▀▀ ▀▀▀▀▀▄▀▀▀▀
▬▬   ARTIFICIAL INTELLIGENCE FOR HR BASED ON BLOCKCHAIN   ▬▬
Whitepaper   Telegram   [  Pre-Sale 》 24th October  ]   Facebook   Twitter
unreal41
Member
**

Activity: 910

View Profile
November 13, 2018, 05:06:51 PM

İyide anlamadığım şu bitcoin 2015 yılında bile 300 usd seviyelerindeydi 75 bitcoin ise hadi 100 usd diyelim 7 500 usd yapıyordu o zaman bile yani kim seed ve keyi önemsemeden atarki yada bir önlem almazki bu para için açıkcası bana tuhaf bi hikaye gibi geldi
iccel
Member
**

Activity: 392

View Profile WWW
November 13, 2018, 06:20:12 PM

Biraz zorlama haber gibi görünüyor kimse 7-8 bin dolarının şifresini oraya buraya atıp unutmaz bence de. Bitcoin 20.000 de iken hatırlamadığı için kendine çok kızıyordur muhtemelen.

husdemba
Full Member

Activity: 1302
Merit: 115

Pepemo.vip

View Profile
November 13, 2018, 06:46:45 PM

Aradan geçen yıllara rağmen kayıp Bitcoin'lere kavuşmak heralde kayıp çocuğunu bulmak gibi hissettirmiştir.
Bu şekilde kaybolan Bitcoin sayısı hiç de az değildir bizler de hesap güvenliğimizi en üst düzeyde korumalıyız.

ulabar22
Newbie
*

Activity: 48
Merit: 0

View Profile
November 13, 2018, 07:20:14 PM

bu konularda en şanssız adam benim galiba. 98 yılından beri internetle iç içeyim. o zmandan beri her günümün yaklaşık 7-8 saati pc başında geçiyor ama ben bu btc yi 2017 yılında duydum. çok şaşırıyorum bu duruma.
gospodin
Legendary
*

Activity: 2366
Merit: 1476

alex

View Profile WWW
November 13, 2018, 08:00:36 PM

sanki bana buldu pezevenk. bu haber sitelerinin işi gücü goy goy.
aakgezen
Member
**

Activity: 249
Merit: 11

View Profile WWW
November 13, 2018, 08:32:40 PM

Gerçekten çok büyük bir tesadüf mü desem yoksa büyük bir şans mı desem bilemedim. 486 bin USD çok büyük bir para... Bu parayla geleceğini baştan kurarsın.
etzecet
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 4

W12.io ▬ Blockchain protocol

View Profile
November 14, 2018, 08:42:12 AM

Ne diyelim güle güle kullansın artık, Bu denli bir paranın olduğu cüzdanın şifresini unutan birisi geceleri uyku uyuyamaz Cheesy Daha kim bilir dolaşımda olmayan ne kadar bitcoin havaya uçtu.

W12.io  ▬▬▬▬▬▬  Blockchain protocol
Built F O R :    ❤ Charity Market    ⚫ ICO    ֆ CROWDFUNDING
[https://tokensale.w12.io/]
adamdamdandusen
Member
**

Activity: 462

View Profile
November 14, 2018, 08:49:18 AM

Çok şanslı inanılmaz sevinmiştir adam. Bende bazen kağıda yazığ resminide çekiyorum ama hack olur diye şifreli dosyada saklıyorum bazen bir resim bile binlerce usd kazandırabiliyor işte
nefsim
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 6

View Profile
November 14, 2018, 11:13:20 AM

Adam gerçekten çok şanslı çok güzel bir rakama ulaşmış oldu. İlerleyen zamanlarda belkide bu mebla bir servet değerine bile ulaşabilir. Zamanında 3,5 btc alıp unutsaydık şimdi o bile yeterdi.
bitcoinbcn
Full Member

Activity: 714
Merit: 125

View Profile WWW
November 14, 2018, 11:51:49 AM

Adam Allah'ın sevdiği kuluymuş, eşeğini kaybetmiş sonra bulup sevinmiş garibim, yarım milyon dolar çılgın para. Bayağı uğraşmış olmalı diye düşünüyorum, seedleri bulmak şifreyi çözmek filan kolay iş değil tabii. Kendimi adamın yerine koyuyorum da hiç kolay bir süreç değil, biz yapmadığımız yatırımdan pişmanlık duyuyorken ah  yıl önce pizza paraasına alıp atmadık BTC'leri bir kenara diye adam bunu yapmış çöpe atmış sonra ordan birşekilde filmi geri sarıyor.

Madara1
Full Member

Activity: 457
Merit: 101

View Profile
November 14, 2018, 02:37:29 PM

İyide anlamadığım şu bitcoin 2015 yılında bile 300 usd seviyelerindeydi 75 bitcoin ise hadi 100 usd diyelim 7 500 usd yapıyordu o zaman bile yani kim seed ve keyi önemsemeden atarki yada bir önlem almazki bu para için açıkcası bana tuhaf bi hikaye gibi geldi

Valla bende böyle düşündüm.İnandırıcı gelmedi hikaye bana. Daha önce benzer hikayeler vardı ama bu en kötüsü gibi. İleride yalan çıkarsa şaşırmam.
Mstulu
Jr. Member
*

Activity: 322
Merit: 1

View Profile WWW
November 14, 2018, 03:01:39 PM

Millette şans var gerçekten.Bizim alıp unutmaya çalıştığımız coinler ya delist oluyor,ya scam çıkıyor.Böyle haberleri okuyuncada kendi kendime hep bunu diyorum "milletin şansına bak,bide bizim şansımıza".Bu piyasada en önemli faktör şans gerisi hikaye Smiley
brsaltun
Jr. Member
*

Activity: 210
Merit: 3

View Profile WWW
November 14, 2018, 08:25:26 PM

Bunun için bir  yıl daha bekle deseler beklerim ama çok güzel bir durum bazen cebimizde 20 lira para unutup bir zaman sonra buluyoruzda nasıl seviniyoruz Smiley) burada bulduğunda 480 bin dolar gerçekten mukemmel

▬▬▬▬▬▬▬▬  Guider.travel  ▬▬▬▬▬▬▬▬
khasank
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 281

View Profile
November 14, 2018, 11:49:21 PM
Last edit: November 15, 2018, 03:30:42 AM by khasank

Yarısını realize etsin. Durumlar kötü ne olacağı belli olmaz. 3 yıllık bekleyisinin sonucu tekrar hüsran olabilir. En azından bir kısmını kurtardım der.
Jhonkar
Member
**

Activity: 522
Merit: 13

View Profile
November 15, 2018, 07:01:47 AM

o tarihte bile iyi para eden bir yatırımı unutması evet bize garip geliyor ama bu şekilde unutulan, kaybedilen bir sürü cüzdan ve değeri tahmin edilemeyen bir sürü dijital para var dünyada. herkes aynı duyarlılıkta olmuyor maalesef. bundan sonra da çok olacak bu şekilde unutulan kaybedilen cüzdanlar hesaplar. siz siz olun tedbiri hiç bir zaman elden bırakmayın.
jourban
Member
**

Activity: 94

View Profile WWW
November 15, 2018, 09:50:34 PM

hayırlı olsun sonunda bulmuş kayıp şifreyi sene başında ne kadar yapardı şimdi 480 bin dolar yapan kripto parası düşündüm adam iyi kurtarmış keşke zamanında BTC alıp bende unutsaydım yedi sülalem ihya olurdu.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: