Bitcoin Forum
June 17, 2024, 06:20:29 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin için Sırada Ne Var? Boğa Mı, Ayı Mı?  (Read 713 times)
alchera (OP)
Newbie
*

Activity: 126
Merit: 0

View Profile
November 13, 2018, 01:15:09 PM
Last edit: November 13, 2018, 01:27:41 PM by alchera

Bazı yatırımcı ve analistler Bitcoin’in 4,000 doların altına düşeceğini öngörürken, bazıları da 2019’dan önce 20,000 $ seviyesini görmesinin hayalden ibaret olduğunu iddia ediyorlar. Boğa piyasasını savunan analistler iddialarını kanıtlama konusunda ayı piyasasını savunanlara göre bir adım öndeler. Bunun en büyük nedeni, ayıların işlemlerini genelde kendi içgüdülerine göre yapmasıdır.

Şu anda epey meşhur olan bir ayı görüşü şu iddiada bulunuyor. 21 aylık üssel hareket ortalamasına göre (EMA) Bitcoin fiyatları tıpkı 2015’te olduğu gibi düşecek. Çünkü 21 aylık hareketin içinde yer alan 13 aylık düzeltme, artık son halini aldı. Dolayısıyla, tahminen aralık ayının sonuna doğru gerçekleşecek olan bu düşüş kaçınılmaz.
    Ayı piyasası iddiası bununla da sınırlı değil, devamında şu detaylar var. 669 gün sürecek olan ayı piyasasında Bitcoin fiyatı, yine 2015’te olduğu gibi, yaklaşık % 86 oranında düşecek. Bu senaryoya göre Bitcoin (BTC) düzeltmesini 2019’un sonlarına doğru tamamlayacak. Ancak, bundan sonra iki yıl sürecek olan boğa piyasasında, Bitcoin için aşamalı bir yükselme öngörülüyor. Özetle, Bitcoin (BTC) 2022’den önce 30.000 doların üzerine çıkamayacak.

Bollinger Bandı Boğa Koşusuna Hazır Olun Diyor
Bahsettiğim ayı piyasası tahmini, artış oranının ya da düşüşünün her döngüde aynı kalacağı varsayımına dayanıyor. Ancak bu varsayım pek de sağlam temellere dayanmıyor. Nasıl ki piyasa değeri yüksek olduğunda fiyatın bu oranda düşmesini beklemiyorsak, piyasa değeri düşük olduğunda da sınırlı miktarda paranın bitcoin fiyatını bu derece yükselteceğini öngöremeyiz.
Takdir edersiniz ki kripto para piyasası daha çok toy bir piyasa. Piyasada var olan yükseliş ya da düşüş oranlarındaki aşırı volatilite zamanla rayına oturacaktır. Bu yüzden geçmişte oluşan bazı döngüler tahmin edilenden daha kısa sürede tamamlanabilir.

jeton
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 2

View Profile WWW
November 13, 2018, 02:19:58 PM

Bitcoin için aylardır ne boğa geldi ne ayı. Bence sürüngenlerden birşey geldi gitmek bilmiyor. O sürüngenin adınıda siz koyun.
BitcoinTurk
Hero Member

Activity: 1652
Merit: 629

View Profile
November 13, 2018, 03:17:15 PM

Açık konuşmak gerekirse içerisinde bulunduğumuz dönemin hangi dönem olduğunu tam olarak kestirmek çok zor çünkü piyasa şu an kendisini belirsizlik dönemine kaptırmış durumda. Her ne kadar son 11 aylık süreç içerisinde ciddi bir düşüş trendi devam ediyor olsa da bazı yatırımcılar ayı döneminin çoktan bittiğini ve içerisinde bulunduğumuz dönemin boğa dönemi olduğunu iddia ediyor. Bu iddia her ne kadar kulağa saçma geliyor olsa da tamamen yalanlamak ne yazık ki mümkün değil. Belkide gerçekten boğa dönemi içerisindeyiz ve piyasa düşük volatilite ile seyir ediyor. Bunu kim bilebilir ki?
cannbola
Jr. Member
*

Activity: 462
Merit: 1

View Profile WWW
November 13, 2018, 04:01:40 PM

hali hazırda ayı piyasasının içerisindeyiz evet fakat bunun ne kadar süreceğini kestirmek zor. 2023 senaryosu bana da mantıklı geliyor ama umarım yanılırız.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
Madenci_34
Member
**

Activity: 560
Merit: 16

Proof-of-Stake Blockchain Network

View Profile WWW
November 14, 2018, 06:18:00 PM

Bu durumda 2019 sonuna kadar elinde ki yatırımını korumayı başaranlar için boğa'yı izlemek keyifli olacak.Ancak 2018 den beri süren düşüse 2019 sonuna kadar dayanamayanlar sıfırı tüketip,bu şansıda kaçırdık diye üzülecekler.

neyney
Jr. Member
*

Activity: 224

View Profile WWW
November 14, 2018, 09:43:06 PM

Sene sonu bir yükseliş olması muhtemel fakat geçen seneki gibi şahlanış beklememek lazım. Boğanın da 1 veya 2 seneden önce geleceğini hiç sanmıyorum ben.

BLOCKMASON LINK
Create Web APIs From Any Smart Contract
natureltiqqy
Full Member

Activity: 420
Merit: 100

View Profile WWW
November 15, 2018, 07:42:49 AM

biz artık neyin ne olduğunu şaşırdık ayı mı boğa , kuzuyu kurta mı kaptırdık ne yapacağımızı şaşırdık, ne hamle yapsak zarar eder olduk. bunun gibi anlık düşüşlerde altcoinler için alım fırsatı dedik, ortalama düşürüp ilk boğada çıkarız dedik girdik eldekilerden de olduk. artık bir şey kalmadı şimdi zoraki hodlcı olduk.

daggez
Newbie
*

Activity: 84
Merit: 0

View Profile
November 15, 2018, 08:25:49 AM

Bence yılan dönemi şuan 😄 ama boğa gelecek benim düşüncem
koincik
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 265

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
November 15, 2018, 10:54:57 AM

Şu koca ayı bir gitse de ondan sonra buraya ağız tadıyla bir yorum yapsak. Ama maalesef kendisinin hiç gidesi yok gibi. Dün gördüğünüz gibi bal kovanının üstüne oturdu ayıcık!

BIG WINNER!
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░▄███
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░
▀██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
▄████████████▀▀▀▀▀▀▀██▄
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄
▀██░████████░███████░█▀
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████
▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
smic
Sr. Member

Activity: 827
Merit: 250

View Profile
November 15, 2018, 04:44:41 PM

Açık konuşmak gerekirse içerisinde bulunduğumuz dönemin hangi dönem olduğunu tam olarak kestirmek çok zor çünkü piyasa şu an kendisini belirsizlik dönemine kaptırmış durumda. Her ne kadar son 11 aylık süreç içerisinde ciddi bir düşüş trendi devam ediyor olsa da bazı yatırımcılar ayı döneminin çoktan bittiğini ve içerisinde bulunduğumuz dönemin boğa dönemi olduğunu iddia ediyor. Bu iddia her ne kadar kulağa saçma geliyor olsa da tamamen yalanlamak ne yazık ki mümkün değil. Belkide gerçekten boğa dönemi içerisindeyiz ve piyasa düşük volatilite ile seyir ediyor. Bunu kim bilebilir ki?

Çok değişij bakış açısı olsa da olaya farklı gözle bakmak bu olsa gerek . Ama dediklerinizde haklı olabilirsiniz hocam .
antisocial77
Jr. Member
*

Activity: 378
Merit: 4

View Profile WWW
November 15, 2018, 05:24:47 PM

bundan sonra ayi var ise nereye kadar dusebiliriz ki?benim ongorum her direnci kirdiktan sonra biraz oyalanir, ardindan bir sonraki dirence yurur.7k ya kadar nispeten seri bir sekilde ilerleriz.
eylulun sonunda buraya dusme ihtimalinden bahsetmistim, malesef gerceklesti.umarim bundan sonra ki cikis sureci icin de dogru tahmin olur.
https://bitcointalk.org/index.php?topic=5038896.msg47932316#msg47932316

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
zorbey
Member
**

Activity: 448
Merit: 33

View Profile WWW
November 15, 2018, 06:05:59 PM

Bu işin iyice tadı kaçtı. Bitcoin iki taraf arasında kaldığı sürece fiyatın hangi yöne gideceğini kestirmek çok zor. Biri diyor ki bitcon 1/2 yıl sonra çöp olacak, ''bilmem ne protokolü iptal edilemez ve bunun bir çözümü yok''. Diğeri diyor ki  ''bunu farkeden tek akıllı sen misin, ben niye farkedemiyorum''
Bakalım 1/2 yıl sonra ne konuşuyor olacağız.
Bonheur
Member
**

Activity: 308
Merit: 11

View Profile WWW
November 15, 2018, 07:03:08 PM

Ben şahsen - ki uzman değilim- en azından bir yıl kadar iki ileri bir geri şeklinde 5200-6500 arası gidip geleceğini düşünüyorum.
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
November 15, 2018, 08:29:38 PM

Kısa süre içinde 6K üzerine tekrar çıkamassak iş kötü bence. Öyle veya böyle oldu ama 6K seviyesi bizim için çok güçlü kaleydi. O kaleyi tekrar kurmamız lazım.
hsyncl
Member
**

Activity: 322
Merit: 10

View Profile WWW
November 16, 2018, 05:54:54 AM

6800 ün üzerinde kalıcılık sağlamadığı sürece tehlike hep devam ediyor. altında olduğumuz her süre de böyle düşüşlerin yaşanması çok muhtemel gibi duruyor.

│      H U B R I S O N E      │▐▐  Your Cryptocurrency Friendly Digital Bank   ▌▌
│    ◆    Equity share crowdfund    ◆    Tokens    ◆    Built with Stellar & OMG    ◆    1,000+ Members    ◆    │
▐▐    Whitepaper    ▌▌       Telegram       │       Twitter       │       Instagram       │       LinkedIn       │
triedra
Member
**

Merit: 11

View Profile WWW
November 16, 2018, 12:20:45 PM

merakla beklediğim 5000 doların üzerinden döndü 5200 dolar. bu son derece güzel. benim beklentim bu düşüş 5000'de kalmayacağı. 4000 hatta 3000 dolar. ama sonrasında daha sağlam yükseliş ivmesine geçecek olması. sec falan bugün tarih açıklayacak olsa artık hiç umurumda değil. bekle, bekle durduk kaç aydır. sec in de hiç bir faydası olmadı. sırf gündem işgal ediyor. balinalar bir yerden bitcoinin kendi göbeğini kendisi kesecekler.

Cagan
Jr. Member
*

Activity: 308
Merit: 2

View Profile
November 16, 2018, 01:40:00 PM

O kadar cok karmakarisik bilgi varkim ve bu bilgileri veren adamlarin niyeti nedir bilemiyoruz. Piyasayi allak pullak ettiler. Insanlar ne yapacagini sasirdi cogunun soyledigi fiyatlarin daha asagilara gidecegi yonde ama ya bunlar alttan toplamak icin bu sekilde davraniyorsa? Ya da cok haklilar cok dusecek elinde tutanlar ne yapacagini sasirmis durumda.
Resulbil
Jr. Member
*

Activity: 236

View Profile
November 17, 2018, 07:03:03 PM

Daha çok göreceğiz bu ayı piyasasını boğa bana baya uzak gibi yıl sonu umutluydum ama artık kaybettim sanırım bu yıl gelmeyecek bu boğa piyasası bizde böyle kalacağuz
BACARAN
Jr. Member
*

View Profile
November 17, 2018, 08:44:09 PM

Eskilerin deyimiyle bu piyasa 1 yıl boğa 3 yıl ayı geçer, o halde son anda aşağı kırdığına göre bu yıldan ümit kesmeye başlasak iyi olur, 2020'den önce boğa gelecek gibi gözükmüyor hiç bir emare yok bu konuda.
mymerlia
Member
**

Activity: 633
Merit: 15

View Profile
November 17, 2018, 09:41:11 PM

Adamların olayı Btc halving öncesi toplayabildikleri kadar btc yi en ucuza nasıl alırım piyasayı nasıl dumplarım vs. Halving sonrası çok acayip fiyatlar görebiliriz.

❰ ❰❰ ❰❰❰ ❰❰❰❰❰ ♦ SIMDAQ ♦ ❱❱❱❱ ❱❱❱ ❱❱ ❱
Learn how to trade profitable!
 Instagram ▼▲       Medium ▼▲      Telegram ▼▲    Facebook  ▼▲      Twitter ▼▲
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: