Bitcoin Forum
June 20, 2024, 05:48:27 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin için Sırada Ne Var? Boğa Mı, Ayı Mı?  (Read 713 times)
ysakay
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 259

View Profile
November 17, 2018, 10:24:00 PM

Ya tamam boğa beklemeyelim ama biraz emeklese bari. Kaç aydır 200-220 arasına sıkıltı piyasa. Ayda bir bahane bulup 180 e indiriyorlar. Sıktı artık bu olay.
samgizsu
Jr. Member
*

Activity: 350
Merit: 2

View Profile WWW
November 20, 2018, 07:42:33 PM

ayı sezonundan hali hazırda çıkmış değiliz ve bu sezon tahmin edilenden daha uzun sürecek gibi görünüyor. boğaya daha çok var yani.

▬▬▬▬▬▬▬▬  Guider.travel  ▬▬▬▬▬▬▬▬
hsyncl
Member
**

Activity: 322
Merit: 10

View Profile WWW
November 21, 2018, 05:54:31 AM

şu an sanırım boğa görünümlü ayı yaşıyoruz:) göstergelerin çoğu boğaya girdiğimizi söylüyordu. herkes alım yaptı bir düzeltme daha deniyordu ama resmen ayıya geri döndük..

│      H U B R I S O N E      │▐▐  Your Cryptocurrency Friendly Digital Bank   ▌▌
│    ◆    Equity share crowdfund    ◆    Tokens    ◆    Built with Stellar & OMG    ◆    1,000+ Members    ◆    │
▐▐    Whitepaper    ▌▌       Telegram       │       Twitter       │       Instagram       │       LinkedIn       │
67semih
Jr. Member
*

Activity: 630
Merit: 1

View Profile WWW
November 23, 2018, 06:15:34 AM

Bugunlerde yasadigimiz sey sanirim ters boga. Cok uzun zamandir kripto para piyasasinda olmasamda buyuklerim pekboyle seyler yasanmadi diyor. Umarim bir sonraki sicrama icin geri cekiliyordur.
nrttngnbz
Jr. Member
*

Activity: 462

View Profile WWW
November 23, 2018, 03:07:58 PM

hali hazırda ayı sezonundan çıkabildiğimizi sanmıyorum. ki bu ayı sezonunun da öyle çabuk geçip biteceğini de düşünmüyorum. artık iki yıla belki boğa gelir.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
greatbambino
Member
**

Merit: 14

View Profile WWW
November 23, 2018, 10:53:48 PM

Bu ayın başında yaşadığımız şeyin aslında boğa olduğunu farkettik . Biz yatırımcıların uzun süreden beri devam eden bu durgunluğun değişmesine yönelik isteklerimiz tam tersi düşüş olarak son buldu .

zzevzek
Jr. Member
*

View Profile WWW
November 24, 2018, 01:48:55 AM

şu an için bitcoinin 4 bin doların aşağısına düşeceğini söyleyen analistler haklı çıktı denilebilir. ayı daha da ağır bir şekilde hissediliyor.

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
Cagan
Jr. Member
*

Activity: 308

View Profile
November 24, 2018, 10:57:44 PM

Sanirim elimi neye sursem full zarardayim. Yine bu gece asagi yonlu hizli bir gidis oldu. Acaba boyle nereye kadar gidecek?. Elbet bir gun yukselmeye baslayacak ama gecen yilki fiyatlara gelirler mi bilmiyorum. Cok karamsar olmaya basladim. Bekleyip gorecegiz.
hsyncl
Member
**

Merit: 10

View Profile WWW
November 25, 2018, 08:44:14 AM

Sanirim elimi neye sursem full zarardayim. Yine bu gece asagi yonlu hizli bir gidis oldu. Acaba boyle nereye kadar gidecek?. Elbet bir gun yukselmeye baslayacak ama gecen yilki fiyatlara gelirler mi bilmiyorum. Cok karamsar olmaya basladim. Bekleyip gorecegiz.

Şu an hareket etmemek lazım hocam. belliki birileri alttan toparlama peşinde sürekli birilerini silkelemeye çalışıyorlar. panik yapanlar kaçıyor zararına satış yapıyorlar. en güzeli beklemek sonunda yükselişe geçecek...

│      H U B R I S O N E      │▐▐  Your Cryptocurrency Friendly Digital Bank   ▌▌
│    ◆    Equity share crowdfund    ◆    Tokens    ◆    Built with Stellar & OMG    ◆    1,000+ Members    ◆    │
▐▐    Whitepaper    ▌▌       Telegram       │       Twitter       │       Instagram       │       LinkedIn       │
tmlksck
Jr. Member
*

Activity: 476

View Profile WWW
November 25, 2018, 05:34:45 PM

eğer bir ayı bir boğa şeklinde ilerleyecekse sırada ayı değil boğa var fakat bu boğanın gelmesi ne kadar sürer, geldiğinde ne kadar sürer bu bilinmez.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
cleante
Jr. Member
*

Activity: 476

View Profile
November 25, 2018, 06:53:38 PM

Btc piyasasindan ayinin en alasini vadeli piyasalar yuzunden cok derin hissediyoruz ve bu ne zamana kadar surecek ve nasil donecek bilen eden yok maalesef.
altunsav
Jr. Member
*

Activity: 112

View Profile WWW
November 25, 2018, 08:22:10 PM

Gerçekten bir grup açıklamaya bakıldığında yeniden parlayacak tavan yapacak şeklinde gerçekten siz de inanıyormusunuz bu çıkışa acaba tam tersi ilk çıktığı noklara dönmesi olasımıdır ?

▀▀▀▀▀█████████   CRYPTON          ▬▬▬▬▬▬▬▬                    
▬▬          Revolutionary Cryptocurrency Exchange
BACARAN
Jr. Member
*

Activity: 560

View Profile
November 25, 2018, 08:45:00 PM

Bu şekilde devam edersek helvasını yiyeceğiz gibi gözüküyor bitcoin'in, işin ironisi bir tarafa bence hala daha tam panik butonuna basılmadı o durum gelene kadar bu şekilde süründürmeye devam edecek gibi gözüküyor.
distorsiyon
Member
**

Activity: 448
Merit: 15

View Profile
November 26, 2018, 10:04:37 AM

Bazı yatırımcı ve analistler Bitcoin’in 4,000 doların altına düşeceğini öngörürken, bazıları da 2019’dan önce 20,000 $ seviyesini görmesinin hayalden ibaret olduğunu iddia ediyorlar. Boğa piyasasını savunan analistler iddialarını kanıtlama konusunda ayı piyasasını savunanlara göre bir adım öndeler. Bunun en büyük nedeni, ayıların işlemlerini genelde kendi içgüdülerine göre yapmasıdır.

Şu anda epey meşhur olan bir ayı görüşü şu iddiada bulunuyor. 21 aylık üssel hareket ortalamasına göre (EMA) Bitcoin fiyatları tıpkı 2015’te olduğu gibi düşecek. Çünkü 21 aylık hareketin içinde yer alan 13 aylık düzeltme, artık son halini aldı. Dolayısıyla, tahminen aralık ayının sonuna doğru gerçekleşecek olan bu düşüş kaçınılmaz.
    Ayı piyasası iddiası bununla da sınırlı değil, devamında şu detaylar var. 669 gün sürecek olan ayı piyasasında Bitcoin fiyatı, yine 2015’te olduğu gibi, yaklaşık % 86 oranında düşecek. Bu senaryoya göre Bitcoin (BTC) düzeltmesini 2019’un sonlarına doğru tamamlayacak. Ancak, bundan sonra iki yıl sürecek olan boğa piyasasında, Bitcoin için aşamalı bir yükselme öngörülüyor. Özetle, Bitcoin (BTC) 2022’den önce 30.000 doların üzerine çıkamayacak.

Bollinger Bandı Boğa Koşusuna Hazır Olun Diyor
Bahsettiğim ayı piyasası tahmini, artış oranının ya da düşüşünün her döngüde aynı kalacağı varsayımına dayanıyor. Ancak bu varsayım pek de sağlam temellere dayanmıyor. Nasıl ki piyasa değeri yüksek olduğunda fiyatın bu oranda düşmesini beklemiyorsak, piyasa değeri düşük olduğunda da sınırlı miktarda paranın bitcoin fiyatını bu derece yükselteceğini öngöremeyiz.
Takdir edersiniz ki kripto para piyasası daha çok toy bir piyasa. Piyasada var olan yükseliş ya da düşüş oranlarındaki aşırı volatilite zamanla rayına oturacaktır. Bu yüzden geçmişte oluşan bazı döngüler tahmin edilenden daha kısa sürede tamamlanabilir.

Benim şahsi beklentim şu sıralarda btc'nin tekrar 7 bin bandına gidip, aralık sonunda ath olmasa da 10-15k dolar seviyelerinde dolanmasıydı, kısa vadeli boğa ve sonrası düzeltme ile 8-9 civarında sene boyunca dolanması, 1 sene sonrasında da ath yapmasıydı. Ancak tabi ki bir analiz değil, şahsi beklentimdi. Yoksa sisteme tekrar girer ve şuanda tersin tersinde kalırdım Smiley

Başlığın açıldığı tarihten 2 hafta sonrasında da görüyoruz ki, şuanda 3948 dolarda olan btc, başlıkta bahsedilen 4k desteğinin altına inmiş, dün 3800 civarlarındaydı. Bu fiyattan sonra tekrar düşer mi, çıkar mı bilemiyoruz. Yatayda bile seyretse hep tedirginlik olucak. Açıkçası umduğum fiyatların gelmesi pek kolay gözükmüyor gibi. Terste kalanlara sabır dilerim.
67semih
Jr. Member
*

Activity: 630

View Profile WWW
November 26, 2018, 11:24:26 AM

Kripto piyasalarindacok eski biri degilim fakat son birkac ayda yasananlar ayi bile degil. Cok daha kotu bir surec yasanmis gibi gorunuyor. Umarim bu durum sicrama icin bir geri cekilme olur.
BoozeHoundPoker
Member
**

Activity: 406
Merit: 11

View Profile
November 26, 2018, 12:29:17 PM

Bence sırada ne ayı ne de boğa var. Akla mantığa en uygun şey uzun bir süre stabil bir piyasa olması gerekliliği. Eğer bu olmazsa diplerde olan piyasa güveni daha da kötüye gidecek ve toparlanması zor bir hal alacak.
absurde
Jr. Member
*

Activity: 532
Merit: 5

View Profile WWW
November 27, 2018, 05:58:54 PM

kripto piyasasının temel özelliği  öngörülemez olması, teknik analiz işlemez, kısa orta uzun vade terimlerinin ucu açıktır o yüzden pek itibar etmemek lazım bu tip spekülatif sorulara
eskalb
Jr. Member
*

Activity: 462

View Profile WWW
November 28, 2018, 10:53:22 AM

hala yaşadığımız ayı sezonu bittiğinde sıradaki şüphesiz ki boğa olacaktır fakat tarih belirtmek bizim için imkansızdan da öte.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
greatbambino
Member
**

Merit: 14

View Profile WWW
December 11, 2018, 08:02:47 AM

Yatırımcıların artık yorulduğu btc de olanların dolara geçtiğini görüyoruz. Altlarda kilitlenenlere artık bir şey diyemiyorum allah sabır versin. Özellikle geçen aralıkta trx lere vs girenlerin yatırımları hiç olmuştur diye düşünüyorum

sagul
Jr. Member
*

Activity: 420

View Profile WWW
December 11, 2018, 10:25:03 AM

Şahsi görüşüm Bitcoin'in ve diğer kripto paraların düşüşü devam edecektir. Muhtemelen güzel bir düşüşten sonra hızlı bir çıkış bekliyorum. Bunlar tamamen benim düşüncelerim.

BankDex.io  / Decentralized Exchange
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: