Bitcoin Forum
June 22, 2024, 05:46:24 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Blockchain 25$ XLM Airdropu Anlatımı  (Read 844 times)
phoneiX (OP)
Jr. Member
*

Activity: 392
Merit: 4

View Profile WWW
November 13, 2018, 04:50:02 PM
Merited by Zz (2)

Arkadaşlar Blockchainin XLM Airdropuna katılımını adım adım anlatıyorum.

İlk Önce Blockchainin sitesine girip hesap açıyoruz.

https://login.blockchain.com/#/signup

Daha sonra Settings > Profile kısmına gelip Verify My Identity kısmına geliyoruz.

Şimdi ise Adres Bilgilerimizi dolduruyoruz.

Şimdi ise Telefon Numaramızı doğruluyoruz.

Bu adımda ise Kimliğimizi göndereceğiz.

Pasaport yada Ehliyetten birini seçiyoruz Pasaport kısmından Kimliğinizide gönderirseniz kabul ediliyor.

Buradan kimliğimizi gönderiyoruz (Ben sadece kimliğin ön yüzünü gönderdim kabul edildi).

Bu adımda ise Kameramızı açıp ekrandan Selfie çekiliyor.

Kimliğimizin onaylanmasını bekliyoruz.Bu arada Sol Kısımdan Stellar > Claim Your Free XLM Now butonuna tıklayarak aşağıda açılan kısıma email adresimizi yazıp bekleme listesine giriyoruz.

https://www.blockchain.com/getcrypto

Kimliğimiz onaylandığında ve XLM Waitlist Formunu doldurduğumuzda aşağıdaki gibi 2 email geliyor.Bundan sonra yapacak birşey kalmıyor.Eğer KYC onayı yapıldıysa ve bu emailleri aldıysanız bekleme listesinde oluyorsunuz.Ödül dağıtımı part part yapılıyor.Dağıtım zamanı email adresinize bir email gelicek ondan sonra hesabımıza XLMler yüklenecek.

Konuyu Airdropa katılmak isteyen ama kısıtlı bilgi yüzünden katılamayan arkadaşlar için açtım  Smiley

HARA │ Empowering billions through data one byte at a time
procesdad
Full Member

Activity: 476
Merit: 100

CAT.EX Exchange

View Profile
November 13, 2018, 05:00:25 PM

Paylaşım için teşekkürler. Yapamayanlar için gayet iyi anlatmışsınız. 25$ dolar için bu bilgileri göndermek ne kadar doğru orası tartışılır ama Smiley

phoneiX (OP)
Jr. Member
*

View Profile WWW
November 13, 2018, 05:02:40 PM

Paylaşım için teşekkürler. Yapamayanlar için gayet iyi anlatmışsınız. 25$ dolar için bu bilgileri göndermek ne kadar doğru orası tartışılır ama Smiley

Ben KYC yaptım sıkıntı olacağını sanmıyorum.Blockchaini zaten Tron Vakfı Satın Almıştı.Stellar ile ortak bir kararla airdrop yapıyorlar.Evet konuyu katılmak isteyen ama tam olarak nasıl yapacağını bilemeyenler için açtım  Smiley

ZaPpaRa83
Full Member

Activity: 770
Merit: 103

View Profile
November 13, 2018, 05:04:00 PM

emeğinize sağlık. siz bunu paylaşmasaydınız ilerleyen günlerde bunla ilgili tonla başlık açılacaktı. en azından bir nebze bunun önüne geçmiş oldunuz
trhomeagent
Member
**

Activity: 504
Merit: 11

View Profile
November 13, 2018, 05:38:57 PM

Uzun zamandır kullanmıyordum bu vesile ile hem kimlik onayı aldım hem de bekleme listesine kayıt oldum.
Bazı arkadaşların birkaç gün içinde 100 XLM aldığını duyunca mail adresimi yeniden eklemiştim. Kısım kısım dağıtılıyor ise endişe yapmama gerek yok o zaman. Teşekkürler anlatım için.
nascasto
Full Member

Activity: 504
Merit: 102

PRIVATE FEDERATED BLOCKCHAIN

View Profile
November 13, 2018, 05:57:58 PM

waitliste girdikten sonra ne kadar bir sürede walletınıza geliyor coinler bilen var mı? bu arada paylaşım gayet net teşekkürler

gospodin
Legendary
*

Activity: 2352
Merit: 1476

alex

View Profile WWW
November 13, 2018, 06:39:45 PM

elinize sağlık. diğer başlıkta dediğim gibi en güzel şekilde anlatan başlık bu. dağıtım miktarı fazla olduğu için kyc istemeleri normal ama ben hayatta katılmam.
Zz
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1077

View Profile
November 13, 2018, 07:21:14 PM

Güzel bir paylaşım olmuş. Ancak benim bir sorum var.
Benim seneler önce blockchain.info iken açtığım hesabım var. e-mail adresim ve cep telefonum ile ilişkilendirilmiş durumda.
benim durumumdaki kullanıcılar ne yapacak?
matador1903
Member
**

Activity: 182
Merit: 10

View Profile
November 13, 2018, 07:55:00 PM

birçok kişi kimlik doğrulaması yüzünden girmedi benim kendi hesabım kimlik ve telefon doğrulaması yapmadığım halde kayıt oldum ve mail geldi tebrikle airdrop listesindesiniz diye bekliyorum bakalım gönderecekler mi
MadeinKayseri
Jr. Member
*

Activity: 93
Merit: 2

View Profile
November 13, 2018, 08:14:09 PM

teşekkür ederim umarım geç kalmamışızdır
pruzmani
Jr. Member
*

Activity: 195
Merit: 1

View Profile
November 14, 2018, 05:33:35 AM

Faydalı bir çalışma olmuş. Teşekkürler.
hasyurt
Full Member

Activity: 602
Merit: 118

View Profile
November 14, 2018, 06:59:57 AM

Mükemmel bir anlatım zaten böyle şeyler resimli anlatılırsa çok güzel oluyor. Eline sağlık. Ben yapmıştım daha gelen birşey yok
ArmaDildo
Full Member

Activity: 672

View Profile
November 14, 2018, 07:02:50 AM

Gerekli işlemleri yaptım onay bekliyorum . Limiti dolduracaklarını sanmıyorum süre şimdilik var. Airdropla alakalı son bir tarih var mı?

ScarletSunshine
Jr. Member
*

Activity: 230
Merit: 9

View Profile
November 14, 2018, 07:42:43 AM

edit

$CBM ERC20 token can be traded at @UniswapProtocol

https://uniswap.info/token/0x95efd1fe6099f65a7ed524def487483221094947

https://giphy.com/gifs/
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
November 14, 2018, 07:48:08 AM

Elinize sağlık bu kadar detaylı bir anlatım olması güzel olmuş. Özellikle İngilizcesi olmayan arkadaşlar kolaylıkla faydalanacaktır.
cabbarlana
Full Member

Activity: 448

send and receive money instantly, w/no hidden cost

View Profile WWW
November 14, 2018, 08:13:39 AM

Paylaşım için teşekkürler, ben de bu KYC karşılığı airdrop hakkında bir kaç şey yazmak isterim; Bir çok yatırımcı anonim olmayı tercih ediyor ve kolaylıkla KYC işlemine yanaşmıyor. Borsalar genelde kazandığı paraya bakar, yasal olarak başlarına bir iş gelmeyeceğini düşünseler belli limitler ya da işlemler için KYC işlemini zorunlu tutmazlar. Burada KYC işlemi gerçekleştirilirken size önemli bir uyarı yapayım;

Sisteme yüklediğiniz kimlik belgenizin üzerine Hangi tarihte, hangi kurum için, ne amaçla verildiğini kimlik bilgilerinizi okunur kılarak yapın.

Bunu bir çok deneyimli kullanıcı biliyor ama bunu piyasaya yeni giren arkadaşlar için yazma gereği duydum. Bir diğer hatırlatma bu uygulamayı aynı zamanda telefon, internet vs. aboneliği yaparken de yapmanız sizin faydanıza olacaktır.

Örnek:

barlasb
Newbie
*

Activity: 96
Merit: 0

View Profile WWW
November 14, 2018, 08:34:21 AM

Bilgilendirme için teşekkür ederim her ne kadar KYC şüphelendirse bile denemeye değer diye umuyorum
SkyLords
Full Member

Activity: 784
Merit: 120

View Profile
November 14, 2018, 08:42:28 AM

Bana da onay maili geldi. Fakat hala daha Stellar gelmedi. Gelenlere ayrıca mail geldi mi? Bu konuda tam bilgi sahibi olan var mı? API'side indirdim. API'den onay yaptım. Bekleyeceğiz sanırım.
phoneiX (OP)
Jr. Member
*

View Profile WWW
November 14, 2018, 08:43:43 AM

Benim seneler önce blockchain.info iken açtığım hesabım var. e-mail adresim ve cep telefonum ile ilişkilendirilmiş durumda.

Merit için teşekkür ederim  Smiley.Hocam eğer daha önceden cüzdanınız varsa KYC ve telefon onayını yaptıktan sonra sadece aşağıdaki kısımdan WaitListe kayıt olmanız yeterli diye biliyorum.

Gerekli işlemleri yaptım onay bekliyorum . Limiti dolduracaklarını sanmıyorum süre şimdilik var. Airdropla alakalı son bir tarih var mı?

Hocam Airdrop 1 Ay sürecek diye biliyorum.Diğer soran arkadaşlar için KYC yaptıktan sonra hemen XLMler cüzdana gelmiyor.Daha önce yazdığım gibi belli bir sıra dahilinde dağıtılacak.Çok fazla katılım olduğu için KYC onaylanması 1 gün sürebilir.

SkyLords
Full Member

Activity: 784
Merit: 120

View Profile
November 14, 2018, 08:50:33 AM

Merit için teşekkür ederim  Smiley.Hocam eğer daha önceden cüzdanınız varsa KYC ve telefon onayını yaptıktan sonra sadece aşağıdaki kısımdan WaitListe kayıt olmanız yeterli diye biliyorum.

Hocam Airdrop 1 Ay sürecek diye biliyorum.Diğer soran arkadaşlar için KYC yaptıktan sonra hemen XLMler cüzdana gelmiyor.Daha önce yazdığım gibi belli bir sıra dahilinde dağıtılacak.Çok fazla katılım olduğu için KYC onaylanması 1 gün sürebilir.

Banada aynı şekilde onay mesajları geldi. 1 hafta olmadı daha belki dediğiniz gibi sıraya göre dağıtılıyordur. Bilmiyorum ama ben daha önce API'den başka maille kayıt oldum diye hatırlıyorum. Daha sonra mail yazdım. API'nin kayıtlı olduğu mail ile başvuru yaptım. Onay mesajı geldi.
Pages: [1] 2 3 4 »  All
  Print  

Jump to: